 |
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2019 13:46 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
-1 na 7 | Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?
Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?
Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..#106 2 na 2 | Zetetyk (552 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | >Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi? >Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Nie. Życząc sobie pieniędzy, ktoś może wyrażać chęć utrzymania siebie. np; mieć za co kupić leki, iść do lekarza, zrobić badania specjalistyczne, wspomóc dzieci , kupić to na co ma się ochotę bez uprzedniego myślenia " czy mnie na to stać"? Wspomóc potrzebujących, biednych itd. Ktoś, kto komuś innemu życzy pieniędzy, na pewno nie uważa, aby motywem swojego życzenia była chęć dominacji nad nim, czy innymi lub rządzenie. Zależy też kto co rozumie przez dominację. Gdyby tak było, to życzenia "awansu w pracy, podwyżki" , oznaczałoby , że ktoś życzy komuś władzy nad innymi - a awans może polegać na tym, że nikt nie podlega osobie, która awansuje. Jedynie zwiększa się jego odpowiedzialność za co zostaje wynagrodzony. Zwiększa się także jego prestiż społeczny, to znaczy staje się bardziej samodzielny, niezależny, co w żadnym wypadku nie musi oznaczać władzy , czy dominowania nad innymi. Gdyby było inaczej, to taka intencja mogłaby bowiem być wyrażona wprost. A składający życzenia chyba wie co i dlaczego życzy? ( Chyba , że jest to światowa klapanina, która z zasady nie jest aktem myślowym tylko rodzajem konwencji , zwyczaju, powinności. ) Nie jest też tak , że ktoś kto ma pieniądze , ma także władze. Jedynie może tak być.
Sam znam lekarza z-ca ordynatora, który ma dużo pieniędzy , ma także prywatną praktykę, ale jeździ maluchem do pracy.
Wszystko to zależy od jednego aspektu, czy komuś zależy na pieniądzach, czy na władzy? To są dwa różne i odmienne pożądania. Ktoś może chcieć mieć władzę, pałą żądzą dominowania , rządzenia ,kierowaniem innymi , manipulowania innymi, ale na pieniądzach mu nie zależy. Realizuje się przez sprawowanie władzy , rządzenie. Druga osoba mogłaby życzyć sobie pieniędzy w perspektywie, tego co wyżej. Żaden introwertyk nie jest zainteresowany rządzeniem innymi, bez znaczenia na ilość posiadanych pieniędzy. Jeżeli wypowiada takie życzenia, to raczej życzy to co mówi. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Nie. Życząc sobie pieniędzy, ktoś może wyrażać chęć utrzymania siebie.Tj. inni robią na Ciebie > np; mieć za co kupić leki, iść do lekarza, zrobić badania specjalistyczne, wspomóc dzieci , kupić to na co ma się ochotę bez uprzedniego myślenia " czy mnie na to stać"? Wspomóc potrzebujących, biednych itd.> Nie jest też tak , że ktoś kto ma pieniądze , ma także władze. Jedynie może tak być.Oooooo JEST! I wszyscy o tym doskonale wiemy. > Sam znam lekarza z-ca ordynatora, który ma dużo pieniędzy , ma także prywatną praktykę, ale jeździ maluchem do pracy.Nieważne czy jeździ maluchem. Ważne kto decyduje o tym co społeczeństwo realizuje, człowiek przy kasie czy człowiek bez kasy. |
#108 2 na 2 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Pokażcie mi tę moją władzę.> Decydujesz czy mogę wejść na ziemię, którą Ty władasz.Nie zapominajmy, że nawet jeśli Szarley w swoim sadzie rządzi, nakazuje, zakazuje, i nakazy swoje z przemocą egzekwuje jak każdy prawowity władca, to są to rządy godne i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne. To jest sprawiedliwość w działaniu. Wola boska! |
#109 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Przyjdzie do Ciebie kilku smetnych typów w prochowcach i powiedzą wynocha z saduTak, to mogloby wydarzyć się w krystkonizmie. A w realu: podobna sytuacja która opisujesz owszem mogłaby się wydarzyć, ale np. na Ukrainie czy pewnych częściach Rosji. Tyle, że tamci ludzie nie przyszliby do szarleya. Przyszliby raczej do własciciela firmy, która właśnie zaczyna się rozkręcać. Do rozważenia taki temat: rządy prawa versus rządy mafii.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#110 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Ja też mam zbudować dom w Berlinie?Czemu akurat w Berlinie gdzie zmiemia droga i widoki za oknem takie sobie. A może tak pod Berlinem? Mam nadzieję że wiesz, co to 'park and ride'. Niedawno byłem w firmie dekarskiej i kupowałem coś doronego. W kolejce czekał właściciel firmy budowlanej zatrudniający naszych rodaków, a dzialający właśnie na rynku niemieckim. Kupował materiały w Krakowie, czyli ładne 400 km od granicy z Niemcami. Pogadaliśmy. Skoro uważasz, że budowa domu jest poza twoim zasięgiem bo raz sobie ziazi zrobiłes, to pewnie do końca życia tak będzie. www.youtube.com/watch?v=-nSJtaDDFnY
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#111 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> >>Pokażcie mi tę moją władzę.> >Decydujesz czy mogę wejść na ziemię, którą Ty władasz.> Nie zapominajmy, że nawet jeśli Szarley w swoim sadzie rządzi, nakazuje, zakazuje, i nakazy swoje z przemocą egzekwuje jak każdy prawowity władca, to są to rządy godne i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne.Właśnie zapomnijmy na razie o wszystkich obocznościach, bo na razie ustalamy WYŁĄCZNIE to, czy posiadanie daje władzę.
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Właśnie zapomnijmy na razie o wszystkich obocznościach, bo na razie ustalamy WYŁĄCZNIE to, czy posiadanie daje władzę.Mogę Ci już opowiedzieć o tym jaka będzie konkluzja po tym jak po 10 latach Szarley przyzna, że własność to władza. "I co z tego?" Będzie udawał, że nic się nie stało. |
#113 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > ktoś mając duży majątek, może uprzykrzyć mi życie> Ale nie udowodniłeś, że ma nade mną władzęWenancjusz do Ebvalaima 03.01.2018: - On (Hamerlik) nie kieruje się wyliczeniami, a tylko nawiedzonymi myślami i przeczuciami. Krystian Hamerlik-Konopka: - Zgadza sięwww.racjonalista.pl/forum.php/s,777268#w777723 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#114 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > No właśnie komuch, że trąbiąc wzniosłe ideały kombinujesz> nad czymś do grabienia ludzi z własności promujące wąskie> grono cwaniakówWenancjusz do Ebvalaima 03.01.2018: - On (Hamerlik) nie kieruje się wyliczeniami, a tylko nawiedzonymi myślami i przeczuciami. Krystian Hamerlik-Konopka: - Zgadza sięwww.racjonalista.pl/forum.php/s,777268#w777723 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > > No właśnie komuch, że trąbiąc wzniosłe ideały kombinujesz> > nad czymś do grabienia ludzi z własności promujące wąskie> > grono cwaniaków> Wenancjusz do Ebvalaima 03.01.2018:> - On (Hamerlik) nie kieruje się wyliczeniami, a tylko nawiedzonymi myślami i przeczuciami.> Krystian Hamerlik-Konopka:> - Zgadza sięwww.racjonalista.pl/forum.php/s,777268#w777723>  > Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.Brawo, brawo. Najpierw musisz stworzyć koncepcję zanim zaczniesz ja sprawdzać. Co chciałbyś obliczyć bez żadnej koncepcji. A ja założyłem, że przestrzenny układ współrzędnych zwija się spiralnie do środka materii. Co oznacza, że im bliżej środka materii tym większe zakrzywienie przestrzeni. A w znacznej odległości od środka spiralnie rozwijający się układ współrzędnych emuluje układ liniowy. W tak spiralnie zwiniętym układzie współrzędnych bliżej środka materii przestrzeń nie tylko będzie bardziej zakrzywiona ale jeszcze rozmiar będzie krótszy. |
#116 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Udowodniłeś że:> >ktoś mając duży majątek, może uprzykrzyć mi życie> >Ale nie udowodniłeś, że ma nade mną władzę> Jeśli ktoś ma na Ciebie wpływ to ma nad Tobą władzę.1 Ręce opadają. PISZ DO CHOLERY PO POLSKU wpływ to nie władza. Gówno to nie miód. 2 W zdecydowanej większości przypadków przez ciebie wymyślonych udowodniłem, że nie ma nawet żadnego wpływu na mnie. Po prostu moją odpowiedź kompletnie zignorowałeś 3 Wpływ na mnie ma robotnik, który we Francji zepsuł włącznik sokowirówki, bo mi padła i musiałem reklamować. Ma nade mną władzę? > Jest tam u Ciebie jakiś zakład produkcyjny, który zatrudnia wszystkich ze wsi,Nie. Ludzie pracują w różnych firmach, do granicy blisko, niektórzy mają swoje firmy, pojedynczy mają gospodarstwa. Oczywiście nie odniosłeś się do tych wyliczeń: www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371 Oczywiście nie odniosłeś się do tych wyliczeń: www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w777540 Oczywiście nadal twierdzisz, że płacąc komuś za jagody, płacę czymś innym niż moja praca...
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#117 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Każdy polski robotnik, mając twoje dochody budowałby dom> A dlaczego nie - mając własne dochody?Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Ze zrozumieniem > Ja też mam zbudować dom w Berlinie?> Aaaa. Czyli jednak pożyczyć wynająć?> No i jasne cwaniaki  Czytasz czasem własny bełkot? To nawet nie przypomina polskiego języka > Nie no wiem o co Ci chodzi.> Powinien robić w Berlinie i postawić dom w twojej wsi.> Ale powstaje pytanie.> Po co mi taki dom?> Żeby Szarley dowiódł sprawiedliwości dziejowej i że wszystko co niego należy mu się należy?Czytasz czasem własny bełkot?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#118 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Znów się najarałeś?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#119 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > > Nie jest też tak , że ktoś kto ma pieniądze , ma także władze.> > Jedynie może tak być.> Oooooo JEST!> I wszyscy o tym doskonale wiemy.Tak, tylko wszyscy prócz Hamerlika boją się tego powiedzieć, lub są nieprzyzwoicie bogaci i nie chcą tego powiedzieć?  > Nieważne czy jeździ maluchem.Ważne. To świadczy o pewnym szczególe, który jakoś cię mało iteresuje. > Ważne kto decyduje o tym co społeczeństwo realizuje, człowiek> przy kasie czy człowiek bez kasy.Nieważne, czy o sprawach społecznych decyduje człowiek z kasa czy bez kasy. Ważne, żeby robił to z głową i w sposób powszechnie uznany za etyczny. No cóz, skoro w obecnym systemie o cudzej własności chce decydować samotny sfrustrowany gastarbeiter (prywatnie były windykacyjny potentat - może stąd te ciagotki do cudzych dóbr) to zazwyczaj nazywa się to zlodziejstwem, albo nieuzasadnionym roszczeniem i zakuwa go na pewien czas w kaganiec. Zresztą nie jego pierwszego, nie ostatniego. вот жизни
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#120 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Oczywiście nie odniosłeś się do tych wyliczeń:> www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w777540> Oczywiście nadal twierdzisz, że płacąc komuś za jagody,> płacę czymś innym niż moja praca...Nie odniesie się nigdy. Cytat:Wenancjusz do Ebvalaima 03.01.2018: - On (Hamerlik) nie kieruje się wyliczeniami, a tylko nawiedzonymi myślami i przeczuciami. Krystian Hamerlik-Konopka: - Zgadza się www.racjonalista.pl/forum.php/s,777268#w777723
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|