 |
Prześladowania chrześcijan w Polsce Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-12-2009 10:21 | Koraszewski (82900 punktów) | Prześladowania chrześcijan w Polsce
44 na 46 | „...prześladowanie wierzących jawi się we współczesnym świecie także przez działania zmierzające do usuwania krzyży z miejsc publicznych.” –ks. profesor Jan Dyduch. Od czasów rzymskich prześladowania chrześcijan nigdy nie były w Polsce tak okrutne. Kapłanów wygnano z kościołów, zabroniono im wygaszania kazań, każdego dnia dziesiątki chrześcijan rzuca się lwom na pożarcie. Zostali wypchnięci do katakumb, gdzie każdego dnia muszą słuchać w radio i w telewizji sączącej się od rana do nocy ateistycznej propagandy. Głodne lwy biegają od sanktuarium do sanktuarium wyłapując wystraszonych chrześcijan przemykających pod ścianami, żeby zanieść błagania do Maryi. Sterroryzowani chrześcijanie nigdzie nie znajdują spokoju. Leżą krzyżem w piwnicach i nie odważają sie wyjść na ulice, gdzie czyhają na nich watahy strasznych ateistów. Trybunały odmawiają im prawa do oddychania. Biedni chrześcijanie, ateiści rozbestwili się tak bardzo, że odważają się zadawać pytania, kwestionować biskupia moralność, krytykować, a nawet mówią, że państwo nie musi być własnością Kościoła. Czy nie powinniśmy ograniczyć troszkę prześladowania chrześcijan?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..| Autografka (10638 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
> Nie znalazłem. Oświecisz mnie? Tylko proszę o przykłady z czasów komuny. Tak to widzę. O porównaniu z komuną, piszę pod koniec postu.
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Twój fragment wypowiedzi:> "...Może zróbmy to chociaż jak w demokracji czyli rację ma większość co?..."> Problem w tym, ze większość, nie musi oznaczać racji. Mam pytanie: jeżeli większość będzie uważać, ze ziemia jest płaska ( oczywiście, aby nie było, że z uporem podaję przykład płaskiej ziemi, to na życzenie mogę podać sporo innych, zresztą w swoich wcześniejszych wypowiedziach, wskazałem już też inne przykłady ), to rozumiem, że według Twojej wypowiedzi będzie to racja lub jak ktoś woli prawda?Nie takie rzeczy przegłosowywano. Np. przegłosowano, że homoseksualizm nie jest chorobą. Niczego to nie dowodzi, jedynie ułomności tego ustroju, ustroju w którym żyjemy - czyż odwołanie się do jego zasad jest czymś dziwnym? > Rozumiem, że w związku z tym, będzie trzeba narzucić i wymagać tego przekonania od wszystkich. Rozumiem również, że jeżeli ktoś przedstawi nieprawdziwy obraz ( bazując na braku wiedzy, psychologii, socjotechniki ) i większość uwierzy, to wtedy trzeba przyjąć ten obraz bez sprzeciwu, jako prawdę i nie wyrażać swojego zdania, bo ten nieprawdziwy obraz jest prawdziwym, bo tak uważa większość -  Całkiem logiczny wywód - dlatego nie jestem zwolennikiem demokracji. > Następny fragment:> "....Do dyskusji z kim? PSR-em ? wolne żarty..."> - czyżby strach przed brakiem argumentów, czy że wyjdzie brak wiedzy, manipulacja itd? - ale jest to jakiś sposób, aby utrzymywać innych przy nieprawdziwym obrazie.Chodzi o skalę organizacji. > Na zakończenie jeszcze dwa fragmenty:> 1."...My nie dyskutujemy o wieszaniu tylko zdejmowaniu więc tą socjotechniką posługują się ateiści - a fe nieładnie..."> - masz tupet, zarzucać innym, to co robisz sam - bo takie mam wrażenie, po przeczytaniu tego co napisałeś, a może to zmęczenieMoże > 2."...No i jasność nastała - choćby nie przeszkadzał jest symbolem wroga ideowego i jako taki podlega zwalczaniu ............ jak za komuny..."> - w moim wcześniejszym wpisie poniżej, odniosłem się już do Twojego nawiązywania do komunizmu.> Zauważyłem, że również pomijasz niewygodne wypowiedzi i odnoszę wrażenie, ze manipulujesz rozmową z innymi.> Ależ oczywiście, że stosuje pełny wachlarz zachowań moich rozmówców :-D
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#108 2 na 2 | bockxer I (1165 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Nie widzę, nie słyszę... zupełnie jak w Sejmie PRL. Mam niepotrzebny aparat słuchowy, podesłać? |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Przypominasz mi nieco mojego ulubionego Balcerowicza, który jeszcze na początku 2008 roku dziwił się: Kryzys? Jaki kryzys! Żadnego kryzysu nie widzę!hehe '+'
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >Ależ możesz - tyle szkół prywatnych jest, że nawet możesz sobie wybrać co będzie wisiało na ścianie.> Ależ jeżeli to będzie prywatna katolicka szkoła to nikt nie będzie miał pretensji o krzyże, ale mówimy o szkołach publicznych a nie katolickich.> A jeżeli to będzie publiczna szkoła katolicka, bo takie też są to co?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#111 2 na 2 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > > Zauważ, że krzyże są raczej w histerycznej atmosferze wieszane, a nie zdejmowane.> Może - ja nie miałem styczności z podobnymi przypadkami, niemniej warto chyba oprzeć się o prawo, a nie o widzimisię każdego z nas.Najlepiej zaś o kanoniczne > Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebieKatolicyzm albo .... - wybór został podjęty za Ciebie > Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.> św. AugustynNo wojna sprawiedliwa - nie rozumiem bo nie wierzę? |
#112 -1 na 3 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >A za finansowanie lekcji etyki powinni płacić tylko ateiści? Per saldo wyjdą na tym ekonomicznie gorzej z uwagi na proporcje.> A czarna mafia podatki za kwoty co łaska i od nieruchomości to wszyscy wyszliby na tym lepiej.Nie znasz się na ekonomii. > >Uważaj to grząski grunt. Dotyczy wielu aspektów życia np. czy katolicy powinni łożyć na szpitale wykonujące aborcję skoro jej nie akceptują? W naszym przypadku takie podejście, taki akt obywatelskiego nieposłuszeństwa (ze strony jednak zdecydowanej jego większości) miałby raczej poważne konsekwencje.> Ok. ja będę płacił na te które wykonują. I chciałbym zobaczyć szpitale katolickie utrzymywane z katolickiego budżetu, które nie wykonują. Prawo wyboru albo chcesz mieć modły albo prawo do decydowania o własnym ciele.> A grząski grunt się rozszerza przede wszystkim dzięki promowaniu idiotycznych wartości chrześcijańskich.Niby jakich? Nie zabijaj? > >Skupiajmy się na tym co nas łączy w kwestiach publicznych, szukajmy kompromisów, nie ideologizujmy. Zapewniam Cię, że polskie finanse publiczne są w opłakanym stanie nie dlatego, że szkoły zrujnowały się zakupem krzyży do klas i opłacaniem "armii" katechetów.> No tak darowizny i zwolnienia podatkowe na rzecz czarnej mafii też nie mają z tym nic wspólnego.  A co mają wspólnego?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#113 2 na 2 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Wieszacze krzyży z uporem nie chcą tego oczywistego faktu przyjąć do wiadomości. A fakt ten jest nie tylko oczywisty, ale także niezwykle istotny, a to, na ile istotny może uświadomić próba odpowiedzi na pytanie: dlaczego krzyże nie wiszą jeszcze w polskich sądach?Brak kary śmierci? > Niech strój słów podkreśla urodę myśli |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > To nie rozumiem dlaczego bronisz darmowy marketing istniejący dzięki ochronie państwa.Trzeba było uważać na lekcjach historii - to naprawdę proste do zrozumienia.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >To Ty tak twierdzisz - masz jakieś paragrafy za sobą, czy ot tak z zasady olejemy prawo ?> Oczywiście, że ja tak twierdzę. Piszę za siebie. A jednak, przeciw innym symbolom, teoretycznie można by podeprzeć się Konstytucją. A krzyż, było nie było, jest szczególnie wyróżniony w rozporządzeniu MEN.Bo jest szczególnym znakiem, zarówno dla Europy jak i dla Polski, nie mówiąc już o Polsce powojennej, która praktycznie jest państwem jednonarodowym i jednokulturowym. Dyskusja o symbolach równoważnych religii w obecnej Polsce jest bezprzedmiotowa, dlatego nie dyskutujemy o krzyżu prawosławnym, gwiździe Dawida czy półksiężycu nie mówiąc już o jakichś symbolach ugrupowań o organizacji sektowej.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#116 -1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >niemniej warto chyba oprzeć się o prawo, a nie o widzimisię każdego z nas.> Rzecz w tym, że to samo prawo, interpretujemy jakby trochę odmiennie.  Po to są sądy.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Wolałbyś szariat?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#118 4 na 4 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Po co karmisz trolla Konowala? |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Nie widzę, nie słyszę... zupełnie jak w Sejmie PRL.> Mam niepotrzebny aparat słuchowy, podesłać?To do kogo masz pretensje? Podeślij przeciwnikom krzyża.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#120 6 na 6 | Autografka (10638 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >>To Ty tak twierdzisz - masz jakieś paragrafy za sobą, czy ot tak z zasady olejemy prawo ?> >Oczywiście, że ja tak twierdzę. Piszę za siebie. A jednak, przeciw innym symbolom, teoretycznie można by podeprzeć się Konstytucją. A krzyż, było nie było, jest szczególnie wyróżniony w rozporządzeniu MEN.> Bo jest szczególnym znakiem, zarówno dla Europy jak i dla Polski, nie mówiąc już o Polsce powojennej, która praktycznie jest państwem jednonarodowym i jednokulturowym. Dyskusja o symbolach równoważnych religii w obecnej Polsce jest bezprzedmiotowa, dlatego nie dyskutujemy o krzyżu prawosławnym, gwiździe Dawida czy półksiężycu nie mówiąc już o jakichś symbolach ugrupowań o organizacji sektowej.Darowałbyś sobie takie usprawiedliwiające interpretacje tego rozporządzenia. Raz piszesz, że ważne jest prawo, a za chwilę, że ważniejsza (nawet wbrew prawu) jest tradycja historyczna. Dobierasz wybiórczo argumenty tak, jak Ci w danym momencie wygodnie.
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|