Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
08-02-2020 22:17Mariusz Agnosiewicz (moderator)Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
Ocena 2 na 2
W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to?
www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>>>>Jeśli.
>>>Chcesz napisać, że częściej śledzisz prozę szaleya, a nigdy lub prawie nigdy Hamerlika, w ich rozmowach?
>>"Szaleya" rozumiem jako freudowska literówkę.
>>A szarleyowych postów nie trzeba wiele czytać, żeby natrafić na te jego 'szaleye'.
>Widzę ucieczki powoli wchodzą ci w krew.
Jakie ucieczki?

>> Po co wyrażać zdanie, nie lepiej trzymać się faktów?
>Najlepiej trzymając się faktów wyrażając to zdaniami.
Ale "trzymać się faktów wyrażając to..." czy "trzymając się faktów wyrażać to..."? Oraz jakie "to"?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>>>>Na fR nie miejsce na irytacje.
>>> Wyczytałaś to może w kodeksie forum?
>> Tutaj wyczytałam.
>Czasem warto konkretnie napisać
Konkrety znajdziesz w regulaminie fR.

>>> Wybacz, ale nie masz prawa mówić innym na co tu jest miejsce, a na co nie.
>> Wybacz, ale jakim prawem mi to mówisz?
>Prawem kodeksu forum.
I ten kodeks daje Ci większe prawa niż mnie?

>>>Świat Hamerlika nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości;
>>Oczywiście, przecież ten "jego świat" to taka propozycja.
>Rzeczywistości stosunków międzyludzkich. W ogóle się od nich oderwał.
Słusznie, bo stosunki międzyludzkie są częścią tworzonego przez niego systemu gospodarczego.

>> a w obyciu grzeczność
>'Ocipiałaś'
Nieokrzesanyś.

>Przez pierwszy miesiąc, czasem maks rok nieomal każdy tutaj, może prócz ciebie, skupia się w tych rozmowach z H na faktach...
I do faktów powinni się ograniczyć.
No chyba, że się z H-K zaprzyjaźniają.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>'Skoro' i 'dobrze' to robocze założenie, czy pewność?
To nie jedno, a dwa pojęcia, więc nie mam pojęcia.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
Nie masz pojęcia, bo czujesz że musisz pomyśleć 2x? Ho ho..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
>Tu idzie o link dowodzący słuszności tego zarzutu, takiego nie podałeś.

Znów chcesz, bym ci pomógł..

>>>>> Dodam jeszcze, że w kontekście tej krytyki zaciekawia
>>>>> mnie Twoja wrażliwość na styl b. wielu wypowiedzi szarleya.
>>>> Jakich?
>>> Wulgarnych.
>> Ok. Co zarzucasz mojej wrażliwości?
> Napisałam, że coś jej zarzucam?

Faktycznie, widać nieodpowiedzialnie się domyśliłem.
Cieszę się, że moja wrażliwość może jeszcze nie fascynuje, ale Cię zaciekawia.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Nie masz pojęcia, bo czujesz że musisz pomyśleć 2x? Ho ho..
Nie muszę ani razu, ponieważ Twoje pytanie jest:
1. nieuprawnione
2. bezsensowne.
Czyli problemem jest Twoje niepomyślenie 2x.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
> ponieważ Twoje pytanie jest (..)

Zatem odpowiedz no tamto:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,808979#w811443

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> ponieważ Twoje pytanie jest (..)
>Zatem odpowiedz no tamto:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,808979#w811443
Toż o tamtym piszę:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,808979#w811941


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
Pisanie, rzetelna dopowiedz na pytanie, oraz ofiarne próby zakończone fiaskiem to nie jedno, a trzy pojęcia

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Pisanie, rzetelna dopowiedz na pytanie, oraz ofiarne próby zakończone fiaskiem to nie jedno, a trzy pojęcia
I jak ktoś twierdzi, że jedno, to jego problem.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
>I jak ktoś twierdzi, że jedno, to jego problem.

No tak, z 'tamtym' twoim


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>>I jak ktoś twierdzi, że jedno, to jego problem.
>No tak, z 'tamtym' twoim
Ja nie mam problemu.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
Nie pisałem, że masz problem. Zestawiłem tylko Twoje "I jak ktoś twierdzi, że jedno" z "tamtym' twoim".

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Nie pisałem, że masz problem.
To o czyj problem szło Ci tu?


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365