Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
>>Od razu widać po której stajesz stronie.
>>Pytanie.
>>Czy podobnie jak Szarley uważasz, że niemożliwa jest umowa bez prawa do przemocy?
>Chodzi ci o to że biorca może przyprawić o zawał drugiego człowieka? Bo o taką przemoc ci chodzi że w tej umowie jeden siwieje i modli się by ten drugi wywiązał się z umowy.
>Ah zapomniałem skurwiele to są dzisiaj a potem cudownie wyginą i zapanuje raj... ale nie czekaj z jakiegoś powodu trzeba zaszyfrować klucz. Oh wait słuchajcie klucz jest zaszyfrowany już nic nie można zrobić.
>Przemoc heheh. Dom zacznie pękać...a bujaj się pan widziały gały co brały kwity podpisane żale do Pana Boga a nie czekaj do ODYNA.
>

Nie po to zostaje wykreowany pieniądz, zebys potrzebował siwiec. Z ręki do ręki, własność za pieniądz i nigdy inaczej.

Pieniądz jest tylko nośnikiem zobowiązania. Za nim nie stoi niż poza pragnieniem zdobycia go.

Nie bądź leszczu i znajdź sposób na nie przekazywanie kasy, jeśli nie jesteś pewien a nikomu do grzebania w cudzym portfelu prawa nie dawaj, bo to prawo służy głównie do manipulacji i złodziejstwa w obliczu prawa.

#797
19-01-2019 00:16
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>Nie bądź leszczu i znajdź sposób na nie przekazywanie kasy, jeśli nie jesteś pewien a nikomu do grzebania w cudzym portfelu prawa nie dawaj, bo to prawo służy głównie do manipulacji i złodziejstwa w obliczu prawa.

Ale ja mieszkam na ziemi między ludźmi a nie w jakimś bajkowym śnie.
Tylko proszę nie pisz że ludzie są zjebani przez system wyłącznie. Jest milion przykładów gdzie się nie ustrzeżesz straty i co dalej?

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
>>Nie bądź leszczu i znajdź sposób na nie przekazywanie kasy, jeśli nie jesteś pewien a nikomu do grzebania w cudzym portfelu prawa nie dawaj, bo to prawo służy głównie do manipulacji i złodziejstwa w obliczu prawa.
>Ale ja mieszkam na ziemi między ludźmi a nie w jakimś bajkowym śnie.
>Tylko proszę nie pisz że ludzie są zjebani przez system wyłącznie. Jest milion przykładów gdzie się nie ustrzeżesz straty i co dalej?

Ale ja proponuję eksperyment a nie kolektywizacje miast i wsi.

Nie wyjdzie to przyznam Ci rację.

#799
19-01-2019 00:48
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>Nie bądź leszczu i znajdź sposób na nie przekazywanie kasy, jeśli nie jesteś pewien a nikomu do grzebania w cudzym portfelu prawa nie dawaj, bo to prawo służy głównie do manipulacji i złodziejstwa w obliczu prawa.
>>Ale ja mieszkam na ziemi między ludźmi a nie w jakimś bajkowym śnie.
>>Tylko proszę nie pisz że ludzie są zjebani przez system wyłącznie. Jest milion przykładów gdzie się nie ustrzeżesz straty i co dalej?
>Ale ja proponuję eksperyment a nie kolektywizacje miast i wsi.
>Nie wyjdzie to przyznam Ci rację.

Monopolista od ziemniaków i jego pracownik który nawet nie wie czy ma szanse na licencję?
Czym to się różni od tego burdelu co jest ?
Ten jest o niebo lepiej zdefiniowany co ja gadam jakie niebo to galaktyka najmniej.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
>Monopolista od ziemniaków i jego pracownik który nawet nie wie czy ma szanse na licencję?
>Czym to się różni od tego burdelu co jest ?
>Ten jest o niebo lepiej zdefiniowany co ja gadam jakie niebo to galaktyka najmniej.

Ten się opiera na wzajemnej nieprzyjazni.
Grozi kryzysem gospodarczym, zdewastowaniem środowiska, podziałami społecznymi aż wreszcie wojną.

Zresztą uważam, że współczesny system załamie się pod sobą, nie wytrzyma.

Ale to sie jeszcze okaże.
Być może będzie cudnie przez następne 100 lat pod waszymi rządami choć nie dla mnie. Zobaczymy.

Demokratycznie Wam nie zagrażam, bo nie biorę udziału w tajnych wyborach i też nie zamierzam.

#801
19-01-2019 01:25
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Monopolista od ziemniaków i jego pracownik który nawet nie wie czy ma szanse na licencję?
>>Czym to się różni od tego burdelu co jest ?
>>Ten jest o niebo lepiej zdefiniowany co ja gadam jakie niebo to galaktyka najmniej.
>Ten się opiera na wzajemnej nieprzyjazni.

Opiera się na ludziach. Nie mieszkam z elfami. Ilość zjebów będzie dokładnie taka sama tu i tam. Tu i teraz jest bat na różnych zjebów. Ty chcesz żebym był alfą i omegą we wszystkim.

Nie święci garnki lepią. Tak samo u ciebie będzie.

Co mam zrobić jak mi ściany zaczną pękać w domu? Napisać list do "godzinek" o refunadcję a gdzie pójdę mieszkać?

Byłeś jesteś i będziesz beneficjentem tego systemu.

Gdyby ktoś wybudował ci hujowy dom czy wystarczyłoby jak by mówił że teraz to on już wie i już tak nie spartoli więcej?
Wg ciebie taki ktoś jest zweryfikowany. Czy UFASZ KOMUŚ TAKIEMU?

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
>Byłeś jesteś i będziesz beneficjentem tego systemu.

Zapłaciłem ponad 100.000 PLN za działkę, na której byłem może 2h w życiu, działki już nie mam i sądzę, że jeszcze że 150.000 muszę oddać w tej chwili bo rośnie w tempie geometrycznym. Już 10 lat wyjęte z życiorysu a to tylko jeden przyklad.

Farmer powiedz co ty na rany Chrystusa p*****lisz?
Ja tego systemu tak nienawidzę, że nie znalazłbym słów żeby to wyrazić.
Nawet nie chcę o tym myśleć bo mi to zatruje mózg i dostanę raka

#803
19-01-2019 02:03
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Byłeś jesteś i będziesz beneficjentem tego systemu.
>Zapłaciłem ponad 100.000 PLN za działkę, na której byłem może 2h w życiu, działki już nie mam i sądzę, że jeszcze że 150.000 muszę oddać w tej chwili bo rośnie w tempie geometrycznym. Już 10 lat wyjęte z życiorysu a to tylko jeden przyklad.
>Farmer powiedz co ty na rany Chrystusa p*****lisz?
>Ja tego systemu tak nienawidzę, że nie znalazłbym słów żeby to wyrazić.
>Nawet nie chcę o tym myśleć bo mi to zatruje mózg i dostanę raka

Eh k***a nie wiem. 2-3 lata zęby wbite w parapet i robiąc u Hansa temat masz ogarnięty. 10 lat się z tym męczysz?
Tak to widzę.

A w Twoim systemie? Jedna k***a wielka niewiadoma. Może przyjdzie mi robić u plebana za miskę ryżu? Nikt tego nie wie. Ty sam też. Na dodatek brak lewarów do wzrostów a dupków tyle samo sprytnych jak zawsze.

#804
19-01-2019 06:23
 Ocena 4 na 4
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>Nie wyjdzie to przyznam Ci rację.

Nie ma sprawy. Pozycz mi na Twoich warunkach (umowa moze byc zerwana w dowolnym punckie, nie ma przymusu egzekucji, jak nie oddam to nikt mi nie przysle komornika, jedyne co strace to reputacja) 10.000 euro.

Zaczniemy od tej malej pozyczki dla mnie. Idziesz? Wierzysz w swoj cudowny system i pozyczasz mi na twoich cudownych warunkach kase?

Cza jak zwykle zaczniesz lamentowac, ze obecny system jest zly i ze chcialbys eksperyment przeprowadzic?

#805
19-01-2019 07:02
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Wprowadzenie nowego świadectwa własności do systemu, podział istniejącego, wejście nowego użytkownika do systemu i tego typu zdarzenia miałaby potwierdzać większość kapitału.

Napiszże to po polsku!
Tylko właściciele mieszkalnych bloków mają prawo decydować o tym czy wolno mi postawić nowy mieszkalny blok i spadną ceny najmu

Wysokie płaty mają być w interesie biedoty...

Czy ty czytasz własne brednie?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#806
19-01-2019 07:02
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Czy podobnie jak Szarley uważasz, że niemożliwa jest umowa bez prawa do przemocy?

Przestań kłamać na temat moich poglądów !

Nie zjadłem nerki twoje matki.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#807
19-01-2019 07:05
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Nie po to zostaje wykreowany pieniądz, zebys potrzebował siwiec. Z ręki do ręki, własność za pieniądz i nigdy inaczej.

I tak działają ubezpieczenia?

Mości zwolenniku jawności. Ujawnij wreszcie jaką pomocniczą szkołę skończyłeś, bo z twoim intelektualnym poziomem to w twoją maturę już nie wierzę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#808
19-01-2019 07:12
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Zapłaciłem ponad 100.000 PLN za działkę, na której byłem może 2h w życiu, działki już nie mam i sądzę, że jeszcze że 150.000 muszę oddać w tej chwili bo rośnie w tempie geometrycznym. Już 10 lat wyjęte z życiorysu a to tylko jeden przyklad.

Znów konfabulacja?
Tak jak z tym przykuciem do maszyny, pracą do odwodnienia, mieszkaniem w parku, wysyłaniem głodnych dzieci do szkoły i piciem wody z rzeki?

Podobno skończyłeś ekonomiczne studia (ja nie wierzę w twoją maturę)
Setki tysięcy ludzi w Polsce w tym robotnicy i nauczyciele oszczędzają, kupują działki, biorą kredyty i budują domy, a jedynie Hamerlik po ekonomicznej szkole podpisuje umowy które go finansowo rujnują. I ma pretensje nie do siebie ale szarleya który ma sad.

>Ja tego systemu tak nienawidzę, że nie znalazłbym słów żeby to wyrazić.

W Gdańsku też był ostatnio taki nienawidziciel

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#809
19-01-2019 09:05
 Ocena 2 na 2
j23a (1186 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Problem potwierdzeń w systemie rozproszonym został rozwiązany poprzez wielość niezależnych węzłów, powtarzalność trybów aplikacji i mnogość potwierdzeń. Wystarczy pewna liczba potwierdzeń transakcji od niezależnych węzłów, żeby uznać transakcje za prawdziwą.

Widzisz ja nie cytuję stron WWW z propagandą tylko to co testowałem sam.
Dałem wyżej przykład praktyczny.
4 gości z czego 3 fikcyjnych + spekulant z forsa i ja + znajomi realni.
Bo nie masz centrum autoryzacji hierarchicznego i niezależnego arbitra.
Autoryzujesz się na osobę/konto. Nie ma żądnego kantu do wykazania.
We wszystkim mnie przegłosujesz i wydymasz w tym systemie.
Bo jakiekolwiek decyzje oparte są o forsę i ilość kont, nie ma żadnego dziedziczenia ani praw własności ani intelektualnych ani normalnych ani nic. Ani tego że komuś może się nie chce brać udziału w wyścigu do nikąd (ten będzie przegrany od razu). Nadkomuna doskonała. Czy raczej coś z czarnych SF, "Człowiek przeciążony" Ballarda to jest przy tym pikuś.

Początki takiego społeczeństwa masz na Facebooku. Cenzura, podniecanie się lajkami i inne takie. Wytrzymałem 2 tygodnie tej bzdury, dane które mnie interesowały były wyłącznie tam bo tak (to też jest znamienne i jak łatwo zgadnąć ostatecznie skończyło się klapą .

>Większość kapitalu będzie dbała o wartość kapitału księgi. Tu nie ma miejsca na złe decyzje albo na niepoważne decyzje, bo od tego zależy jakość życia.

Na jakim obszarze to działa ? Mam decydować o kopalni na Śląsku czy co?

>Zdecydowanie powinniśmy wrócić do tej rozmowy za 10 lat.

Jak będzie okazja to wrócimy.

>Złoto dla przykładu w porównaniu z BTC to pieniądz prehistoryczny. Wielkie to, ciężkie, trudne w przechowaniu, beznadziejne w przekazywaniu, zwłaszcza komuś po drugiej stronie globu.

Parytet złota padł chyba w 18 w (niech mnie ktoś obeznany w temacie poprawi ale chyba coś koło tego).

>Bitcoin to przy złocie cud malina. A zloto realizuje dokładnie te sama funkcje co BTC. Jego rozkład wśród ludzi określa hierarchię między nimi.

I w normalnym państwie (nawet RP szajsie) jestem na samym dole z pensją i co ?
Zmuś mnie do czegoś. Nawet z chaty Ciebie wywalę bo całość jest moja.

j23a (1186 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Tylko właściciele mieszkalnych bloków mają prawo decydować o tym czy wolno mi postawić nowy mieszkalny blok i spadną ceny najmu
>Wysokie płaty mają być w interesie biedoty...

Ale blok stawiasz realnie na fizycznym gruncie a forsa to jest środek wymiany.
Doprowadzisz do sytuacji kiedy nie można postawić następnego bo nie ma miejsca chociażby i opłaty wysokie zostaną

Mieszkałem kiedyś w blokowisku, mam dość na całe życie. Były początki Hamerlika. Przegłosowali np. że 3 czynsze to jest dług mocny i można rozpocząć windykację (nie wiem jak to się miało później do realiów w sądzie jakby poszło ostro bo nie testowałem ale taki zapis był). Założyli podzielniki ciepłej wody grzejnej na kaloryferach (najpierw na ciecz, później na mikroprocesor jedno układowy), też przegłosowane (znaczna część populacji spółdzielni pracowała w samej spółdzielni, sprzątanie, inne usługi, na zebrania normalni nie chodzili bo się nie chciało, nie było czasu albo słabo to było ogłoszone). Żadnego realnego wskaźnika nie posiadał ten podzielnik jak normalne liczniki energii wody. Na pocesor był lepszy bo czytany po I2C i podpisywałeś odczyt w postaci jakis cyferek. Jak ktoś do superkomuny nie pasował to mu robili fikcyjną opłatę za ten podzielnik bo coś tam (np. nie zamknąłeś kurka po testowaniu instalacji przez tydzień i tyle naciągnęło, no taki pech po prostu) i płaciłeś np. 2 czynsze dodatkowo (w porównaniu z innym). Nie płacisz w danym miesiącu, masz 3 i dług mocny. Bo tak.

Ani księgi wieczystej nie założysz ani nic.

Może spółdzielcozść taka produkcyjna to ma efekty, ja ze wspólnotą mam ekstremalnie złę doświadczenia.

Katastrofę typu osiedle strzeżone to pomijam zupełnie (to też jest przegłosowywane) - w Lesznie są chyba 2 jak nie więcej. To dopiero jazda

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365