Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#736
14-01-2019 13:17
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Proste. Łazienka ma być publicznie i odpłatnie dostępna.
>I tu Cię boli, bo chciałbyś niczego dla innych nie uczynić a żyć dostanio pasożycie.

Oj kajam się kajam, straszny pasożyt ze mnie, że cudzych ludzi do swojej łazienki nie puszczam. Mea culpa. Winienem brać przykład z Hamerlika, który wszystkim łazienkę udostępnia.

Ty to jednak debil jesteś....

>Nie będziesz się żywił krzywda innych ludzi.
Nie obrażaj mnie. Chleb mam z pracy, nie z ludzkiej krzywdy. To na twój Kindergeld podatki płaci "biedota w Aldiku"

>Twój sad zacznie rodzić gruszki nie tylko dla Ciebie albo przestanie być twój.
Idee Pol Pota wiecznie żywe!
Chcesz gruszek? ZARÓB I KUP zamiast kraść.

Na szczęście nikt nie kwestionuje własności mojego sadu, a pojedynczy poszczekiwacze nie mają poparcie bo każdy robotnik wie, że jak chce mieć samochód to musi zaoszczędzić.

Błaźnisz się. Żałośnie się błaźnisz


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#737
14-01-2019 14:18
 Ocena-2 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Chcesz gruszek? ZARÓB I KUP zamiast kraść.

Chodzi właśnie o to, żeby móc zarobić i kupić, co staje się zupełnie niemożliwe w warunkach potężnej koncentracji kapitału.

Przypominasz sobie wielki kryzys. Wszyscy byli zdolni i gotowi do pracy i zupełnie nie mieli co zrobić, jak zarobić, żeby kupić.

Dlaczego?
Bo dziadostwo zgromadziło zbyt wiele.

>Na szczęście nikt nie kwestionuje własności mojego sadu, a pojedynczy poszczekiwacze nie mają poparcia

Czekamy na kryzys gospodarczy jaki spowodujecie na pewno i wtedy pogadamy

>bo każdy robotnik wie, że jak chce mieć samochód to musi zaoszczędzić.
>Błaźnisz się. Żałośnie się błaźnisz

Robol musi zarobić na komorne a nie samochód.

Szarleyu pal licho twoją łazienkę, zapłać znikomy podatek i używaj jej sobie na wyłączność ale jak zajmiesz 100ha ziemi to nie wolno Ci nie podjąć żadnej produkcji albo wolno ale zapłać od niej podatek jakbyś uprawiał na niej kokosy.

szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>bo każdy robotnik wie, że jak chce mieć samochód to musi zaoszczędzić.
>Robol musi zarobić na komorne a nie samochód.

Skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostało

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>>>bo każdy robotnik wie, że jak chce mieć samochód to musi zaoszczędzić.
>>Robol musi zarobić na komorne a nie samochód.
>Skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostało

No dobra ale jeśli znowu wywolacie totalny kryzys gospodarczy, bezrobocie i wielki głód swoim zawlaszczaniem wszystkiego, by mieć po 5 pustych domów naprzeciw zapierdolu i idacym za tym niedorozwóju roboli to zapowiadam ja nie gloduje.

Przyjdę jak po swoje.

Teraz jest szansa jeszcze by cykl glodowania przerwać i ludzkiej walki o własność uniknąć. Potem kiedy się zacznie nie płacz, iż nie wiedziałeś. Wiedziałeś i w dupie to miałeś i wszelkie nieszczęście na ludzi świadomie sprowadziles, bo wszystkiego chciałeś tylko dla siebie, bez względu na innych.

szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Skończ jarać to gówno bo ci gówno z mózgu zostało

Chciałem z tobą poważnie porozmawiać, przedstawiłem argumenta i co ?

Znów się nakręciłeś zawiścią jak ciul

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#741
14-01-2019 19:56
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Ludzie gromadzą kasę nie po to żeby ja wydać ale po to, żeby ja mieć i to jest bardzo poważna choroba współczesnego systemu. Kasę powinieneś mieć tylko na zakup własności.

PRACUJĘ. Wiem, że nie rozumiesz tego słowa człowieku żyjący z socjalu wymuszanym przemocą, na klientach Aldika

Pracuję i zarabiam. Uczciwie i jawnie w przeciwieństwie do ciebie zwolenniku tajemnic

Pracuję i zarabiam i mam prawo sam decydować na co wydam swoje pieniądze i czy je wydam. Część z tych pieniędzy muszę wydać na twój Kindergeld robiąc zakupy w Berlinie, ale skoro tak, to jedz do syta na mój koszt, człowieku, który wzorem Stalina i Pol Pota chce zabrać mi wszystkie pieniądze na swoje ośmiorniczki

PRACUJĘ. Wiem, że nie rozumiesz tego słowa.
Łatwiej żyć z socjalu w Berlinie niż wrócić do Polski i podjąć pracę na KWK Brzeszcze. bo od socjalu rączki nie bolą kłamliwa kanalio - zwolenniku tajności i przemocy

>Własność obciążona jest podatkiem, który będzie Cię męczył a zatem będziesz musiał uczynić własność produktywna. Nie będzie Cię stać na utrzymanie pustego mieszkania i chcąc nie chcąc będziesz musiał je wynająć.

Nie dotyczy Hamerlika - właściciela domu w Lądku - Zdroju w celach spekulacyjnych

>A to, w którym mieszkasz jest już produktywne.
Twoje stoi puste i nabiera wartości, zwolenniku tajemnic przemocy i płacenia na ciebie przez innych


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Pracuję i zarabiam i mam prawo sam decydować na co wydam swoje pieniądze i czy je wydam.

Tak oczywiście ale ja proponuję inny model kreacji, emisji, unicestwienia i wycofania pieniądza, który ma się okazać modelem gospodarczym o niebo efektywniejszym od twojego.
Twój model ma przegrać w uczciwej walce.
Nie narzuce Ci swoich norm przemocą. Nie ma mowy. Znajdę sposób, żeby Cię przekonać.

Szarleyu nie będzie kar za nieprzystąpienie do mojego modelu ani za jego krytykę. Jesli taką zapowiadalem to wycofuje sie i przepraszam. Model będzie wprowadzony metodami wolnoaciowymi.

#743
14-01-2019 20:33
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Pracuję i zarabiam i mam prawo sam decydować na co wydam swoje pieniądze i czy je wydam.
>Tak oczywiście ale ja proponuję inny model kreacji, emisji, unicestwienia i wycofania pieniądza, który ma się okazać modelem gospodarczym o niebo efektywniejszym od twojego.

Mojego????
Skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostało
gadasz z chochołem? gadaj zdrów

>Nie narzuce Ci swoich norm przemocą.
jesteś zwolennikiem przemocy,
Cytat:
Przyjdę jak po swoje.

co to jest jeśli nie groźba przemocy?

>Nie ma mowy. Znajdę sposób, żeby Cię przekonać.
Uciekając od argumentów?????

>Jesli taką zapowiadalem to wycofuje sie i przepraszam. Model będzie wprowadzony metodami wolnoaciowymi.
Wolność? Nie rozumiesz tego słowa. zwolenniku niewolnictwa, przemocy i tajemnic

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>>Nie narzuce Ci swoich norm przemocą.
>jesteś zwolennikiem przemocy,
> Cytat:
Przyjdę jak po swoje.

>co to jest jeśli nie groźba przemocy?

Aaaa

Ale wiesz, że jak ludzoe glodnieja to im się moralność odmienia?

#745
15-01-2019 06:17
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>Nie narzuce Ci swoich norm przemocą.
>>jesteś zwolennikiem przemocy,
>> Cytat:
Przyjdę jak po swoje.

>>co to jest jeśli nie groźba przemocy?
>Ale wiesz, że jak ludzoe glodnieja to im się moralność odmienia?

Nie jesteś głodny
Jesteś zwolennikiem przemocy, kłamstw, tajemnic i maksymalnej koncentracji własności
Jesteś zwolennikiem pozbawienia robotników elementarnych praw
Jesteś zwolennikiem zakazu wychodzenia z biedy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>>>>Nie narzuce Ci swoich norm przemocą.
>>>jesteś zwolennikiem przemocy,
>>> Cytat:
Przyjdę jak po swoje.

>>>co to jest jeśli nie groźba przemocy?
>>Ale wiesz, że jak ludzoe glodnieja to im się moralność odmienia?
>Nie jesteś głodny
>Jesteś zwolennikiem przemocy, kłamstw, tajemnic i maksymalnej koncentracji własności
>Jesteś zwolennikiem pozbawienia robotników elementarnych praw
>Jesteś zwolennikiem zakazu wychodzenia z biedy
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Masz na myśli roboli, na których od początku tej rozmowy wylano tyle pogardy włącznie z Tobą?

Tych którzy mają robić co karzesz, bo nic nie potrafią samodzielnie, nic nie znaczą i nie są nic warci?

Szarley obrońca ucisnionych
Nabieraj frajerów na te spiewki a nie mnie.
Aaaa nie o mnie Ci chodzi?

Wczoraj rozmawiałem z gościem, który opowiadał, że dąży w waszym modelu do pasywnych dochodów 6000 zł. Tzn. żeby nic nie robić dla nikogo i uzyskiwać 6000zl miesięcznie dochodów kapitałowych.
Oto jest prawda o tym czego jesteś obrońcą.

#747
15-01-2019 06:41
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Masz na myśli roboli, na których od początku tej rozmowy wylano tyle pogardy włącznie z Tobą?
Skończ jarać to gówno

>Tych którzy mają robić co karzesz,
Nikogo nie karzę Skończ jarać to gówno

>Wczoraj rozmawiałem z gościem, który opowiadał, że dąży w waszym modelu do pasywnych dochodów 6000 zł. Tzn. żeby nic nie robić dla nikogo i uzyskiwać 6000zl miesięcznie dochodów kapitałowych.

Ty masz więcej Kindergeldu i socjalu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
Kazesz - mój błąd.

Kindergeldu, już Ci napisalem, 3x 186 EUR i nie ja lecz moje dzieci i tylko dlatego, że potrzebujecie kogoś, kto wyswiadczy Wam emerytury, bo bez tego nikt już nie urodzi dzieci w waszym socjalizmie korporacyjnym a zapasy dzieci obcych kultur kiedyś też się wyczerpia.

A z tym "pasywnym dochodem" to przysięgam na rany Chrystusa. Też się zdziwiłem . Sam tę nazwę wymyślił widać operują tym pojęciem szerzej w jego środowisku.

Nic nie zrobić i 6 kafli miesiąc w miesiąc zarobić .
Żeby jeszcze zmyślal ale już wynajął 2 pokojowe mieszkanie w Berlinie 7 robotnikom. Na razie po 200 ale już myśli o 300 od osoby. Robol budowlany zapłaci 250 za miejsce w 4 osobowym pokoju. Przy 300 może już szukać czegoś tańszego, ale bez żadnych papierów, bo wiesz robota na czarno albo na pół dziko nic lepszego nie znajdzie a przecież nikt za niego składki emerytalnej nie zapłaci, bo nikt nie jest frajerem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>A z tym "pasywnym dochodem" to przysięgam na rany Chrystusa. Też się zdziwiłem . Sam tę nazwę wymyślił widać operują tym pojęciem szerzej w jego środowisku.
pl.wikipedia.org/wiki/Dochód_pasywny

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>A z tym "pasywnym dochodem" to przysięgam na rany Chrystusa. Też się zdziwiłem . Sam tę nazwę wymyślił widać operują tym pojęciem szerzej w jego środowisku.
>pl.wikipedia.org/wiki/Dochód_pasywny
>
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.


Aaaa to przepraszam.
Raz musi jakąś akcję wykonać.
Jedna akcja rentiera za 100 miliardów akcji robola.

A człowiek człowiekowi nierówny ,)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365