 |
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2019 13:46 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
-1 na 7 | Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?
Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?
Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..#841 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Ja dla przykładu wynajmuje mieszkanie od koncernu, który ma ich 2.000.000.> Bo jesteś leniwym, rozrzutnym, tępakiemJak śmiesz stawiać mi takie zarzuty? Aaaa zapomniałem, że Ty i Tobie podobni czujecie się Panami świata i sądzisz, że wszystko Ci wolno. Znaczy, że koncern, który ma 2.000.000 mieszkań był pracowity i oszczędny, on jest dobry a ja jestem zły. |
#842 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >kupuje auto za 50k jednostek mając plus 50k jednostek za które automatycznie kupuje takie samo auto?> Pytanie po co Ci drugie auto i czy zdołasz uczynić je wystarczająco produktywnym, żeby nie pożarł Cię podatek i żebyś tego auta nie stracił skutkiem braku zdolności zapłacenia podatku.Kupuje i sprzedaje? Dostałem go gratis przy kupnie tamtego.... sprzedaje obydwa za 3/4 ceny. Mając 75k jednostek kupuje takie za 75k i znów dostaje auto gratis. Nie wiesz jakie będą podatki więc się nie martw. Po drugie to kupujący zapłaci za mnie podatek. > Nie wystarczy Ci kasy za zapłatę podatku, to tracisz świadectwo własności uzyskując w zamian kasę z najwyższej wyceny a debet się automatycznie cofa w tempie 1/10 obrotów pieniężnych. Weź ty sobie najpierw wylicz co posiada przeciętny człowiek i czy mu starczy kasy na podatki w tym twoim systemie.
> Wychodzi na to, że w moim modelu nie musisz martwić się o źródło pożyczek pomimo kryptograficznego zabezpieczenia środków pieniężnych.> >NIKT nie jest w stanie mi zabrać tego no chyba że komornik przemocą. Ale tego u ciebie nie ma.> Nie zrezygnowałem z przymusowej egzekucji w odniesieniu do jawnej i opodatkowanej własności a jedynie w odniesieniu do zobowiązań, które wg mnie wszystkie mogą być wyrażone w pieniądzu.> >>Kiedy kupisz kolejne rzeczy znowu od 0 wzrasta do wartości mienia.> >>Tempo wzrostu i spadku debetu określałem na 1/10 twoich obrotów pieniężnych.> >>Debet nie przekracza wartości jawnej i opodatkowanej własności.> >Wszystko legalnie. drobnica na niskim podatku. A przecież sam pisałeś że musze szybko kupować bo trzymanie pieniędzy to zło. W czym problem?> >>Podobnie sprawa ma się z limitem oszczędności pieniężnych.> >Pieniądz robi pieniądz. Dom w rok?> Zarzucano mi miesiącami a może latami, że w moim modelu niemożliwe jest zbudowanie domu.> Ty zdaje sie mówisz o przyśpieszonej budowie.> Tak, dom w rok, czemu nie, z tym że potem już zawsze podatek od tego domu. Może być nawet miliard. Noga na nogę kawka TV i wyzeruj mi konto "bandyckim systemem". Nie będę płacił i gówno mi zrobisz umowa tak skonstruowana że k***a nikt tego nie pojmie i powołam się na Ciebie że ja k***a nie wiedziałem co robię
Domu mi przemocą nie zabierzesz. Tak? Tak mam to rozumieć? |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Pieniądz jest nośnikiem zobowiązań, niczego nie powinieneś zrobić za obietnice a wszystko jedynie za kasę.> Zapytam po raz kolejny jak w tym krystkonizmie działają ubezpieczenia!Oczywiście, że działają ale nie opierają się na prawie do przemocy podczas egzekucji roszczeń. Inaczej niż we współczesnym świecie wiadomosci(*)wym-lupem-dla-oszustow/pfpke0wKupiłeś już cudowne garnki ze stali nierdzewnej za pierdylion w kredycie 20-letnim? Każdy ma prawo do własnych decyzji? I o to właśnie chodzi w moim modelu. A twoim ukochanym jeszcze o to, że niektórzy mają prawo do przemocy. |
#844 1 na 1 | salek (4701 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >>Ja dla przykładu wynajmuje mieszkanie od koncernu, który ma ich 2.000.000.> >Bo jesteś leniwym, rozrzutnym, tępakiem> Jak śmiesz stawiać mi takie zarzuty?Prawdopodobnie dlatego, że z twoich postów wygląda leniwy, rozrzutny tępak. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >>>Ja dla przykładu wynajmuje mieszkanie od koncernu, który ma ich 2.000.000.> >>Bo jesteś leniwym, rozrzutnym, tępakiem> >Jak śmiesz stawiać mi takie zarzuty?> Prawdopodobnie dlatego, że z twoich postów wygląda leniwy, rozrzutny tępak.Przyznać Ci muszę, że mnie skutecznie demotywujesz. Jak sobie uświadomie charakter ludzi w moim otoczeniu to mi po prostu opadają ręce. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Kupuje i sprzedaje? Dostałem go gratis przy kupnie tamtego....> sprzedaje obydwa za 3/4 ceny. Mając 75k jednostek kupuje takie za 75k i znów dostaje auto gratis.W moim modelu wraz z wejściem w posiadanie jawnej i opodatkowanej własności uzyskujesz debet, tzn. możesz wydać kasę na minusie. Sprzedasz swój majątek a twoj debet i limit oszczędności zaraz cofaja sie do zera. Debet masz tylko na czas posiadania opodatkowanego mienia. Jeśli sprzedasz swoje mienie za połowę ceny i kupisz następne o wartości 50% wartosci pierwszego to twój debet spadnie o połowę. Gdybyś miał -1000 wykorzystanego debetu, sprzedał mienie i kupił kolejne za 500, wówczas system automatycznie pochłonie wszystkie twoje wpływy pieniężne aż uzyskasz stan portfela -500. Nie masz żadnego zysku ze sprzedaży mienia i zakupu innego. Chyba że masz na myśli twoje wartościowanie mienia. Nie zrezygnowałem z egzekucji jawnej i opodatkowanej własności a jedynie z przymusowej egzekucji zobowiązań. Jeśli wskutek nieoplacenia podatku stracisz świadectwo własności i ktoś inny je uzyska w zamian za kasę z najwyższej wyceny ale nie zechcesz opuścić utraconej nieruchomości, wpierw będę Cię przekonywał, że trzymanie się zasad opłaca Ci się, bo zorganizowane na tych zasadach społeczeństwo żywi Cię, a jeśli argumentacja Cię nie przekona to Cię przegonie, wystawie za płot i zamknę furtkę. |
#847 2 na 2 | salek (4701 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Jak sobie uświadomie charakter ludzi w moim otoczeniu to mi po prostu opadają ręce.I jak zwykle - winni są inni. Że demotywują, że źli, że znajdują dziury w niewątpliwie całym.. zamiast po prostu wybrać się do terapeuty i zacząć od rozwiązania swoich obsesyjnych problemów. Gdybyś jeszcze potrafił wyciągać wnioski, zasugerowałbym powrót do lektury. Niestety nie potrafisz.. |
#848 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >>Ja dla przykładu wynajmuje mieszkanie od koncernu, który ma ich 2.000.000.> >Bo jesteś leniwym, rozrzutnym, tępakiem> Jak śmiesz stawiać mi takie zarzuty?Bardzo prosto Jesteś leniwym, rozrzutnym, tępakiem Leniwym, bo zamiast uczyć się obijałeś się na lekcjach i dziś jesteś funkcjonalnym analfabetą, kompromitującym się brakiem wiedzy nawet w zakresie w którym rzekomo masz studia rozrzutnym skoro zarabiając kilkakrotną pensję polskiego listonosza deklarujesz, że nei masz ani grosza oszczędności za to mieszkasz w luksusowej dzielnicy Berliny, bo nie chce ci się dojeżdżać - twoje słowa sprzed kilku lat Tępakiem - ponieważ podpisałeś umowę skrajnie dla ciebie niekorzystną, nie poradzisz odpowiedzieć na najprostsze pytania i jesteś odporny na wszystkie argumenta > Aaaa zapomniałem, że Ty i Tobie podobni czujecie się Panami świata i sądzisz, że wszystko Ci wolno.Bredzisz jak zwykle. > Znaczy, że koncern, który ma 2.000.000 mieszkań był pracowity i oszczędny, on jest dobry a ja jestem zły.Nie, leniwy tępaku, znów zamiast przeczytać to co napisałem, wymyśliłeś sobie mój pogląd ponieważ: lenistwo nie pozwala przeczytać tego co pisze rozmówca tępota nie pozwala zrozumieć Streszczę swój pogląd dwoma zdaniami: 1 chcę żeby jak najwięcej uczciwie pracujących ludzi miało własne domy 2 nie chcę żeby Hamerlik miał jakikolwiek wpływ na społeczeństwo, ponieważ wtedy wszystkie domy będą własnością jednego cwaniaka Zrozumiałeś? Nie sądzę. PS Ja zadeklarowałem zwrot wszystkich przymusowo pobranych przeze mnie podatków, ty, zwrot Kindergeldu Ja zwróciłem wszystko co do halerza. A twoja część obietnicy?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#849 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Zapytam po raz kolejny jak w tym krystkonizmie działają ubezpieczenia!> Oczywiście, że działają ale nie opierają się na prawie do przemocy podczas egzekucji roszczeń. Więc JAK !?!?!?!?!??! > Inaczej niż we współczesnym świecie Więc JAK !?!?!?!?!??!> Kupiłeś już cudowne garnki ze stali nierdzewnej za pierdylion w kredycie 20-letnim?Nie, nie jestem panią Haerlik - Konopkovą, która kupuje każdą telefoniczną kartę jaką jej sprzedadzą, kredyt wziąłem zbudowałem dom, spłaciłem dom, dom jest mój i to cię najbardziej wqurwia życiowa leniwa, rozrzutna, niedojdo. która poradzi tylko żreć za Kindergeld > Każdy ma prawo do własnych decyzji?> I o to właśnie chodzi w moim modelu.Gówno. W twoim modelu nie mam prawa podjąć decyzji o ubezpieczeniu samochodu Podobnie jak nie mam prawa podjąć decyzji o wpłacie WŁASNYCH pieniędzy na konto, ani o schowaniu WŁASNYCH pieniędzy na WŁASNYM strychu Krystkonizm to raj oszustów, złodziei, zabójców i pedofilów. zwolenniku przemocy, złodziejstwa i tajemnic Oświadczam, że nie zjadłem nerki matce Hamerlika Przy okazji Ja zadeklarowałem zwrot wszystkich przymusowo pobranych przeze mnie podatków, ty, zwrot Kindergeldu Ja zwróciłem wszystko co do halerza. A twoja część obietnicy?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#850 2 na 2 | salek (4701 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Gdybyś miał -1000 wykorzystanego debetu, sprzedał mienie i kupił kolejne za 500, wówczas system automatycznie pochłonie wszystkie twoje wpływy pieniężne aż uzyskasz stan portfela -500.I to wszystko w 'systemie', gdzie nikt, nigdy, niemożliwe by ktokolwiek zagarnął zawartość mojego portfela, a każda operacja jest bezwzględnym, natychmiastowym, absolutnie pewnym przekazaniem pieniędzy do mojego portfela. Czy ty czasem czytasz swoje brednie? |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >>Zapytam po raz kolejny jak w tym krystkonizmie działają ubezpieczenia!> >Oczywiście, że działają ale nie opierają się na prawie do przemocy podczas egzekucji roszczeń. Więc JAK !?!?!?!?!??!>Inaczej niż we współczesnym świecie> Więc JAK !?!?!?!?!??!>Kupiłeś już cudowne garnki ze stali nierdzewnej za pierdylion w kredycie 20-letnim?> Nie, nie jestem panią Haerlik - Konopkovą, która kupuje każdą telefoniczną kartę jaką jej sprzedadzą, kredyt wziąłem zbudowałem dom, spłaciłem dom, dom jest mój i to cię najbardziej wqurwia życiowa leniwa, rozrzutna, niedojdo. która poradzi tylko żreć za Kindergeld> >Każdy ma prawo do własnych decyzji?> >I o to właśnie chodzi w moim modelu.> Gówno. W twoim modelu nie mam prawa podjąć decyzji o ubezpieczeniu samochodu> Podobnie jak nie mam prawa podjąć decyzji o wpłacie WŁASNYCH pieniędzy na konto, ani o schowaniu WŁASNYCH pieniędzy na WŁASNYM strychu> Krystkonizm to raj oszustów, złodziei, zabójców i pedofilów. zwolenniku przemocy, złodziejstwa i tajemnic> Oświadczam, że nie zjadłem nerki matce Hamerlika> Przy okazji> Ja zadeklarowałem zwrot wszystkich przymusowo pobranych przeze mnie podatków, ty, zwrot Kindergeldu> Ja zwróciłem wszystko co do halerza. A twoja część obietnicy?Właśnie z takim światem walczę, gdzie kilku cwaniakom zdaje się, że mogą robić co chcą, ponizac innych jak chcą, umniejszac dokonaniom innych jak ich najdzie ochota z jednej strony, bo z drugiej strony Ci sami cwaniacy dostają histerii kiedy ich ponizyc, kiedy odebrać ich dokonaniom znaczenie. W moim modelu nie masz prawa zdecydować o ubezpieczeniu swojego samochodu? A kto Ci zabrania? Zeszyfrowanie portfeli? Czyli stworzenie środków obrony przed twoją i tobie podobnymi przemocą odbiera Ci możliwość umówienia się z innymi? Od razu widac o co chodzi w tych twoich "umowach". -------- I nie kłam w sprawie podatków. Wybrałeś tajnie funkcjonariuszy państwa, którzy ustanowili przymusowy podatek od konsumpcji chleba. To że własnymi rękami nie wydarles podatku nie znaczy jeszcze, że w tajemnicy nie sterujesz cudzymi rękami, które to za Ciebie realizują. Obiecałes, to oddaj cały podatek od chleba, którego jesteś źródłem, chyba że nie masz honoru. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Gdybyś miał -1000 wykorzystanego debetu, sprzedał mienie i kupił kolejne za 500, wówczas system automatycznie pochłonie wszystkie twoje wpływy pieniężne aż uzyskasz stan portfela -500.> I to wszystko w 'systemie', gdzie nikt, nigdy, niemożliwe by ktokolwiek zagarnął zawartość mojego portfela, a każda operacja jest bezwzględnym, natychmiastowym, absolutnie pewnym przekazaniem pieniędzy do mojego portfela.> Czy ty czasem czytasz swoje brednie?Nie twierdziłem i nie twierdzę, że mój model jest zaprzeczeniem współczesnego modelu. Jest tylko jego rozwinięciem. Nie kwestionuje w moim modelu kapitalistycznej hierarchii a jedynie staram się stworzyć narzędzia, które ograniczają oszustwa, manipulacje i wyzysk. |
#853 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | . > Nie kwestionuje w moim modelu kapitalistycznej hierarchii a jedynie staram się stworzyć narzędzia, które ograniczają oszustwa, manipulacje i wyzysk.No. I w tym niewatpliwie pomoze zrywanie umow w dowolnym momencie przez dowolna strone bez prawnych konsekwencji (bo konsekwencje osobiste juz beda, jesli ubezpieczenie zerwie umowe po wypadku). Rowniez mozliwosc bezkarnego nieplacenia alimentow i w ogole wszystkich zobowiazan oprocz automatycznego podatku pomoze ograniczyc oszustwa, manipulacje, wyzysk i ogolnie skurwysyzm  Hamerlik opisuje swoj duposystem:  |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >>>Zapytam po raz kolejny jak w tym krystkonizmie działają ubezpieczenia!> > Więc JAK !?!?!?!?!??!Pytanie pozostaje Jak działają ubezpieczenia w krystkonizmie skoro umów nie trzeba dotrzymywać Czekam na odpowiedź Twierdzisz, że jeśli babcia da się nabrać "na wnuczka" to pieniędzy od oszusta nie wolno egzekwować, bo powinna odpowiadać za swoje czyny, jak ty bierzesz kredyt to odpowiadać nie musisz.... > >Ja zwróciłem wszystko co do halerza. A twoja część obietnicy?> Właśnie z takim światem walczę, gdzie kilku cwaniakom zdaje się, że mogą robić co chcą, ponizac innych jak chcą,Więc ne poniżaj, twierdzeniami, że żyję z ludzkiej krzywdy zacząłeś mowę nienawiści? > W moim modelu nie masz prawa zdecydować o ubezpieczeniu swojego samochodu? A kto Ci zabrania? Zeszyfrowanie portfeli?Zaszyfrowanie portfeli jest w krystkonizmie fikcją 1 Pieniądze za sad przepadają jeśli nie kupię za nie czegoś 2 z zaszyfrowanego portfela pobierasz przemocą podatki Nadal czekam na odpowiedź JAK działają w krystkonizmie ubezpieczenia, skoro ubezpieczyciel może w każdej chwili (czyli w chwili szkody) powiedzieć "umowa nie obowiązuje" Odpowiedzi brak. CDN
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#855 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Ja zadeklarowałem zwrot wszystkich przymusowo pobranych przeze mnie podatków, ty, zwrot Kindergeldu> >Ja zwróciłem wszystko co do halerza. A twoja część obietnicy?> I nie kłam w sprawie podatków. Wybrałeś tajnie funkcjonariuszy państwa, którzy ustanowili przymusowy podatek Nie mam praw wyborczych Żadnych podatków ani nie ustanawiałem ani nie pobierałem Łżesz na poziomie wieprza > Obiecałes, to oddaj cały podatek od chleba, którego jesteś źródłem, chyba że nie masz honoru.W swoim kraju jestem płatnikiem netto. Więcej płacę, niż otrzymuję. Podtrzymuję - zadeklarowałeś - oddaj Kindegeld, ja warunki UMOWY spełniłem Oczywiście UMOWA obowiązuje dopóki chcesz i niniejszym sam udowodniłeś co warta jest UMOWA w krystkonizmie Znów wyszedłeś na idiotę... przykro mi
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|