Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#61
03-01-2019 14:40
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Nie uciekam od rzeczywistości lecz zmieniam ją

Bez komentarza.

> bo mnie nie obchodzi czego chce większość, która jest
> ukształtowana w prymitywnej kulturze stosunków społecznych.

I znów Aberracje.
Ani nie mówię, ani nie interesuje mnie co chce większość a czego nie.

> I jeśli zechcesz powtórzyć 1000x, że przegram i życie
> się skończy, to nie powtarzaj, bo ja już wygrałem

Jasne. No comments.

> Zwyciężyłem, okazalem się istotą moralną z własnego wyboru
> i naprzekor innym. Więcej nie trzeba.

Acha. I dlatego wciąż fikasz jak zwykły podskakiewicz, umierajac przy tym z samotności i braku zaspokojenia potrzeby akceptacji.
Rozumiem, taki robot

>Do swojej sytuacji życiowej już się przyzwyczaiłem

Sory, ale nie kupuję tego. Gdyby tak było, nie kontynuowałbyś swojego wieloletniego przedstawienia.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#62
03-01-2019 14:44
 Ocena-1 na 3
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
> przyznac, że dało się ciała a nie inni dali ciała -> ja byłem / jestem cacy i the best.

Mam się przyznać do tego, że jestem zły i że Jacek Glodzik jest dobry aby wartosci Jacka Glodzika zapanowaly w naszym zyciu i być może wtedy Jacek Glodzic obdarzy mnie łaską akceptacji.

Innymi słowy mam okazać poddanie.

Nie!

Ale Ty możesz okazać poddanie się moim wartościom jeśli czujesz taką potrzebę.

#63
03-01-2019 14:51
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Mam się przyznać do tego, że jestem zły i że Jacek Glodzik jest dobry aby wartosci Jacka Glodzika zapanowaly w naszym zyciu... ?

Nie, ale możesz rozmawiać. Tego ci zabrania jedynie twoja pycha i pogarda dla rozmówców

Mimo deklaracji
Cytat:
Z tym, że ja odpowiadam na wszystkie pytania, zarzuty, argumenty

Totalnie ignorujesz pytania zarzuty i argumenty.

Udajesz, że ich nie widzisz, czy przerosły cię umysłowo?
A może gańba przyznać się, że ktoś inny ma rację pisząc że 2+2=4 ?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#64
03-01-2019 15:09
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Mam się przyznać do tego, że jestem zły i że Jacek Glodzik
> jest dobry aby wartosci Jacka Glodzika zapanowaly w naszym
> zyciu i być może wtedy Jacek Glodzic obdarzy mnie łaską akceptacji

Przyznaję, znacznie uproszczałoby sprawę gdyby to co pisze Jacek Głodzik można było uznać wyłącznie wynurzeniami Jacka Głodzika

>Innymi słowy mam okazać poddanie

Nie okazuj skoro nie chcesz, albo nie możesz.
Nikt nikogo dorosłego nie zmusi, aby odwrócił się od swoich idee fix i wrócił z kosmosu na ziemę, skoro on chce inaczej.

> Ale Ty możesz okazać poddanie się moim wartościom jeśli czujesz taką potrzebę

Jeśli mnie dobrze gdzie zaszedłem, to po co miałbym? To ty wciąż musisz czuć potrzebę zmieniania świata. Swoją drogą bardzo ambitne zadanie to jest

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#65
03-01-2019 15:12
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>A może gańba przyznać się, że ktoś inny ma rację pisząc że 2+2=4

NIE!! Po stokroć nie można przyznać racji dominatorowi-szarleyowi!!!!!
Ustąpisz raz i dasz palec, to całą rękę złoczyńca weźmie.



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Sory, ale nie kupuję tego. Gdyby tak było, nie kontynuowałbyś swojego wieloletniego przedstawienia.

Widać nie jesteś aż tak dobrym psychologiem za jakiego się uważasz.

Ludzkie cele ulegają przemianie.

Nie jest już ważne od czego się zaczęło ale w co się rozwinęło.

Nie możesz mnie już przerazic wizją braku kariery, braku akceptacji czy braku uznania.
Dopuscilem taką ewentualność do scenariuszy mojego życia i jestem z nią pogodzony.

Jest prawdopodobne, że nie osiągnę nigdy tego, co w twoim pojęciu jest sukcesem, uwieńczeniem, spełnieniem i akceptuję to i mimo to pozwól, że pozostanę sobą i nie zacznę naśladować Ciebie.

#67
03-01-2019 15:16
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Ty piszesz o rozmowie tutaj, ja o sytuacji życiowej.
Opis "robola" pijącego wodę z rzeki, przykutego do warsztatu pracy, pracującego bez światła 12 godzin dziennie za miskę ryżu... to opis życiowej sytuacji, tylko nie tylko w mojej opinii całkowicie wykonfabulowany. To nie jest Workuta tat 30-tych XX w. To współczesny Berlin, a największym upokorzeniem z mojej strony było pytanie o adres tej fabryki. Oczywiście okazało się, że nie istnieje

Hamerlik ma problem, bo jego upokarza sam fakt, że musi pracować, a przecież jak powiedział Kubuś do Krzysia "Najbardziej lubię robić NIC" a tu pospolitość skrzeczy, Niemcy głupcami nie są, nie dali się nabrać na kupioną na targu maturę, pewnie zanim zapłacili równowartość 50 zł/h kazali popracować, może jakiś garnek umyć, może podłogę pozamiatać... Ja proponowałem, że mu pomogę znaleźć pracę w polskiej kopalni, ale to go tylko rozwścieczyło, bo proponowałem pracę Mnie ona nie gańbiła, ani upokarzała, ale Hamerlika owszem

>>W Berlinie nikt nie wymaga od robotnika, żeby czuł się upokorzony pracą,
>Masz rację. Upokorzenie pracą to w ogóle jakiś paranoiczny konstrukt.
Jak widać istnieje naprawdę. Z nas, Ślązaków śmieją się niektórzy, że jedyne co poradzimy to pracować, dla mnie więc praca jako upokorzenie to rzecz niezrozumiała,
Co sobota chodnik przed domem zamiatam, i jakoś mi żyłka w d.pie nie pękła (pewnie zaraz przeczytam, że taka praca na etat upokarza)

>Wzbudz w najlepszym razie tylko politowanie. Słabej klasy to przedstawienie.
Częściej irytację, ale także strach. Frustrat, który sobie wyobraził, że siedzi w Birkenau, może chcieć zabić tego, który ten obóz zbudował.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#68
03-01-2019 15:26
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>>Ty piszesz o rozmowie tutaj, ja o sytuacji życiowej.
>Opis "robola" pijącego wodę z rzeki, przykutego do warsztatu pracy, pracującego bez światła 12 godzin dziennie za miskę ryżu...

Ale internet, komorke i komputer jednak ma. Czyli pieniadze na zakup i eksploatacje tych urzadzen ma. Ale na wode za 80gr/1,5 litra juz nie

#69
03-01-2019 15:33
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Nie jest już ważne od czego się zaczęło ale w co się rozwinęło

Zgadzam się. Rozwinie się w najlepszym razie w takim kierunku, że zaakceptujesz rzeczywistość taką jaka jest i była + wygładzisz w sobie jakieś zadry i 'zadry', którymi się obecnie z fantazyjną przyjemnością napawasz.

>Dopuscilem taką ewentualność do scenariuszy mojego życia i jestem z nią pogodzony.

Pogodzonym z pogardą i samotnością hm.. to takie wywieszenie białej flagi troszku.
A tu dzieciom najmniej trzeba by jakiś pozytywny przykład dać, żeby nie przechodziły tego samego.
Ale cóż, jest jak jest. Smutne.

> akceptuję to i mimo to pozwól, że pozostanę sobą i nie zacznę naśladować Ciebie

W porządku. Jak Hamerlik bardzo tego chce, to ja tamą przed nim kłaść się nie bedę.
Już mowiłem - nie ty pierwszy, nie ostatni za honor sobie poczytujesz butę i gmeranie z 'fantazyjną' przyjemnością we własnych ranach.
Bywa.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#70
03-01-2019 15:35
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
Oooo ma internet, komórkę i komputer??
Dominator!!!!!!!!!!

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#71
03-01-2019 15:42
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Oooo ma internet, komórkę i komputer??
>Dominator!!!!!!!!!!

Wladze!! Wladze ma!!!

Teraz tylko trzeba okreslic czy mala czy duza wladze.

Ale moze sie mylimy i Hamerlik to drugi, ekonomiczno-socjocybernetyczny Kopernik

I za sto lat bedzie nauczany w szkolach. A nie stop!! W szkolach od 1 h.e. (hamerlikanskiej ery) nie bedzie nauczane cudzych idei. Nauczyciele beda uczyli wlasnych prawd. Ze masa to dzwiek prad to predkosc do kwadratu.

#72
03-01-2019 15:46
 0 na 4
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Oooo ma internet, komórkę i komputer??
>Dominator!!!!!!!!!!

Pójdź na magazyniera Amazonu to się razem posmiejemy

Czy wiesz, że pojęcie walki klas społecznych nie było całkowicie pozbawione sensu?

Że nie reprezentujesz interesów wszystkich grup społecznych ale tych tylko, z interesem których twój interes jest związany?

I jeśli ktoś nie znajdzie silnych argumentów do obrony swoich sprzecznych interesów, bo naprawdę ciężko o rozwój intelektualny na magazynie w Amazonie gdzie taśma zapierdala z prędkością światła, to jak ostatecznie nie przyjebac Ci z młota albo z sierpa?

szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Oooo ma internet, komórkę i komputer??
>>Dominator!!!!!!!!!!
>Pójdź na magazyniera Amazonu to się razem posmiejemy

Paczpan, a propozycję pracy na kopalni Brzeszcze odrzuciłeś.....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#74
03-01-2019 16:15
 Ocena 2 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Paczpan, a propozycję pracy na kopalni Brzeszcze odrzuciłeś.....

Zapomniałeś dodać 10 buziek z uśmieszkami, żeby się przypodobać reszcie więc uznajcie, że to Szarleya



#75
03-01-2019 16:47
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Propozycję pracy na kopalni Brzeszcze odrzuciłeś.....

Z buźkami czy bez wystraszyłeś się pracy na kopalni.


Tak samo jak boisz się wszelkich pytań i jakiejkolwiek krytyki swoich idei

Zadeklarowałeś
Cytat:
Z tym, że ja odpowiadam na wszystkie pytania, zarzuty, argumenty


Skoro tego nie robisz, to znaczy że masz honor na poziomie pomiotu suki

Przykro mi.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365