Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#1366
20-02-2019 17:23
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Reagujesz gniewem kiedy do twojego domu ktoś wchodzi i zabiera ci portfel?
>>Która to już ucieczka Hamerlika? Dwudziesta?
>Ludzi, którzy nie potrafią sprzeciwić się złej władzy,
Dwudziesta pierwsza ucieczka Hamerlika. Znów zmiana tematu

Tymczasem pytanie PRZEZ CIEBIE SPROWOKOWANE, jest bardzo proste:
Cytat:
Czy mogę wejść do twojego domu i zabrać ci portfel i zawartość lodówki? Nie spotka mnie gniew i agresja?
Bo podobno w moim sadzie kradzież spotyka się z gniewem i agresją i to krytykujesz


>>Jak można chcieć pozbawiać życia starych, kalekich, chorych.... ?
>>Jak można zabraniać biedocie wychodzić z biedy i jeszcze wmawiać że to dla jej dobra?
>>Jak można promować przemoc i tylko przemoc w społecznych stosunkach i nazywać innyh zwolennikami przemocy?

>Obraźliwe pomówienia bez żadnego uzasadnienia.
Uzasadnieniem są wszystkie twoje wpisy
Wolno oszczędzać? Nie
Wolno brać kredyt? Nie
Wolno złożyć reklamację? Nie
Wolno zbudować dom? Tak, ale cegiełka po cegiełce, przez.... ile lat?
Ooooops już cię o to pytano - uciekłeś (jak zwykle)

>>1 Mam prawo w twoim świecie nie wpisać sadu do "księgi" czy nie mam?
>W moim świecie nie uznam takiej wlasnosci
Pięknosłowie oznaczające kradzież przy użyciu przemocy
Ministerstwo Miłości wymyślił Orwell

>>Jeśli nie wpiszę, stracę sad czy nie?
>W moim świecie sad bez swiadectwa własności w księdze kapitału nie będzie twój
Pięknosłowie oznaczające kradzież przy użyciu przemocy
Ministerstwo Miłości wymyślił Orwell

>>2 Kwestionujesz prawo własności = pochwalasz przestępstwo
>Kwestionuje prawo niejawnej i nieopodatkowanej wlasnoaci. Jawnej i opodatkowanej nie kwestiinuje.
Więc twoja własność podlega zakwestionowaniu?
TAK/NIE?
Znów ucieczka Hamerlika?

>>3 Twoja własność jest niejawna i nieopodatkowana. Wolno ją zakwestionować
>Jeśli czujesz każdą komórką własnego ciała, że to moralne to TAK!
Masz mentalność złodzieja
Ja czuję uznanie dla czyjejś uczciwie pozyskanej własności. Ty nie. Złodzieju, kłamco, oszuście, nieempatyczna kanalio.
Twoja własność też jest niejawna i nieopodatkowana. Mogę wejść do twojego domu i zabrać ci portfel hipokryto? Twoja własność chroniona, moja nie megahipokryto?

>>Napisałem że jesteś hipokryta, bo dopuszczasz zakwestionowanie cudzych praw, w tym prawa do własności.
>Wolno mi zakwestionować złe prawo.
Mnie też? to znaczy że wolno mi zgwałcić twoje dziecko, bo zakaz gwałtu uważam za złe prawo?
Jesteś megahipokrytą

>Wolno mi być moralnym w zgodzie z własną naturą nawet jeśli inni różnią się ode mnie instynktem.
Mnie też wolno? To znaczy że wolno mi zgwałcić twoje dziecko, bo taka jest moja natura?
Jesteś megahipokrytą

>Ciesz się tym, że na razie twoje poglądy panują, bo kiedyś to może się skończyć.
Na szczęście ludzkości nie grozi krystkonizm. Nikogo dotąd nie przekonałeś do wyzbycia się bezpieczeństwa, wolności i własności

Nikt za tobą nie idzie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#1367
20-02-2019 17:41
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>W moim modelu po prostu nie należy działać na granicy wyczerpania debetu żeby nie zostać zaskoczonym brakiem kasy na podatek. To takie proste.

Cóż. To wylicz to mieszkanie. To nie powinno być trudne dla twórcy systemu.

Na moje oko w twoim systemie schodzi 40 lat wynajmując u kogoś mieszkanie. Do swojego przeprowadzasz się w wieku lat 60.

Recesja jak huj bo nie ma co robić. Budowlanka stoi i czeka aż ktoś jakimś rad sposobem zdebetuje się na 400k. Ale nikt nie wie.

Ludzie kwestionują własność więc raz po raz ktoś wylatuje z mieszkania. Sady szlag trafił jabłek nie ma. Zgniły system zaciera ręce bo kwitnie kontrabanda. Krystian dalej przekonuje że tu i tak jest lepiej niż w Berlinie. Do dziś nie potrafi powiedzieć jak kupić mieszkanie.

Potrafisz?

#1368
20-02-2019 17:59
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Bo podobno w moim sadzie kradzież spotyka się z gniewem i agresją i to krytykujesz

Podobno czy na pewno?
Krytykuję niejawna i nieopodatkowana własność. Twoja, pochodna uznania takiej własności, przymusowa jej egzekucja jest już tylko elementem tej powlej inwtytucji.

>>>Jak można chcieć pozbawiać życia starych, kalekich, chorych.... ?
>>>Jak można zabraniać biedocie wychodzić z biedy i jeszcze wmawiać że to dla jej dobra?
>>>Jak można promować przemoc i tylko przemoc w społecznych stosunkach i nazywać innyh zwolennikami przemocy?
>>Obraźliwe pomówienia bez żadnego uzasadnienia.
>Uzasadnieniem są wszystkie twoje wpisy
>Wolno oszczędzać? Nie

Wolno, nie więcej od wartości posiadanego mienia, żaden robol nie ma takich oszczędności, robole zresztą nie mają żadnych oszczędności, taka ich społeczna rola.

>Wolno brać kredyt? Nie

Proponuję kredyt bez lichwy do wartosci mienia, ktorego nawet zwrocic nie musisz jeslu tylko placisz podatek a Ty o zakazie kredytowania sie. O co Ci chodzi?

>Wolno złożyć reklamację? Nie

Czy wolno wymusić odszkodowanie? Nie!

>Wolno zbudować dom? Tak, ale cegiełka po cegiełce, przez.... ile lat?

A buduje się domy inaczej?
Chyba, że 20 roboli buduje naraz jednemu cwaniakowi zamiast zrobić coś dla siebie.

>>W moim świecie nie uznam takiej wlasnosci
>Pięknosłowie oznaczające kradzież przy użyciu przemocy

Chcesz, żebym uznał zło za dobro, tylko dlatego, że Tobie sie jako dobro jawi?
Nie.

>Ministerstwo Miłości wymyślił Orwell
>>>Jeśli nie wpiszę, stracę sad czy nie?
>>W moim świecie sad bez swiadectwa własności w księdze kapitału nie będzie twój
>Pięknosłowie oznaczające kradzież przy użyciu przemocy

Dla Was dobre i sprawiedliwe, sluszne i zbawienne jest kiedy 26 ludzi posiada tyle co 3.500.000.000.
Dla Ciebie zakwestioniwanie tego porządku to kradzież a dla mnie obrona przed kradzieżą.
Chcecie wydoic z ludzi wszystkie soki życiowe i ktoś powinien Was przed tym powstrzymać.

>>>2 Kwestionujesz prawo własności = pochwalasz przestępstwo
>>Kwestionuje prawo niejawnej i nieopodatkowanej wlasnoaci. Jawnej i opodatkowanej nie kwestiinuje.
>Więc twoja własność podlega zakwestionowaniu?
>TAK/NIE?

Co nie stoi w księdze tego nie ma.
Choć dla Was jest ale ja zamierzam dojść do takiego etapu, żeby to zignorować.

>Znów ucieczka Hamerlika?
>>>3 Twoja własność jest niejawna i nieopodatkowana. Wolno ją zakwestionować
>>Jeśli czujesz każdą komórką własnego ciała, że to moralne to TAK!
>Masz mentalność złodzieja

A Ty masz geny patriarchy/opiekuna. Możesz być człowiekowi przychylny jeśli ten robi co chcesz.

>Ja czuję uznanie dla czyjejś uczciwie pozyskanej własności. Ty nie. Złodzieju, kłamco, oszuście, nieempatyczna kanalio.

W jakich warunkach prawnych?
Zresztą nie interesuje mnie twoja własność, kapital w księdze kapitału ma być budowany od podstaw nawet wtedy jeśli miasto nowego świata mialoby stanąć na współczesnej pustyni.
Najedzcie się do syta i możecie odejść do raju.

>Twoja własność też jest niejawna i nieopodatkowana. Mogę wejść do twojego domu i zabrać ci portfel hipokryto? Twoja własność chroniona, moja nie megahipokryto?

Nie potrzebuje waszej ochrony mojej własności. Jesli chodzi Ci o to, ze zapewnicie mi bezpieczenstwo rylko musze zaplacic podatek od chleba to nie.

>>>Napisałem że jesteś hipokryta, bo dopuszczasz zakwestionowanie cudzych praw, w tym prawa do własności.
>>Wolno mi zakwestionować złe prawo.
>Mnie też? to znaczy że wolno mi zgwałcić twoje dziecko, bo zakaz gwałtu uważam za złe prawo?

Czyli zakwestionować niejawna i nieopodatkowana własność w świecie, w którym jeden człowiek posiada tyle co 1/4 ludzkości to jak zgwałcił dziecko?
Chore!

>Jesteś megahipokrytą
>>Wolno mi być moralnym w zgodzie z własną naturą nawet jeśli inni różnią się ode mnie instynktem.
>Mnie też wolno? To znaczy że wolno mi zgwałcić twoje dziecko, bo taka jest moja natura?
>Jesteś megahipokrytą

Czyli kwestionować podatek od chleba w świecie, w którym jeden cwaniak ma tyle co 1/4 ludzkości to jak gwalcic dzieci?
To jest chore!

>>Ciesz się tym, że na razie twoje poglądy panują, bo kiedyś to może się skończyć.
>Na szczęście ludzkości nie grozi krystkonizm. Nikogo dotąd nie przekonałeś do wyzbycia się bezpieczeństwa, wolności i własności

Na razie rozmawiam z elitą, która czerpie pełnymi garściami z pracy ludzi z fabryk bez okien. Nie dziwne, że się nie rzucasz jak szalony, bo dla Ciebie to akurat może znaczyć więcej pracy za mniej kasy.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
>>W moim modelu po prostu nie należy działać na granicy wyczerpania debetu żeby nie zostać zaskoczonym brakiem kasy na podatek. To takie proste.
>Cóż. To wylicz to mieszkanie. To nie powinno być trudne dla twórcy systemu.
>Na moje oko w twoim systemie schodzi 40 lat wynajmując u kogoś mieszkanie. Do swojego przeprowadzasz się w wieku lat 60.
>Recesja jak huj bo nie ma co robić. Budowlanka stoi i czeka aż ktoś jakimś rad sposobem zdebetuje się na 400k. Ale nikt nie wie.
>Ludzie kwestionują własność więc raz po raz ktoś wylatuje z mieszkania. Sady szlag trafił jabłek nie ma. Zgniły system zaciera ręce bo kwitnie kontrabanda. Krystian dalej przekonuje że tu i tak jest lepiej niż w Berlinie. Do dziś nie potrafi powiedzieć jak kupić mieszkanie.
>Potrafisz?
>

W moim modelu każdy handluje, bo nikogo nie obchodzą żadne podatki pośrednie, paragony czy poborcy. Kupić tanio sprzedać drożej i patrzysz tylko na to co masz w portfelu.

Produkcja i konsumpcja szaleją.

Z dużymi obrotami twój debet rośnie bardzo szybko i kiedy ktoś jest obrotny migiem zdobywa majatek.

farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>Z dużymi obrotami twój debet rośnie bardzo szybko i kiedy ktoś jest obrotny migiem zdobywa majatek.
>

Migiem? czyli ile 10? 20 100 lat? A co jak nie jesteś obrotny to ile 1000lat?

Dla kogo ten system? Nie dla Ciebie . Dla mnie nie? Komu oferujesz system wynajmowania mieszkań w nieskończoność?

#1371
20-02-2019 18:27
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Bo podobno w moim sadzie kradzież spotyka się z gniewem i agresją i to krytykujesz
>Podobno czy na pewno?
Dwudziesta druga ucieczka Hamerlika.
Pytanie brzmiało:
Cytat:
Czy mogę wejść do twojego domu i zabrać ci portfel i zawartość lodówki? Nie spotka mnie gniew i agresja?
Bo podobno w moim sadzie kradzież spotyka się z gniewem i agresją i to krytykujesz


MEGAHIPOKRYTO

>Krytykuję niejawna i nieopodatkowana własność.
Twoją też?
MEGAHIPOKRYTO

>>Wolno oszczędzać? Nie
>Wolno, nie więcej od wartości posiadanego mienia,
Czyli nie wolno. Kto jest biedny, temu nie wolno oszczędzać
Wielekroć ci to udowodniono.

>>Wolno brać kredyt? Nie
>Proponuję kredyt bez lichwy do wartosci mienia,
Czyli nie mając domu nie wolno brać kredytu na dom
Nie mając mieszkania nie wolno brać kredytu na mieszkanie
Bieny jesteś biedny zdechniesz

Tłuuuuumy za Hamelikiem Tłuuuuuuuuuuuuuuuuuuumy!!!!!!!!!

>Chyba, że 20 roboli buduje naraz jednemu cwaniakowi
Sam sobie chleb pieczesz?
Nie? Więc "robole" cwaniakowi - Hamerlikowi chleb pieką "zamiast zrobić coś dla siebie"?
MEGAHIPOKRYTA

>>>W moim świecie nie uznam takiej wlasnosci
>>Pięknosłowie oznaczające kradzież przy użyciu przemocy
>Chcesz, żebym uznał zło za dobro, tylko dlatego, że Tobie sie jako dobro jawi?
MEGAHIPOKYTA

>Chcecie wydoic z ludzi wszystkie soki życiowe i ktoś powinien Was przed tym powstrzymać.
MEGAHIPOKYTA

>>>>2 Kwestionujesz prawo własności = pochwalasz przestępstwo
>>>Kwestionuje prawo niejawnej i nieopodatkowanej wlasnoaci. Jawnej i opodatkowanej nie kwestiinuje.
>>Więc twoja własność podlega zakwestionowaniu?
>>TAK/NIE?
>Co nie stoi w księdze tego nie ma.
Więc twoja własność podlega zakwestionowaniu. Mogę jutro wejść na Herthastr. i zabrać ci portfel
MEGAHIPOKRYTA

>>Ja czuję uznanie dla czyjejś uczciwie pozyskanej własności. Ty nie. Złodzieju, kłamco, oszuście, nieempatyczna kanalio.
>W jakich warunkach prawnych?
Każdych
Uczciwie pozyskana własność nie podlega zakwestionowaniu, Ani moja, ani przeze mnie.
ZŁODZIEJU

>Zresztą nie interesuje mnie twoja własność,
Jasne ZŁODZIEJU chcesz tylko :nie uznać własności"

>>Twoja własność też jest niejawna i nieopodatkowana. Mogę wejść do twojego domu i zabrać ci portfel hipokryto? Twoja własność chroniona, moja nie megahipokryto?
>Nie potrzebuje waszej ochrony mojej własności.
Doprawdy? To dlaczego nie odpowiesz na najprostsze pytanie. Czy mogę zabrać ci portfel?

>Jesli chodzi Ci o to, ze zapewnicie mi bezpieczenstwo rylko musze zaplacic podatek od chleba to nie.
Ja też płacę podatek od chleba najarańcu. w przeciwueństwie do ciebie więcej płacę niż dostaję.

>>Mnie też? to znaczy że wolno mi zgwałcić twoje dziecko, bo zakaz gwałtu uważam za złe prawo?
>Czyli zakwestionować niejawna i nieopodatkowana własność w świecie,
znów ucieczka tchórza Hamerlika od odpowiedzi
Pytanie było: Wolno mi zgwałcić twoje dziecko, bo zakaz gwałtu uważam za złe prawo?

>>Jesteś megahipokrytą
>>>Wolno mi być moralnym w zgodzie z własną naturą nawet jeśli inni różnią się ode mnie instynktem.
>>Mnie też wolno? To znaczy że wolno mi zgwałcić twoje dziecko, bo taka jest moja natura?
>>Jesteś megahipokrytą
>Czyli kwestionować podatek od chleba w świecie,
Znów ucieczka tchórza Hamelika od odpowiedzi
Pytanie było: Wolno mi zgwałcić twoje dziecko, bo taka jest moja natura?

>>>Ciesz się tym, że na razie twoje poglądy panują, bo kiedyś to może się skończyć.
>>Na szczęście ludzkości nie grozi krystkonizm. Nikogo dotąd nie przekonałeś do wyzbycia się bezpieczeństwa, wolności i własności
>Na razie rozmawiam z elitą, która czerpie pełnymi garściami z pracy ludzi
A ty sobie sam chleb pieczesz MEGAHIPOKRYTO?

Ucieczki ucieczki ucieczki ucieczki...
Ech intelektualne dno połączone z moralną rzygowiną.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
>>Z dużymi obrotami twój debet rośnie bardzo szybko i kiedy ktoś jest obrotny migiem zdobywa majatek.
>>
>Migiem? czyli ile 10? 20 100 lat? A co jak nie jesteś obrotny to ile 1000lat?
>Dla kogo ten system? Nie dla Ciebie . Dla mnie nie? Komu oferujesz system wynajmowania mieszkań w nieskończoność?

Jedni w chwilę inni nigdy.

Najem mieszkania nie będzie taki ciężki gdy właściciel zapłaci najemcy podatek, który najemca wykorzysta po części na zapłatę czynszu.

Stosunki między ludzmi zmienić się maja tylko do takiego stopnia, żeby robole zamiast złotych wiez do nieba dla cwaniaków, budowali dla siebie domy. Być może właścicielem domów nadal pozostaną cwaniacy i będą je wynajmować ale będą budowane domy nie wieże.

#1373
20-02-2019 18:54
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
To bardzo proste

Pracujesz i zarabiasz 4000 zł, więc kupujesz 10 m2 ziemi. Po miesiącu kupujesz kolejne 10 m 2. A kiedy już masz 200 m 2, za którą zapłaciłeś 20 000 zł, dotychczasowy właściciel mówi Ci, że więcej Ci nie sprzeda, za to chętnie odkupi od Ciebie tę samą ziemię za 5 000. Od tej pory musisz płacić 500 złotych miesięcznie podatku a z ziemi nie masz żadnego pożytku. Masz za to debet...
5 000 złotych i możesz za to kupić 50 m 2 w sąsiedniej wsi. Tylko jak zbudować dom na dwóch działkach w dwóch wsiach?
Bez sensu oczywiście MUSISZ odsprzedać ziemię za którą zapłaciłeś 20 000 złotych, za te 5 000 czyli cwaniak zarobił na Tobie 15 000 i nawet nie musi zapłacić podatku, bo ziemia jest bez wartości, bo nikt jej nie wycenia. Przecież wycena = deklaracja kupna a nikt nie kupi ziemi od kogoś, kto dyma każdego nabywce.
Błąd. Jest ktoś, kto kupi! Jeszcze większy cwaniak. I tak cała ziemia znajdzie się w jednym ręku największego cwaniaka

Teraz przeczytasz stek lamencin o tym, że tak to tylko we współczesnym świecie, a ciul - Hamerlik mieszka pod mostem i pracował dzieć po zawale serca, 12 godzin aż do odwodnienia, pił wodę z rzeki i nie mógł spać w parku w Berlinie bo go przepędzano

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Czyli nie wolno. Kto jest biedny, temu nie wolno oszczędzać
>Wielekroć ci to udowodniono.

Pieniądz ma służyć wyłącznie wymianie własności i niczemu ponadto.

Pieniądz ma wyrażać chwilowe zobowiązanie i istnieć tylko przez czas do wyrównania wzajemnych świadczeń.

Gromadzenie wartości w pieniądzu jest przyczyną katastrofy gospodarczej i nie wolno do tego dopuszczać.

Każdy potrzebuje pieniędzy do wartości swojego mienia i tylko na chwilę wymiany własności.

Pieniądz jest nośnikiem długu.
Im większe oszczędności pieniężne jednych, tym większe długi drugich.

Możliwość gromadzenia wartości w pieniądzu to obok utajenienia mienia, podatku od chleba i przymusowej egzekucji długów jeden z podstawowych czynnikow nadmiernej koncentracji kapitału.

Z tym, że co to Was obchodzi?
Nadmierna koncentracja kapitału?
Dla Was takie pojęcie nie istnieje.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>To bardzo proste
>Pracujesz i zarabiasz 4000 zł, więc kupujesz 10 m2 ziemi. Po miesiącu kupujesz kolejne 10 m 2. A kiedy już masz 200 m 2, za którą zapłaciłeś 20 000 zł, dotychczasowy właściciel mówi Ci, że więcej Ci nie sprzeda, za to chętnie odkupi od Ciebie tę samą ziemię za 5 000. Od tej pory musisz płacić 500 złotych miesięcznie podatku a z ziemi nie masz żadnego pożytku. Masz za to debet...
>5 000 złotych i możesz za to kupić 50 m 2 w sąsiedniej wsi. Tylko jak zbudować dom na dwóch działkach w dwóch wsiach?
>Bez sensu oczywiście MUSISZ odsprzedać ziemię za którą zapłaciłeś 20 000 złotych, za te 5 000 czyli cwaniak zarobił na Tobie 15 000 i nawet nie musi zapłacić podatku, bo ziemia jest bez wartości, bo nikt jej nie wycenia. Przecież wycena = deklaracja kupna a nikt nie kupi ziemi od kogoś, kto dyma każdego nabywce.
>Błąd. Jest ktoś, kto kupi! Jeszcze większy cwaniak. I tak cała ziemia znajdzie się w jednym ręku największego cwaniaka
>Teraz przeczytasz stek lamencin o tym, że tak to tylko we współczesnym świecie, a ciul - Hamerlik mieszka pod mostem i pracował dzieć po zawale serca, 12 godzin aż do odwodnienia, pił wodę z rzeki i nie mógł spać w parku w Berlinie bo go przepędzano
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Nieeeee, nie może być.

To już lepiej w wieku 20 lat ze 100 w kieszeni pójść do wielkiego banku z ograniczoną odpowiedzialnością o kapitale własnym pierdylion jednostek i zadluzyc się na 40 lat pod groźbą przymusowej egzekucji.
Tam Cię już zrobią w takiego konia, że ten z kieratu będzie przy Tobie jawil się jako wolny.

Aaaa właśnie Szarleyu.
Dlaczego emisja państwowego pieniądza odbywa się poprzez prywatne banki?
I dlaczego funkcjonariusze państwa narzucają ograniczenia dysponowania nadrukowana przez państwową drukarnie makulatura zmuszając do stosunków zobowiazaniowych z prywatnymi bankami?

Wolno tak?

Aaaaa
zapomniałem, ze Wam wszystko wolno, innym nie wolno.

#1376
20-02-2019 20:39
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>Z dużymi obrotami twój debet rośnie bardzo szybko i kiedy ktoś jest obrotny migiem zdobywa majatek.
>>>
>>Migiem? czyli ile 10? 20 100 lat? A co jak nie jesteś obrotny to ile 1000lat?
>>Dla kogo ten system? Nie dla Ciebie . Dla mnie nie? Komu oferujesz system wynajmowania mieszkań w nieskończoność?
>Jedni w chwilę inni nigdy.
>Najem mieszkania nie będzie taki ciężki gdy właściciel zapłaci najemcy podatek, który najemca wykorzysta po części na zapłatę czynszu.

Obrotny typ wliczy podatek do najmu. Wyjdzie na zero a najemca plus podatek.

>Stosunki między ludzmi zmienić się maja tylko do takiego stopnia, żeby robole zamiast złotych wiez do nieba dla cwaniaków, budowali dla siebie domy. Być może właścicielem domów nadal pozostaną cwaniacy i będą je wynajmować ale będą budowane domy nie wieże.

Krew cię zalewa na developera który ma circa 400k mieszkań. W twoim systemie będzie miał ich miliony i jeszcze więcej szklanych wież na obsługę najemców. Twój system sprawi że bogaci będą jeszcze bogatsi.

Pracownik a nie tak jak określasz ich z pogardą robol będzie mieszkał w wynajętym mieszkaniu bez przyszłości.

Nie masz bladego pojęcia ile trwa budowa domu ani ile zakup mieszkania w twoim systemie.
Dlaczego tak promujesz ten system? Nie dla pracowników, nie dla ciebie nie dla mnie?
Komu ma to służyć korporacjom? Super bogaczom?

Czytałeś że Berlin wprowadza ograniczenia dla developerów do 3000 mieszkań? U ciebie ile może ich mieć dwa miliony 100 milionów?




#1377
20-02-2019 20:44
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>To już lepiej w wieku 20 lat ze 100 w kieszeni pójść do wielkiego banku z ograniczoną odpowiedzialnością o kapitale własnym pierdylion jednostek i zadluzyc się na 40 lat pod groźbą przymusowej egzekucji.

Nie. Nie musisz. U ciebie będzie to trwało wieczność. teraz nie.

Weź to przebij. Zarób teraz na mieszkanie w kilka lat. Nie zarób na mieszkanie u ciebie nigdy mieszkaj w wynajmowanym wieczność.

U ciebie nie da się zarobić na mieszkanie. W tej chwili się da.

Opcja kredyt. Do spłacenia.
U ciebie mieszkanie to nie realna rzecz.

Tylko idiota zgodzi się pójść do twojej strefy gdzie nic nie wiadomo. Wybieraj.

Nich zgadnę. Wybierasz BERLIN.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
>Obrotny typ wliczy podatek do najmu. Wyjdzie na zero a najemca plus podatek.

To będzie za drogi i ktoś inny puści swoje taniej.

>Czytałeś że Berlin wprowadza ograniczenia dla developerów do 3000 mieszkań? U ciebie ile może ich mieć dwa miliony 100 milionów?

Ograniczenia, które nie wpływają na ludzkie decyzje i wzajemną wycenę swiadczen są całkowicie niezrozumiałe.
To jest zwykły socjalizm.

Dlaczego 3000 a nie 10 albo 10.000? Wyssane z palca?
Centralne sterowanie gospodarka z czego nic dobrego nie wyniknie.

farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Obrotny typ wliczy podatek do najmu. Wyjdzie na zero a najemca plus podatek.
>To będzie za drogi i ktoś inny puści swoje taniej.

I co z tego. Nikt nie dopłaci do biznesu. Podatek zostanie przerzucony na najemce.
Cena rynkowa plus podatek. (pozostaje kwestia podatku ile to?) ale ile by nie było czemu mam się dzielić? Chyba jestem obrotny....

>>Czytałeś że Berlin wprowadza ograniczenia dla developerów do 3000 mieszkań? U ciebie ile może ich mieć dwa miliony 100 milionów?
>Ograniczenia, które nie wpływają na ludzkie decyzje i wzajemną wycenę swiadczen są całkowicie niezrozumiałe.
>To jest zwykły socjalizm.
>Dlaczego 3000 a nie 10 albo 10.000? Wyssane z palca?
>Centralne sterowanie gospodarka z czego nic dobrego nie wyniknie.

Coś wynika. Świadczy Twój pobyt w Berlinie a nie w swoje strefie.
Myślisz że gloryfikuje system? Jesteś w błędzie. Ale Ty i ja pragmatycznie wybralibyśmy Berlin a nie twoje rozwiązanie.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
>Nich zgadnę. Wybierasz BERLIN.

Bo strefa będzie w Berlinie.
Sądzisz, że dam się, a w przyszłości inni tak sfrajerowac, że wszystko będzie należeć do cwaniaków a ja, jeśli mi się nie podoba, mogę się udać na Syberię, jeśli dostanę wizę?
Nie!

Mój model jest modelem dla roboli, ma pozwolić im zachować część własności na bazie własnych, niezależnych, samodzielnych decyzji.

Ta wasza troska o roboli, gdzie jawna własność, jawnie określany w demokracji bezpośredniej podatek od własności, kryptograficznie zabezpieczone świadectwa własności i środki pieniężne mają, kreacja i emisja pieniądza poprzez systemowy, automatyczny debet mają pogrążyć robola i uczynić z niego niewolnika właścicieli jest po prostu śmieszna.

To są tak fałszywie określane intencje, że się od tego Jezus Chrystus w grobie przewraca.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365