>
>Zrozum, nie podajesz ŻADNYCH przesłanek za tym, żeby w tym modelu miało im się żyć lepiej!>
W moim modelu kapitał pozostanie umiarkowanie rozproszony,1 w twoim eksperymencie ze studentami nie ma żadnego kapitału
1.1 Nie ma w twoim modelu oszczędzania na dom kupowaniem kolejnych hulajnóg
2 twój sysatem sprzyja maxymalnej koncentracji kapitału
www.racjonalista.pl/forum.php/s,7723713 Podatki zapłacą jedynie właściciele domów, mieszkań, co najwyżej małych warsztatów. Właściciel BASF zapłaci grosze - już ci pokazywałem jak ominąć twój podatek
Przemyśl jeszcze raz to co piszesz
>
w waszym podlym kapitalizmie utajnionej i nieopodatkowanej własności1 Skończ powtarzać mantry
2 Mniej demagogii, więcej merytoryki
>
W moim modelu nie będzie odpływu pieniądza z rynkuBo to w to wierzysz?
>
tak jak w waszym podlym kapitalizmie,Mniej demagogii, więcej merytoryki
>
W moim modelu nie będzie wrogiego nastawienia do drugiej strony umowyWprost przeciwnie, permanentna kontrola stanu portfela innych ludzi wzbudzi wrogość
>
>Będą sobie wzajem świadczyć usługi tak jak dziś tylko w zamkniętym kręgu, no i bez płacenia podatków (dopóki ktoś nie powie Płaćcie za wodę i prąd)>
Jak bez płacenia podatków skoro od 5 lat kłócimy się o system podatkowy w moim modelu?Od czego będą płacić te podatki?
Przeczytaj co sam piszesz.
>
Sobie nawzajem będą płacić podatek od własności.Od jakiej k***a własności? od skarpetek??
Sobie wzajem? a ogrzewanie akademika finansowane podatkami VAT spoza "strefy"
>
To jest eksperyment.Na poziomie przedszkola, z góry ze znanym wynikiem
>
Jeżeli organizatorzy eksperymentu zechcą uczestnikom odciąć wodę i prąd to będzie znak, że eksperyment się skończył.W Berlinie nie wolno odciąć wody ani prądu
Mogą im więcej nie dać jeść za darmo i eksperyment się skończy
Skończy się bo uczestnicy nie będą mieli czym zapłacić za chleb świadcząc tylko usługi między sobą. Rozumiesz pięciolatku?
Skąd wezmą pieniądze na chleb?
Hippisi kiedyś udowodnili, że nie trzeba pracować. wystarczy kiedy tatuś przeleje co tydzień 100$
>
>Tu nie powstaje żaden kapitał, nie powstają żadne środku produkcji i "strefa" wymaga permanentnego dotowania z zewnątrz w jedzenie, ciepło ubrania itp>
Skąd wiesz?>
Zgadłes?Obudź się. Przecież założeniem tego eksperymentu jest WZAJEMNE świadczenie przez jego uczestników. Więc muszą dostać jeść z zewnątrz na koszt płacących VAT chyba że masz sponsora, ale ja bez UDOWODNIENIA sensu eksperymentu nie dam nawet korony
>
A może powiedzą - już nie chcemy waszego jedzenia, waszego odzienia, waszego ciepła, wszystko sami sobie zapewnimy.Pojebało cię? Skąd wezmą jedzenie. odzienie ciepło, prąd?
Pytałem ile ten eksperyment będzie kosztował. Ponoć nic. Teraz okazuje się że do eksperymentu potrzeba pola, komnbajnów, młyna, piekarni, browaru, obory, chlewa, ubojni, masarni, pasieki, sadu, elektrowni szwalni huty, rafinerii...
Jedzenie nie spada z nieba!
Jak ma wyglądać ten eksperyment?
Jeśli chesz sprawdzić jak nastąpi koncentracja kapitału potrzebujesz kilku lat i kilkudziesięciu tysięcy uczestników w odizolowanym świecie
>
>Teraz możesz wrócić do swoich invektyw typu dziadostwo itp>
Naukowy obowiązekiem każdego naukowca jest rozwijać i badać różne uklady i systemy.1 Po uprzednim PRZEMYŚLENIU I TEORETYCZNYM UDOWODNIENIU
2 nie jesteś naukowcem tylko chłopkiem bez matury
>
Również ten, który sam proponuję.Proponujesz jak impotent seks
>
Dlaczego chcesz pozbawić studentów ekonomii nowych spostrzeżeń, nowych poglądów?Czy ja ci bronię?
Idź impotencie na Uniwersytet i zaproponuj.
Pukną się w czoło
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby