Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Ja bym się dostosował i podniósł cenę do 50 godzinek jak wszyscy, a potem stosował mały rabacik, żeby jednak obroty mieć większe niż konkurencja Przy marży 49 godzinek na samochodzie.... głupi nie zarabia na łamaniu nieegzekwowalnej umowy

Umowy pomiędzy rownymi nie podlegają egzekucji. Jak któraś strona takiej umowy nie chce to się kończy.

Przemoc egzekucyjna pojawiła się wraz z "umowami" bogatych z biednymi.

szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Nie odpowiedziałeś:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
Nie odpowiedziałeś:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w777540
Nie odpowiedziałeś
www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w778067

Żałosny debilu o honorze p.ch.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#543
09-01-2019 21:18
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>> Ale ludzi z własności nie usunie. bo kurna olek NIE MA WŁADZY.
>Są i na to metody.
>Buduje się obóz koncentracyjny z drutem kolczastym zagietym do wewnątrz, żeby żaden taki nie przelazl przez druty nawet gdyby chciał i się władzę odzyskuje.

Tia. Obóz na własnym terenie żeby nie chodzili po jego terenie. Facet ma swój teren i nie może z niego ludzi wywalić....tyle w temacie. Władzy nie miał to jej nie może odzyskać.

#544
09-01-2019 21:19
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Nie odpowiedziałeś:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
Nie odpowiedziałeś:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w777540
Nie odpowiedziałeś
www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w778067

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#545
09-01-2019 21:19
 Ocena 4 na 4
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi salek
>>>Znów pipcys o tworzenia świata z przemocą, czy masz jakiś pomysł jak bez przemocy zamknąć przestępce (np gwałciciela) do więzienia
>>Zaproponowałem wygnanie.
>Dobrowolne. Z przejazdem i pobytem na koszt własny.
>>Nie rezygnuje z przemocy zupełnie, tylko z jej części, chcę przemocą egzekwować własność jawna i opodatkowaną.
>Czyli przemoc, jeżeli ktoś nie chciałby tej własności ujawnić. Typowe..

No

Teraz skarzy sie, ze przemoc potrzebna do wyegzekwowania naleznosci jest zla (czyli oznajmienie takiemu Hamerlikowi, ze musi splacac zaciagniety kredyt) ale w jego systemie bedzie przemoc potrzebna do ujawnienia kapitalu. Zaprawde GE NIA LNE Miod, mleko i slodkie ciastka.

I tylko my idioci nie rozumiemy tego GE NIA LNE GO systemu.

salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
Zauważ jednak, że w tych warunkach to nie konkurencja, ale było-nie było koledzy. Zmowy cenowe są przecież najzupełniej legalne, wymuszane nawet umowami licencyjnymi. Nie robi się takich rzeczy kolegom.. rozumiemy się?

A swoją drogą trzeba mieć nieźle narąbane we łbie, żeby proponować legalne monopole.

#547
09-01-2019 21:27
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Ja bym się dostosował i podniósł cenę do 50 godzinek jak wszyscy, a potem stosował mały rabacik, żeby jednak obroty mieć większe niż konkurencja Przy marży 49 godzinek na samochodzie.... głupi nie zarabia na łamaniu nieegzekwowalnej umowy
>Umowy pomiędzy rownymi nie podlegają egzekucji. Jak któraś strona takiej umowy nie chce to się kończy.
>Przemoc egzekucyjna pojawiła się wraz z "umowami" bogatych z biednymi.

Wedle relacji kronikarzy zasady owe doprowadziły do nieposzanowania wspólnej własności i spadku efektywności pracy, a co za tym idzie, głodu. Szczególnie dotkliwa zima 1622/23 doprowadziła do podjęcia decyzji o zmianie zasad współżycia i wprowadzenia własności prywatnej.

Tak Krystkon. Walenie w h.ja odkryto wraz z umowami bogatych z biednymi....a tak naprawdę to zajebiście było tylko w raju bo tam MA DKI ogarniały wszystko...tak przeczytałem

Mówi do partnerów, budujemy dom, a oni -ale jak? Będąc w ciąży ma uaktywnione geny budowania naturalnego i im mówi. Ona jest projektantem, kierownikiem (matriarchat), osobiście dogląda i wiele robi, żeby było tak jak ona chce. To jest budownictwo naturalne

www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,777379#w777772

#548
09-01-2019 21:27
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
>I tylko my idioci nie rozumiemy tego GE NIA LNE GO systemu.

Ten system jest bardzo prosty:

1 Hamerlik ma problem z cudzą własnością, więc musi wiedzieć kto ile ma
2 Hamerlik nie ma własności, woli wydawać, więc opodatkować należy właścicieli na rzecz niewłaścicieli Inni mają płacić na Hamerlika
3 Hamerlik uciekł do Berlina w obawie przed egzekucją alimentów - należy wprowadzić zakaz egzekucji alimentów
4 Hamerlik kupił ziemię na kredyt bez przeczytania umowy - należy zakazać egzekucji długów

Nie rozumiem.
1 Jak można być tak naiwnym, żeby myśleć że wszyscy dadzą się nabrać i uwierzą że ten system jest dla ich dobra społeczeństwa a nie Hamerlika

2 Jak mógł człowiek na takim intelektualnym poziomie skończyć Uniwersytet ekonomiczny we Wrocławiu...

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#549
09-01-2019 21:30
 Ocena 3 na 3
salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73

Oj bo wiesz, my ciemni jesteśmy. Nie to co ekonomiści kształceni w fabrykach bez okien..

#550
09-01-2019 21:31
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi salek
>Zauważ jednak, że w tych warunkach to nie konkurencja, ale było-nie było koledzy.
No to po roku wykupię warsztaty kolegów.
Wtedy dopiero będę narzucał ceny, a i kolegów nowych zajdę
bznz iz bznz

"to nic osobistego, to tylko interesy"
(z Ojca chrzestnego Mario Puzo)

>A swoją drogą trzeba mieć nieźle narąbane we łbie, żeby proponować legalne monopole.
Cóż....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#551
09-01-2019 21:35
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
>No
>Teraz skarzy sie, ze przemoc potrzebna do wyegzekwowania naleznosci jest zla (czyli oznajmienie takiemu Hamerlikowi, ze musi splacac zaciagniety kredyt) ale w jego systemie bedzie przemoc potrzebna do ujawnienia kapitalu. Zaprawde GE NIA LNE Miod, mleko i slodkie ciastka.
>I tylko my idioci nie rozumiemy tego GE NIA LNE GO systemu.

Przecież postuluje eksperyment ekonomiczny a w nim kreację własności od podstaw.
Nikt waszej obecnej własności nie chce, jak się stworzy nową wasza zupełnie straci znaczenie.

Jak pokazują niektóre miasta na kilku kilometrach kwadratowych można zgromadzić więcej wartowci nie na terenie całego państwa.

Nawet gdyby taka wartość miała rozwijać się tylko w rzeczywistości wirtualnej to niech będzie. Nikt waszego nie potrzebuje.

Sami przyjedzie ze swoim i będziecie prosić żeby Was dopisać jak tylko wyczaicie, że się opłaca.

#552
09-01-2019 21:35
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley

>3 Hamerlik uciekł do Berlina w obawie przed egzekucją alimentów - należy wprowadzić zakaz egzekucji alimentów

Mam rozumieć że Krystkon martwi się o innych tylko nie o swoje DZIECI?

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi salek
>A swoją drogą trzeba mieć nieźle narąbane we łbie, żeby proponować legalne monopole.

Legalny monopol w warunkach jawnej i opodatkowanej własności.

Nie zapominaj, że podatek płacą tylko właściciele i to bezpośrednio do majątku najemników.

No i bez możliwości zrobienia Janusza na "umowę" w konia z pomocą Pana Komornika.

salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Zapewne - dobrowolnie.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
>>3 Hamerlik uciekł do Berlina w obawie przed egzekucją alimentów - należy wprowadzić zakaz egzekucji alimentów
>Mam rozumieć że Krystkon martwi się o innych tylko nie o swoje DZIECI?

Przed Wami ucieklem skoro już musiałem, podświadomie wyczulem co to za kultura.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365