Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#751
15-01-2019 09:34
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Kazesz - mój błąd.
Nikomu niczego nie każę, nikogo nie karzę, to twój chochoł

>Kindergeldu, już Ci napisalem, 3x 186 EUR
Czyli dostajesz, a do innych masz pretensje, że chcą dostawać za nic

>A z tym "pasywnym dochodem" to przysięgam na rany Chrystusa.
Ależ ja ci wierzę! (bez ironii) sam znam takich ludzi, tylko co ja mam z tym wspólnego?

>Nic nie zrobić i 6 kafli miesiąc w miesiąc zarobić .
Najpierw trzeba na to jednak zarobić
W twoim systemie będzie to jeszcze łatwiejsze
Mam dom, czyli wolno mi mieć debet o wartości domu, więc stawiam drugi, wolno mi mieć już cztery potem osiem...Podatek od domów wliczę w cenę najmu i żyję!!!
Dziś muszę pracować, a w kryskonizmie?

Niestety to znów argumenta, znów uciekniesz w lamenta zwolenniku przemocy i tajemnic

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>A z tym "pasywnym dochodem" to przysięgam na rany Chrystusa. Też się zdziwiłem . Sam tę nazwę wymyślił widać operują tym pojęciem szerzej w jego środowisku.
>>pl.wikipedia.org/wiki/Dochód_pasywny
>Raz musi jakąś akcję wykonać.

No to wykonaj zamiast labidzić
Ile trzeba wpłacić, żeby mieć 6 000 zł kapitałowej renty? Za trudne mości ekonomisto?

>A człowiek człowiekowi nierówny ,)
Przecież jesteś zwolennikiem zależności biedoty od bogatych


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>>>A z tym "pasywnym dochodem" to przysięgam na rany Chrystusa. Też się zdziwiłem . Sam tę nazwę wymyślił widać operują tym pojęciem szerzej w jego środowisku.
>>pl.wikipedia.org/wiki/Dochód_pasywny
>>
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

>Aaaa to przepraszam.
>Raz musi jakąś akcję wykonać.
Nie musi, może np. dziedziczyć.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73

> nie rozumiem dlaczego przez 10 lat ani jeden debil nie zrozumial
Przyczyna wzmiankowanego nierozumienia tkwi w określeniu "debil"...
____________________________________________________________________

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Najpierw trzeba na to jednak zarobić
>W twoim systemie będzie to jeszcze łatwiejsze
>Mam dom, czyli wolno mi mieć debet o wartości domu, więc stawiam drugi, wolno mi mieć już cztery potem osiem...Podatek od domów wliczę w cenę najmu i żyję!!!
>Dziś muszę pracować, a w kryskonizmie?
>Niestety to znów argumenta, znów uciekniesz w lamenta

4 domu kupisz na kreskę, to znaczy, że nie zostanie Ci nic na wypadek, gdybyś nie poradził zebrać na podatek i gdy ktoś inny poradzi zaplacic podatku więcej od Ciebie wypadasz z gry.

A jeśli dasz radę bądź inwestorem i zapewniaj innym mieszkania podejmowaniem właściwych decyzji.

#756
15-01-2019 18:16
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>4 domu kupisz na kreskę, to znaczy, że nie zostanie Ci nic na wypadek, gdybyś nie poradził zebrać na podatek i gdy ktoś inny poradzi zaplacic podatku więcej od Ciebie wypadasz z gry.

Podatek zapłacę groszowy. Wydzielę 10 m 2 przed domem jako osobną działkę, bez niej mieszkań nikt nie wyceni, bo do nich nie dojdzie i podatek zapłacę tylko od tych 10 metrów. Już ci tłumaczyłem, twój system jest dziurawy.

>A jeśli dasz radę bądź inwestorem i zapewniaj innym mieszkania podejmowaniem właściwych decyzji.
... a biedota nadal niech mieszka w najmowanych bo bez prawa do oszczędności i kredytu, to może sobie namiot posatwić

Krystian!
Każdy element twojego planu został stokroć obalony, a ty dalej upierasz się że dla dobra biedoty należy jej zabierać oszczędności?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#757
15-01-2019 19:26
 Ocena 3 na 3
salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>W moim modelu nie ma osób prawnych, ani ograniczonej odpowiedzialności. To ważne mechanizmy koncentracji kapitału w waszym systemie stosunków społecznych.

Hahahha!!

Oczywiście, baranie, przecież w twoim modelu nie trzeba dotrzymywać umów, więc nie trzeba tam ograniczać odpowiedzialności, bo tam nie ma żadnej odpowiedzialności!

#758
15-01-2019 19:32
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Krystian!
>Każdy element twojego planu został stokroć obalony, a ty dalej upierasz się że dla dobra biedoty należy jej zabierać oszczędności?

On se od dawna jaja robi i ma chłop ubaw z poważnych ludzi, usiłujących mu wytłumaczyć, że białe jest białe. Człowiek nie może być aż tak bezdennie głupi, by prezentować takie 'analizy'.

#759
15-01-2019 20:13
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Tak oczywiście ale ja proponuję inny model kreacji, emisji, unicestwienia i wycofania pieniądza, który ma się okazać modelem gospodarczym o niebo efektywniejszym od twojego.
Najpierw musiałbyś rozumieć, co to jest kreacja i emisja pieniądza oraz na czym polega obrót pieniądzem. A niestety tu prezentujesz spore braki..

>Twój model ma przegrać w uczciwej walce.
Walka której wynik jest z góry znany to oczywiście zupełnie uczciwa walka.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi salek
>Najpierw musiałbyś rozumieć, co to jest kreacja i emisja pieniądza oraz na czym polega obrót pieniądzem. A niestety tu prezentujesz spore braki..

To dość proste.
Tworzy się pewne wymyślone jednostki jak bitcoin czy godzinka wg określonego klucza. Wg pewnego klucza rozdaje się je, zabiera wg określonego klucza i unicestwia.

Im lepsze klucze, mechanizmy prowadzące do tego kto i za co jednostki posiada, tym wyższa wartość jednostki.

Dla wartosci jednostek kompletnie bez znaczenia jest to co wyrażają bo jedyne znaczenie nadaje im rozkład jednostek wśród ludzi.

#761
15-01-2019 20:35
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

No jestem pod wrażeniem głębi wiedzy, mości 'ekonomisto'..

#762
15-01-2019 20:40
 0 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi salek
>Hahahha!!
>Oczywiście, baranie, przecież w twoim modelu nie trzeba dotrzymywać umów, więc nie trzeba tam ograniczać odpowiedzialności, bo tam nie ma żadnej odpowiedzialności!

Nie po to powstał niepodrabiabialny pieniądz a teraz jeszcze zabezpieczony kryptograficznie, żeby ludzie potrzebowali sobie ufać.

Po prostu z ręki do ręki, towar za gotówkę.
A jak gotówki nie masz to nie możesz kupić tylko idziesz do roboty ale PRZEMOCY nie wolno stosować.

Nie można się zgodzić na użycie przeciw sobie przemocy podobnie jak nie można się zgodzić na swoje zniewolenie.
Taka zgoda jest nieważna.

Każdy kto podejmuje się egzekucji na podstawie takiej zgody jest bandytą.

salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73

A ja tam chyba to rozgryzłem. Po prostu w raju krystka jedyny sposób wymiany dóbr to barter

#764
15-01-2019 20:45
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Jak debilu działają ubezpieczenia?

Płacisz składkę - umowa obowiązuje, chorujesz - ubezpieczyciel się wycofuje

Zdychasz i twoje ścierwo gnije, bo nie ma nawet na utylizację, przecież nie ma podatków, za które można skremować zwłoki, nie ma organizacji gmin bo nie ma podatków!!!

Zwolenniku przemocy, zwolenniku tajemnic, zwolenniku 100% koncentracji kapitału


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#765
15-01-2019 20:47
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi salek
>A ja tam chyba to rozgryzłem. Po prostu w raju krystka jedyny sposób wymiany dóbr to barter

Nerka za kromkę chleba. Ale nie myśl że to trol!! to idiota
Niestety niebezpieczny idiota, wierzy w swoje racje. Gotów wejść do twojego domu i powiedzieć "teraz jest mój"

W niedzielę w Gdańsku jego brat bliźniak....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365