 |
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2019 13:46 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
-1 na 7 | Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?
Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?
Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..#1021 3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> kryje się zaszyfrowanie waluty i prywatnych portfeli takie, że nikt prócz właściciela portfela, w tym również bankster i funkcjonariusz państwa, cudzej kasy wydać nie zdoła.No chyba, ze panstwowego urzednika zamieni sie na duposystem. Wtedy portfel stoi otworem. I to nie tylko dla podatku ale rowniez dla duposystemowej lapy, ktora zabierze ci zaoszczedzone pieniadze bo nie maja pokrycia we wlasnosci (bylem na urlopie i wiatr urwal dach i wartosc domu spadla o 1000 godzinek bo bedac na urlopie sila rzeczy nie wiedzialem, ze mi dach urwalo i nie moglem przeciez zaczac remontu. Dlatego duposystem sam sciagnal mi 1000 godzinek. Mili sasiedzi rowniez pomogli bo wycenili mi zepsuty dom na xxx godzinek mniej a xo za tym idzie duposystem sciagnal dodatkowe xxx godzinek bo wartosc domu spadla jeszcze bardziej)  > Warto też odnieść się do gruntu dla> >bez uznania ich środków produkcji> pod tym kryje się nieuznanie niejawnej i nieopodatkowanej własności,> którą wg Jacka, jemu podobnych i kościoła katolickiego należy bezwględnie uznać oddając cesarzowi co carskie i Bogu co boskie.Niejawne jest nawet teraz nieuznane. Bo niby jak bys chcial uznac niejawne? > Dla Jacka moje postulaty są zawołaniem do sekty, nie to co kreacja pieniądza w oparciu o widzimisię rady polityki pieniężnej, której działania zmierzają do ustabilizowania cen a zatem do takiego zdefiniowania wyceny pracy robola, żeby nie była nic warta wobec pracy jakiegoś tam wypełniacza kwitów na VAT.Nie. Dla Jacka i wszystkich innych (oprocz tepic kretynki) twoje postulaty sa belkotem, idiotyzmem, debilizmem i wyglupami. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Tia.. wart sprawdzania jest zwłaszcza mechanizm, który już na etapie budowania warunków początkowych rozłazi się w szwach.Tak jest przez przeciwników modelowany, żeby wyglądał na rozchodzący się w szwach. Szarley zarzuca mi dla przykładu, że przez jawność głosowania nad podatkiem od własności, właściciel będzie mógł wpływać na wybór podatku przez swoich pracowników, z tym że właśnie o to chodzi aby decyzja o podatku była związana z jej odbiorem przez innych, bo wówczas nie będzie egoistyczna i pasożytnicza. Szarley zarzuca mi dla przykładu, że przez zaszyfrowanie portfela wierzyciel nie będzie mógł przemocą wyegzekwować swoich należności, z tym że właśnie o to chodzi aby tak kształtować zobowiązania umowne, żeby żadne z nich nie wymagało użycia przemocy lecz zawarło się w dobrowolnym i nieodwracalnym przelewie cyfrowego, kryptograficznie zabezpieczonego pieniądza. Więc co to za zarzuty? Takie, na podstawie których budujesz wniosek, że cokolwiek się rozłazi? Nic się nie rozłazi a jedynie zderza się ze ZŁĄ wolą przeciwników, którzy są beneficjentami współczesnych rozwiązań systemowych i czerpią ze zniewolenia innych i ich ciężkiej pracy pełnymi garściami. |
#1023 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > No chyba, ze panstwowego urzednika zamieni sie na duposystem. Wtedy portfel stoi otworem. I to nie tylko dla podatku ale rowniez dla duposystemowej lapyPod pojęciem "duposystemu" kryją się z jednej strony inni użytkownicy posiadający potrzeby względem istniejących środków produkcji oraz najemnicy ze swoim demokratycznym wyborem podatku od własności. Pisząc "duposystem" wyrażasz - mam innych ludzi w dupie! Nie obchodzi Cię czego inni potrzebują ani jak ciężko pracują, byleby tobie się darzyło. Mój pomysł jest taki, żeby wszystkim zakamuflowanym egoistom ze skłonnością do pasożytowania na innych wystawić środkowy palec. |
#1024 3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >No chyba, ze panstwowego urzednika zamieni sie na duposystem. Wtedy portfel stoi otworem. I to nie tylko dla podatku ale rowniez dla duposystemowej lapy> Pod pojęciem "duposystemu" kryją się z jednej strony inni użytkownicy posiadający potrzeby względem istniejących środków produkcji oraz najemnicy ze swoim demokratycznym wyborem podatku od własności.> Pisząc "duposystem" wyrażasz - mam innych ludzi w dupie!Wrecz przeciwnie. Nie chce duposystemu, ktory ocenia innym dom i na podstawie tej wyceny automatycznie zabiera ciezko zarobiona kase z konta. Nie mam innych w dupie i dlatego nie chcr duposystemu. To ty masz na modle komunistow i faszystow innych w dupie bo najwazniejsze jest panstwo (czy jak u cienie panstwo sie zwie - duposystem). > Nie obchodzi Cię czego inni potrzebują ani jak ciężko pracują, byleby tobie się darzyło.Obchodzi, dlatego nie chcr im automatycznie kasy zabierac bo im wiatr podczas urlopu dom zniszczyl. > Mój pomysł jest taki, żeby wszystkim zakamuflowanym egoistom ze skłonnością do pasożytowania na innych wystawić środkowy palec.Twoj pomysl jest taki, ze po powrocie z urlopu na koncie bede mial 0 godzinke bo wiatr dom mi zniszczyl i nie mam pokrycia godzinek we wlasnosci. |
#1025 4 na 4 | salek (4701 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Więc co to za zarzuty?Ciężkie. Wskazują na oderwanie od rzeczywistości postulującego pierdoły. > Nic się nie rozłazi a jedynie zderza się ze ZŁĄ wolą przeciwników, którzy są beneficjentami współczesnych rozwiązań systemowych i czerpią ze zniewolenia innych i ich ciężkiej pracy pełnymi garściami.Oczywiście, jasieńku. Ktoś mi tłumaczył kiedyś, że przypisanie innym złej woli oparte na oskarżeniu innych o zło jest łatwe, naturalne i przyjemne. Większość ludzi podąża tą drogą, zamiast opierać się o argumentację, dyskusję i weryfikację własnych poglądów. Choć zwykle nic nie stoi na przeszkodzie, by to głośno deklarować. > Tak jest przez przeciwników modelowany, żeby wyglądał na rozchodzący się w szwach.Więc dlaczego nigdy nie wyjaśniłeś oponentom, w czym i w jaki sposób się mylą? Zamiast rozmowy serwowałeś jedynie albo woda w japę, albo biadolenie na zły świat, złych oponentów i biedę krystka, albo 'pomidor' (czyli 'kryptograficznie jawna księga własności'). |
#1026 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Szarley zarzuca mi dla przykładu, że przez jawność głosowania nad podatkiem od własności, właściciel będzie mógł wpływać na wybór podatku przez swoich pracowników, z tym że właśnie o to chodzi aby decyzja o podatku była związana z jej odbiorem przez innych, bo wówczas nie będzie egoistyczna i pasożytnicza.Prooooooooooooooooooooooooooooooooszę NIE PYEDRODOL! właściciel kamienicy ma 10 mieszkań na najm. Komu wynajmuje? Temu kto głosował za najwyższym podatkiem? Kto więcej płatu zapłaci, ten który jawnie głosował za niskim czy wysokim podatkiem. Kto dostanie podwżkę w fabryce, robotnik, który głosował za niskim czy wysokim podatkiem dla waściciela fabryki NIE PYEDRODOL !!!!! cała twoja odpowiedź na ten argument jest " Świat jest zły i całe lata wszyscy kopią Hamerlika, który pracuje 12 godzin na dobę przykuty do maszyny pije wodę z rzeki i śpi w parku > Szarley zarzuca mi dla przykładu, że przez zaszyfrowanie portfela wierzyciel nie będzie mógł przemocą wyegzekwować swoich należności,To twoje kretyńskie zaszyfrowanie spowoduje, że rolnik straci co miesiąc 10% uczciwie i ciężko zarobionych pieniędzy a oszust zachowa ala taki ŚMIERDZIEL jak ty, który nie uważa pracy rolnika za to sam żyje z oszustw powinien zaznać głodu > Więc co to za zarzuty?o to że nei zasłużyłeś na to , żeby chleb jeść. Nie uważasz pracy rolnika - powinieneś poczuć głód. Długi głód > Takie, na podstawie których budujesz wniosek, że cokolwiek się rozłazi?Bo Hamerlik poradzi jedynie kłamać > Nic się nie rozłazi a jedynie zderza się ze ZŁĄ wolą przeciwników, którzy są beneficjentami współczesnych rozwiązań systemowychNapisał hipokryta żyjący z Kindergeldu
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#1027 3 na 3 | salek (4701 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > kryje się zaszyfrowanie waluty i prywatnych portfeli takie, że nikt prócz właściciela portfela, w tym również bankster i funkcjonariusz państwa, cudzej kasy wydać nie zdoła.Nie należy zapominać o systemie, który z owego zaszyfrowanego portfela z zaszyfrowaną walutą pobierze sobie: - uchwalony przez wspólnotę na zasadzie 'bo tak!' podatek od posiadania - wartość wszystkich zmian we własności - wspólnota ogłosi że mój dom nie jest mój i dodatkowo znikają moje oszczędności o wartości tego domu - wszelkie przelewy na konto ponad dopuszczalny stan posiadania Ale poza tym nikt, nigdy, w żadnym razie nie zabierze nic z tego portfela. W sumie już nie musi.. > Dla Jacka moje postulaty są zawołaniem do sekty, nie to co kreacja pieniądza w oparciu o widzimisię rady polityki pieniężnej, której działania zmierzają do ustabilizowania cen a zatem do takiego zdefiniowania wyceny pracy robola, żeby nie była nic warta wobec pracy jakiegoś tam wypełniacza kwitów na VAT.Idioto, kreacja pieniądza w gospodarce ma niewiele do widzimisię rady polityki pieniężnej.. ale wołać se można. Idiota wie swoje i już. |
#1028 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Podczas eksperymentu dla nauki... trzeba odpowiadać na pytania. Prosto i jasno. Bez małych druczków Proponuję naukowy eksperyment Leczmy cukrzycę hydrazyną No dlaczego nikt mnie nie popiera! dlaczego wszyscy są mi przeciwni! Dlaczego wy tak okrutnie dominujecie że nie pozwalacie na ten eksperyment
aaaaaaaaaaa, już wiem pewnie jesteście beneficjentami fabryk insuliny! W Krystnikiozmie nie ma prawa do emerytur, ubezpieczeń i reklamacji Dlaczego całe MIESIĄCE trwało zanim to wyraziłeś otwarcie? Ponieważ jesteś oszustem W dodatku jesteś ŚMIERDZIELEM, który twierdzi, że rolnicy nie pracują i piszesz to wielokrotnie. Życzę ci żeby ci brakło owoców ich pracy. Życzę ci głodu, może nauczysz się uważać ich pracę.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#1029 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Idioto, kreacja pieniądza w gospodarce ma niewiele do widzimisię rady polityki pieniężnej.. ale wołać se można. Idiota wie swoje i już.Czyli określenie stopy rezerw OBOWIĄZKOWYCH i stóp procentowych głównie na podstawie inflacji nie ma wpływu kreację pieniądza? Czy we wskaźnikach inflacji zawiera się wycena pracy sprzątacza ulic i czy nie o to chodzo aby ta wycena nie uległa zmianie? Powiem Ci coś o kreacji pieniądza w waszym modelu. Poza tym, że pieniądz jest niewyobrazalnie drogi, bo kosztuje przychody sektora finansowego to jeszcze jego kreacja zależy od widzimisię wyższych warstw społecznych przyjmującego postać widzimisię rady polityki pieniężnej. Powiem jeszcze, że taka kreacja i emisja pieniądza jak wspolczesnie jest niesprawiedliwa, nieefektywna, szkodliwa i zła. To jest po prostu złe i ja nie potrafię tego zaakceptować. |
#1030 4 na 4 | salek (4701 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Idioto, kreacja pieniądza w gospodarce ma niewiele do widzimisię rady polityki pieniężnej.. ale wołać se można. Idiota wie swoje i już.> Czyli określenie stopy rezerw OBOWIĄZKOWYCH i stóp procentowych głównie na podstawie inflacji nie ma wpływu kreację pieniądza?Rezerw obowiązkowych w PL - owszem. Niemniej jednak zmiany w tym zakresie właściwie nie są wprowadzane. Stóp procentowych? Na kreację pieniądza? Na podstawie inflacji? Ech, ekonomisto od siedmiu boleści.. > Powiem Ci coś o kreacji pieniądza w waszym modelu.Naszym? Aleś mi nagadał. Aż mi w pięty poszło. > To jest po prostu złe i ja nie potrafię tego zaakceptować.Mówiłem już - zamiast na forach powinieneś się produkować u terapeuty. |
#1031 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Stóp procentowych? Na kreację pieniądza? Ech, ekonomisto od siedmiu boleści..Właśnie Stopy oprocentowania kredytów wpływają na wartość udzielonych kredytów a ta na ilość jednostek pieniężnych w obiegu. Wystarczy obniżyć oprocentowanie, żeby zwiększyć ilość pieniądza w obiegu. To nic, że w agregatach pieniężnych pojawiają się depozyty a nie odsetki skoro te wartości są ze sobą ściśle związane. Ślepo odczytujesz wzory nie rozumiejąc związków wielkości. Gdyby oprocentowanie nie miało wpływać na kreację pieniądza to po co w ogóle RPP miałaby się nimi zajmować i cokolwiek ustalac w tym zakresie. |
#1032 1 na 1 | salek (4701 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Ślepo odczytujesz wzory nie rozumiejąc związków wielkości.Oczywiście, jasieńku. Oczywiście. |
#1033 3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> Ślepo odczytujesz wzory nie rozumiejąc związków wielkości.A czy zwiazek wielkosci nie jest czasem masa a co za tym idzie kierunkiem? |
#1034 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Ślepo odczytujesz wzory nie rozumiejąc związków wielkości.> Oczywiście, jasieńku. Oczywiście.Nie jeden już tłumaczył robolowi, że to co ten posiada to najlepsze już co go może spotkać. Po czym robol to kwestionował i wszystko okazywało się kłamstwem. Skoro odsetki nie mają wpływu na ilość pieniądza w obiegu raczysz tu wyjaśnić dlaczego w ogóle są elementem polityki pieniężnej? Po jaki wafel RPP się nimi zajmuje? Co to za cel? |
#1035 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >>Ślepo odczytujesz wzory nie rozumiejąc związków wielkości.> >Oczywiście, jasieńku. Oczywiście.> Nie jeden już tłumaczył robolowi, że to co ten posiada to najlepsze już co go może spotkać. Po czym robol to kwestionował i wszystko okazywało się kłamstwem.Na razie robol czy nie robol kwestionuje to co go może spotkać u ciebie. Nie popiera twojego systemu nikt. Kompletnie zero ludzi. Czy biedny czy bogaty czy zwyczajny człowiek. I ten co mieszka w bloku i ten co ma dom. I ten z długami i bez. I ten co się zna na ekonomi i ten co jej nie zna. Odkryłeś jakiś wyjebany w kosmos system nie zrozumiały dla reszty populacji tego globu (i płaskoziemców też of course). Może zamiast bezproduktywnie się produkować tu na forum idź do Ruchu alterglobalistycznego? Tylko nie mów im na dzień dobry że to oni stoją za MFW( Międzynarodowy Fundusz Walutowy) i że zjebali ci życie. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|