 |
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2019 13:46 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
-1 na 7 | Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?
Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?
Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..#916 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Jak w twoim systemie działają ubezpieczenia, skoro nie trzeba dotrzymywać umów? Ile razy jeszcze muszę pytać? Pogarda nie pozwala odpowiedzieć? Przypomnę: > W moim modelu przymusowej egzekucji zobowiązań nie ma ale wola dotrzymania umów jest.a co jak ta wola się skończy bo np będę miał szkodę i poproszę o wypłatę odszkodowania? Mam prawo w twoim systemie pozwać nieuczciwego ubezpieczyciela pod sąd? Nie. a dziś mogę. Więc nie łżyj że tak jak dziś Ile razy jeszcze zignorujesz ten argument? Wejdź do sklepu w Polsce i sam powiedz sklepowej, że stać cię zapłacić za marchewkę 20 zł/kg. Dlaczego tego nie robisz zwolenniku tajemnic? Ile razy jeszcze zignorujesz ten argument? Ja oddałem pieniądze zabrane w podatku VAT przemocą, czekam aż ty dotrzymasz swojej części umowy i oddasz Kindergeld pobrany przemocą od biedoty kupującej najtańszą żywność w Aldi Nie zarabia się na łamaniu umów? Właśnie złamałeś i dobrze na tym wyszedłeś. Q.E.D. Ile razy jeszcze zignorujesz ten argument? > >... a kiedy sprzeda sad i chce pojechać na wycieczkę do Mongolii to okazuje się że mu nie wolno, bo system zabiera mu pieniądze z konta. To jest ten rozwój i poczucie swobody? Nie to jest krystkonizm = totalne zniewolenie.> 1. Po odsprzedaniu własności twój limit oszczędności zmniejsza się w tempie 1/10 twoich wcześniejszych przepływów pieniężnych. Jeśli nie kupiłeś własności w całości z debetu masz czas żeby kasę przepuścić.A ja nie chcę jej przepuszczać od razu. Niestety muszę odłożyć wyjazd, bo mam chore dziecko i co wtedy? Zanim dziecko wyzdrowieje pieniędzy nie będzie. Nie wolno zabierać z konta zaległych alimentów, odszkodowań, ale wolno zabierać oszczędności z pracy wolno zabierać ZAROBEK!!!Dziwisz się tym tłumom, które idą do twojego raju? > 2. Mozesz za godzinki kupić zewnętrzną walutę i wowczas limitu oszczędności Ci się nie zmniejszy a jedynie będziesz miał podatek od tej własności do zapłacenia.Jaką lokalną walutę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Twoje godzinki są bez wartości jak polski złoty w 1988 > 3. Społeczeństwo pracuje dla tych, którzy dla niego pracują.Ja pracuję > Mozesz pojechać do Mongolii na miesiąc ale nikt nie będzie na Ciebie pracowałNie wymagam tego, sam na ten wyjazd zarobię > Życie rentiera w moim modelu nie jest możliwe, pasożytnictwo nie jest akceptowane.Już z rana się naćpałeś skoro widzisz we mnie rentiera? SKOŃCZ GADAĆ Z CHOCHOŁEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#917 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >a co jak ta wola się skończy bo np będę miał szkodę i poproszę o wypłatę odszkodowania?> >Mam prawo w twoim systemie pozwać nieuczciwego ubezpieczyciela pod sąd? Nie. a dziś mogę. Więc nie łżyj że tak jak dziś> Nie oferuję bezpieczeństwa ponad zaufanie do innych ludzi, nie jestem Bogiem.> Nie różnie się w tej kwestii specjalnie od Was.Pytanie aktualne Jak wyegzekwować odszkodowanie w twoim systemie?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#918 -2 na 2 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >>a co jak ta wola się skończy bo np będę miał szkodę i poproszę o wypłatę odszkodowania?> >>Mam prawo w twoim systemie pozwać nieuczciwego ubezpieczyciela pod sąd? Nie. a dziś mogę. Więc nie łżyj że tak jak dziś> >Nie oferuję bezpieczeństwa ponad zaufanie do innych ludzi, nie jestem Bogiem.> >Nie różnie się w tej kwestii specjalnie od Was.> Pytanie aktualne> Jak wyegzekwować odszkodowanie w twoim systemie?Pytasz jak użyć przemocy do wymuszenia wykonania zobowiązania w moim modelu? Wcale! |
#919 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Moja pokuta jest znoszenie tu licznych poniżen i nie tylkoWprawdzie nieustannie ściągasz na siebie liczne poniżenia, ale w ten sposób niczego nie odpokutujesz. To tak nie działa. > Należy zwrócić szczególną uwagę na to, że zadajesz mi> pokutę za działanie zgodne z twoim prawem, które że wszelka> cenę chcesz utrzymaćWiem że chciałbyś bardzo, aby było to tylko moje prawo: wówczas mógłbyś z czystym umieniem go odrzucić i robić swoje. Przykro mi, ale nie mam z tym nic wspólnego, nie ja tworzyłem prawa rządzące światem. Co mogę powiedzieć - spróbuj, zobaczysz jaki to daje efet. Racjonalnie dopiero wtedy można coś odrzucić albo przyjąć jesli się spróbowało. Zadośćuczynić można jedynie własnej konkretnej oferze (a nie komuś innemu) wg jej zasad a i to nie daje żadnej gwarancji że cos się zmieni, puści i można będzie iść dalej. Jednak inaczej całe życie człowiek będzie chodził niezrozumiany przez innych, względnie wyśmiewany. Rozumiem trochę twoją sytuację: idąc do swoich ofiar musiałbyś uznać, że dotychczasowe kilkanaście lat walk z wiatrakami pełne poniżeń było na marne. To jest często wyzwanie nie do przeskoczenia.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Chodzi Ci o to, że chciałbyś więcej, więc ja powinienem mieć> mniej aby goniac za własnym ogonem nie mieć szansy sprzeciwić> się tu twojemu swoatopogladowi?Chciałbym, abyś miał wiecej, byle nie kosztem innych. W twoim systemie to jest zawsze kosztem najuboższych. Kasta dominatorów ma znów rządzć, jak do 2007 r.? > Ty i tobie podobni zadbaliscie już o to, żebym w poruszonej> kwestii nie miał żadnego wyboru i nie mam.Dbałeś o to gorliwie już na studiach imprezując i nie chodząc na wykłady, bo przecież po co? Teraz się wstydzisz, pokory nadal brakuje więc ukułeś własne mantry że niby nie masz wyboru. Fakt, po co się podnosić, skoro organiczne bycie ofiara czasem daje swojskie i znane od lat poczucie ciepełka? Znasz tylko dwa stany: bycie ofiarą i bycie dominatorem. A poza tym jest cały wszechświat.. smutne.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > nie ja tworzyłem prawa rządzące światem.Nie kłam czynniku tych praw > Zadośćuczynić można jedynie własnej konkretnej oferze (a nie komuś innemu)Od kiedy postępowanie zgodne z prawem jest złem? Od kiedy osoba traktowana zgodnie z prawem jest ofiarą? Co z tą pokuta za działanie zgodne z prawem? Czy w ten pokretny sposób, próbujesz mi powiedzieć, że wasze prawo jest złe ale nie zrezygnujesz z niego, bo Ci się to opłaca? |
#922 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > zapominając zupełnie o interesach cwaniaków dla których> państwowa ochrona tajemnic i państwowy przymus egzekucyjny> pracują w 99,99999% przypadków ich użyciaWciąż pałasz zemstą dotycząca właścicieli (w tym tych od banków) a tu ofiary twoich działań do 2007 r. wciąż czekają na choćby zwykłe słowo 'przepraszam za metody'. Po co ich przepraszać, po co o nich w ogóle pamiętać? Wygodniej przecież pisać z pianą na ustach w kółko o państwowym przymusie egzekucyjnym pracującym w 99% dla 'cwaniaków' 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#923 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Jak wyegzekwować odszkodowanie w twoim systemie?> Pytasz jak użyć przemocy do wymuszenia wykonania zobowiązania w moim modelu?> Wcale!Pytam jak wyegzekwować odszkodowanie w twoim systemie. Czy to pytanie przerasta cię intelektualnie? Dotyczy twojego modelu!!!! Przy okazji, rozwadniasz każdy temat, unikasz jak ognia odpowiedzi na pozostałe pytania i argumenta Wejdź do sklepu w Polsce i sam powiedz sklepowej, że stać cię zapłacić za marchewkę 20 zł/kg. Dlaczego tego nie robisz zwolenniku tajemnic? Ja oddałem pieniądze zabrane w podatku VAT przemocą, czekam aż ty dotrzymasz swojej części umowy i oddasz Kindergeld pobrany przemocą od biedoty kupującej najtańszą żywność w Aldi Nie zarabia się na łamaniu umów? Właśnie złamałeś i dobrze na tym wyszedłeś. Q.E.D.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#924 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >>Jak wyegzekwować odszkodowanie w twoim systemie?> >Pytasz jak użyć przemocy do wymuszenia wykonania zobowiązania w moim modelu?> >Wcale!> Pytam jak wyegzekwować odszkodowanie w twoim systemie.Wcale nie można wyegzekwować. Dostajesz odszkodowanie, jesli właściciel firmy miłościwie tak zarządzi. Tzn na początku on ubiega się o co coś tam i dostaje pięć gwiazdek na pięć w specjalnym programie na Internecie zbierającym jawne wypłaty odszkodowań. Idziesz do niego, ubezpieczasz coś i jesteś tym pierwszym, któremu nie wypłaca. Transakcji nie ma (nie ma obowiązku realizacji przedmiotu umów) ale właściciel firmy nadal ma oficjalnie pięć gwiazdek, gromadzi je nadal wg własnych wyborów. Chce mieć klientów na wypłatę odszkodowań od domów? To wypłaty odszkodowań na kilka domów realizuje. Ma już dość w portfolio? To tylko zawiera dalsze umowy. Fajne, nie? W internecine krąży drugi obieg gwiazdek przyznawany przez konsumentów więc odszkodo-biznesmen zatrudnia klakierów. Ja to chyba wolę rosyjską ruletkę, przynajmniej moje życie jest w niej zależne od losu, a nie od krystko-cwaniaka.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#925 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Czy w ten pokretny sposób, próbujesz mi powiedzieć, że> wasze prawo jest złe ale nie zrezygnujesz z niego, bo Ci się to opłaca?Czepiasz się prawa jak rzep psiego ogona, albo lepiej - tonący brzytwy. Owszem, miałeś prawo windykować i czerpać z tego korzyści (z tego co sam piszesz niemnałe). Pytanie jest inne: czy robiłes to zawsze etycznie? Ja naprawdę trochę znam ten fach od drugiej strony. Spotkaj się z osobami windykowanymi przez siebie, nawet (a zwłaszcza) jeśli miałeś prawo ich windykować. Nie spotkasz się, bo?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > > Czy w ten pokretny sposób, próbujesz mi powiedzieć, że> > wasze prawo jest złe ale nie zrezygnujesz z niego, bo Ci się to opłaca?> Czepiasz się prawa jak rzep psiego ogona, albo lepiej - tonący brzytwy.> Owszem, miałeś prawo windykować i czerpać z tego korzyści (z tego co sam piszesz niemnałe).> Pytanie jest inne: czy robiłes to zawsze etycznie?> Ja naprawdę trochę znam ten fach od drugiej strony.> Spotkaj się z osobami windykowanymi przez siebie, nawet (a zwłaszcza) jeśli miałeś prawo ich windykować.> Nie spotkasz się, bo?> Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.> A nie łatwiej napisać wprost - twoje idee są złe, bo jesteś zły a moje dobre bo jestem dobry - zamiast budować ten cały cyrk? Trochę popadasz w śmieszność, sam to chyba widzisz a temat jest poważny, bo determinuje życie całej ludzkości. |
#927 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > A nie łatwiej napisać wprost - twoje idee są złe, bo> jesteś zły a moje dobre bo jestem dobry - zamiast budować ten cały cyrk?Spotkanie się z osobami względem których może jesteś winien przeprosiny to działanie nie tylko dla ich dobra, ale także własnego. I cóż za ideologia się za tym kryje?  > temat jest poważny, bo determinuje życie całej ludzkościAcha. I dlatego zbywasz trudne dla ciebie kwestie np. jak ograniczysz niekontrolowany wzrost władzy w rękach właściciela w twoim systemie. Bynajmniej nie są to jawnie okreslane przez ludzi drugim ludziom podatki - to już wyjaśnilismy.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#928 -1 na 3 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > > A nie łatwiej napisać wprost - twoje idee są złe, bo> > jesteś zły a moje dobre bo jestem dobry - zamiast budować ten cały cyrk?> Spotkanie się z osobami względem których może jesteś winien przeprosiny to działanie nie tylko dla ich dobra, ale także własnego.> I cóż za ideologia się za tym kryje? Żeby przeprosić potrzeba być winnym. Żeby byc winnym potrzeba złamać zasady. Twoich zasad nie złapałem, twoje domaganie sie przeprosin jest bezpodstawne. Wg Ciebie dobrze byłoby gdyby wrócił do dawnego zawodu, bo taka praca potrzebna jest takim jak Ty. |
#929 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Minus za stawianie chochoła Moje argumenta i pytania nadal czekają 1 Jak w twoim systemie wyegzekwować odszkodowanie z polisy? 2 Jak zabezpieczyć oszczędności na wycieczkę, jeśli dziecko się pochorowało i wyjazd trzeba odłożyć o rok? 3 Dlaczego jesteś zwolennikiem zabierania przemocą uczciwie zarobionych pieniędzy? 4 Dlaczego jesteś zwolennikiem niekarania za zabójstwo, pedofilię i gwałt, a jesteś zwolennikiem finansowego karania przemocą za zebranie plonów z własnego pola? 5 Dlaczego jesteś aż takim zwolennikiem tajemnic? 6 Dlaczego jesteś zwolennikiem zniewolenia? 7 Dlaczego jesteś przeciwnikiem prawa biedoty do wychodzenia z biedy? 8 Dlaczego jesteś zwolennikiem przymusowego pobierania VAT od najbiedniejszych i brania tych pieniędzy do własnej kieszeni? 9 Dlaczego dostrzegasz w każdym człowieku żyjącym z pracy rentiera? 10 Dlaczego chcesz stworzyć system - raj dla rentierów i oszustów? Wejdź do sklepu w Polsce i sam powiedz sklepowej, że stać cię zapłacić za marchewkę 20 zł/kg. Dlaczego tego nie robisz zwolenniku tajemnic? Ja oddałem pieniądze zabrane w podatku VAT przemocą, czekam aż ty dotrzymasz swojej części umowy i oddasz Kindergeld pobrany przemocą od biedoty kupującej najtańszą żywność w Aldi Nie zarabia się na łamaniu umów? Właśnie złamałeś i dobrze na tym wyszedłeś. Q.E.D. Moje pytania są bardzo proste, ale twoja pogarda dla ludzi zarabiających na chleb prac jest za duża żeby odpowiedzieć?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#930 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Żeby przeprosić potrzeba być winnymJedno to prawo, drugie etyka, a jeszcze trzecia rzecz to sposoby egzekwowania prawa. W średniowieczu prawo dopuszczało tortury w celu uzyskania zeznań tzn odkrycia prawdy w jakiejś ważnej sprawie. Czy było to etyczne? > twoje domaganie sie przeprosin jest bezpodstawneNiczego się nie domagam. To po prostu moja sugestia. Myślę, że po tym by ci ulżyło i nie musiałbyś produkować już tyle mydła. > Wg Ciebie dobrze byłoby gdyby wrócił do dawnego zawodu,> bo taka praca potrzebna jest takim jak TyOto kreatywna korespodencja z Hamerlikiem 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|