 |
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-02-2020 22:17 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
2 na 2 | W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to? www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > A na targowiskach handel wymienny pietruszka za marchewkęMożna. Ktoś musi jednak cenić gruszkę, którą masz mu do zaoferowania, żeby dać Ci coś w zamian. Produkcja wielkoprzemysłowa wcale nie okazała się zbawieniem świata. U ludzi na taśmach emocje/uczucia są niżej rozwinięte niż u ludzi pracujących we własnych ogródkach. Wasz model społeczny prowadzi ludzkość do regresu a nie do rozwoju. Co z tego, że wyplujecie z siebie złotą wieżę, szybki jacht czy nawet rakietę, skoro człowiek, który je zajmuje to w sensie społecznym prymitywne zwierzę. > Tysiące lat temu wymyślono coś takiego jak PIENIĄDZ dla ułatwienia handlowej wymiany i oszczędności.Prawdziwy pieniądz nie służy oszczędzaniu. Prawdziwy pieniądz buforuje wartość na czas wymiany handlowej, gdy świadczenia wzajemne nie mogą zostać zrealizowane równocześnie. Powinien istnieć jedynie przez chwilę i jedynie w wartości niewykonanego świadczenia wzajemnego a po jego wykonaniu bezpowrotnie znikać. Wasz lichwiarki "pieniądz" to wynaturzenie istoty pieniądza. Źródło wielkiego pasożytnictwa społecznego. > Mam na budowę domu oszczędzać magazynując hulajnogi rowery, stare samochody?Masz mieć mały dom zanim kupisz duży w jego miejsce, mały sprzedaż temu kogo na niego stać. On też będzie miał potem szansę kupić większy. W moim modelu nie kupisz wielkiego domu nie mają zupełnie nic. > Wolę wziąć KREDYT debilu, i nie boli mnie, że tobie się nie udało.Niby wolisz ale nie bierzesz. Nie jesteś debilem więc wiesz, że waszych chwilówek trzeba wystrzegać się jak ognia, bo to pułapka, którą wspiera przymus waszego i nie mojego państwa. > >Poważnie ostrzegam wszystkich najemnych roboli przed zakupem mieszkania w waszym lichwiarskim modelu na kredyt. To pułapka.> Na szczęście nikt twoich rad nie słuchaNa szczęście cwaniaków i własne nieszczęście. Naiwni ludzie wierzą, że wzbogacą się dzięki waszym chwilówkom, nie rozumieją, że wszystko stracą. Teraz tylko 15% Polaków mieszka na cudzym. Za 10 lat będzie to już pewnie najmniej 30%. Nie wiem też czy wierzyć waszym 15%, bo skąd te informacje? Wy we wszystkich sprawach kłamiecie, słowo prawy nie przechodzi Wam przez gardło, manipulujecie informacją tak, żeby zwykłego człowieka otumanić zupełnie i nażreć się jego krwawicy. > >Przyjdzie kryzys, wszytko stracą i zostaną z potężnymi długami.> "Przyjdzie noc tak czarna jak dupa Murzyna"> Skończ pipcyć swoje mantryZatem nie masz się czym martwić. Wszyscy są bogaci i szczęśliwi, każdy docenia waszą tajemnice mienia, tysiące podatków od konsumpcji, lichwiarski pieniądz - kto chciałby ten raj zmieniać? Ja sam go nie zburzę. |
#122 -1 na 3 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Gówno proponujeszJawna księga kapitału o rozproszonym zapisie i świadectwach własności zabezpieczonych kryptograficznie to nie jest żadne gówno. To jest nasza przyszłość. |
#123 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Nie wątpię ale skoro już raz się załapałem na wyniszczającą> pracę, co przeminęło zaznaczam ale nie wiadomo co przyniesie> przyszłość, to wolę dmuchać na zimne.Czyli jak rozumiem, swoją kiepską sytuację poprawiłeś. Teraz chcesz poprawiać ją innym - biedniejszym od ciebie? Mniej zaradnym? Gorzej ogarniętym? Pomagać ludziom, których w twoim mniemaniu nie stać na to, co ty dla siebie zrobiłeś?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#124 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Tak myślałem, że to jedynie prowokacja.Taki jeden geniusz napisał tutaj, że moralni ludzie nie potrzebują taić wyborów, ale opłacanie przez siebie podatków, czy alimentów (lub ich brak) tai. www.racjonalista.pl/forum.php/s,808979#w809208
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#125 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Nie potrzebuję niczego taić dlatego propaguję jawność mieniaPropagujesz jawność mienia pod warunkiem, ze inni nigdy nie wykorzystają twoich informacji na swoja korzyść kosztem ciebie.Dziecko wchodzi do piaskownicy i mówi reszcie zastanych tam dzieciaków: wybuduję tu trzy zamki i kilka łączących je autostrad. Podziemne garaże. Pomiędzy rzeźby z piasku, wszystko to będzie SZTUKA. Będę się przy tym świetnie bawił. Wy też, gdy będziecie mi pomagać. Później możecie sycić swój wzrok. Mówię wam to JAWNIE wymagając od was, żebyście mojego WIELKIEGO WYSIŁKU nie burzyli a już broń boże w tym miejscu nie budowali swoich wizji, bo to w zasadzie najlepsze, co może się wam zdarzyć: pracować dla moich wizji, później sycić wzrok. Dzieciaki posłuchały i przytaknęły z entuzjazmem w oczach, potem były posłuszne jak baranki. Podoba ci się ta wizja?  Dla mnie to denny kicz, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#126 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Znam już też wasze parytety podziału dóbr w społeczenstwie.I dobrze: woził wilk razy kilka, powieźli i wilka. Wiesz, to jeden z nich jest. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#127 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Tak myślałem, że to jedynie prowokacja.> Taki jeden geniusz napisał tutaj, że moralni ludzie nie potrzebują taić wyborów, ale opłacanie przez siebie podatków, czy alimentów (lub ich brak) tai.>  > www.racjonalista.pl/forum.php/s,808979#w809208Proponowalem Ci dostęp do mojego wyciągu bankowego. Używam tylko jednego rachunku, na którym znajdziesz wszytkie moje przepływy pieniężne. Nie chciałeś. Czego chcesz? Prostych odpowiedzi? Jakich? Takie, które powtwiedza twoje rację? W złożonym świecie nie ma prostych odpowiedzi. Chcesz dostęp do mojego wyciągu bankowego? Dam Ci jeśli potwierdzisz. Zrobisz z tym co zechcesz i nie musisz się odwzajemniać własnym wyciągiem ale możesz. Nie znajdę na twoim wyciagu pewnie niczego poza zwykłymi sprawami zwykłego człowieka. |
#128 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > > Nie wątpię ale skoro już raz się załapałem na wyniszczającą> > pracę, co przeminęło zaznaczam ale nie wiadomo co przyniesie> > przyszłość, to wolę dmuchać na zimne.> Czyli jak rozumiem, swoją kiepską sytuację poprawiłeś.> Teraz chcesz poprawiać ją innym - biedniejszym od ciebie? Mniej zaradnym? Gorzej ogarniętym?> Pomagać ludziom, których w twoim mniemaniu nie stać na to, co ty dla siebie zrobiłeś?> Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.Po prostu dbam o przyszłość swoją i innych. Dobrze wiem, że moja sytuacja jest zależna od sytuacji innych ludzi. Zdrowy i rozwinięty człowiek w moim otoczeniu może mi pomóc. Chory i zredukowany nie da rady. |
#129 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > > Nie potrzebuję niczego taić dlatego propaguję jawność mienia> Propagujesz jawność mienia pod warunkiem, ze inni nigdy nie wykorzystają twoich informacji na swoja korzyść kosztem ciebie.Dziecko wchodzi do piaskownicy i mówi reszcie zastanych tam dzieciaków: wybuduję tu trzy zamki i kilka łączących je autostrad. Podziemne garaże. Pomiędzy rzeźby z piasku, wszystko to będzie SZTUKA. Będę się przy tym świetnie bawił. Wy też, gdy będziecie mi pomagać.> Później możecie sycić swój wzrok.> Mówię wam to JAWNIE wymagając od was, żebyście mojego WIELKIEGO WYSIŁKU nie burzyli a już broń boże w tym miejscu nie budowali swoich wizji, bo to w zasadzie najlepsze, co może się wam zdarzyć: pracować dla moich wizji, później sycić wzrok.> Dzieciaki posłuchały i przytaknęły z entuzjazmem w oczach, potem były posłuszne jak baranki.> Podoba ci się ta wizja?  > Dla mnie to denny kicz, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością.  Nie rozumiem. Na tym świecie działa wielu wizjonerów. Właściciele Amazon, Google, Apple, Microsoft, Visa card, PayPal, Huawei itd. Wszystkich chwalisz za wizje ale mnie przekonujesz, że kreacją nowej wizji to kicz? Dlaczego w obliczu pewnej wizji ktoś miałby być posłuszny jak baranek? Czy namawiając Cię do jawnej księgi kapitału oczekuję od Ciebie zmiany twoich naturalnych potrzeb i dążeń? Samorealizuj się nadal, tak jak tego potrzebujesz ale namawiam, na nieco innych i społecznie korzystnych zasadach społecznych. Sądzisz, że ujawnienie kapitału odbierze wartość twoim zdolnościom? Gdzie problem? Dlaczego uważasz, że przy jawnym mieniu zarobiłbyś mniej? |
#130 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Proponowalem Ci dostęp do mojego wyciągu bankowego. Używam tylko jednego rachunku, na którym znajdziesz wszytkie moje przepływy pieniężne. Nie chciałeś.Przecież chyba napisałem wyraźnie: nie chcę znać wszystkich twoich przepływów pieniężnych. Nie interesuje mnie to.Czy w twoim systemie tez tak jest - człowiek chce jedno, a wciska mu się drugie i jeszcze każe się z tego cieszyć? > Czego chcesz?Prostych odpowiedzi? Jakich?Czy płacisz podatki od całości swoich zarobków, czy płacisz alimenty w 100% na wianuszek swoich dzieci. Czy aż tak trudno zrozumieć w miarę proste pytanie, że musisz je czytać po kilka razy?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#131 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Na tym świecie działa wielu wizjonerów.> Właściciele Amazon, Google, Apple, Microsoft, Visa card,> PayPal, Huawei itd. Wszystkich chwalisz za wizje ale mnie przekonujesz,> że kreacją nowej wizji to kicz?Twoja wizja to kicz. Ale możesz sobie próbować ją wciskać, komu chcesz. Efekty poznałeś, znasz je od wielu lat. > ale namawiam, na nieco innych i społecznie korzystnych zasadach społecznych.Nie wytłumaczyłeś w którym miejscu korzystnych. Chciałbym ta 'korzyść' w końcu zrozumieć, a nie ciągle czytać okrągłe zdania, że to 'korzyść'. > Dlaczego uważasz, że przy jawnym mieniu zarobiłbyś mniej?Pisałem ci o tym wielokrotnie. Ujawnienie mienia oraz wszelkich związanych z nim decyzji ludzkich, spowoduje w ekspresowym tempie ustanowienie na szczycie mega-bogatego cwaniaka, który co jakiś czas będzie strącany przez innego cwaniaka. Reszta gnębiona przez niego nieustająco cierpi biedę, choroby, często brak dachu nad głową, nie mówiąc o braku czasu na pożyteczna pracę. Umierają b. szybko. Nigdy do tego uczciwie się nie odniosłeś, poza jałowymi zaprzeczeniami pełnymi frazesów. Twoja wizja to kicz. Nie ma oparcia w rzeczywistości. Gdyby wdrożyć jej założenia, szybko obróci się przeciw tobie i ludziom, czego nie chcesz zobaczyć, wygodniej ci snuć fantazje i tkwić w zaprzeczeniu. Ale możesz sobie próbować ją wciskać, komu chcesz. Efekty poznałeś, znasz je od wielu lat.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#132 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Czego chcesz?Prostych odpowiedzi? Jakich?> Czy płacisz podatki od całości swoich zarobków, czy płacisz alimenty w 100% na wianuszek swoich dzieci.> Czy aż tak trudno zrozumieć w miarę proste pytanie, że musisz je czytać po kilka razy?Uzyskuje wynagrodzenie za pracę w kwocie netto po odliczeniu i odprowadzeniu podatków przez pracodawcę. Zakładam, że odprowadza wszystkie. Na pewno nie wiem, bo to tajne, jego musisz zapytać albo waszych urzędników. Skąd mam to wiedzieć? Podatki od konsumpcji odliczają i odprowadzają właściciele punktów sprzedaży. Czy wszystkie? Nie wiem, to jest tajne. Ich zapytaj. Nie rozumiem dlaczego miałbym płacić alimenty na dzieci, które wychowuję, komu? Sobie samemu? Wydaje mi się, że nie udało Ci się podłożyć mi świni, niech inni ocenią, ponadto ja nie mam problemów z wieprzowiną ale staram się mięso ograniczać mięso w mojej diecie. Mój Ty osobisty prowokatorze i wrogu  |
#133 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Nie rozumiem dlaczego miałbym płacić alimenty> na dzieci, które wychowujęCzyżby? Ile godzin w miesiącu?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#134 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Zakładam, że odprowadza wszystkie. Na pewno nie wiem, bo> to tajne, jego musisz zapytać albo waszych urzędnikówCzy w tym twoim zakładzie w Berlinie znają pojęcie paska płacowego?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#135 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > > Nie rozumiem dlaczego miałbym płacić alimenty> > na dzieci, które wychowuję> Czyżby? Ile godzin w miesiącu?Zarzucasz mi, że za dużo pracuję? Ale Vonovia nie odpuści nic z czynszu. W zeszłym roku zrobili miliard EUR zysku, w tym roku oczekiwania są wyższe. Nie wyrobię na komorne to lecę na pysk razem z dziećmi, tu się nikt nie patyczkuje kiedy chodzi o egzekucję własności. Na razie nie widzę innego wyjścia ale szukam sposobu, żeby z dziećmi być trochę więcej i zawiązać głębsze więzi. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|