Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#1186
07-02-2019 12:55
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Skończ lać wodę
>>Napisz otwarcie:
>>Nie wolno gromadzić oszczędności na czas starości
>>Nie wolno dostawać emerytury
>>Pracodawca ma prawo zwolnić człowieka starego chorego z dnia na dzień
>>Jesteś moralną rzygowiną poniżej kanibala
>Powiem wprost.
>Nie wolno dopuścić do nadmiernej koncentracji własności,

Znów odpowiedź nie na temat

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#1187
07-02-2019 13:51
 Ocena 2 na 2
j23a (1186 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Żadne złe prawo nie jest święte!

Nie ma zasad, jak się zatrudniam to płacę na emeryturę a jak mam przejść to jest lipa?

>Historia to po tysiackroc udowodniła.

Historia KHK wyraźnie dowodzi że nie należy przesadzać z socjalem jak się nie ma skutecznych metod detekcji patentowych leni i wykrywania uciekinierów od zobowiązań.

>A jeśli będziesz upierał się przy świętości złego prawa to Ci ktoś to z głowy kulą z pistoletu wybije.
>Dziwię się, że po doświadczeniach 2 wojen światowych nie rozumiecie jeszcze konsekwencji obowiązywania złego prawa.

Dzikie psy nie zostawiają swoich chorych tylko im przynoszą żarcie i podnoszą na duchu. Pary łączą się na całe życie (wilki też). Potomstwo wychowuje najsilniejsza para skutecznie i nie zostawia szczeniaków (może być selekcja miotu na początku, rzadko ale to jest nieco inny temat i to mi się w _pewnym ujęciu i podejściu_ podoba - jedna z wad EU), najbardziej inteligentny psowaty dowodzi (niejawnie). Morderca jest wyganiany z grupy i nie przekaże swoich genów o ile go nie zagryzą (a nie eksport do Afryki za forsę reszty celem dominacji jakiejś wiochy

W strefie KHK jest wszystko odwrotnie
Nie można mieć oszczędności,nie ma żadnych zasad (z tych istotnych), nie ma normalnej własności (nieużywane elementy tracą wartość i to tak że nic z tym nie robiąc wpadnie się w długi), trzeba na okrągło ślepiec w komputerze jakąś księgę bo klęska gwarantowana, jak się znudzi to można ciężko kogoś pobić i fundują wczasy.

>Na razie możecie mnie ignorować i nic na to nie poradzę ale walczę o to, żeby poradzić w przyszłości.
>Nie będą mi źli ludzie stanowili złych praw i przemocą ich ode mnie egzekwować.

Chyba Ty wykorzystując dziury systemu prawnego ex DDR wykorzystujesz złe prawo celem pasożytowania na zasiłku i unikania alimentów (o ile to jest prawda).

#1188
07-02-2019 14:01
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>W twoim systemie nie ma jednego miejsca, które nie byłoby dziurawe.
>>Ale po co łatać dziury i zastanawiać się co by uleczyć? Odmawianie mantr typu "neguję dominację ludzkich bogów" dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Alleluja Krystianku i do przodu!!
>To jest zwyczajny FAŁSZ

To święta prawda.
Łatwiej ci odmawiać mantry w stylu "neguję dominację ludzkich bogów" niż rzeczywiście pokazać mechanizm, który ogranicza koncentrację kapitału. Żebyśmy jeszcze się przed tym bronili.
Ale MY CHCEMY GO OD LAT POZNAĆ!! Ty od lat masz w du*pie forumowiczów i masz dla nich (i dla siebie) tylko mantry.

> Waszym podstawowym argumentem, tj. argumentem Szarleya i
> przyjętym przez innych od niego jest to,

Dalej nie czytam. W tym akapicie to ja pytam o twój argument, jak ograniczysz w twoim systemie koncentrację kapitału. Tylko nie pisz mi znów, że będziesz wygrażał piąstkami przed oknem krystko-dominatora. Nie uśmiecha mi się zajmować jakimś sianem.

> W moim modelu rozkład kapitału widzą jak na patelni
> a nawet jego zmiany w czasie

Widoczny rozkład kapitału nie spowoduje jeszcze, że człowiek w zimnym domu bez gazu czy bez prądu, będzie nadal wolny i będzie głosował, jak chce.
Będzie głosował jak mu dominator każe. Nie pokazałeś mechanizmu, który niweluje taką władzę dominatora.

> mimo to twierdzisz, że ta sama zawiść, która ponoć jest we mnie,
> w nich się nie obudzi i nie zaczną podejmować decyzji niekorzystnych
> dla cwaniaka i korzystnych dla siebie tylko jak te stado baranów
> zrobią co niedobry pasterz każe.

Dzbanie, będą chcieli inaczej, ale będą musieli głosować jak im cwaniak zagra!! Naprawdę nie rozumiesz do q*wy nędzy, co się do ciebie pisze?

> Po to inny człowiek ma wiedzieć, że oplywasz w luksus, żeby
> rozumieć, gdy proponujesz mu głodowa stawkę za ciężka robotę to
> robisz go centralnie w konia i ma się temu sprzeciwić.

JAK? Przecież, nawet gdy się sprzeciwi to i tak internet jest w prywatnych rękach i jest pod kontrolą innego cwaniaka z którym gazo-cwaniak i prądo-cwaniak się dogadają. Ostatecznie dominator odetnie mu internet i tylko paru gości zagłosuje nad podniesieniem dominatorowi podatków. Później umrą z zimna i podatków, bo nie stać ich będzie napalić w piecu bo dominator podniesie im ceny i zapłaci komu trzeba za podniesieniem im podatków.

Powiadam ci: w twoim systemie (gdyby zaczął działać) wszyscy na ciebie klną, że zgotowałeś im tak głupawy i upadlający świat.

> po to Wam głównie ta cała osobowość prawna, ograniczona
> odpowiedzialność, pełnomocnictwa, tajemnice gospodarcze i
> oczywiście przymus egzekucji zobowiązań, żeby zwykłych Januszy Kowalskich
> przerobić w konia. Żeby za tą zasłoną i zadyma instytucji
> przestał widzieć cwaniaka, który robi z niego woła, świnie I barana.

Ona jest po to, żeby gość-nieuk, który teraz opowiada ludziom że się na studiach uczył tylko świat go wrobił, żeby nieuk musiał normalnie pracować, jak wszyscy
Karoca i pałac nie są dla nieuków, którzy w ciemno podpisują umowy kredytowe, a we własnym zadufaniu przeszacowują stabilność firmy którą zarządzają.
Jak sam napisałeś, "czasem warto się odpowiednio przygotować, żeby potem nie obudzić się z ręką w nocniku."
Ty się nie przygotowałeś, mleko się wylało i ścierasz je teraz czy chcesz tego, czy nie.
Bywa, na świecie trwa wiele tysięcy takich niemądrych życiowych scenariuszy, żaden z ciebie oryginał.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1189
07-02-2019 14:07
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Może zdawać się niepoważny w obliczu panujących w umysłach
> innych ludzi odmiennych od moich przekonan ale gdyby moje
> przekonanie rozpowszechnic zobaczylbys jak poważny.

Nie jest poważny, ale nie take głupawe rzeczy jak twój system ludzie wdrażali.
Nie masz charyzmy guru sekty, żeby go wdrożyć i w tym twój problem.
Na szczęście twój problem, to zarazem zbawienie dla paru, parudziesięciu ludzi którzy skłonni byliby odpowiadać pozytywnie na plastikowe świecidełka sekciarzy.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1190
07-02-2019 14:14
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Nie wolno dopuścić do nadmiernej koncentracji
> własności, bo jeśli do tego dojdzie społeczeństwo rozpadnie
> się a ludzie zaczną się wzajemnie mordować.

Pokaż mechanizm który ogranicza nadmierną koncentrację własności.

>Nie wolno egzekwować przemocą niejawnej i nieopodatkowanej własności.

Pitol, pitol.
Wolno, jeśli powstało zobowiązane i jest ono uznane przez niezależny od interesantów Sąd, będący instytucją zaufania publicznego.

>Nie wolno opodatkowywac przymusowo konsumpcji.

Pitol, pitol.
Konsumpcja jest opodatkowana, a każdy ma 100% prawo do własności, na którą zapracował.
Nigdy nie zapracowałeś na żadną swoją własność, nie masz moralnego prawa gadać o cudzej i się od niej odczep.

>Nie można emitować pieniądza poprzez prywatne banki itd.

W Polsce czy Niemczech właścicielem mennicy i NBP / NBN są prywatne banki?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1191
07-02-2019 15:12
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi j23a
>Historia KHK wyraźnie dowodzi że nie należy przesadzać z socjalem jak się nie ma skutecznych metod detekcji patentowych leni i wykrywania uciekinierów od zobowiązań.

j23a co Wy zrobilibyscie bez waszej pogardy do innych ludzi? Fundament waszych przekonań zawaliby się i stracilibyscie tożsamość.

W moim modelu nie MOŻNA oszczędzać w PIENIĄDZU więcej jak dwa przeciętne miesięczne wynagrodzenia jesli NIC NIE MASZ Oprócz pieniędzy.

Czy to oznacza, że w moim modelu nie mozna oszczędzać?
Albo może oznacza, że Ty nie mógłbyś nic oszczędzić, bo nic nie masz? Jak jest - nic nie masz i się na oszczędzanie ponad 2 pensje nie zalapujesz?

Coś Ci wyjaśnię, bo widzę, że nie ogarniasz.
Świat ludzkich Bogów i ludzkich niewolników, gdzie jeden człowiek posiada i panuje nad majątkiem większym niż 1.000.000.000 innych ludzi nie wynika wcale z działalności tajnego żydowskiego rządu ale z waszych małych przekonań, z waszej wiary w to co dobre i w to co złe.

#1192
07-02-2019 17:33
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Wiesz co jest naprawdę śmieszne?
>Nikt Cię nie prostuje i nie objaśnia Ci, że mam rację.

HAHAHAHA!

No jestem pod wrażeniem.. za każdym razem jak cię czytam zastanawiam się, czy można się wygłupić bardziej. I za każdym razem ci się udaje.

>Jeśli Wy jesteście polską elitą to japierdole.

A mówili: nie chlaj tyle, bo będą zwidy. Nie słuchałeś..

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi salek
>>Wiesz co jest naprawdę śmieszne?
>>Nikt Cię nie prostuje i nie objaśnia Ci, że mam rację.
>HAHAHAHA!
>No jestem pod wrażeniem.. za każdym razem jak cię czytam zastanawiam się, czy można się wygłupić bardziej. I za każdym razem ci się udaje.
>>Jeśli Wy jesteście polską elitą to japierdole.
>A mówili: nie chlaj tyle, bo będą zwidy. Nie słuchałeś..

Wyjaśnię Ci choć i tak zignorujesz.

Pytanie.
Ile jest warta walizka dolarów w rekach jednego czlowieka na bezludnej wyspie, z której nie może się wydostać?

Odpowiedź.
Walizka jeszcze może się przydać ale dolary tyle co podpalka.

Kolejne pytanie.
Dlaczego walizka dolarów na bezludnej wyspie taci zupełnie wartość?

#1194
07-02-2019 17:52
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>Wiesz co jest naprawdę śmieszne?
>>>Nikt Cię nie prostuje i nie objaśnia Ci, że mam rację.
>>HAHAHAHA!
>>No jestem pod wrażeniem.. za każdym razem jak cię czytam zastanawiam się, czy można się wygłupić bardziej. I za każdym razem ci się udaje.
>>>Jeśli Wy jesteście polską elitą to japierdole.
>>A mówili: nie chlaj tyle, bo będą zwidy. Nie słuchałeś..
>Wyjaśnię Ci choć i tak zignorujesz.
>Pytanie.
>Ile jest warta walizka dolarów w rekach jednego czlowieka na bezludnej wyspie, z której nie może się wydostać?
>Odpowiedź.
>Walizka jeszcze może się przydać ale dolary tyle co podpalka.
>Kolejne pytanie.
>Dlaczego walizka dolarów na bezludnej wyspie taci zupełnie wartość?

A ile na tej bezludnej wyspie bedzie warta twoja rozproszona, wirtualna ksiega i zaszyfrowany, wirtualny portfel?
Nawet nie zobaczysz ile w tym portfelu masz bo ani pradu ani internetu nie ma.

A dolarami sie ogrzejesz a walizka tez sie przyda.

Tak wiec nawet na bezludnej twoj duposystem przegrywa

#1195
07-02-2019 20:36
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
>Tak wiec nawet na bezludnej twoj duposystem przegrywa

Wygrywa przekonanie, że wartość pieniądza wynika z roszczeń w kwitach wobec innych ludzi.

Zadrukowany cyferkami papier jest nośnikiem długu.

Zapis w zeszycie pod kreską jest tak samo pieniądzem jak zadrukowana makulatura albo zapis na prywatnym dysku bankowym.
Rozumiesz już?

#1196
07-02-2019 20:52
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Tak wiec nawet na bezludnej twoj duposystem przegrywa
>Wygrywa przekonanie, że wartość pieniądza wynika z roszczeń w kwitach wobec innych ludzi.
>Zadrukowany cyferkami papier jest nośnikiem długu.
>Zapis w zeszycie pod kreską jest tak samo pieniądzem jak zadrukowana makulatura albo zapis na prywatnym dysku bankowym.
>Rozumiesz już?

Tak, rozumiem. Tylko, ze inni nie rozumieja. Bylem dzis z zapisanym zeszytem po zakupy ale nic nie chcieli mi sprzedac.
A tlumaczylem im jak pastuch krowie na pastwisku, ze moj zeszyz jest tyle samo wart co zadrukowana makulatura. Idioci.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
>Bylem dzis z zapisanym zeszytem po zakupy ale nic nie chcieli mi sprzedac.
>A tlumaczylem im jak pastuch krowie na pastwisku, ze moj zeszyz jest tyle samo wart co zadrukowana makulatura. Idioci.

Dziwne, w bankach na podobne zapiski wydają Ci w okienku makulaturę.
Wystarczy, że to podpiszesz.

Może następnym razem dopisz na dole klauzulę, że jak nie oddasz to niech Ci przemocą fanty z domu wyniosą. Może wtedy oni i Wy zrozumiecie, że kartka papieru z zapiskiem - 100 godzinek - wyrażająca dług to najzwyklejszy w świecie pieniądz, posiadający swój fundament w hierarchicznej strukturze społecznej.

#1198
08-02-2019 00:07
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Bylem dzis z zapisanym zeszytem po zakupy ale nic nie chcieli mi sprzedac.
>>A tlumaczylem im jak pastuch krowie na pastwisku, ze moj zeszyz jest tyle samo wart co zadrukowana makulatura. Idioci.
>Dziwne, w bankach na podobne zapiski wydają Ci w okienku makulaturę.
>Wystarczy, że to podpiszesz.

No. Tylko dziwnym trafem tylko za makulature moge cos kupic. Zapisek jakos nie dziala w Tesco, Realu xzy Kauflandzie.

>Może następnym razem dopisz na dole klauzulę, że jak nie oddasz to niech Ci przemocą fanty z domu wyniosą. Może wtedy oni i Wy zrozumiecie, że kartka papieru z zapiskiem - 100 godzinek - wyrażająca dług to najzwyklejszy w świecie pieniądz, posiadający swój fundament w hierarchicznej strukturze społecznej.

Nie wiem jak ty ale ja rozumiem, ze pozyczone trzeba oddac. I rozumiem, ze jak ktos nie chce pozyczonego oddac to musi byc jakis mechanizm, ktory go przekona do zwrotu pozyczonych pieniedzy.

To nic innego jak wizyta w restauracji. Tam za zjedzony posilek tez musisz zaplacic a nie plakac, ze wlasciciel lokalu przemoca zmusza cie do zaplaty za skonsumowany posilek.

>Może wtedy oni i Wy zrozumiecie, że kartka papieru z zapiskiem - 100 godzinek - wyrażająca dług to najzwyklejszy w świecie pieniądz.

Za ktory nikt nigdzie i nigdy nie moze niczego kupic. Machac kwitkiem mozesz do woli. Wartoscia jest rownowartosc tego kwitka w makulaturze. Tylko ona ma wartosc. Kwitek jest tylko informacja do kogo mozna sie po te makulature zglosic. Jak dluznik umrze to mozesz sobie swoj kwitek vel najzwyklejszy pieniadz w dupe wsadzic

#1199
08-02-2019 08:22
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Wygrywa przekonanie, że wartość pieniądza wynika z roszczeń
> w kwitach wobec innych ludzi.

Roszczenia muszą być odzwierciedlone w rzeczywistym obiegu dóbr: np. w handlu i usługach pan A dostarczy panu B dach pod warunkiem, że pan B zapłaci mu za to X pieniędzy.
To się nazywa umowa (słowo znienawidzone przez Hamerlika).
Pan A nabywa roszczeń względem B z chwilą, gdy na działce pana A znalazł się dach.
Czaisz. Roszczeń nie można stworzyć, ani wyczarować. Nie istnieją one w oderwaniu od zaistniałej transakcji.
Można czasem podrobić, ale wtedy podrabiający naraża się na sprawiedliwe wymierzenie mu kary.

>Zadrukowany cyferkami papier jest nośnikiem długu.

Zgadza się. Albo miejsce na dysku macierzowym duplikowanym w paru innych lokalizacjach, aby ślad się nie zatarł.

> Zapis w zeszycie pod kreską jest tak samo pieniądzem jak zadrukowana
> makulatura albo zapis na prywatnym dysku bankowym.

Zapis w zeszycie pod kreską jest tylko wtedy roszczeniem, gdy poprzedziła je faktyczna transakcja jak wyżej.

Każde dziecko, każdy student, każdy pisarz może pisać sobie w zeszycie co chce, ale jeśli nie wydarzyła się transakcja której ten zapis jest uwiecznieniem, rysynki/zapisy w zeszycie pozostają tylko znaczkami, niekiedy o wartości artystycznej (później czasem muzealnej).
Kumasz.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1200
08-02-2019 08:40
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>> Bylem dzis z zapisanym zeszytem po zakupy ale nic nie chcieli mi sprzedac.
>> A tlumaczylem im jak pastuch krowie na pastwisku, ze moj zeszyz
> jest tyle samo wart co zadrukowana makulatura. Idioci.
> Dziwne, w bankach na podobne zapiski wydają Ci w okienku makulaturę.
> Wystarczy, że to podpiszesz.

Podpisując zawierasz umowę. Z chwilą jej zawarcia "zapisek" nie nabiera jakiejś magicznej mocy. Po prostu jest niezacieranym śladem tej umowy, z której się trzeba wywiązać. Kumasz.

W Zenia zeszycie nie ma śladu zawarcia umowy i jego zeszyt w tym wypadku nic takiego nie zaświadcza. Są w nim ślady jedynie prób kaligraficznych, jakieś rysunki z nudów itd.
Czsem o wartości artystycznej

> Może następnym razem dopisz na dole klauzulę, że jak nie oddasz to niech
> Ci przemocą fanty z domu wyniosą.

Strasznie mieszasz i źle adresujesz swoją 'genialną' mysl. O taką klauzulę nie troszczy się pożyczający, tytlko ten kto komuś pożycza. Pozyczajacy godzi się na warunki tego kto mu pozycza, albo nie i wtedy może pozyczyć od kogoś innego z nieco innymi warunkami.
Jednak liczba tych którzy komuś pożyczają jest skończona, pozyczający prawdopodobnie nie znajdzie nikogo, kto pozyczy mu bez żadnej gwarancji zwrotu.
Czaisz.

> Może wtedy oni i Wy zrozumiecie, że kartka papieru z zapiskiem
> - 100 godzinek - wyrażająca dług to najzwyklejszy w świecie pieniądz,
> posiadający swój fundament w hierarchicznej strukturze społecznej.

Pieniądz to zupełnie coś innego. Stosujesz nieuprawnione skroty i tylko zaciemniasz.
Lepiej byłoby, abyś napisał że niezacieralny zapis (ślad transakcji) ma wartośc rynkową.
W skrócie ma wycenialną w pieniądzach wartość (np. w twoich godzinkach, gdyby stały się walutą).
Nie odkryłeś Ameryki: tak jest i dziś. Poczytaj sobie o handlarzach roszczeniami.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365