Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#1066
28-01-2019 11:21
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Inaczej podejmujemy znaczenie "prawa".
> Dla mnie "prawo" człowieka to możliwość spełnienia jego woli dla Ciebie "prawo"

Wcale się to nie wyklucza, po prostu podchodzisz do tematu prawa od d*py strony i stajesz na b. wczesnym, wygodnym dla ciebie etapie.

Twierdzisz: "mam prawo robić co chcę i zostawiać bliźniego na lodzie, gdy tego chcę i taki jest mój interes".
Nawet wiemy, skąd się to bierze: chciałbyś zostawić na lodzie bank, z którym podpisałeś umowę, a z której się nie wywiązałeś.
Chciałbyś zostawać na lodzie swoją ex żonę i pierwsze dziecko (być może następne też)

Ale gdybyś miał naddatek gotówki i trzymał naddatek na koncie, to byś na ten bank chuchał i dmuchał.

95% ludzi korzysta z usług banków i je chwalą, ale system trzeba zmienić bo ciul Hamerlik chce jeden bank na lodzie zostawić choc twierdzi, że zarabia dobrze.

My inaczej pojmujemy znaczenie uczciwości, a nie "prawa" czy prawa.

To jest klou twojego problemu: wlasną nieuczicwością chcesz zbudować uczciwy system, ale z pustego i Salomon nie nalał: co masz w środku, to na zewnątrz.

> Ty jednak należysz do starej gwardii. Tacy jak Ty dostają furii
> kiedy zakwestionować ich autorytet.

Było wiele razy. Mantra.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1067
28-01-2019 11:37
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Jacku Ty nie możesz mnie niczego nauczyć.

Aby pozyskać ułamek realnego świata, musiałbyś mieć charyzmę wodza sekty. Powodzenia, alleluja i do przodu!

> Przecież Ty nie uznajesz w pochwałach dla waszego świata
> ludzkich Bogów i niewolników

Wprawdzie nie uznaję ludzkich bogów, ale dla mojego pracodawcy mam szacunek, co w głowie się Hamerlikowi nie mieści, aż go szarpie żeby zrobić rewolucję.. tylko że zawsze cudzymi rekami

>Już rozumiem dlaczego przy każdym przewrocie elita szła pod mur

Do przewrotu trzeba przywódcy i milionów uciśnionych.
Ty musisz ich wymyślać, a nawet sam już nie jesteś jednym z nich (napisałeś, że masz obecnie dobrą pracę i niezły dochód)
3 lata temu oznajmiłem ci, ze w sekcie hamerlikańskiej co pare tygodni są krwawe ruchawki. To wynika z faktu kilku, max kilkudziesieciu twoich dominatorów na górze i paru milionów ludzi w szałasach w wieku do 25 lat, którzy zostali a kurczącej się z glodu i chorób ludzkości.
To znów jest konserkwencja twoich paru niezwruszalnych zasad typu jawność głosowań i brak aparatu egzekwowania władzy panstwowej.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1068
28-01-2019 12:30
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Mój pomysł jest taki, żeby wszystkim zakamuflowanym egoistom
> ze skłonnością do pasożytowania na innych wystawić środkowy palec

Pochwalam, ZWŁASZCZA to "wszystkim zakamuflowanym egoistom".
Płacisz alimenty, spłacasz swój kredyt? Ktoś pokazał ci środkowy palec i cierpiałeś?
No comments.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1069
28-01-2019 20:52
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Zwolennik jawności głosowań nie poradzi jawnie napisać tego co i tak wynika z wypowiedz
1 Pracownik nie ma prawa do emerytury
2 Rolnik nie ma prawa odłożyć pieniędzy na ziarno siewne

Znów uciekłeś od tematu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#1070
29-01-2019 08:39
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
> 2 Rolnik nie ma prawa odłożyć pieniędzy na ziarno siewne

Życie zrodziło się z chaosu, jeden nieprzemyślany podpis jednego Hamerlika pod umową kredytową w 2007 r. i dlatego cały świat ma do chaosu wrócić, by się odrodzić (Hamerlik odradzać się nie musi, on zostanie taki sam, może jedynie 'ubogacony' swoimi lekcjami).
Alleluja i do przodu!

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1071
29-01-2019 10:49
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> 2 Rolnik nie ma prawa odłożyć pieniędzy na ziarno siewne
>Życie zrodziło się z chaosu, jeden nieprzemyślany podpis jednego Hamerlika pod umową kredytową w 2007 r. i dlatego cały świat ma do chaosu wrócić, by się odrodzić (Hamerlik odradzać się nie musi, on zostanie taki sam, może jedynie 'ubogacony' swoimi lekcjami).

Po co przystosowywac się do zła?
Bo ktoś już się przystowpwal i sobie radzi?
Lepiej zło zakwestionować.

#1072
29-01-2019 14:19
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>> 2 Rolnik nie ma prawa odłożyć pieniędzy na ziarno siewne
>>Życie zrodziło się z chaosu, jeden nieprzemyślany podpis jednego Hamerlika pod umową kredytową w 2007 r. i dlatego cały świat ma do chaosu wrócić, by się odrodzić (Hamerlik odradzać się nie musi, on zostanie taki sam, może jedynie 'ubogacony' swoimi lekcjami).
>Po co przystosowywac się do zła?
>Bo ktoś już się przystowpwal i sobie radzi?
>Lepiej zło zakwestionować.

Chyba, ze zlem jest niesplacany kredyt Hamerlika. Wtedy zla zakwestionowac lepiej nie nalezy. Bo w tym przypadku zlem byl sam kredyt udzielony przez zly bank dobremu Hamerlikowi

#1073
29-01-2019 15:10
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
>Chyba, ze zlem jest niesplacany kredyt Hamerlika. Wtedy zla zakwestionowac lepiej nie nalezy. Bo w tym przypadku zlem byl sam kredyt udzielony przez zly bank dobremu Hamerlikowi

Ale oczywiście można poddać się woli zencia i jemu podobnych, zakazu nie ma.
Jeśli jednak chciwość zencia nie jest dobra można też poddać ją w wątpliwość.

Nawiązujesz do własnego systemu przekonan? I stąd ten uśmiech?
Trzeba go wpierw podzielac.

Nie wszyscy są tacy jak Ty.

#1074
29-01-2019 15:18
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>Nawiązujesz do własnego systemu przekonan? I stąd ten uśmiech?

No. Do tego mojego s*******nskiego systemu przekonan, ktory mowi, ze pozyczone pieniadze trzeba splacic. Nic nie poradze, ze jestem takim skurwielem

>Trzeba go wpierw podzielac.
>Nie wszyscy są tacy jak Ty.

Ty nie jestes taki, wiem. Ty pozyczonych pieniedzy nie oddajesz bo pozyczyles od zlego, bogatego banku. Logiczne, moralne i godne nasladowania.

#1075
29-01-2019 15:54
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
>Ty nie jestes taki, wiem. Ty pozyczonych pieniedzy nie oddajesz bo pozyczyles od zlego, bogatego banku. Logiczne, moralne i godne nasladowania.

Sam Ci o tym powiedziałem, wyjaśniając, że nie mogę tego zrobić.
Nie będę robił tego czego zrobić nie mogę, żeby paru takich było szczęśliwych.

I tak pozwoliłem już nieźle siebie zniszczyć.
Nie jestem wolem ani oslem.
Nie dam się zrobić w konia.

Znaczy może dam ale to dopiero po przegranej walce.

#1076
29-01-2019 16:25
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Ty nie jestes taki, wiem. Ty pozyczonych pieniedzy nie oddajesz bo pozyczyles od zlego, bogatego banku. Logiczne, moralne i godne nasladowania.
>Sam Ci o tym powiedziałem, wyjaśniając, że nie mogę tego zrobić.
>Nie będę robił tego czego zrobić nie mogę, żeby paru takich było szczęśliwych.
>I tak pozwoliłem już nieźle siebie zniszczyć.
>Nie jestem wolem ani oslem.
>Nie dam się zrobić w konia.
>Znaczy może dam ale to dopiero po przegranej walce.

O CZY WI SCIE

Hamerlik pozyczyc pieniadze - nie oddac bo pozyczyc od zlego banku. Hamerlik nie moc oddac zeby paru innych byc szczesliwych. Hamerlik przezrec pozyczone pieniadze ale nie oddac bo oddac jest niemoralne bo swiat byc zly jak oddac cudze, pozyczone pieniadze.

Hamerlik nie jest wolem zeby oddac cudze, pozyczone pieniadze. Hamerlik jest mustang, ktory pozyczac pieniadze i nie oddawac.

A wiec jak macie to pozyczajcie Hamerlikowi. Bo Hamerlik to mustang i jemu nalezec sie niezwracalna pozyczka

#1077
29-01-2019 16:41
 0 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
>O CZY WI SCIE

Co do pożerania to konkretnie przez kilka lat buliem na to czego nie posiadam więc jednak zarl ktoś inny.
Oczywiście, że możesz wektor zła i winy ustawić na mnie, kto Ci zabroni? Z mojej strony racjonalnym będzie jednak uznać to działanie za wrogie i przed wrogoscia innych się bronić.

Nie zniszczycie mnie bez walki, tak łatwo to nie pójdzie. Nie jestem świnia ani krową i sprzeciwiam się.

#1078
29-01-2019 21:11
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>O CZY WI SCIE
>Nie zniszczycie mnie bez walki, tak łatwo to nie pójdzie. Nie jestem świnia ani krową i sprzeciwiam się.

Nikt cię nie niszczy matołku oprócz ciebie samego. Ty żywisz się zawiścią, nienawiścią, pogardą dla innych, narkotykami i uwierzeniem we własne konfabulacje.

Też byłbym sfrustrowany gdybym pracował po 12 godzin przykuty do maszyny spał w parku, ale nie mam takiej fantazji jak ty. Przestań wymyślać, a będziesz zdrowszy. A jeśli ci tak ciężko w Berlinie, obiecałem ci robotę na KWK Brzeszcze. 100 000 ludzi w Polsce zna tę robotę i żaden nie płacze nad sobą jak ty. Ty się roboty boisz jak czort święconej wody.

Nie podoba ci się postępująca koncentracja własności? Masz rację!!! Tylko dlaczego chcesz zabrać listonoszowi rower, a emerytowi działkowy ogródek?

Powtórzę masz rację, ale dlaczego odgrażasz się wszystkim wokoło, że jacyś bandyci przyjdą i zabiorą kawałek sadu?

Masz rację, ale to nie upoważnia ciebie do obrażania innych. A obraziłeś miliony uczciwie pracujących ludzi w tym i mnie

To cie nie upoważnia do głoszenia żenujących do wymiocin "poglądów" o konieczności zabierania rolnikom środków przeznaczonych na siewne ziarno.

Napisałem z czym można porównać twój "honor". Podtrzymuję. Pewnie dziś chlebuś smakował - chleb, który zrobili dla ciebie ludzie pracujący, którym chcesz zabrać owoce ich pracy, chleb którzy opłacili dla ciebie niemieccy podatnicy w postaci socjalu. Smakował?

Nikt nie chce cię niszczyć. Uważaj innych, będą uważali ciebie, póki co jesteś p.ch.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#1079
29-01-2019 21:41
 0 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
Tobie nie podoba się nadmierna koncentracja wlasnosci w taki sposob, że nie dopuszczasz do podwazenia żadnej z jej podstawy.

Jesteś zaklamanym do szpiku kości sarogwardzista, którego troska kosztuje całkowite podporządkowanie.

Za brak szacunku do rolnika uznajesz takie zasady, wg których nie można przechować wartości przez rok nie podejmując żadnej aktywności.

Za brak szacunku do ubezpieczonego czy emeryta uznajesz takie zasady, wg których nie można wydać kasy z cudzego portfela pod przymusem.

Zarzucasz mi stworzenie chochola po tym jak sam zbudowales największego. Większość twoich twierdzeń to ohydne manipulacje i fałszywa propaganda.

Mam dla Ciebie, Jacka i innych Wam podobnych jasny przekaz. Skoro stworzyliście juz wspaniały świat na pewno nikt nie zechce go podważyć. Jeden frustrat naprzeciw szczęśliwych miliardów nic nie znaczy. Chyba, że wspaniałośc waszego świata okaże się kłamstwem.

#1080
30-01-2019 06:17
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Za brak szacunku do rolnika uznajesz takie zasady, wg których nie można przechować wartości przez rok nie podejmując żadnej aktywności.

Smakował chlebuś? A masełko? A serek?
To są owoce tego braku aktywności rolnika.
Bodaj ci tego zabrakło

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365