Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#346
06-01-2019 22:29
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>>skoro potrzebujesz to sobie albo kup albo wyhoduj leniu
>>do tego potrzeba ziemi, którą Ty już wespół z innymi kompletnie zająłeś
>Ale przecież sam później napisałeś "Pewnie obok twojego sadu jest 10 do kupienia i 100 pól na których można coś podobnego urządzić".
>Masz zaniki pamięci, czy piszesz licząc, że inni też mają?
>Po czym masz te zaniki? Zrobię dobry uczynek i chcę ostrzec paru ludzi.
>
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.


Tylko o czym mówisz?

Napisałem to jako argument, że nikt sadu Szarleya na poierdylion nie wyceni, bo wokół znajdzie 100 innych sadow do kupienia za rynkową cenę, więc po co mu sad Szarleya za miliard?

A nawet jeśli wyceni to Szarley weźmie kasę i sam sobie kupi 10x większy obok za 10x mniej.

#347
06-01-2019 22:32
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73

>>Jak nie sprzeda, to się go z użyciem tych samych pieniędzy do sprzedania "nakłoni".
>Louvre tez?

To się chyba kurestwo nazywa.... ale widzę że są tacy/takie co mają cennik

#348
06-01-2019 22:35
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> A nawet jeśli wyceni to Szarley weźmie kasę i sam sobie kupi 10x większy obok za 10x mniej.

No ale przecież tak jest potencjalnie już teraz: Szarley może tak zrobić, choć nie musi - wartość sentymentalna nie podlega wycenie i Hameryki nie wymyśliłeś.
Nadal nie rozumiem tego: "ziemi, którą Ty już wespół z innymi kompletnie zająłeś"

Co to znaczy kompletnie zająłeś?
Co to znaczy, że dla ciebie już nic nie zostało?
Czujesz się jakoś oszukany, że w życiu nic za darmo nie ma, oprócz miłości rodziców?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#349
06-01-2019 22:37
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Do kupienia napisałem.
>>A nie do wzięcia sobie niczyjego.
>Po namyśle teraz rozumiem.
>Chciałbyś móc zabrać niczyje*, broń Boże nie kupować. To drugie jest ponad twoje siły (nawet potencjalne).
>Świetny pomysł na wydźwignięcie się z długu.
>Jednak moim zdaniem, odszukanie złotej rybki lepszy
>PS
>* wziąłbyś czyjeś, gdyby ktoś chciał ci dać ziemię za darmo? Nie odniosłeś się do mojego wpisu z linkiem, gdzie napisano że Federacja Rosyjska rozdaje właśnie taką ziemię swoim obywatelom

Przed chwilą podwazyles moje twierdzenie o tym że 100% ziemi jest zajęte tym, iz napisałem że obok sadu Szarleya są inne sady.

To Ci wyjaśniłem, że są ale też są czyjeś więc wciąż 100% ziemi jest zajęte.

Na co Ty, że zarzucasz, że nie chcę ich kupić tylko rzekomo dostać za darmo?

Chcę za darmo sad, bo uargumentowalem niska wycena sadu Szarleya tym, że obok jest wiele innych sadow.

Mam tylko nadzieję, że inni też widzą co Ty tu wyprawiasz i zrozumieją kto jest w tej rozmowie uczciwy a kto nieuczciwy.

#350
06-01-2019 22:38
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley

>Ten sam "władca" zamiast olbrzymią kasą może się posłużyć kupioną za 3 000 zł nielegalną berettą

Polecam Alfabet mafii w Polsce lat 90' na YouTubie.

W jednym odcinku mafiozo opowiada jak w Warszawie właściciel nowo otwartego sklepiku sam zgłaszał się do mafii z haraczem zanim ci do niego dojechali.

#351
06-01-2019 22:43
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Chcę za darmo sad, bo uargumentowalem niska wycena sadu
> Szarleya tym, że obok jest wiele innych sadow

Twoja argumentacja ma być dla szarleya przymysem sprzedaży, czy jak?
Poza tym zdecyduj się, czy chcesz sad za darmo, czy za bardzo mało.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#352
06-01-2019 22:43
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Co to znaczy kompletnie zająłeś?
>Czujesz się jakoś oszukany, że w życiu nic za darmo nie ma, oprócz miłości rodziców?

Nie rozumiesz kompletnego zajęcia?

Czuję, że masz w dupie interes innych ludzi, który stoi w sprzeczności z twoim i mógłbyś posunąć się daleko w obronie własnych interesów.

Myślę, że manipulacja to tylko początek, że stać Cię na więcej.

#353
06-01-2019 22:47
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> To Ci wyjaśniłem, że są ale też są czyjeś więc wciąż 100% ziemi jest zajęte

Nie rozumiem jak można myśleć, że skoro ziemia jest czyjaś, to jest zawsze zajęta.
Dzisiaj, gdy jest wystawiona na sprzedaż, to jest wolna do zmiany właściciela, choć właściciela oczywiście ma.

Kupowałeś tą swoją ziemie w 2007 r na której 4 razy byłeś?
Jak mógłbyś ją kupić, gdyby była trwale zajęta?
Piszesz po marsjańsku i uważasz, że wszyscy powinni łapać twoje marsjańskie skróty.
Bez sensu.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#354
06-01-2019 22:47
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Chcę za darmo sad, bo uargumentowalem niska wycena sadu
>> Szarleya tym, że obok jest wiele innych sadow
>Twoja argumentacja ma być dla szarleya przymysem sprzedaży, czy jak?
>Poza tym zdecyduj się, czy chcesz sad za darmo, czy za bardzo mało.

Myślę, że potrzeba Cię chwilowo olac aż przestaniesz sobie robić jaja i powrocisz do argumentów.

#355
06-01-2019 22:48
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Chcę za darmo sad, bo uargumentowalem niska wycena sadu
>> Szarleya tym, że obok jest wiele innych sadow
>Twoja argumentacja ma być dla szarleya przymysem sprzedaży, czy jak?
>Poza tym zdecyduj się, czy chcesz sad za darmo, czy za bardzo mało.

Nie jestem w temacie? Jaka jest kolejka do sadu szarleya? Krystkon jest pierwszy jak mniemam a kto jest ostatni?

Co jeśli dojdzie do absurdalnej wyceny sadu? Krystkon wprowadzi rewolucję 3.0?

#356
06-01-2019 22:53
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Co to znaczy kompletnie zająłeś?
>>Czujesz się jakoś oszukany, że w życiu nic za darmo nie ma, oprócz miłości rodziców?
>Nie rozumiesz kompletnego zajęcia?

Nie w twoim wydaniu, wytłumacz mi.

> Czuję, że masz w dupie interes innych ludzi, który stoi w
> sprzeczności z twoim i mógłbyś posunąć się daleko w obronie własnych interesów.

Zawieś na chwilę swoje aberracje i nienawiść.
Nie rozumiem tego, co piszesz że ja albo szarley albo gmina, albo inni którzy posiadają ziemię zajęli ci ją i ty w związku z tym nie masz swoich jakiś tam szans, nie możesz żadnej ziemi wziąć w posiadanie.

O co w tym chodzi? Jaki związek ma z tym np. szarley, skoro później napisałeś, że w koło jego sadu jest 100 sadów do kupienia?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#357
06-01-2019 22:58
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Myślę, że potrzeba Cię chwilowo olac aż przestaniesz sobie
> robić jaja i powrocisz do argumentów

Wszyscy widzą jak się wykręcasz i zostawiasz kolejne pytanie bez odpowiedzi: twoja argumentacja ma być dla szarleya przymusem sprzedaży, czy jak?
Przecież każdy w du*ie będzie miał twoją niską wycenę! (bliską zeru), a argument ze potrzebujesz jej bardziej (?) też w twoim systemie będzie z natury rzeczy wyśmiany, bo tylko ty tak uważasz, a każdy uważa inaczej bo też ma swoje cele i rodzinę.
Tego żadne godzinki, żadne jawne księgi kapitału i żadne głosowania nie zmienią.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer

>>>Jak nie sprzeda, to się go z użyciem tych samych pieniędzy do sprzedania "nakłoni".
>>Louvre tez?
>To się chyba kurestwo nazywa
Bandytyzm; niestety i tak czasem działa świat.

>są tacy/takie co mają cennik
Są też gnojki których nie stać na więcej niż obelgi.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#359
06-01-2019 23:19
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>>Jak nie sprzeda, to się go z użyciem tych samych pieniędzy do sprzedania "nakłoni".
>>>Louvre tez?
>>To się chyba kurestwo nazywa
>Bandytyzm; niestety i tak czasem działa świat.
>>są tacy/takie co mają cennik
>Są też gnojki których nie stać na więcej niż obelgi.

Chodzi ci o te burki łańcuchowe poprawka łańcuchowe burki..j eden huj z którymi musisz łaskawie rozmawiać?
Mam ci zapodać link do twojej wypowiedzi?
www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,777461#w778015
Ja, szarleyu rozmawiam tutaj z kim chcę, a daję radę nawet z mizernie się w tutejszym języku odszczekującym "łańcuchowym burkom".


A może wskażesz kim jest burek łańcuchowy....wróć łańcuchowy burek z którym tu rozmawiasz. Chętnie się dowiem.

A potem zmienię nick na tępić kretynki

Nie nie. Nie wziąłem tego do siebie ale uderzyć w stół a nożyce się odezwą.

#360
07-01-2019 00:19
 Ocena-1 na 3
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Wszyscy widzą jak się wykręcasz i zostawiasz kolejne pytanie bez odpowiedzi: twoja argumentacja ma być dla szarleya przymusem sprzedaży, czy jak?
>Przecież każdy w du*ie będzie miał twoją niską wycenę! (bliską zeru), a argument ze potrzebujesz jej bardziej (?) też w twoim systemie będzie z natury rzeczy wyśmiany, bo tylko ty tak uważasz, a każdy uważa inaczej bo też ma swoje cele i rodzinę.
>Tego żadne godzinki, żadne jawne księgi kapitału i żadne głosowania nie zmienią.

Szarley wciąż podkreśla oczekiwanie niskiej w moim modelu wyceny jego sadu i znikomego podatku od własności w miejsce wszystkich innych podatkow i oplat a jednocześnie cały czas zarzuca mi dążenie do przejęcia jego własności

Gdzie tu sens logiczny?

Sądzę, że sens kryje się w tym, że Szarley we współczesnym modelu ma zagwarantowana dożywotnio niejawna i nieopodatkowana własność oraz wysoką emeryturę z podatków od konsumpcji chleba i zbudował sobie już wizję dozycia w raju w czasie kiedy inni będą żyć w piekle a ja mu to marzenie próbuje zniszczyć.

Z tym, że ja nie walczę wcale z marzeniami Szarleya dożycia spokojnego i dostatniego jak mu się wydaje ale że zła organizacja społeczeństwa.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365