 |
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2019 13:46 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
-1 na 7 | Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?
Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?
Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..| szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | A co to jest to różowe?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| salek (4701 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Nie twierdziłem i nie twierdzę, że mój model jest zaprzeczeniem współczesnego modelu. Jest tylko jego rozwinięciem.Tia.. cenzura natomiast jest rozwinięciem swobody wypowiedzi. |
#858 1 na 1 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > A co to jest to różowe?To jest cos, co wymyslilo, ze zrywanie umow w dowolnym momencie wyeliminuje oszustwa a brak przymusu uznania gwarancji jest dobry dla klienta. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Powinno być brązowe. W różnych odcieniach, w zależności od diety
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#860 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >A co to jest to różowe?> To jest cos, co wymyslilo, ze zrywanie umow w dowolnym momencie wyeliminuje oszustwa a brak przymusu uznania gwarancji jest dobry dla klienta.> Skoro wiesz, że nie odbierzesz przemocą drugiemu człowiekowi pieniędzy ani własności to bez względu na to, którą będziesz stroną umowy zadbasz o to aby wszelkie świadczenia były na bieżąco opłacane pieniędzmi, abyś w każdej chwili mógł umowę zerwać i aby w każdej z tych chwil wzajemne świadczenia były wyrównane. Co niemożliwe? Oczywiście, że możliwe a jedynie niekorzystne dla cwaniaków, którzy do tej pory nie placili za świadczenia albo płacili połowę, bo na koniec zawsze przerabiali naiwnych Januszy w konia. Nie jedna inwestycja została zrealizowana tak, że inwestor zapłacił połowę jeśli nie wcale. Gdybyś przejrzal sprawy komornicze dowiedzialbys się, że u komornika nie ma nawet jedej sprawy z niewykonania gwarancji, bo wszystkie sprawy dotyczą zakupu telefonu za 1 zł albo ratalnego zakupu garnków za pierdylion z nierdzewki, albo kredytów w mBanku gdzie wysokość odsetek ustala zarząd banku wg widzimisię. ------- I spróbuj to załapać. Ani jednej sprawy, na którą się powolujecie. Czujesz jakie zakłamanie i ordynarna manipulacja? |
#861 1 na 1 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >>A co to jest to różowe?> >To jest cos, co wymyslilo, ze zrywanie umow w dowolnym momencie wyeliminuje oszustwa a brak przymusu uznania gwarancji jest dobry dla klienta.> >> Skoro wiesz, że nie odbierzesz przemocą drugiemu człowiekowi pieniędzy ani własności to bez względu na to, którą będziesz stroną umowy zadbasz o to aby wszelkie świadczenia były na bieżąco opłacane pieniędzmi, abyś w każdej chwili mógł umowę zerwać i aby w każdej z tych chwil wzajemne świadczenia były wyrównane.No. Sprzedam felerne zelazko po czym zerwe umowe aby wzajemne swiqdczenia byly wyrownane. Ja mam kase od klienta a klient zepsute zelazko. Po rowno  > Oczywiście, że możliwe a jedynie niekorzystne dla cwaniaków, którzy do tej pory nie placili za świadczenia albo płacili połowę, bo na koniec zawsze przerabiali naiwnych Januszy w konia.Tak jak ty zaplacipes 1/1000 za swiadczenie sprzedazy dzialki?  > Nie jedna inwestycja została zrealizowana tak, że inwestor zapłacił połowę jeśli nie wcale.No. Ty tak planowales przy zakupie dzialki  > Gdybyś przejrzal sprawy komornicze dowiedzialbys się, że u komornika nie ma nawet jedej sprawy z niewykonania gwarancji, bo wszystkie sprawy dotyczą zakupu telefonu za 1 zł albo ratalnego zakupu garnków za pierdylion z nierdzewki, albo kredytów w mBanku gdzie wysokość odsetek ustala zarząd banku wg widzimisię.No. Wszyscy dluznici niewinni. Tak jak rezydenci wiezienia - tez wszyscy niewinni. > -------> I spróbuj to załapać.> Ani jednej sprawy, na którą się powolujecie.> Czujesz jakie zakłamanie i ordynarna manipulacja?Nie. Z twojej strony czuje jedynie:  |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > No. Sprzedam felerne zelazko po czym zerwe umowe aby wzajemne swiqdczenia byly wyrownane. Ja mam kase od klienta a klient zepsute zelazko. Po rowno  No i sprzedasz w ten sposób 1 żelazko i ani jednego więcej, bo ludzie szybko zorientują się kim jesteś. Też mi biznes. |
#863 1 na 1 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >No. Sprzedam felerne zelazko po czym zerwe umowe aby wzajemne swiqdczenia byly wyrownane. Ja mam kase od klienta a klient zepsute zelazko. Po rowno  > No i sprzedasz w ten sposób 1 żelazko i ani jednego więcej, bo ludzie szybko zorientują się kim jesteś.> Też mi biznes.No. Tak jak dzisiaj, pomimo sadow i praw klienta oszusci zarabiaja miliony po czym zmieniaja tozsamosc i zarabiaja kolejne miliony. Zelazko zelazkiem ale felerny dom przyniesie jeszcze wiecej zysku. Tylko szkoda, ze nikt nigdy nie zrobi eksperymetu tego duposystemu. Bo nawet wynalazca tego duposystemu tego nie chce  |
#864 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> Gdybyś miał -1000 wykorzystanego debetu, sprzedał mienie i kupił kolejne za 500, wówczas system automatycznie pochłonie wszystkie twoje wpływy pieniężne aż uzyskasz stan portfela -500.Nie rozśmieszaj mnie. Mój kot łyknie ta kasę jak świeżą karmę. A z jego konta poleci kolejny cieplutki debecik. I nie zmuszaj mnie do rozliczania się z jakimś fejkowym systemem jak tego nie chcę. Umowy pod przymusem to zło i bandycki system > Nie masz żadnego zysku ze sprzedaży mienia i zakupu innego. Chyba że masz na myśli twoje wartościowanie mienia.> Nie zrezygnowałem z egzekucji jawnej i opodatkowanej własności a jedynie z przymusowej egzekucji zobowiązań.> Jeśli wskutek nieoplacenia podatku stracisz świadectwo własności i ktoś inny je uzyska w zamian za kasę z najwyższej wyceny ale nie zechcesz opuścić utraconej nieruchomości, wpierw będę Cię przekonywał, że trzymanie się zasad opłaca Ci się, bo zorganizowane na tych zasadach społeczeństwo żywi Cię, a jeśli argumentacja Cię nie przekona to Cię przegonie, wystawie za płot i zamknę furtkę.Chyba w snach. Tak jak babcia z żelazkiem system mógł mnie zweryfikować teraz niech spierdala ze swoimi umowami na drzewo banany prostować. |
#865 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >>No. Sprzedam felerne zelazko po czym zerwe umowe aby wzajemne swiqdczenia byly wyrownane. Ja mam kase od klienta a klient zepsute zelazko. Po rowno  > >No i sprzedasz w ten sposób 1 żelazko i ani jednego więcej, bo ludzie szybko zorientują się kim jesteś.> >Też mi biznes.> No. Tak jak dzisiaj, pomimo sadow i praw klienta oszusci zarabiaja miliony po czym zmieniaja tozsamosc i zarabiaja kolejne miliony. Zelazko zelazkiem ale felerny dom przyniesie jeszcze wiecej zysku.> Tylko szkoda, ze nikt nigdy nie zrobi eksperymetu tego duposystemu. Bo nawet wynalazca tego duposystemu tego nie chce  Jawność kapitału ma zahamować oszustwa, podatek od własności nadmierna jej koncentracje a jawny wybór podatku egoizm i bezwzglednosc. Na tym to polega. Gdybym nie chciał zmiany stosunków społecznych nie poświęconym temu lat swojego życia i tysięcy godzin. Chcieć a moc to jest różnica. Na razie nic więcej nie mogę zrobić, bo gdybym zrobił więcej niż robię w tym kierunku, w tym społeczeństwie zdechlbym z głodu. Muszę zaczekać aż wiatry zaczną wiać w inną stronę. |
#866 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >No. Sprzedam felerne zelazko po czym zerwe umowe aby wzajemne swiqdczenia byly wyrownane. Ja mam kase od klienta a klient zepsute zelazko. Po rowno  > No i sprzedasz w ten sposób 1 żelazko i ani jednego więcej, bo ludzie szybko zorientują się kim jesteś.Znów debilek odjechał na mocarzu Ilu ludziom tłumaczono że Ambergold to oszustwo? W twoim świecie Plichta byłby na wolności, nawet jako główny głos w księdze kapitału... Jak działają ubezpieczenia bez umów?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >No. Sprzedam felerne zelazko po czym zerwe umowe aby wzajemne swiqdczenia byly wyrownane. Ja mam kase od klienta a klient zepsute zelazko. Po rowno  > No i sprzedasz w ten sposób 1 żelazko i ani jednego więcej, bo ludzie szybko zorientują się kim jesteś.> Też mi biznes.Rozlicz to żelazko w ten sam sposób jak debet. Rozlicz pęknięte ściany w domu jak debet. Rozlicz złą naprawę u mechanika jak debet. Mieszkasz chyba z elfami to łatwo ci pisać. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> Jawność kapitału ma zahamować oszustwa, podatek od własności nadmierna jej koncentracje a jawny wybór podatku egoizm i bezwzglednosc.Tak tak u ciebie... Monopolista czerpie garściami z życia nie musi martwić się że jakiś jego pracownik wykupi jego licencję więc skupia ziemię i obsadza nimi kolejnych najemców.....i jego pracownik bez przyszłości bez umowy nie stać go na ziemię. Musi wydawać swoją pensję non stop więc nie może odłożyć na nic. Jeśli sprzeda to co miał zostanie mu nic bo system go wyzeruje. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Ilu ludziom tłumaczono że Ambergold to oszustwo?W swej chciwości i pragnieniu zarobienia na niezrobieniu niczego dla nikogo naiwnie uwierzyli w przemoc Pana komornika, który tu okazał się bezsilny, bowiem Pan komornik jest silny jedynie wobec Januszy Kowalskich tyrajacych w fabrykach na smieciowkach od rana do nocy. Gdyby od początku wiedzieli, że żaden komornik nie przyjdzie im z odsieczą, podejmowali inne decyzje w kwestii własnych oszczędności i nie byłoby żadnej afery |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Jawność kapitału ma zahamować oszustwa, podatek od własności nadmierna jej koncentracje a jawny wybór podatku egoizm i bezwzglednosc.> Tak tak u ciebie...> Monopolista czerpie garściami z życia nie musi martwić się że jakiś jego pracownik wykupi jego licencję więc skupia ziemię i obsadza nimi kolejnych najemców.....i jego pracownik bez przyszłości bez umowy nie stać go na ziemię. Musi wydawać swoją pensję non stop więc nie może odłożyć na nic. Jeśli sprzeda to co miał zostanie mu nic bo system go wyzeruje.> Dlatego najlepiej to przetestować. Ty sądzisz, że ludzie pomimo pełnej wiedzy o kapitale nadal będą podejmować niekorzystne dla siebie decyzje ekonomicznie. Ja wiem, że wiedza o kapitale będzie prowadzić wręcz do zmian osobowosciiwych i o identycznych jak teraz decyzjach nie ma mowy. Nie po to kapitalisci tak taja swoje mienie, żeby wiedza o nim nie miała dla nikogo znaczenia. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|