Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
08-02-2020 22:17Mariusz Agnosiewicz (moderator)Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
Ocena 2 na 2
W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to?
www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi farmer
>Bitcoin jest i można go kupić. Podważył system monetarny jaki znaliśmy. Ale qrwa ktoś to zrobił bo nie p*****lił przez pięć lat na forum.
>Zrobił. Rozumiesz zrobił. Robić praca pracować nie żeby stado ludzi odjebało za ciebie.

Nie wiesz ile lat rozwijał swoje idee i jak długo kształtował wokół nich społeczność.

Dobrze zrobię coś innego, coś nowego, przekonałeś mnie.

szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>2 Nie płacisz podatku od biedy, jesteś zamożnym człowiekiem
>Robole bez mienia,

Piszę o TOBIE a nie o krasnoludkach
Czytaj do czego się odnosisz

Zdecyduj się w końcu czy płacisz podatki czy nie bo krętaczysz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
>>>2 Nie płacisz podatku od biedy, jesteś zamożnym człowiekiem
>>Robole bez mienia,
>Piszę o TOBIE a nie o krasnoludkach
>Czytaj do czego się odnosisz
>Zdecyduj się w końcu czy płacisz podatki czy nie bo krętaczysz
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Nie dogadamy się.

Ty będziesz za wszelką cenę chronił swoje posiadłości przed wyjawnieniem i przed opodatkowaniem.

Ktoś musi bronić twojego mienia także militarnie, za darmo tego nie zrobi, zatem będziesz żądał podatku od biedoty, żeby opłacić z tego waszych egzekutorów.

szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>>>2 Nie płacisz podatku od biedy, jesteś zamożnym człowiekiem
>>>Robole bez mienia,
>>Piszę o TOBIE a nie o krasnoludkach
>>Czytaj do czego się odnosisz
>Nie dogadamy się.

Nie, nie dogadamy się bo nie czytasz co się do ciebie pisze.

Płacisz podatki czy nie?
Proste pytanie!

Jeśli płacisz VAT i dochodówkę to znaczy, że te podatki płacą także ludzie zamożni
Q.E.D.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#290
17-02-2020 09:32
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
>Jeśli płacisz VAT i dochodówkę to znaczy, że te podatki płacą także ludzie zamożni

Nie, to wcale nie znaczy, że zamożni płacą VAT i dochodowy, i każdy o tym doskonale wie i nikt z tym niczego nie robi.

#291
17-02-2020 10:48
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> Pukasz tu i tam w nadziei, że gdzieś odpowie głucha pustka, co
> będzie znaczyło, że czegoś tam brakuje ja miąższu w gałęzi opanowanej
> przez larwę?
> Szukasz haka?

Jak zwykle negatywna interpretacja. Za dużo tu nakłamałeś* w przeszłości, zawarłeś niemoralnych myśli, aby ci wierzyć na słowo żeś zuch / chwat i chcesz nowego rozdania "z korzyścią dla wszystkich, powszechnym szacunkiem" itd.

>Jeszcze raz Cię przekonuje, że wyjawienie mienia nie spowoduje,
> żadnego Armagedonu, który zapowiadacie i w żadnym razie nie stracisz
> wszystkiego ani nawet trochę.

Przekonujesz mantrami?
Nie. Po prostu mantrujesz. Odpowiedz najpierw uczciwie na moje pytania bez mantrowania.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,808979#w809311

> Wszystko co się dla Ciebie zmieni to to, że będziesz musiał
> uwzględnić także interesy drugiej storny umowy i nie myśleć o drugim
> człowieku, z którym próbujesz się umówić, jak o frajerze, którego
> należy zrobić w konia.

Nie mantruj.
Odpowiedz na moje pytania, człowieku z uczciwymi zamiarami.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

* przykład: "Hamerlik zajmuje się swoimi dziećmi przez 1,5h /dzień"
www.racjonalista.pl/forum.php/s,808979#w809332
Szczególnie w piątek ten czas najlepiej wykorzystałeś.

Wypowiedzi czytelnika Hamerlik-Konopka:

#292
17-02-2020 10:50
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> będziesz musiał uwzględnić także interesy drugiej storny umowy

Przypominam, że w twoim systemie żadne umowy nie obowiązują, można się z nich wycofać w każdym momencie bez konsekwencji, gdy nie pasują.
Czyli odwrotnie niż w tym systemie, gdzie umowy obowiązują (skandal) i pod rygorem konsekwencji (wiem, nie lubisz słowa 'konsekwencja') strony uwzględniają wzajemnie swoje interesy.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Jeśli płacisz VAT i dochodówkę to znaczy, że te podatki płacą także ludzie zamożni
>Nie, to wcale nie znaczy, że zamożni płacą VAT i dochodowy, i każdy o tym doskonale wie i nikt z tym niczego nie robi.

Rozumiesz swój bełkot?

Jesteś człowiekiem zamożnym, i płacisz VAT i dochodówkę, więc prost wniosek że nie są to podatki od biedy, skoro bogaty Hamerlik też je płaci

Czego nie rozumiesz?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#294
17-02-2020 11:39
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
>> Naukowy obowiązekiem każdego naukowca jest rozwijać
>> i badać różne uklady i systemy.
> 1 Po uprzednim PRZEMYŚLENIU I TEORETYCZNYM UDOWODNIENIU

Hamerlik ma wyraźnie aspiracje naukowe

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#295
17-02-2020 12:15
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> To nie będzie żadna tragedia ani zdrada.
> Po prostu naukowy eksperyment pod kontrolą uczelni
> i pod publiczną kontrolą

Pokazywałeś swój pomysł komuś z uczelni ekonomicznej? Czy może czekasz, żeby ktoś zrobił to za ciebie?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#296
17-02-2020 13:07
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
>>>Jeśli płacisz VAT i dochodówkę to znaczy, że te podatki płacą także ludzie zamożni
>>Nie, to wcale nie znaczy, że zamożni płacą VAT i dochodowy, i każdy o tym doskonale wie i nikt z tym niczego nie robi.
>Rozumiesz swój bełkot?
>Jesteś człowiekiem zamożnym, i płacisz VAT i dochodówkę, więc prost wniosek że nie są to podatki od biedy, skoro bogaty Hamerlik też je płaci
>Czego nie rozumiesz?

Rozumiem, że takie info
businessin(*)y-amazon-placi-podatki/txl9m4t

To tylko czubek góry lodowej.

Że gdyby tę górę wyciągnąć na brzeg, to wszyscy doznaliby szoku jakie to potężne.

#297
17-02-2020 15:12
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
> Pytałem ile ten eksperyment będzie kosztował. Ponoć nic.
> Teraz okazuje się że do eksperymentu potrzeba pola,
> komnbajnów, młyna, piekarni, browaru, obory, chlewa, ubojni,
> masarni, pasieki, sadu, elektrowni szwalni huty, rafinerii...
> Jedzenie nie spada z nieba

Oj tam. Wystarczy wejść komuś do sadu, urwać parę gruszek i w zamian zostawić karteczką "Zapraszam do eksperymentu, szczegóły będą określone w trakcie trwania. O autorze: K. Hamerlik-Konopka były windykator, posiadacz 4 a może 5tki dzieci którymi opiekuje się jak nie ma niczego ważniejszego na głowie (np. światowej rewolucji), niedawno z braku kasy sponsorowany przez swoje najstarsze dziecko"

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#298
17-02-2020 15:27
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Mnie to bardziej wzrusza tekst o tym, że płacenie podatków jest dobrowolne. Można nie płacić a jedyną konsekwencją jest całkowita konfiskata majątku (w hamerlikańskim - nieuznawanie własności)

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#299
17-02-2020 15:40
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
> Mnie to bardziej wzrusza tekst o tym, że płacenie
> podatków jest dobrowolne. Można nie płacić a jedyną
> konsekwencją jest całkowita konfiskata majątku
> (w hamerlikańskim - nieuznawanie własności)

Faktycznie wzruszające to.
Cos jakby przestroga dla pokoleń, że jak Hamerlik się dobrowolnie nie uczył na studiach (=nie płacił podatków) to później ruchano go na prawo i lewo, skończył jako robotnik w fabryce, a powinien być przecież panem w pałacu wożonym karocą i opłacanym przez własne dzieci (=nieuznano jego praw).

Po 40tce pisząc lata na Racjonaliście, wielokrotnie tu poniewierany i banowany... odkrywa w końcu kroczek po kroczku twarde zasady dojrzałych i uczciwych relacji.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#300
17-02-2020 17:27
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>... odkrywa w końcu kroczek po kroczku twarde zasady dojrzałych i uczciwych relacji.

Czy raczej prymitywnych, bezwzględnych, brutalnych i przez to społecznie nieefektywnych?

Jak pokazuje Natura agresja osobników stoi w sprzeczności z efektywnością społeczeństwa jakie tworzą.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365