Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
17-10-2015 23:36krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
Ocena 1 na 1
Przenoszę rozmowę do nowego wątku ponieważ dotychczasowy stał się nieczytelny.

Spieram się z Szarleyem już od miesięcy o to czy posiadanie kapitału jest równoznaczne z posiadaniem władzy nad innymi ludźmi. Szarley przeczy temu, twierdząc, że kapitał i władza są ze sobą bez związku.

Intuicyjnie, każdy pojmuje właściciela jako osobę nadrzędną i w przestrzeni, w przedmiocie jego własności podporządkowuje się jego woli. W mojej opinii gdyby nie nadrzędność właściciela i podporządkowanie niewłaścicieli w przestrzeni, w przedmiocie własności to osobiście nie potrafiłbym znaleźć żadnego innego wyjaśnienia pojęcia własności.

Postanowiłem skopiować co nieco z wiki:

Własność – najszersze, podstawowe prawo rzeczowe, pozwalające właścicielowi korzystać z rzeczy i rozporządzać nią z wyłączeniem innych osób (w jego ramach właściciel korzysta z maksimum uprawnień względem rzeczy). Oznaką korzystania z rzeczy są uprawnienia do posiadania, używania, pobierania pożytków i innych dochodów z rzeczy (pożytki rzeczy – naturalne, np. płody, jabłka z sadu i cywilne, np. czynsz z tytułu dzierżawy lub najmu, odsetki od pożyczki albo leasingu itp.) oraz dysponowania faktycznego rzeczą (przetwarzanie rzeczy, zużycie, a nawet zniszczenie). Z kolei przez rozporządzanie rozumie się uprawnienia do wyzbycia się własności (np. przeniesienie, zrzeczenie, czy rozrządzenie na wypadek śmierci) i do obciążenia rzeczy poprzez ustanowienie ograniczonego prawa rzeczowego, np. zastaw, hipoteka lub poprzez dokonanie czynności – zobowiązań dotyczących rzeczy o skutkach obligacyjnych tj. oddanie w dzierżawę, najem, pożyczkę, leasing.

Prawo rzeczowe – dział prawa cywilnego regulujący powstanie, treść, zmianę i ustanie prawa własności i innych praw do rzeczy (w wyjątkowych sytuacjach także nie do rzeczy – np. użytkowanie prawa). Prawo rzeczowe jest prawem bezwzględnym, czyli skutecznym erga omnes – wobec wszystkich.

Prawo podmiotowe – zespół przyznanych uprawnień występujących w określonym stosunku cywilnoprawnym. Jest to zatem zbiorcza, nadrzędna kategoria pojęciowa, określająca sytuację prawną strony uprawnionej. W takim kontekście mówi się o prawie własności i innych prawach rzeczowych, o wierzytelności, o prawach na dobrach niematerialnych itp.

Rodzaje praw podmiotowych
1. Prawa podmiotowe:
- bezwzględne – prawo skuteczne wobec wszystkich osób, którym ono nie przysługuje
- względne – prawo przysługujące podmiotowi uprawnionemu tylko wobec określonej osoby

Zadałem Szarleyowi proste pytanie jaką może wskazać różnicę pomiędzy dwoma identycznymi domami z czego jeden należy do niego a drugi do sąsiada. Szarley wskazał mi taką różnicę, że jeden dom należy do niego a drugi do sąsiada, czyli powtórzył co sam określiłem budując pytanie i skwitował, że nie rozumie tego pytania.

Przypuszczam jednak, że gdyby zapytać o to samo przeciętnego człowieka na ulicy, ten odpowiedziałby, że domy różnią się tym od siebie, że w jednym rządzi Szarley a w drugim sąsiad Szarleya.

Dlaczego pracownicy zachowują się zgodnie z wolą właściciela firmy?
Dlaczego goście zachowują się zgodnie z wolą właściciela domu?
Dlaczego podróżni zachowują się zgodnie z wolą właściciela pojazdu?
Dlaczego właściciel firmy sporządza regulamin pracy?
Dlaczego właściciel domu sporządza regulamin porządku domowego?
Dlaczego właściciel pojazdu sporządza regulamin przewozu?
Dlaczego własność jest dla wszystkich tak bardzo atrakcyjna skoro jak twierdzi Szarley nie ma związku z dominacją woli właściciela na wolą pozostałych?
Czym jest własność jeśli nie jest władzą?

Szarley wielokrotnie powtarzał już jedno uzasadnienie dla swojego przeczenia, w którym stwierdza, że najemca identycznie jak i właściciel określa zasady w wynajętym domu.
Wielokrotnie już odpowiadałem na ten argument Szarleyowi, czego on nie przyjmuje do wiadomości. 3 wyróżnione przeze mnie formy kapitału są przemienne i wszystkie 3 oznaczają władzę: 1. własności, 2. należności (szczególna forma własności), 3 oszczędności (szczególna forma własności). Najemca określa zasady w wynajętym mieszkaniu tylko dlatego, że jest właścicielem gotówki.

Proszę wiarygodnie zaprzeczyć temu, że własność to po prostu władza na innymi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 Dalej..
#166
23-10-2015 15:16
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Nie zapominaj Jacku, ze poniżenie do którego nawiazujesz jest ściśle powiązane z systemem wartości i przekonaniami.
1 Twoje "poniżenie" wynika jedynie z Twojej decyzji
2 Tego "poniżenia" zazdrości Ci większość polskich robotników, którzy emigrują do Niemiec czy Anglii i wynajmują nory w cenie dalekiej od 1000 euro za miesiąc
3 Jesteś wrogiem praw pracowniczych - a żalisz się że ich nie masz

Czego życzysz innym, to masz.
O CO CI CHODZI?!?!?!?!?

>Nikt nie zatrudnia ludzi sprzecznych, każdy zatrudnia ludzi podobnych do siebie.
Kolejna bzdura bez uzasadnienia

Ja do współpracy zapraszam FACHOWCÓW, zdolnych do zespołowej pracy. Reszta nie ma znaczenia.

#167
23-10-2015 15:19
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Nie zapominaj Jacku, ze poniżenie do którego
> nawiazujesz jest ściśle powiązane z systemem wartości i przekonaniami.

Jeszcze jedno: postawa Krystkona pokazana poprzez jego przykład reakcji na kradzież roweru uczy, że rozpocząć kradzież bezkarnie może każdy.
A późnniej już jakoś leci..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Jeszcze jedno: postawa Krystkona pokazana poprzez jego przykład reakcji na kradzież roweru uczy, że rozpocząć kradzież bezkarnie może każdy.
>A późnniej już jakoś leci.

Jestem ewidentnie odmienny moralnie od was (Szarleya i Jacka) co przebija się prawie przez każdy wpis. Stąd też, przypuszczam, te liczne oskarżenia i negatywne opinie.

Zastanawialiście się kiedyś nad tym co właściwie odróżnia przyjaźń/miłość od nienawiści? Ja obstawiam właśnie zgodność i odmienność moralną. Zgodność pojęcia dobra i zła oraz sprzeczność tego pojęcia. Pamiętam, że słyszałem w jednym programie naukowym taką analizę, iż przyjaciele są bardziej zgodni genetycznie od wrogów. Nie wiem na ile poważne było to badanie. lecz słyszałem taką opinię.

I tylko chciałoby się już zapytać, skoro chłopaki kradzież roweru jest dla was taka szkodliwa, to co powstrzymuje was przed przed państwową, publiczną, jawną ewidencją kapitału. Każðy rower posiadałby własne cyfrowe świadectwo własności, którego przepływy z majątku do majątku od chwili zaistnienia roweru aż do chwili jego rozpadu byłyby jak na widelcu? Kradzieże rowerów, paserstwo, nabywanie kradzionych rzeczy stałoby się udręką. Każdy sąsiad widzi jak na widelcu, że żadnego roweru w majątku nie masz albo jakiś stary grat za 20zł a śmigasz na kolarzówce za 5000zł.

Wy zaraz odpowiecie, że jawność kapitału sprowadzi wam do domu złodziei, złych ludzi, którzy zechcą porwać wam dzieci dla okupu, że totalna inwigilacja, oko Saurona, Wielki Brat nie pozwolą wam w spokoju pójść na dziwki i wypić wódki z bezdomnymi w parku kiedy w ramach waszej niezbywalnej wolności tego zapragniecie ale ja wiem, że tu chodzi o coś zupełnie innego. Boicie się, i słusznie, powszechnego poczucia niesprawiedliwości jakie roznieciłby jawny kapitał. Boicie się szału jakiego doznaliby zwykli ludzie, gdyby uświadomili sobie choć trochę rzeczywistości. Tego, że nie da się już dłużej zrobić byle czego, przebujać się wypełniając kilka bezsensownych kwitów zarabiając krocie, kiedy inni dosłownie zdychają w fabrykach.

Szarleyu, pracując czasami na weekendy na niemieckich budowach poznałem wielu polskich złodziei, ludzi ściganych w Polsce listami gończymi, posługującymi się w Niemczech fałszywymi dowodami tożsamości. Cokolwiek poznałem także ich systemy wartości.

Mogę ci z całą pewnością powiedzieć, że źródłem współdziałania jest wyłącznie dobrowolność i w żadnym razie groźby czy karanie. Groźby i kary to przemoc, a przemoc to zaspokojenie się jednego kosztem drugiego.

Kraje socjalistyczne stały się całkowicie niewydolne nie dlatego, że kwestionowano w nich własność prywatną w tym własność intelektualną lecz dlatego, że panowała w nich przemoc i nie było w nich miejsca dla dobrowolnych zachowań.

#169
23-10-2015 22:29
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>postawa Krystkona pokazana poprzez jego przykład reakcji na kradzież roweru uczy, że rozpocząć kradzież bezkarnie może każdy.
Przecież uwaga Krystkona nie odnosiła się do początkującego złodzieja, lecz do początków okradania jednego posiadacza roweru. No chyba, że skomentowałeś tu inną (niż zalinkowana) jego wypowiedź.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

#170
23-10-2015 23:06
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Jestem ewidentnie odmienny moralnie od was (Szarleya i Jacka)
Ode mnie na pewno. Ja nie ukrywam dochodu przed skarbowym urzędem
Ty jesteś zwolennikiem jawności, ale ma to obowiązywać wszystkich oprócz Ciebie hipokryto

>I tylko chciałoby się już zapytać, skoro chłopaki kradzież roweru jest dla was taka szkodliwa, to co powstrzymuje was przed przed państwową, publiczną, jawną ewidencją kapitału.
NIC! Po prostu nie widzę w tym żadnego pożytku
Nie widzę też możliwości wyceny tego "kapitału"

>Każðy rower posiadałby własne cyfrowe świadectwo własności,
LITOSCI Ilu urzędników zatrudniałoby Twoje modelowe państwo?
Każdy rower ewidencjonowany????
A jeśli ktoś kradnie rowery na części to każda część w w tym rowerze?

>Wy zaraz odpowiecie,
I Tu jest Twój problem, Ty z góry wiesz co odpowiem, Ty nawet nie musisz czytać odpowiedzi!
Ustawiasz chochoła i bijesz

Cytat:
Po aktywności Szarleya na forum i oczami wyobraźni widzę jak Szarley poci się nad tłumaczeniem. Jedna strona dziennie powinna wystarczyc na długie miesiące utrzymania wielkiego domu bowiem wydawnictwo państwo dotowane.

Szarleyu czy ty swoich patentów nie opracowales przypadkiem w godzinach pracy? W czasie za który państwowo dotowana spółka placila ci wynagrodzenie, ubezpieczala cię, skladala się na twoją emeryturę?

Ale tu pewnie chodzi o bonus za osiągnięcie. Niech Szarley oplywa w luksus z godzinka przyjemnej pracy dziennie a reszta niech goni wlasny ogon, niszcząc własne ciała i zycia.


Same brednie na mój temat, ale jakież to wygodne nabredzić i bić

>że jawność kapitału sprowadzi wam do domu złodziei,
To dlaczego hipokryto ukrywasz przed społeczeństwem swój dochód? Dlaczego ukrywasz stan swojego posiadania - fakt że masz ziemię?
POKAŻ jak się jawnie żyje, wymagaj najpierw od siebie!

>Tego, że nie da się już dłużej zrobić byle czego, przebujać się wypełniając kilka bezsensownych kwitów zarabiając krocie,
Domyślam się że tak żył członek zarządu firmy windykacyjnej Krystian Hamerlik - Konopka.

>kiedy inni dosłownie zdychają w fabrykach.
KTO ZDYCHA W BERLINIE W FABRYCE!
Stać Cię na mieszkanie za 1000 euro miesięcznie!
k***a mać to jest zdychanie? 99% polskich robotników zazdrości Ci tego zdychania! 99% polskich robotników nigdy nie widziało 1000 euro na pasku! A Ty chcesz jeszcze żeby podatki na Ciebie płacili

>Szarleyu, pracując czasami na weekendy na niemieckich budowach
Nigdy nie pracowałeś na budowie. Gdybyś pracował nie pipcyłbyś takich głupot na temat budowania domów jakie od początku pipcyłeś o płaceniu robotnikom codziennie wypłaty

>Mogę ci z całą pewnością powiedzieć, że źródłem współdziałania jest wyłącznie dobrowolność i w żadnym razie groźby czy karanie.
To skąd bierze się piractwo fonograficzne?
k***a mać odpowiesz?

>Kraje socjalistyczne stały się całkowicie niewydolne nie dlatego, że kwestionowano w nich własność prywatną w tym własność intelektualną lecz dlatego, że panowała w nich przemoc i nie było w nich miejsca dla dobrowolnych zachowań.

Jakim cudem Ty skończyłeś ekonomiczny uniwersytet... Mam nadzieję że żaden z moich uczniów nie pójdzie tam studiować. Wysłałem maila do dyrektorki szkoły z linkami twoich wypowiedzi, żeby uprzedziła uczniów o poziomie kształcenia na UE we Wrocławiu. Kompromitująca szkoła

JAK MAM ZAPEWNIĆ SOBIE HONORARIUM ZA PRZEKŁAD, ZA WYNALAZEK! Żebrząc? Bo oszust krystkon i tak spiraci "bo jest biedny" i pozwoli sobie kraść?

Jesteś podatkowym oszustem i cały twój system jest tylko nieudolną próbą usprawiedliwienia twojego oszustwa. Kto jest podatkowym oszustem nie będzie miał oporów przed kradzieżą intelektualnej własności. Cały czas podważasz zasadność płacenia za tę własność, a to argumentoma, że nie zapłaciłem Talesowi, a to że ktoś mi płacił etat, a to że jakieś jabłka....
PRACOWAŁEM i należy mi się wynagrodzenie
Jak mam je k***a mać wyegzekwować w Twoim chorym, zbudowanym na złodziejstwie, utracjuszostwie i zawiści systemie

J A K ?

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
W odpowiedzi szarley
Szkoda, ze do królowej Elżbiety nie napisałaś, też powinna wiedzieć.
Dobra idę spać bo o 5.00 pobudka i dalej Szarleya okradać i oszukiwać bo widocznie za malo mu za spacery po własnym sadzie i chciałby więcej.

#172
23-10-2015 23:57
 Ocena 3 na 3
Mano (1060 punktów)Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Szkoda, ze do królowej Elżbiety nie napisałaś, też powinna wiedzieć.

A po co starowinkę bezpodstawnie niepokoić?

>Dobra idę spać bo o 5.00 pobudka

Krystkon - ranny ptaszek.

>i dalej Szarleya okradać i oszukiwać

Krystkon - złodziej i oszust.

>bo widocznie za malo mu za spacery po własnym sadzie i chciałby więcej.

Szarley - miłego spaceru i więcej.

#173
24-10-2015 08:41
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
W odpowiedzi krystkon_1976
Ja pytam jak mam wyegzekwować moje korzyści z technicznego rozwiązania, lub przekładu a Krystkon dopowiada:

>Dobra idę spać bo o 5.00 pobudka i dalej Szarleya okradać i oszukiwać bo widocznie za malo mu za spacery po własnym sadzie i chciałby więcej.

Ależ Ty się wylegujesz Kierowca PKSu o tej porze już wozi ludzi do pracy.

Ale widzisz... Ty zapracowałeś na mycie garów od 6, ja właśnie piję poranną kawę a potem idę na spacer do sadu (w spodniach!)

To co o mnie piszesz świadczy o tym co myślisz o nieznanych sobie ludziach. WSZYSCY inni są źli, nie pracują a żyją jedynie z wyzysku biednego krystkona, wszyscy mieszkają w szklanych wieżowcach na twój koszt, wszyscy tworzą system, w którym nie masz prawa do leczenia....
To jest obsesja.

1 Piszesz że nie powinno być praw pracowniczych
2 żalisz się że od 1,5 roku nie miałeś urlopu

Zdecyduj się czego chcesz?
Mają być urlopy czy nie?

WIEM! skoro krystkon nie ma urlopu to nikt nie powinien mieć!
Zgadłem?
Niestety zdany jestem na zgadywanie bo gdybym zapytał to odpowiesz:
Cytat:

Dobra idę spać bo o 5.00 pobudka i dalej Szarleya okradać i oszukiwać bo widocznie za malo mu za spacery po własnym sadzie i chciałby więcej


Mnie nie okradasz, okradasz społeczeństwo nie płacąc podatków
Ale ponieważ nie moje państwo okradasz... Ego te absolvo

>Szkoda, ze do królowej Elżbiety nie napisałaś, też powinna wiedzieć.
W Twojej sprawi to już jedynie do św. Judy Tadeusza
Życzę powrotu do zdrowia

#174
24-10-2015 14:33
 Ocena 5 na 5
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
W odpowiedzi krystkon_1976

>Dobra idę spać bo o 5.00 pobudka
A Ty myślisz, że jesteś jeden, co o 5 rano wstaje? Ja też wstaję i jakoś mi do głowy nie przychodzi, żeby z tego powodu czynić wyrzuty Szarleyowi czy komukolwiek innemu. Przestań płakać i doceń wreszcie, że masz dobrze płatną, stałą pracę, a jak Ci nie pasuje, to ją zmień. Zaczynasz mnie wkurzać.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
W odpowiedzi Lilly Amina
Bo widzisz Lilly ja staram się głównie postulowac pewne zmiany zasad spolecznych ale wciaz pojawiają się pytania. A po co to, a skąd to, a kim ty właściwie jesteś a o czym myślałeś plodzac dzieci, podpisując umowy kredytowe itd.

Odpowiadając na pytania, opowiadając o sobie staram się zbudowac choć drobinke wiarygodności. Chętnie mowilbym wyłącznie o postulatach i zachowalbym swoją prywatną sferę dla siebie ale widzisz, ze sa tacy którzy nie daja mi szans na to podwazajac na każdym kroku moją wiarygodność.

Chcąc zmian muszę się z tym mierzyć inaczej taki Szarley z Jackiem w 5 min zrobią ze mnie skonczonego idiotę bez żadnych wartości. Chcę zmian. Chcę jawnego kapitału.

#176
24-10-2015 14:57
 Ocena 4 na 4
Mano (1060 punktów)Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
W odpowiedzi krystkon_1976

>Chcąc zmian muszę się z tym mierzyć inaczej taki Szarley z Jackiem w 5 min zrobią ze mnie skonczonego idiotę bez żadnych wartości.

Popatrz, jakie to łatwe i wyciągnij wnioski.

>Chcę zmian. Chcę jawnego kapitału.

Trochę się spóźniłeś, a mogłeś zadziałać. Jutro są przecież wybory. Dlaczego jesteś bierny i nie wystawiłeś Twojej kandydatury?

#177
24-10-2015 15:12
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Bo widzisz Lilly ja staram się głównie postulowac pewne zmiany zasad spolecznych

Zmiany w tym kierunku:
Cytat:
Dwóch ludzi pracuje na jednakowym dobrze płatnym stanowisku. Jeden odkłada grosz do grosza, zamiast wakacji pracuje na własnej budowie i po kilku latach ma dom
Drugi pali cygara po 100 euro, pije najlepsze alkohole, kupuje markowe ciuchy, które wyrzuca zamiast prać, na wakacje jeździ do Tajlandii i nie ma domu
Ty chcesz, żeby ten pierwszy płacił podatek, który będzie wpływał na konto tego drugiego


Ty chcesz zmian po to aby wszyscy płacili podatki a Ty nie

>ale wciaz pojawiają się pytania.
Noooo. ja tam jakoś ciekaw świata jestem . Nawet to sobie za zaletę poczytywam

>Odpowiadając na pytania,
hehehehe

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
W odpowiedzi Mano
>>Chcąc zmian muszę się z tym mierzyć inaczej taki Szarley z Jackiem w 5 min zrobią ze mnie skonczonego idiotę bez żadnych wartości.
>Popatrz, jakie to łatwe i wyciągnij wnioski.
>>Chcę zmian. Chcę jawnego kapitału.
>Trochę się spóźniłeś, a mogłeś zadziałać. Jutro są przecież wybory. Dlaczego jesteś bierny i nie wystawiłeś Twojej kandydatury?

Kazdy widzi to co chce zobaczyć.
Gdyby było łatwo jak twierdzisz ta rozmowa skonczylaby sie juz 4 miesiące temu.
Jak widzisz nie bawię się w wasze nic nie zmieniające wybory, w których i tak nie miałbym żadnych szans z uwagi na sprzeczność moich wartości z powszechnymi święcie nam panujacymi wartosciwmi, wg których dochody kapitałowe to norma, różnice społeczne jak 1:10.000.000.000 to równowaga a biskupi przebierają się w złote suknie, ktorych obraz ma podnosić ich znaczenie.

W tej chwili staram się zyskać obycie z moimi wartościami, za kilka lat będę szukał sprzymierzeńców, mlodych ludzi którzy pojma, ze bez zmiany zasad społecznych w stosunkach spolecznych nic nie zmieni się i ze propozycje typu 2% podatku VAT mniej, podatek dochodowy liniowy czy podatek obrotowy dla sklepów wielkopowierzchniowych to sa zwykle niczego nie zmieniające bzdury. Zwykla wymiana ryjkow przy korycie a stosunki spoleczne utrwalone.

#179
24-10-2015 15:33
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
W odpowiedzi krystkon_1976
>za kilka lat będę szukał sprzymierzeńców, mlodych ludzi którzy pojma, ze bez zmiany zasad społecznych w stosunkach spolecznych nic nie zmieni się i ze propozycje typu 2% podatku VAT mniej, podatek dochodowy liniowy czy podatek obrotowy dla sklepów wielkopowierzchniowych to sa zwykle niczego nie zmieniające bzdury. Zwykla wymiana ryjkow przy korycie a stosunki spoleczne utrwalone.

Powodzenia
Nie znajdziesz chętnych na system w którym człowiek oszczędny ze swoich oszczędności finansuje... utracjusza

Przypomnę:
Cytat:
Dwóch ludzi pracuje na jednakowym dobrze płatnym stanowisku. Jeden odkłada grosz do grosza, zamiast wakacji pracuje na własnej budowie i po kilku latach ma dom
Drugi pali cygara po 100 euro, pije najlepsze alkohole, kupuje markowe ciuchy, które wyrzuca zamiast prać, na wakacje jeździ do Tajlandii i nie ma domu
Ty chcesz, żeby ten pierwszy płacił podatek, który będzie wpływał na konto tego drugiego


Nie znajdziesz chętnych do systemu, w którym nikt nie ma prawa do urlopu ale autor tego pomysłu płacze nad sobą że go nie ma....
Nie znajdziesz chętnych do systemu, w którym wszytsko ma być jawne, oprócz Twojego stanu posiadania i Twojego dochodu

Cała reszta krystkonizmu to zwykła zawiść holodupca, który nie wymyślił w życiu niczego i z zawiści chce zabrać innym prawa do korzystania ze swoich pomysłów.

Z góry dziękuję za odpowiedź, którą znam
Cytat:
Dobra idę spać bo o 5.00 pobudka i dalej Szarleya okradać i oszukiwać bo widocznie za malo mu za spacery po własnym sadzie i chciałby więcej

#180
24-10-2015 15:34
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Chcę zmian. Chcę jawnego kapitału.

I kto to mówi. Człowiek robiący na czarno.

Jak ci się żyje ze świadomością że robisz niezdrową konkurencje dla firm działających legalnie w świetle obowiązującego prawa?

Chcesz zmian ale to nie ty pierwszy ruszysz tyłek. Szkoda życia? No to pomyśl że mi też szkoda.

Nie wiem nie chcę wnikać specjalnie ale te 4-5 lata roboty u Hansa i śmiem twierdzić że byłbyś wstanie spłacić swoje długi związane z ziemią.
Może się nie znam ale mniej więcej wiedze jak ludzie stawiają domy z roboty za miedzą.
W końcu ludzie tam po to jadą.

Potem mógłbyś wytapetować tablice ogłoszeń swoimi dochodami i co masz w domu i przekonywać ludzi że to jest dobre.

Rusz dupę Krystkon i załóż stronę jawny kapitał. Może z nudów kliknę.

Bo teraz korzystasz z dobrodziejstwa trampoliny ukrywania dochodów.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365