 |
Prześladowania chrześcijan w Polsce Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-12-2009 10:21 | Koraszewski (82900 punktów) | Prześladowania chrześcijan w Polsce
44 na 46 | „...prześladowanie wierzących jawi się we współczesnym świecie także przez działania zmierzające do usuwania krzyży z miejsc publicznych.” –ks. profesor Jan Dyduch. Od czasów rzymskich prześladowania chrześcijan nigdy nie były w Polsce tak okrutne. Kapłanów wygnano z kościołów, zabroniono im wygaszania kazań, każdego dnia dziesiątki chrześcijan rzuca się lwom na pożarcie. Zostali wypchnięci do katakumb, gdzie każdego dnia muszą słuchać w radio i w telewizji sączącej się od rana do nocy ateistycznej propagandy. Głodne lwy biegają od sanktuarium do sanktuarium wyłapując wystraszonych chrześcijan przemykających pod ścianami, żeby zanieść błagania do Maryi. Sterroryzowani chrześcijanie nigdzie nie znajdują spokoju. Leżą krzyżem w piwnicach i nie odważają sie wyjść na ulice, gdzie czyhają na nich watahy strasznych ateistów. Trybunały odmawiają im prawa do oddychania. Biedni chrześcijanie, ateiści rozbestwili się tak bardzo, że odważają się zadawać pytania, kwestionować biskupia moralność, krytykować, a nawet mówią, że państwo nie musi być własnością Kościoła. Czy nie powinniśmy ograniczyć troszkę prześladowania chrześcijan?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..| Autografka (10638 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
> Niekoniecznie - organizacje non profit, wolontariat itd. - a kto będzie chciał to i kasę daA jeśli nikt nie będzie chciał, to nikt nie da.
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
| Autografka (10638 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
> A czy to widać? am zapach ? wagę ? można to zważyć zmierzyć? Nie ? to to tak samo jak wiara - to chyba nie nadaje sie na "przedmiot" godny uwagi dla ateistówWidzę, że wiesz lepiej.
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
#468 2 na 2 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | No więc tam, jeśli masz ochotę, możesz powiesić krzyż. Natomiast nie w szkole publicznej, w której nie mieszkasz. |
#469 5 na 5 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > jasne i teraz za tych politeistów trzeba gnębić chrześcijan gdzie się da - ot głęboka myśl Twoje teksty wskazują na szajbowate utożsamianie się z przedsiębiorstwem Kościół, więc coś ci napiszę. Może nie głęboką, ale bliższą mi jest myślą, że nie chodzi o gnębienie chrześcijan, jako pojedynczych baranów kościelnego stada, tylko o wyraźny sygnał dla KRK w Polsce, iż czas ich rządów dobiega końca. Niech Kościół Rzymsko-Katolicki, jak sama nazwa wskazuje, zacznie sobie rządzić wyłącznie u siebie, bo Polska nie jest ani kościelna, ani rzymska, ani katolicka. Może sobie funkcjonować na ogólnych zasadach prawa handlowego, takich przykładów jest sporo, że wspomnę choćby porównywalną sektę Amway. Różnica między tymi firmami jest wyłącznie w ilości handlarzy, rodzaju towaru oraz uczciwości, bo kościelne barany miast szamponu czy tandetnych, ale realnych garów, handlują równie tandetnymi obietnicami bez pokrycia. Amway przynajmniej handluje szamponem, bo wy wyłącznie zawartością bąbelków. Podobnie jest z tym gnębieniem - nikt(?) nie będzie gnębił mało dostępnej dyrekcji całego geszeftu, tylko rozedrze mordę na bezczelnie-natrętnego akwizytora jej kiczowatego chłamu. Więc przyzwyczaj się, domokrążco, że będziesz traktowany tak, jak każdy namolny palant włażący nachalnie ze swoją tandetą do nieswojego domu. A co do uczciwości, to potrwa ten proceder do czasu, aż zajmie się nim Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, bo Kościół łamie wszelkie zasady wolnego handlu. Nawet jeśli chodzi o handel halucynacjami. Miłego dnia, akwizytorze dziadowskiej szmiry.  |
#470 2 na 2 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > A gdzie sławetna tolerancja? to już w wolnym kraju nie można sobie pobredzić bez narażania się na gnębiebie ? Ależ kto ci zabrania bredzić?- przecież robisz to cały czas. Nie zapominaj tylko, że tak, jak ty masz prawo bredzić, tak każdy ma prawo nazwać ciebie i twoje bredzenie po imieniu, palanciarski akwizytorze watykańskiej szmiry.  Zresztą ja ci nie dam zapomnieć.  |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >Niekoniecznie - organizacje non profit, wolontariat itd. - a kto będzie chciał to i kasę da> A jeśli nikt nie będzie chciał, to nikt nie da.I co Twoim zdaniem rozwiązaniem jest wymuszenie ?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > No więc tam, jeśli masz ochotę, możesz powiesić krzyż. Natomiast nie w szkole publicznej, w której nie mieszkasz.Nie do końca mogę się z tym zgodzić 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Wiadomo. Ty uważasz, że możesz ustalać co inni mają mieć na ścianach. Co inni mają myśleć, a co nie... |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Wiadomo. Ty uważasz, że możesz ustalać co inni mają mieć na ścianach. Co inni mają myśleć, a co nie...wiesz demokracja i takie tam rzeczy, a pozatym przecież nie będę się krył z czymś dobrym, tylko będe starał się przekazać to dobro innym  ot chrześcijaństwo, głoszenia Dobrej Nowiny i takie tam 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Dobra Nowina bywa w odbiorze śmiertelna dla adresata "życzliwości". Polecam "Kościół a faszyzm" który recenzuję. |
| mała Mi (45 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Przecież Konstytucji nie pisali Indianie tylko Anglicy.Tak, ale jakie Ojcowie Założyciele mieli tradycje? Ja widzę Cromwella. Domyślam się, że zaraz wykażesz jego wątpliwą reputację. To zaraz mówię, że Cromwell w swojej tradycji pozostawał poprawny, co do wyboru środków też. Monarchia dała mu tę tradycję, a rebours. Taaa... może masz troche racji, bo gdyby Karol II nie restytuował monarchii, nie wiadomo, jak by sie wszystko potoczyło. Na Komunę Paryską przyszłoby czekać dłużej, albo w ogóle by do niej nie doszło ? I łagodnym spadaniem Europa doszłaby i do ładu, i do siebie wcześniej za mocą i pomocą manarchii, ostoi porządku boskiego z ludzkim pospołu? Może właśnie dzięki nim mielibyśmy już dość zaawansowane społeczeństwo podobne do ula, albo mrowiska. Czy nie byłoby to czasem lepsze? Nie wiem. Z racji urodzenia byłabym żołnierzem, jak mniemam. Co innego mogłabym po praszczurze hetmanie wielkim polnym dziedziczyć? A ja malować lubię, i co? Juz bym nie lubiła, ani nawet o tym myślała  Ech... szkoda gadania! Bez starożytnej Grecji nasza demokracja byłaby inna, albo żadna. Cała Europa miała pod koniec drugiego tysiąclecia dostęp nieskrępowany do historii własnej. Zaś Ojcowie Założyciele działali na gruncie tak "przepojonym tradycjami", jak niewolnictwo i Dziki Zachód. To nie tradycja angielska w Ameryce, ale wyjatkowy zbieg okoliczności, wbrew tradycji angielskiej i zwłaszcza jej przeciw - stworzył grunt dla tego zapisu, który się tak dobrze sprawdza. Juliuszów Caesarów trudno na kopy liczyć. A monarchia angielska wbrew woli wyprodukowała ich pięciu, przez swoją monarchiczność nieugiętą. To jest ta tradycja ! > Co do zapisów to wiele jest takich że dozwala robić czyny niemoralne dla ogółu i oczywiście nie należy tego >zamieniać na karę prawną tylko obyczajowo-polityczno-moralnąTo nie ma nic do rzeczy. To jest sprawa wtórna. Co nie znaczy, że mniej skandaliczna. Skoro mamy Konstytucję napisaną tak, że możemy podpisać Konkordat ze Stolicą Apostolską, a dopiero wnikliwa analiza Konstytucji i Konkordatu pokazuje sprzeczności, a już obowiązują pomniejsze akty prawne zasadzone na woli urzędnika sprawujacego pieczę nad porzadkiem prawnym, te zaś niektórym obywatelom wydają się pogwałceniem ich praw nadanych Konstytucją... Czemu w takim razie nadać moc nadrzędną? Na ile się nie zgadzać prostemu obywatelowi swiadomemu swych praw? Ach... ta tradycja... Twoim zdaniem dalej angielska? > Widzę że klasyk Ci przesłonił wszystko więc nie wiem do czego mam wnioski wysnówać tym bardziej że się nie zgadzam że tylko pod tym znakiem etc... się nauczyliśmy z historii.Ja też uważam, że nie tylko pod tym znakiem uczyliśmy się historii i własnie to chcę zaakcentować. I z tego samego powodu uważam społeczeństwo polskie, jako całość, jako straszliwie niedoedukowane... Zaś bez elementarnej edukacji nie będzie ani świadomości wyborów , ani poczucia odpowiedzialności za wybór. Zgadza się? > PS. Liberum veto świetnie funkcjonuje w UEJa widzę pewną różnicę między głosem przekupionego szlachetki, a głosem przedstwiciela wielomilionowego narodu. Nawet kiedy uważam, że to głos głupca okrzyknietego w tym narodzie mędrcem i obrońca uciśnionych. Po to mam w moim kraju prawo wyborcze, żeby go nie lekceważyć. |
| Autografka (10638 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >>Niekoniecznie - organizacje non profit, wolontariat itd. - a kto będzie chciał to i kasę da> >A jeśli nikt nie będzie chciał, to nikt nie da.> I co Twoim zdaniem rozwiązaniem jest wymuszenie ?Raczej porozumienie. Po to wymyślono demokrację.
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Dobra Nowina bywa w odbiorze śmiertelna dla adresata "życzliwości". Polecam "Kościół a faszyzm" który recenzuję.no cóż czasami faktycznie bywa ale przecież nie rozmawiamy o wyjątkach
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| w-o-w-o (692 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | |
| w-o-w-o (692 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Tak naprawdę w demokratycznym państwie nie powinno być miejsca na szkoły wyznaniowe. Ani publiczne, ani prywatneOj. Uznaję to za gonitwę myśli, nieokiełznany strumień świadomości...Idąc tą drogą - zakaż ludziom wierzyć... A już wierzyłem w Twoje poglądy  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|