Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#946
24-01-2019 18:49
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Pisząc o pozbawieniu przestępcy zapisu własności w księdze kapitału odniosłem się tylko do tej części stosunków społecznych, które dziś określa sie jako cywilne.

Założy swoją księgę kapitału i możesz go ....

>To nie wyczerpuje potencjalnej kary.
>Sam zaproponowałem zastąpienie kary więzienia przestępców w klatkach na szczury wygnaniem poza granice bez żadnego wsparcia i bez prawa powrotu a przynajmniej przez określony czas.
1 Znów się najarałeś jak świnka. Nie ma w Europie klatek na szczury, ale twój narkotyczny zwid tego nie dopuszcza
2 Dlaczego chcesz za zabójstwo karać niewinnych ludzi w Afryce, których chcesz obdarować zabójcą. Zacznie zabijać w Afryce, miłośniku pedofilii

>Im większe przewinienie w tym w większa dzicz i srogie środowisko przestępca wygnany gdzie może radzić sobie jedynie sam.
1 Gdzie zacznie kraść i zabijać żeby przeżyć. Rozumiem, że jakiegoś argentyńskiego gwałciciela bez znajomości niemieckiego języka należałoby wysadzić z helikoptera nas Herthastr w Berlinie obok twoich dzieci?
Czytasz własny bełkot?
2 Nie ma KTO go wysiedlić. W twoim świecie NIE ISTNIEJE policja, ponieważ nie ma sposobu jej finansowania

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>Kreacja zobowiązania to kreacja pieniądza.
>>A gówno to miód
>>5 słów 6 głupstw a całość = bełkot
>Każdy głupek wie, że kwity dłużne to pieniądz.

Mam 100 złotych, pożyczam tobie i mamy w sumie 200?
No (----) czytasz własny bełkot?

>100x prosiłem Cię już, żebyś przeczytał definicję mnoznikow pieniądza i zwrócił uwagę na występujące tam czynniki ilości pieniądza w obiegu ale jak zawsze olales.
Więc je przeczytaj! Ze zrozumieniem !

>>Chcę kupić samochód, to JA decyduję na jaki mnie stać, oszczędzam, dobieram kredytu.Kto ci dał prawo decydowania za mnie?
>Oczywiście. Przy księdze kapitału wg mojej koncepcji nie dałbym rady tknac twojej kasy nawet gdybym miał 100 tysięczna armię na usługach a tym bardziej decydować za Ciebie co z nią zrobić.
Sprzeczność. Napisałeś, że nie mam prawa mieć więcej niż wartość majątku. Jeśli więc mam dom wart 100 000 godzinek, wolno mi mieć na koncie 100 000 godzinek a resztę zabierzesz mi PRZEMOCĄ, Jesteś parszywszy niż komuniści

>W moim modelu możesz oszczędzać, zadluzyc się i wydać kasę na co chcesz na trochę innych zasadach niż teraz.
Jasne, nie wolno mi oszczędzać na wycieczkę dookoła świata, bo w twoim systemie jestem niewolnikiem
CDN


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#948
24-01-2019 18:57
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Ile razy trzeba pytać: Jak wyegzekwować w twoim świecie odszkodowanie za wypadek?
>Zgłosić wypadek i poprosić o wypłatę odszkodowania.
>Jeśli pytasz mnie jak w moim modelu wymusić od kogoś odszkodowanie to niestety nie da się. I o to w moim modelu chodzi, żeby się nie dało.

Czyli nie istnieją ubezpieczenia. Nie istnieją emerytury, nie istnieją oszczędności na starość, nie istnieją depozyty w bankach, nie istnieje prawo do reklamacji. Istnieje wilcze prawo do oszustwa i kradzieży Suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper!!!!!!!!!!!!!!!!

widzę potężne tłumy spragnionych tego raju.

jesteś DEBILEM, jeśli wierzysz, że kogokolwiek przekonasz

Żałosnym DEBILEM

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#949
24-01-2019 19:01
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
Wwasze nawyki i przyzwyczajenia doprowadziły do wykształcenia się chorych stosunków społecznych gdzie jeden człowiek Bogiem drugi niewolnikiem.

Mam sugerować się twoim poczuciem sprawiedliwosci?

Niszczyć wpierw ludzi by rozwinęli się w przestępców a potem trzymać ich w klatkach.

W jakim celu?

W takim, że Szarley się panoszyl i szarogesil i miał wszystkich w dupie?

#950
24-01-2019 19:02
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Po prostu nie uznaje się własności poza księgą i tyle. Nie ma jej i już.

Tłumacząc na polski:
Mogę wystąpić z księgi kapitału, ale wtedy zabiorą mi dom
Oczywiście nie użyją w tym celu przemocy, Hamerlik brzydzi się przemocą

Napisz jak wysiedlisz mnie z mojego domu bez użycia przemocy.
Wielcem ciekaw.

Oczywiście odpowiedź Hamerlika nastąpi po zadaniu tego pytania kilkaset razy bo pogarda dla uczciwie pracującego człowieka nie pozwala bezhonornemu cwaniakowi odpowiadać....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#951
24-01-2019 19:24
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Wwasze nawyki i przyzwyczajenia doprowadziły do wykształcenia się chorych stosunków społecznych

... i dlatego trzeba zabronić ludziom oszczędzania, posiadania, ubezpieczeń, gwarancji, emerytur, zdrowotnych świadczeń, policji, sądów, pożarników...

Jest bezkarność cwaniaków, złodziei gwałcicieli, pedofilów zabójców no i przede wszystkim alimenciarzy.

A jak ktoś zgwałci pięciolatkę to trzeba mu zrobić kiś-kiś paluszkiem, może się zawstydzi... Skazać na wygnanie? A jak nie wyjedzie? Policji nie ma.

Cytat:
Sami przyjedzie ze swoim i będziecie prosić żeby Was dopisać jak tylko wyczaicie, że się opłaca.


Tłumy do Hameraju tłumy !!!!!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#952
24-01-2019 21:00
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>>Wwasze nawyki i przyzwyczajenia doprowadziły do wykształcenia się chorych stosunków społecznych
>... i dlatego trzeba zabronić ludziom oszczędzania, posiadania, ubezpieczeń, gwarancji, emerytur, zdrowotnych świadczeń, policji, sądów, pożarników...

Nie wciskaj kitu o sprawiedliwości dziejowej. Ty i tobie podobni chcecie, żeby 1 człowiek posiadał tyle co 3.500.000.000 innych ludzi. Sadzisz pewnie, że gdy zostaniesz paziem ludzkiego boga to trafia Ci się resztki z Pańskiego stołu.

>Jest bezkarność cwaniaków, złodziei gwałcicieli, pedofilów zabójców no i przede wszystkim alimenciarzy.
>A jak ktoś zgwałci pięciolatkę to trzeba mu zrobić kiś-kiś paluszkiem, może się zawstydzi... Skazać na wygnanie? A jak nie wyjedzie? Policji nie ma.

Wasza policja służy obronie waszej własności a nie obronie 5-latek przed gwałtem. W gruncie rzeczy nie obchodzi Cię jak inni żyją, gdzie i po co a już najmniej obchodzi Cię los cudzych dzieci.
Mówisz o gwalcie na 5-latce tylko po to, żeby budować jak najgorsze skojarzenia z moimi ideami.

> Cytat:
Sami przyjedzie ze swoim i będziecie prosić żeby Was dopisać jak tylko wyczaicie, że się opłaca.

>Tłumy do Hameraju tłumy !!!!!

Ty się nie zapiszesz to już ustaliliśmy A wręcz gotów jesteś innych zniechęcać.
Przymusowych zapisów nie będzie. Nikt się nie zgłosi dobrowolnie to nic z tego nie będzie tylko pogadanka między nami.

Podejrzewam jednak, że wasz system któregos dnia sie załamie, zawali pod sobą. Wtedy warto mieć alternatywę.

#953
24-01-2019 22:43
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>Mówisz o gwalcie na 5-latce tylko po to, żeby budować jak najgorsze skojarzenia z moimi ideami.

Jak profesor na uniwersytecie, ktory zgodzi sie na twoj eksperyment, zada ci to samo pytanie (jak wygnasz gwalciciela bez policji i bez przymusu) to tez rozplaczesz sie i powiesz, ze profesor mowi o gwalcie zeby zbudowac jak najgorsze skojarzenia z twoimi ideami?

.
>Przymusowych zapisów nie będzie. Nikt się nie zgłosi dobrowolnie to nic z tego nie będzie tylko pogadanka między nami.

Nie. Beda pytania z naszej strony a placz, skomlanie i szloch, ze nikt cie nie rozumie z twojej strony

>Podejrzewam jednak, że wasz system któregos dnia sie załamie, zawali pod sobą. Wtedy warto mieć alternatywę.

Alternatywa ie moze byc mrzonka, idiotyzm czy fizycznie niemozliwa bajka

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
>Jak profesor na uniwersytecie, ktory zgodzi sie na twoj eksperyment, zada ci to samo pytanie (jak wygnasz gwalciciela bez policji i bez przymusu) to tez rozplaczesz sie i powiesz, ze profesor mowi o gwalcie zeby zbudowac jak najgorsze skojarzenia z twoimi ideami?

Wyjaśniam możliwie najprościej.

Wykluczam jedynie przymus egzekucji zobowiązań poprzez kryptograficzny charakter księgi kapitału opisujacej rozkład liczbowy pieniądza proponując w zamian automatyczny, nieoprocentowany debet o wartości posiadanej wlasnosci. Nie potrzeba czy wręcz nie należy sobie wzajemnie pożyczać kasy z takim debetem.

Jednocześnie proponuję utrzymanie przymusowej egzekucji jawnej i opodatkowanej własności.

Rezygnuję tylko z jednej niekorzystnej społecznie formy przymusu nie rezygnując z innych.

Napisałem, że zasadnicza część podatku powinna trafić z majątku właścicieli do majątków najemników ale nie napisałem wszystko

Nie wykluczylem skarbu państwa, ani budżetu ani policji.

Na pewno nie wyobrażam sobie państwowych firm, państwowego systemu edukacji czy państwowej ochrony zdrowia ale państwową policję już potrafię sobie wyobrazić.
Ta niewielka część środków z podatku trafiająca do skarbu państwa może być przeznaczona na utrzymanie policji.

#955
24-01-2019 23:34
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Jak profesor na uniwersytecie, ktory zgodzi sie na twoj eksperyment, zada ci to samo pytanie (jak wygnasz gwalciciela bez policji i bez przymusu) to tez rozplaczesz sie i powiesz, ze profesor mowi o gwalcie zeby zbudowac jak najgorsze skojarzenia z twoimi ideami?
>Wyjaśniam możliwie najprościej.
>Wykluczam jedynie przymus egzekucji zobowiązań poprzez kryptograficzny charakter księgi kapitału opisujacej rozkład liczbowy pieniądza proponując w zamian automatyczny, nieoprocentowany debet o wartości posiadanej wlasnosci. Nie potrzeba czy wręcz nie należy sobie wzajemnie pożyczać kasy z takim debetem.
>Jednocześnie proponuję utrzymanie przymusowej egzekucji jawnej i opodatkowanej własności.
>Rezygnuję tylko z jednej niekorzystnej społecznie formy przymusu nie rezygnując z innych.
>Napisałem, że zasadnicza część podatku powinna trafić z majątku właścicieli do majątków najemników ale nie napisałem wszystko
>Nie wykluczylem skarbu państwa, ani budżetu ani policji.
>Na pewno nie wyobrażam sobie państwowych firm, państwowego systemu edukacji czy państwowej ochrony zdrowia ale państwową policję już potrafię sobie wyobrazić.
>Ta niewielka część środków z podatku trafiająca do skarbu państwa może być przeznaczona na utrzymanie policji.

Czyli twoj brak przymusu w twoim systemie jest co chwila kastrowany i z zero przymusu robi sie troche przymusu az do normalnego przymusu znanegi nam aktualnie.
Sa przymusowe podatki, przymusowe wygnanie (przy czym nie wyjasniles czy kraj docelowy exilu musi przyjac gwlaciciela czy seryjnego morderce), przymusowe opuszczenie domu jesli nie zaplace podatku. Nawet nie chce mi sie opisywac innych przymusow.

Policja bedzie oplacana z budzetu. Straz pozarna tez? Czy szpitale beda prywatne? Jesli tak to co bedzie w razie bledow przy operacji? Beda sady do ktorych beda mogl skierowac sprawe i ktore przymusem sciagna odszkodowanie od szpitala? Czy tak jak w sprawie wypadku samochodowego beda mogl poprosic grzecznie szpital o odszkodowanie a jak szpital powie nie to .... np coz, NIKT oprocz systemu podatkowego nie moze wyciagnac lapy po kase na koncie

Sam widzisz, ze Twoj system generuje wiecej pytan noz odpowiedzi. Po miesiacach "napastowania" z naszej strony, po hektolitrach lzach twoj system ewoluuje i ciagle sie zmienia.

Nowoscia w twoim systemie jest brak praw klienta, infantylna definicja ubezpieczenia i mrzonka o nietykalnych pieniadzach.

Ewidentnie gryzie cie obca wlasnosc. Chcesz ja sztucznie ograniczyc. I to metodami, ktore juz kiedys byly i nie zdaly egzaminu. To, ze ubierzesz te metody w nowe ubranko (superduper portfele z superduper bitcoinami czy innym dupowalutami) nie zmieni faktu, ze chcesz sztucznie regulowac rynkiem.

To nie te czasy i nie ten kraj zeby ludzie sie na to nabrali

#956
25-01-2019 06:42
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Wyjaśniam możliwie najprościej.
>Wykluczam jedynie przymus egzekucji zobowiązań poprzez kryptograficzny charakter księgi kapitału opisujacej rozkład liczbowy pieniądza proponując w zamian automatyczny, >nieoprocentowany debet o wartości posiadanej wlasnosci.

Przetłumacz to na polski.
Rolnik jesienią sprzedał kartofle i na wiosnę chce kupić nawozy, a tu nagle środki na koncie znikają w tempie 10% miesięcznie i wiosną nie ma nawet za co kupić sadzeniaków.

>Jednocześnie proponuję utrzymanie przymusowej egzekucji jawnej i opodatkowanej własności.
Pytanie sprzed 5 lat:
JAK !?!?!?!?

>Napisałem, że zasadnicza część podatku powinna trafić z majątku właścicieli do majątków najemników ale nie napisałem wszystko
Bredzisz. Napisałeś, że wszystko. Napisałeś, że nie istnieje skarbowy aparat, a wszystkie pieniądze z podatków (całe 10 groszy) idzie bezpośrednio od właścicieli do niewłaścicieli

>Nie wykluczylem skarbu państwa, ani budżetu ani policji.
Wykluczyłeś

Sam nie rozumiesz tego co bełkoczesz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>... i dlatego trzeba zabronić ludziom oszczędzania, posiadania, ubezpieczeń, gwarancji, emerytur, zdrowotnych świadczeń, policji, sądów, pożarników...
>Nie wciskaj kitu o sprawiedliwości dziejowej.
Nie wciskaj kitu, że pozbawienie prawa do oszczędzania i kredytu pomoże komukolwiek wyjść z biedy. Chcesz zrobić z ludzi niewolników.

>>A jak ktoś zgwałci pięciolatkę to trzeba mu zrobić kiś-kiś paluszkiem, może się zawstydzi... Skazać na wygnanie? A jak nie wyjedzie? Policji nie ma.
>Wasza policja służy obronie waszej własności a nie obronie 5-latek przed gwałtem.
Tak, służy TAKŻE ochronie TWOJEJ własności.
W twoim pozbawionym policji świecie, każdy gwałciciel będzie bezkarny.

>W gruncie rzeczy nie obchodzi Cię jak inni żyją, gdzie i po co a już najmniej obchodzi Cię los cudzych dzieci.
Ciebie nie obchodzi nawet los twoich

>Mówisz o gwalcie na 5-latce tylko po to, żeby budować jak najgorsze skojarzenia z moimi ideami.
Niestety twoje idee nie bronią się w żaden sposób. Skazywanie na głodową śmierć starych i chorych ludzi dowodzi że jesteś totalnie nieempatycznym kanalią, a dowodzenie, że działasz w interesie biedoty pozbawiając ją chleba na starość i pozwalając bezkarnie gwałcić i zabijać świadczy o tym że kompletnie odleciałeś w świat zwidów

>> Cytat:
Sami przyjedzie ze swoim i będziecie prosić żeby Was dopisać jak tylko wyczaicie, że się opłaca.

>>Tłumy do Hameraju tłumy !!!!!
>Ty się nie zapiszesz to już ustaliliśmy
Znalazłeś choć jednego?
Nie?
Dziwię się, przecież likwidacja emerytur bez prawa do oszczędzania na starość jest tak kusząca.... Perspektywa lizania butów "większości kapitału" żeby był miły i pozwolił zarejestrować wrotki...

>Przymusowych zapisów nie będzie.
Dobrowolnych też nie. Nie masz charyzmy wodza sekty

>Podejrzewam jednak, że wasz system któregos dnia sie załamie, zawali pod sobą. Wtedy warto mieć alternatywę.
Twoją propozycję? Zakaz obsiewania pól przez rolników spowoduje masowy głód - to jest twoja alternatywa


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
>>Nie wykluczylem skarbu państwa, ani budżetu ani policji.
>>Na pewno nie wyobrażam sobie państwowych firm, państwowego systemu edukacji czy państwowej ochrony zdrowia ale państwową policję już potrafię sobie wyobrazić.
>>Ta niewielka część środków z podatku trafiająca do skarbu państwa może być przeznaczona na utrzymanie policji.
>Czyli twoj brak przymusu w twoim systemie jest co chwila kastrowany i z zero przymusu robi sie troche przymusu az do normalnego przymusu znanegi nam aktualnie.

W tym nie ma ewolucji lecz wasze niewłaściwe wcześniej interpretacje. Nie wspominałem o uniemożliwieniu przymusowej egzekucji jawnej i opodatkowanej własności.
Szarley rzuci w ramach swoich ohydnych manipulacji hasłem, że propaguje zniesienie policji i inni to podlapuja jak Ty nie zadając już więcej pytań.
Chcę uniemożliwić jedynie przymusowa egzekucje zobowiązań i stojącą za tym kreację pieniądza bezgotowkowego.

>Sa przymusowe podatki,

Podatki to algorytm a w praktyce działaniem aplikacji. Są automatyczne i obowiązkowe nie przymusowe, bo nie masz żadnego wyboru. Nie decydujesz czy podatek zapłacisz.

>przymusowe wygnanie (przy czym nie wyjasniles czy kraj docelowy exilu musi przyjac gwlaciciela czy seryjnego morderce),
Nie zrezygnowałem zupełnie z przymusu. Miejsce w Afryce dla gwałciciela należy po prostu kupić.

>przymusowe opuszczenie domu jesli nie zaplace podatku. Nawet nie chce mi sie opisywac innych przymusow.

W ramach egzekucji własności po utracie świadectwa własności. W społeczeństwie nie ma miejsca na pasozytowanie. Albo dostarczasz innym korzyści albo mogą Cię zignorować i z twoimi potrzebami się nie liczyć. Dokładnie jak teraz tylko słuszniej.

>Policja bedzie oplacana z budzetu. Straz pozarna tez?

Policja tak czy straż być może. Nie wiem.

>Czy szpitale beda prywatne? Jesli tak to co bedzie w razie bledow przy operacji? Beda sady do ktorych beda mogl skierowac sprawe i ktore przymusem sciagna odszkodowanie od szpitala? Czy tak jak w sprawie wypadku samochodowego beda mogl poprosic grzecznie szpital o odszkodowanie a jak szpital powie nie to .... np coz,

Szpitale prywatne. Nadzorca księgi jest większość kapitału, która zamiast sądu mogłaby uznać zmianę w księdze, odbierając komuś środki, innemu przyznajac ale wątpię, żeby chciała tego dokonać.
Szpital jeżeli będzie popełniał błędy straci reputację i klientów.

>NIKT oprocz systemu podatkowego nie moze wyciagnac lapy po kase na koncie

Po podatki wyciągają łapy najemnicy za pomocą jawnego głosowania bezpośredniego nad podatkiem. Oni jednak kapital budują i im się to zwyczajnie należy.

>Sam widzisz, ze Twoj system generuje wiecej pytan noz odpowiedzi. Po miesiacach "napastowania" z naszej strony, po hektolitrach lzach twoj system ewoluuje i ciagle sie zmienia.
>Nowoscia w twoim systemie jest brak praw klienta, infantylna definicja ubezpieczenia i mrzonka o nietykalnych pieniadzach.

Jeśli prawem klienta określasz prawo do przymusowej egzekucji zobowiązań to rzeczywiście chcę je znieść albowiem jest jednym z fundamentalnych czynników potężnej koncentracji kapitału.

>Ewidentnie gryzie cie obca wlasnosc. Chcesz ja sztucznie ograniczyc.

No oczywiście! Przeczytaj tytuł wątku.
Własność to władza. Cudza własność to jego władza nade mną i moje podporządkowanie.
Chcę rozproszenia własności i ograniczenia jej koncentracji.
Zresztą Wy tez powinniście tego chcieć, bo bez rozproszenia własności i ograniczenia jej koncentracji zmierzamy do wojny

>I to metodami, ktore juz kiedys byly i nie zdaly egzaminu. To, ze ubierzesz te metody w nowe ubranko (superduper portfele z superduper bitcoinami czy innym dupowalutami) nie zmieni faktu, ze chcesz sztucznie regulowac rynkiem.
>To nie te czasy i nie ten kraj zeby ludzie sie na to nabrali

Chyba jednak nie.
Zamierzam Cię ukarać za odmienne przekonania?
Zamierzam z moich idei uczynic prawo podlegające egzekucji w tajnym głosowaniu demokratycznym?
Nawet nie biorę udziału i nie zamierzam w waszych tajnych wyborach, więc metoda jest chyba jednak inna.

#959
25-01-2019 07:36
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
W moim modelu nie dasz rady utrzymać się z tego, że posadzsz kartofle na wiosnę i zbierzesz je na jesień.
To za mało. Potrzebujesz pracować przez cały rok. Rolnik potrzebuje znaleźć sobie jeszcze inne zajęcie co zwiaze się zapewne z przeplywami własności i pieniądza.

Nie ma tak, że robol daje w fabryce 365 dni w roku po 12h a inni mają ciagle wakacje, bo dostali ziemię po tatusiu.

#960
25-01-2019 08:08
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Wwasze nawyki i przyzwyczajenia doprowadziły do wykształcenia się
> chorych stosunków społecznych gdzie jeden człowiek Bogiem drugi niewolnikiem.

Mantra i kłamstwo.

>Mam sugerować się twoim poczuciem sprawiedliwosci?

Chochoł.

>Niszczyć wpierw ludzi by rozwinęli się w przestępców a potem trzymać ich w klatkach

Mantra. Co do klatek:
bezprawnik.pl/breivik-warunki-w-wiezieniu/

>W jakim celu?
>W takim, że Szarley się panoszyl i szarogesil i miał wszystkich w dupie?

Chochoł. Bez komentarza.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365