Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Acha, dlatego też uważając że masz święty obowiązek pozostać właścicielem.. uciekasz latami w świat fantazji.

Aż staną się rzeczywistością.
Od idei do realizacji.
Poczekamy do następnego kryzysu.

Odzyskanie należnej mi części świata nie łączy się z przyjęciem twojego światopoglądu. Tak sobie to wyobrażasz ale nie.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi j23a
Boją się utraty kontroli nad cudzym, bo żywią się niewiedzą i niedorowojem innych ludzi.

Gdyby ich byt zależał jedynie od dobrej woli innych, w taki sposób, że ktoś musi im puścić kasę dobrowolnie i nie sposób mu zabrać siłą to skonczyloby się Eldorado.

#1293
14-02-2019 08:25
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Acha, dlatego też uważając że masz święty obowiązek pozostać właścicielem.. uciekasz latami w świat fantazji.
>Aż staną się rzeczywistością.

Aż uciekniesz całkiem w fantazjowanie od biedy, w której tkwisz obecnie. Nie będziesz nic pamiętał.

>Poczekamy do następnego kryzysu.

Och i znów groźby i straszenie. Jakież to nudne i oklepane: u Hamerlika im gorzej, tym lepiej.

> Odzyskanie należnej mi części świata nie łączy się
> z przyjęciem twojego światopoglądu. Tak sobie to wyobrażasz ale nie.

Socjopato, już cię kiedyś pytano co robiłbyś na świecie po magicznym resecie, czyli daniu ci drugiej szansy.
Gdzie pracowałbyś, jak spędzałbyś czas. Kogo poznałbyś, czy przypadkiem spędzałbyś więcej czasu z dziećmi, a jeśli tak, to co konlkretnie byś z nimi robił.
Brak koncepcji świadczy, że raczej chodzi o uczeczkę, o oddanie komu innemu piwa, które nawarzyłeś.
Tak jak farmer napisał: widac jak bardzo nie rozumiesz gdzie chcesz się znaleźć. Może oprócz szeroko rozumianego raju bez agresji względem nas i bez życiowych wymagań, opisywanego przez różne religie.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Poczekamy do następnego kryzysu.
>Och i znów groźby i straszenie. Jakież to nudne i oklepane: u Hamerlika im gorzej, tym lepiej.>

Człowieku to nie jest żadna groźba tylko opis stanu do jakiego nieubłaganie dąży wasz model.

W konsekwencji nadmiernej koncentracji własności wasz system załamie się. Nie potrzeba nic zrobić tylko poczekać.

Ten model zawalił się pod sobą już dziesiątki razy, kończyło się rzeźna i odbieraniem sobie wlasnosci.
Na co Ty liczysz, że oto nastala jakas nowa era bez żadnych fundamentalnych zmian?

Nie bądź naiwny.
Chwilowy hurraentuzjazm, bo bank centralny pożyczył państwu kolejny pierdylion jednostek skończy się któregoś dnia i zastąpi go wielki pesymizm.

Co może nie widzisz, że macie praktycznie te same zwyczaje co ludzie 2000 lat temu?
Instynktownie, bezmyślne oparte na wpojonych przez rodzicieli emocjach zachowania społeczne, które zawsze ostatecznie prowadzą Was pod mur skąd nie ma ucieczki.

Rozwiązaniem dla nadmiernej koncentracji wlasnosci jest masakra właścicieli i każdy bierze co mu w ręce wpadnie. Tak rozproszony kapitał umożliwia rozpoczęcie cyklu koncentracji od nowa.

#1295
14-02-2019 12:45
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> to nie jest żadna groźba tylko opis stanu do jakiego
> nieubłaganie dąży wasz model.

I kto to mówi?

>W konsekwencji nadmiernej koncentracji własności wasz
> system załamie się. Nie potrzeba nic zrobić tylko poczekać.

Było. Nuda.

>Ten model zawalił się pod sobą już dziesiątki razy, kończyło się
> rzeźna i odbieraniem sobie wlasnosci.

J.w.

> Co może nie widzisz, że macie praktycznie te same zwyczaje
> co ludzie 2000 lat temu?

No comments.

> Instynktownie, bezmyślne oparte na wpojonych przez rodzicieli
> emocjach zachowania społeczne, które zawsze ostatecznie prowadzą
> Was pod mur skąd nie ma ucieczki.

Was? No comments.

>Rozwiązaniem dla nadmiernej koncentracji wlasnosci jest
> masakra właścicieli i każdy bierze co mu w ręce wpadnie.

Było. Patrz Rosja 1917 r.

> Tak rozproszony kapitał umożliwia rozpoczęcie cyklu koncentracji od nowa.

Tak, wg twojego schematu dużo szybszego i bardziej krwawego, o ksztłacie dużo węższym, niż obecny rozkład: u ciebie na szczycie kilku dominatorów, reszta w wymiarze kilku milionów walczy o życie.
Wiesz co, śmieszno-żenujący jesteś.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1296
14-02-2019 12:50
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Odzyskanie należnej mi części świata

Cytat:
W jednym tylko przypadku rada nie zawadzi:
W jakim? Gdy się Pokora u Mądrości radzi.

Adam Mickiewicz, Zdania i uwagi z dzieł Jakóba Boehme, Anioła Szlązaka i Saint-Martina, w: Poezye Adama Mickiewicza, tom I, wyd. Księgarnia G. Gebethnera, Kraków 1899, s. 285.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Było. Patrz Rosja 1917 r.

Nazistom też chodziło o kasacje właścicieli, to nic że ubrali to w rasy. W tych chodziło o przejęcie własności.

#1298
14-02-2019 13:44
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>W konsekwencji nadmiernej koncentracji własności wasz system załamie się. Nie potrzeba nic zrobić tylko poczekać.

Twój system się wypierdala za każdym razem jak ktoś ci zada pytanie. Więc system w którym żyjesz jest o galaktykę lepszy. Nie jest doskonały ale jest.

Możesz zarabiać w Berlinie i najmniej 30 lat do przodu masz spokój. Załóż tą swoją ZONE i módl się o jutro.


Wyliczyłeś już ile trzeba czasu na kupno mieszkania w tym twoim systemie?

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Nazistom też chodziło o kasacje właścicieli, to nic
> że ubrali to w rasy. W tych chodziło o przejęcie własności.

pl.wikipedia.org/wiki/Lebensraum


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1300
14-02-2019 14:12
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Nazistom też chodziło o kasacje właścicieli, to nic że
> ubrali to w rasy. W tych chodziło o przejęcie własności.

No wreszcie przyznałeś, o co ci chodzi: o przejęcie własności.
Wcale nie o jakieś udrożnienie energii w ludziach, pozbawienie biurokracji itd.
Chodzi ci o przejęcie cudzego, nieuku.
Ciekawe, czy wzorem nazistów?
Jedno małe ale: Niemcom dwa razy w XX przytarto za to nosa. ZSRR rozpadło się,
a ty nie masz charyzmy Hitlera, choć twoje poglądy np. względem ludzi chorych, czy starych są całkiem podobne do poglądów Hitlera. Bosz.. jak nisko Hamerlik musi upaść.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1301
14-02-2019 16:45
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>No wreszcie przyznałeś, o co ci chodzi: o przejęcie własności.
>Wcale nie o jakieś udrożnienie energii w ludziach, pozbawienie biurokracji itd.
>Chodzi ci o przejęcie cudzego, nieuku.
>Ciekawe, czy wzorem nazistów?

Aha teraz jestem nazista?
Od początku pisze o potrzebie rozproszenia kapitału.
Od początku twierdzę, że dla kapitalistów to jest lepsze od konsekwencji nadmiernej skoncentrowanej własności, których poznać nie chcą.

Rozproszyc kapitał w moim modelu to jednak nie znaczy zabrać tym 26 i rozdać 3.500.000.000 ale znaczy stworzyć nowy kapitał od podstaw, przy którym stary straci na znaczeniu.

#1302
14-02-2019 20:05
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Od początku pisze o potrzebie rozproszenia kapitału.

Chcesz odbierać ludziom ich kapitał.

> Od początku twierdzę, że dla kapitalistów to jest lepsze od konsekwencji nadmiernej
> skoncentrowanej własności, których poznać nie chcą.

Sory, ale to nie ja chcę odbierać ludziom ich własny kapitał.

> Rozproszyc kapitał w moim modelu to jednak nie znaczy zabrać
> tym 26 i rozdać 3.500.000.000 ale znaczy stworzyć nowy kapitał od podstaw,

Twoja powyższa sugestia w sprawie nazistów: Cytat:
Nazistom też chodziło o kasacje właścicieli, to nic że ubrali to w rasy. W tych chodziło o przejęcie własności.


"Też" i "chodziło o przejęcie własności" - czy ty czytasz sam siebie, zanim coś tu radośnie wysmażysz?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1303
14-02-2019 20:36
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>"Też" i "chodziło o przejęcie własności" - czy ty czytasz sam siebie, zanim coś tu radośnie wysmażysz?

Ktos, kto ma na imię Jacek a przynajmniej w sieci, wspomniał chwilę przed moim smażeniem o Bolszewikach ale pamięta to tylko co chce zapamiętać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> wspomniał chwilę przed moim smażeniem o Bolszewikach

To było w odniesieniu do twoich gróźb buntu wobec m.in. forumowiczów (nie tylko mnie) tzn. przejęcia ich własności.
Jeśli dobrze odczytuję, to mamy tu ponoć wg twojego scenariusza się bać.
Napisałem, że w sumie było. Argument mało trafiony, szarley już ci kilka razy na niego odpowiedział obnażając twoje prawdziwe motywacje.
Poza tym historia uczy, że w Rosji bojarzy i car zostali pozbawienia władzy oraz własności. Za tym przyszła ogromna bieda, chaos i zamordyzm. Czyli coś podobnego, jak zdaje się szerzej sugerujesz. Znów było.

Przynudzasz, człowieku uzywający na forum imienia Krystian.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1305
15-02-2019 09:56
 0 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> wspomniał chwilę przed moim smażeniem o Bolszewikach
>To było w odniesieniu do twoich gróźb buntu wobec m.in. forumowiczów (nie tylko mnie) tzn. przejęcia ich własności.
>Jeśli dobrze odczytuję, to mamy tu ponoć wg twojego scenariusza się bać.

Ja Ci grozilem miłośniku liczby mnogiej i osoby pieszej?
Czym? Tym, ze nie wezme udzialu w WASZYCH koleinych tajnych wyborach?
Uuu tylko nie panikuj!

>Napisałem, że w sumie było. Argument mało trafiony, szarley już ci kilka razy na niego odpowiedział obnażając twoje prawdziwe motywacje.

Prawde waszych umysłów określa wasz interes.

>Poza tym historia uczy, że w Rosji bojarzy i car zostali pozbawienia władzy oraz własności. Za tym przyszła ogromna bieda, chaos i zamordyzm. Czyli coś podobnego, jak zdaje się szerzej sugerujesz. Znów było.

No było. Jedna zla hierarchie zastapiono gorsza. Tak to jest kiedy ktos sadzi, ze przemoc jest dobra. A zanm takiego Jacka z Szarleyem, ktorzy propaguja, ze przemoc to dar od bożka.

Przynudzasz, człowieku uzywający na forum imienia Krystian.

Pochwalę Cię jak się przekonam, że to twoje realne imię ale na ile poznalem twoj zmijowaty umysl to na razie w to nie wierzę Od pozory czasto mylą.
Może nie jesteś taki straszny jak Cię maluje.
W pewnym sensie należysz do grupy ludzi, pod opieką których nie balbym się zostawić dzieci mimo iż jesteśmy wrogami. Taki cywilizowany z Ciebie wróg, zmijowaty ale twoje wywody świadczą o pewnych fundamentalnych wartościach.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365