 |
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-02-2020 22:17 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
2 na 2 | W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to? www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..| farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Nie jestem naukowcem. Wiadro to wiadro jego funkcja nie potrzebuje licencji na użycie go do noszenia wody a innej do nasr...a do niego.> Skoro wiadro służy do noszenia wody i nikogo o żadne zdanie nie potrzeba pytać to może rzeka służy do odprowadzania ścieki, las do składowania śmieci, tlen atmosferyczny do spalania węgla w piecu, zwierzęta z lasu do wyrzniecia i pożarcia, drzewa z lasu do wykarczowania, przetworzenia lub spalenia i też nikogo o żadne zdanie nie potrzeba pytać?Porównujesz rzekę do czynności wiadra? > Nie jestem naukowcem ale dostrzegam, że szarańcza pożera wszystko na swojej drodze, bardzo szybko się rozwija a w końcowej fazie, kiedy już wszystko pożre i nic już nie ma, pożera samą siebie.Nie jestem naukowcem ale opodatkowanie czynności wiadra łyżki grzebienia to idiotyzm asfuck > Czy te liczne filmy o zoobie to projekcja przyszłego kanibalizmu, który się rozpocznie jak już ludzkość wszytko pożre?Możliwe że gdzieś jacyś idioci zdechną z głodu bo nie wykupią prawa własności do używania otwieracza do konserw |
#362 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >>Nie zaorzesz ziemi to ja stracisz i na spekulacji nie zarobisz.> >Podatek od ziemi wiadra krowy pługu traktora jazdy tym traktorem obory dojenia paszy wody prądu i jeszcze milion podatków i róznych licencji o których się filozofom nie sniło> Wystarczy, że każdy będzie coś miał a wtedy wszycy w demokracji bezpośredniej wybiorą ZERO podatku, bo nikt nie jest takim frajerem, żeby płacić podatek. Rozpoznanie w boju epizod któryś tam.To w końcu będą te podatki od własności czy nie? Podatki mają być na najemnych pracowników bez własności. "Coś" to każdy będzie miał ale nie każdy będzie miał mieszkanie swoje. > Po prostu musisz zapłacić więcej pracownikowi w wynagrodzeniu, żeby sobie coś kupił zamiast oszczędzać na 100 centrum logistyczne w odległych krainach a wtedy nikt Ci podatku nie dopieprzy.Ile zapłaci rolnik pracownikowi bo nie każdy robi za biurkiem jak ty. Pzry produkcji mleka są inne marże jak handlu. > Chyba że oskuniecie roboli do ostatniej koszuli to wtedy mogą podatek przysolic. czyliPodatek od ziemi wiadra krowy pługu traktora jazdy tym traktorem obory dojenia paszy wody prądu i jeszcze milion podatków i róznych licencji o których się filozofom nie sniło nie bedzie płacony od własnościTylko będzie to bat na ciężko pracującego samozatrudnionego |
#363 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Pospolity kłamco?A to nie można sprawdzić? Ponoc w waszym "wspanialym" systemie wszytko można sprawic poza jednym, kto na kogo głosował i co pośrednio wybrał. I czymże są wasze nauki? Wasza projekcją rzeczywistości? Naznaczona waszym interesem? Nigdy nie powiecie źle o tym co Was żywi nawet jeśli innych głodzi. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Podatek od ziemi wiadra krowy pługu traktora jazdy tym traktorem obory dojenia paszy wody prądu i jeszcze milion podatków i róznych licencji o których się filozofom nie sniło nie bedzie płacony od własności> Tylko będzie to bat na ciężko pracującego samozatrudnionegoGdybyś miał oddać 10% wartości twojego mienia w jedynym podatki i wszytko liczy automat, ściąga codziennie z twojego portfela, że Cię to nie obchodzi, masz tylko pojęcie, że 10% ucieknie w ciągu 1 ROKU! Gybys w ten koszt miał już wkalkulowany dostępny dla Ciebie debet o wartości twojego mienia. Czy to oznacza, że jesteś finansowy trup? Oddajesz teraz mniej niż 10% mienia w ciągu roku w tysiącach podatków? Ile kosztuje Cię biurokracja? Ile kosztuje Cię kredyt? Mniej niż 10% mienia rocznie? Jaki wybrany byłby podatek gdyby był wybierany jawnie, w demokracji bezpośredniej? Wyższy niż 10% rocznie? Każdy kto wybiera podatek i coś ma swojego ten buli. |
#365 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Podatek od ziemi wiadra krowy pługu traktora jazdy tym traktorem obory dojenia paszy wody prądu i jeszcze milion podatków i róznych licencji o których się filozofom nie sniło nie bedzie płacony od własności> >Tylko będzie to bat na ciężko pracującego samozatrudnionego> Gdybyś miał oddać 10% wartości twojego mienia w jedynym podatki i wszytko liczy automat, ściąga codziennie z twojego portfela, że Cię to nie obchodzi, masz tylko pojęcie, że 10% ucieknie w ciągu 1 ROKU!> Gybys w ten koszt miał już wkalkulowany dostępny dla Ciebie debet o wartości twojego mienia.Nie możesz się finansować debetem bo ci go w końcu braknie. Bilans musi być na plus po wszystkich kosztach działalności bo inaczej się wyzerujesz i huj ci z tego debetu. > Czy to oznacza, że jesteś finansowy trup?> Oddajesz teraz mniej niż 10% mienia w ciągu roku w tysiącach podatków?10% z mieszkania i auta przeciętny Polak przy wypłacie 3-4k? To by było jakieś 40tyś rocznie. Plus to co zostawia u pracodawcy i po sklepach to wyjdzie jeden pies tak na szybko. I nie musi kupować czy tam mieć licencji na wiadro A z tego ma szkołę lekarza policje straż wojsko i do huja innych rzeczy. A jestem pewny że tak jak są ludzie co mają wywalone na OC w aucie nie AC tylko OC tak nie płaciliby na policję straż wojsko etc. bo im to nie potrzebne. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > 10% z mieszkania i auta przeciętny Polak przy wypłacie 3-4k? To by było jakieś 40tyś rocznie.Dotykasz istoty moich założeń, dlaczego mieszkanie jest tak wysoko wycenione wobec tak niskiej wyceny świadczenia pracy? Mogę na to pytanie odpowiedzieć. Bo nieopodatkowane mienie jest źródłem dochodów kapitałowych. Opodatkuj mienie i zwolnij z opodatkowania konsumpcję a stosunek wyceny nieruchomości do wyceny świadczenia pracy zmieni się drastycznie! Wtedy z łatwością poradzisz zapłacić ze swojego wysokiego wynagrodzenia podatek od niskiej wartościowo nieruchomości. Ile byłby wart twój dom, gdyby jego posiadanie było związane ze sporym podatkiem? Tyle co teraz? Nie byłby warty nawet połowy, może nawet ćwierci. W waszym modelu społecznym wszystko stoi na głowie. Opodatkowanie konsumpcji zamiast opodatkowania mienia jest najgłupszym pomysłem na świecie. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
> Ty tworzysz świadectwo własności swojego nowego wynalazku a inni wyceniają twoje świadectwo własności do wysokości posiadanych środków na zasadzie obowiązującej oferty zakupu, którą Ty w każdej chwili możesz zaakceptować i przelać świadectwo za kasę.Co to znaczy "przelać świadectwo"? > Jeżeli nie istnieje żadne świadectwo własności czynności czesania krowiego ogona, możesz sobie czesać i sprawdzać, niczyjej własności w ten sposób nie naruszasz.Ale pisałeś, że właściciel krowy nie powinien móc z nią robić co zechce, tylko czynności ściśle określone prawem własności.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Ty tworzysz świadectwo własności swojego nowego wynalazku a inni wyceniają twoje świadectwo własności do wysokości posiadanych środków na zasadzie obowiązującej oferty zakupu, którą Ty w każdej chwili możesz zaakceptować i przelać świadectwo za kasę.> Co to znaczy "przelać świadectwo"?To samo co przelać kasę. Jeżeli masz powiązane z własnym portfelem świadectwo własności podobnie jak powiązane z twoim portfelem jednostki pieniężne to możesz je przelać/powiązać z cudzym portfelem. Warto podkreślić, że zarówno jednostkę pieniężna jak i świadectwo własności może wyrazić podobny token jak współcześnie funkcjonują już w łańcuchach bloków kryptowalut. To kwestia umówienia się co token wyraża. > >Jeżeli nie istnieje żadne świadectwo własności czynności czesania krowiego ogona, możesz sobie czesać i sprawdzać, niczyjej własności w ten sposób nie naruszasz.> Ale pisałeś, że właściciel krowy nie powinien móc z nią robić co zechce, tylko czynności ściśle określone prawem własności.Nie może z nią zrobić tego co jest już przedmiotem cudzego prawa własności, np produkować z jej użyciem mleka. Co nie jest określone cudzym prawem może z nią zrobić,jezeli krowa należy do niego. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
> Co nie jest określone cudzym prawem może z nią zrobić,jezeli krowa należy do niego.Tylko kiedy zachodzi ta szumna "hodowla krowy", jeśli nie wtedy, kiedy ją po prostu utrzymuję przy życiu, na co składa się wypas, dojenie i dopuszczanie do zacielania oraz - jeśli w ten sposób z posiadania jej najbardziej opłaca mi się zrezygnować - zabicie? Posiadanie krowy = jej hodowli.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
#370 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Co nie jest określone cudzym prawem może z nią zrobić,jezeli krowa należy do niego.> Tylko kiedy zachodzi ta szumna "hodowla krowy", jeśli nie wtedy, kiedy ją po prostu utrzymuję przy życiu, na co składa się wypas, dojenie i dopuszczanie do zacielania oraz - jeśli w ten sposób z posiadania jej najbardziej opłaca mi się zrezygnować - zabicie?> Posiadanie krowy = jej hodowli.Sztuczne zacielanie, dojenie mleka cielęcia czy nawet dopuszczanie lub nie krowy do pastwiska nie jest utrzymywaniem jej przy życiu. Przy życiu utrzymują ją jej procesy życiowe a nie ludzkie ograniczenia czy manipulacje. Jeżeli ktoś będzie posiadał licencję na produkcję mleka i tanio jej nie sprzeda, każdy ma szansę rezygnacji z posiadania krowy. Może ją np. wypuścić, niech idzie w cholerę wolna. Jeżeli ktoś będzie posiadał licencję na szlachtowanie krów na mięso i tanio jej nie sprzeda nikomu bez licencji nie będzie wolno zabić wolnej krowy. Może ją co najwyżej uczesać, jeśli nikt nie będzie posiadał na to licencji. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
> Jeżeli ktoś będzie posiadał licencję na szlachtowanie krów na mięso i tanio jej nie sprzeda nikomu bez licencji nie będzie wolno zabić wolnej krowy.Raczej własnej, jak rozumiem, bo taką wolną krowę można będzie np. ustrzelić, a jej mięso poćwiartować "po swojemu" - dobrze piszę? > Może ją co najwyżej uczesać, jeśli nikt nie będzie posiadał na to licencji.Właśnie, a samego siebie wolno będzie uczesać, czy ubodzy będą chodzić potargani, bo ktoś ma licencję na czesanie ludzi?
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
#372 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Jeżeli ktoś będzie posiadał licencję na szlachtowanie krów na mięso i tanio jej nie sprzeda nikomu bez licencji nie będzie wolno zabić wolnej krowy.> Raczej własnej, jak rozumiem, bo taką wolną krowę można będzie np. ustrzelić, a jej mięso poćwiartować "po swojemu" - dobrze piszę?W żadnym razie nie wolno ustrzelić wolnej krowy, poćwiartować jej i sprzedać jej części bez odpowiedniej licencji. To mógłby zrealizować tylko właściciel licencji na produkcję krowiego mięsa, ujawnionej i opodatkowanej podkreślę. > >Może ją co najwyżej uczesać, jeśli nikt nie będzie posiadał na to licencji.> Właśnie, a samego siebie wolno będzie uczesać, czy ubodzy będą chodzić potargani, bo ktoś ma licencję na czesanie ludzi?Może być i licencja na czesanie ludzi, jeżeli takie świadectwo własności ktoś zarejestruje a drugi je wyceni. Czynność będzie wtedy zajęta - jeżeli ktoś utworzy dla niej świadectwo własności i ktoś inny je po raz pierwszy wyceni. Zaproponowałem kompromis, że można czesać się samemu. Ale czesać innych za kasę, wymaga zgody właściciela licencji, który będzie wymagał za tę zgodę pieniędzy. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Jeżeli ktoś będzie posiadał licencję na produkcję mleka i tanio jej nie sprzeda, każdy ma szansę rezygnacji z posiadania krowy. Może ją np. wypuścić, niech idzie w cholerę wolna.1 A dzieci Hamerlika będą jeść trawę na miejskich trawnikach w Berlinie zamiast serów i mleka 2 Ile krowa na wolności pożyje? Jesteś totalnym głupcem z ujemną wiedzą w każdej dziedzinie w jakiej się wypowiadasz > Jeżeli ktoś będzie posiadał licencję na szlachtowanie krów na mięso i tanio jej nie sprzeda nikomu bez licencji nie będzie wolno zabić wolnej krowy. Może ją co najwyżej uczesać, jeśli nikt nie będzie posiadał na to licencji.3 A jak krowa padnie to padlinę przywiozę na Herthastr w Berlinie. Niech tam gnije Zabawny debil z ciebie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
> >>Jeżeli ktoś będzie posiadał licencję na szlachtowanie krów na mięso i tanio jej nie sprzeda nikomu bez licencji nie będzie wolno zabić wolnej krowy.> >Raczej własnej, jak rozumiem, bo taką wolną krowę można będzie np. ustrzelić, a jej mięso poćwiartować "po swojemu" - dobrze piszę?> W żadnym razie nie wolno ustrzelić wolnej krowy, poćwiartować jej i sprzedać jej części bez odpowiedniej licencji.Ale nie na każdą wydumaną czynność znajdzie się licencja, przyznałeś to gdy zaproponowałam czesanie krowy! > Zaproponowałem kompromis, że można czesać się samemu.> Ale czesać innych za kasę, wymaga zgody właściciela licencji, który będzie wymagał za tę zgodę pieniędzy.Wg jak sformułowanej zasady mogę za friko czesać swoją głowę, ale nie mogę za friko doić swojej krowy?
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Wg jak sformułowanej zasady mogę za friko czesać swoją głowę, ale nie mogę za friko doić swojej krowy?Możesz doić jak mleka nie sprzedasz. To taki przejściowy kompromis. A jak się już do tego przyzwyczaimy wówczas nie będziesz mogła doić krowy nawet dla siebie bez zgody właściciela tej czynności. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|