 |
Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-10-2015 23:36 | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi?
1 na 1 | Przenoszę rozmowę do nowego wątku ponieważ dotychczasowy stał się nieczytelny.
Spieram się z Szarleyem już od miesięcy o to czy posiadanie kapitału jest równoznaczne z posiadaniem władzy nad innymi ludźmi. Szarley przeczy temu, twierdząc, że kapitał i władza są ze sobą bez związku.
Intuicyjnie, każdy pojmuje właściciela jako osobę nadrzędną i w przestrzeni, w przedmiocie jego własności podporządkowuje się jego woli. W mojej opinii gdyby nie nadrzędność właściciela i podporządkowanie niewłaścicieli w przestrzeni, w przedmiocie własności to osobiście nie potrafiłbym znaleźć żadnego innego wyjaśnienia pojęcia własności.
Postanowiłem skopiować co nieco z wiki:
Własność – najszersze, podstawowe prawo rzeczowe, pozwalające właścicielowi korzystać z rzeczy i rozporządzać nią z wyłączeniem innych osób (w jego ramach właściciel korzysta z maksimum uprawnień względem rzeczy). Oznaką korzystania z rzeczy są uprawnienia do posiadania, używania, pobierania pożytków i innych dochodów z rzeczy (pożytki rzeczy – naturalne, np. płody, jabłka z sadu i cywilne, np. czynsz z tytułu dzierżawy lub najmu, odsetki od pożyczki albo leasingu itp.) oraz dysponowania faktycznego rzeczą (przetwarzanie rzeczy, zużycie, a nawet zniszczenie). Z kolei przez rozporządzanie rozumie się uprawnienia do wyzbycia się własności (np. przeniesienie, zrzeczenie, czy rozrządzenie na wypadek śmierci) i do obciążenia rzeczy poprzez ustanowienie ograniczonego prawa rzeczowego, np. zastaw, hipoteka lub poprzez dokonanie czynności – zobowiązań dotyczących rzeczy o skutkach obligacyjnych tj. oddanie w dzierżawę, najem, pożyczkę, leasing.
Prawo rzeczowe – dział prawa cywilnego regulujący powstanie, treść, zmianę i ustanie prawa własności i innych praw do rzeczy (w wyjątkowych sytuacjach także nie do rzeczy – np. użytkowanie prawa). Prawo rzeczowe jest prawem bezwzględnym, czyli skutecznym erga omnes – wobec wszystkich.
Prawo podmiotowe – zespół przyznanych uprawnień występujących w określonym stosunku cywilnoprawnym. Jest to zatem zbiorcza, nadrzędna kategoria pojęciowa, określająca sytuację prawną strony uprawnionej. W takim kontekście mówi się o prawie własności i innych prawach rzeczowych, o wierzytelności, o prawach na dobrach niematerialnych itp.
Rodzaje praw podmiotowych 1. Prawa podmiotowe: - bezwzględne – prawo skuteczne wobec wszystkich osób, którym ono nie przysługuje - względne – prawo przysługujące podmiotowi uprawnionemu tylko wobec określonej osoby
Zadałem Szarleyowi proste pytanie jaką może wskazać różnicę pomiędzy dwoma identycznymi domami z czego jeden należy do niego a drugi do sąsiada. Szarley wskazał mi taką różnicę, że jeden dom należy do niego a drugi do sąsiada, czyli powtórzył co sam określiłem budując pytanie i skwitował, że nie rozumie tego pytania.
Przypuszczam jednak, że gdyby zapytać o to samo przeciętnego człowieka na ulicy, ten odpowiedziałby, że domy różnią się tym od siebie, że w jednym rządzi Szarley a w drugim sąsiad Szarleya.
Dlaczego pracownicy zachowują się zgodnie z wolą właściciela firmy? Dlaczego goście zachowują się zgodnie z wolą właściciela domu? Dlaczego podróżni zachowują się zgodnie z wolą właściciela pojazdu? Dlaczego właściciel firmy sporządza regulamin pracy? Dlaczego właściciel domu sporządza regulamin porządku domowego? Dlaczego właściciel pojazdu sporządza regulamin przewozu? Dlaczego własność jest dla wszystkich tak bardzo atrakcyjna skoro jak twierdzi Szarley nie ma związku z dominacją woli właściciela na wolą pozostałych? Czym jest własność jeśli nie jest władzą?
Szarley wielokrotnie powtarzał już jedno uzasadnienie dla swojego przeczenia, w którym stwierdza, że najemca identycznie jak i właściciel określa zasady w wynajętym domu. Wielokrotnie już odpowiadałem na ten argument Szarleyowi, czego on nie przyjmuje do wiadomości. 3 wyróżnione przeze mnie formy kapitału są przemienne i wszystkie 3 oznaczają władzę: 1. własności, 2. należności (szczególna forma własności), 3 oszczędności (szczególna forma własności). Najemca określa zasady w wynajętym mieszkaniu tylko dlatego, że jest właścicielem gotówki.
Proszę wiarygodnie zaprzeczyć temu, że własność to po prostu władza na innymi. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 Dalej..#661 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? | > >BTC to szklane paciorki.> Mówisz o czymś czego kapitalizacja na tą chwilę wynosi: 5.500.000.000 USD> Szklane paciorki o wartości blisko 6 miliardów dolarówZa szklane paciorki kupowano całe kontynenty > >Nie ma waluty bez egzekucji, choć Ty temu przeczysz.> No jak nie ma jak jest.> Sądzisz, że w pieniądzu chodzi o zabieranie jeden drugiemu siłą? Mylisz się. W pieniądzu chodzi o to, żeby nikt nie mógł ci zabrać a żebyś ty mógł co najwyżej dobrowolnie dać.Tak jak z alimentami > >Co zrobisz kiedy distawca pizzy powie: nie przyjmuję BTC?> Przyjmie, przyjmie poczekaj jeszcze tylko chwilę.Nie można polemizować z proroctwami opartymi na wierze Ja pytam co zrobisz kiedy nie przyjmie > >Ja wiem co zrobię keidy nie przyjmie państwowej waluty> Niech zgadnę, zaczniesz grozić mu karą wymierzoną przez funkcjonariusza państwa?Oczywiście. Nawet w Twoim systemie jest wymuszanie zobowiązań przemocą > Nie trzeba pewnie już przypominać, że szklane paciorki BTC są już tylko pewnym rozkładem wartości liczbowych wśród użytkowników BTC? BTC i jego pochodne pożrą waluty państwowe na śniadanie, to tylko kwestia czasu.> BTC będzie tym samym w wymiarze pieniądza co internet w wymiarze komunikacji.Nie można polemizować z proroctwami opartymi na wierze Moje proroctwo brzmi: Kilku cwaniaków zarobiło na BTC, zwijają groch, przestają uznawać "walutę" kilku kolejnych wyprzedaje BTC byle szybko, nikt jej nie chce przyjmować, nikt nie ma prawa wymagać jej przyjmowania, garstka naiwniaków budzi się z kodami BTC i płacze. |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? | Mylisz się Szarleyu. BTC nie powstał jako maszynka do przerobienia naiwniakow goniacych za łatwym zyskiem i nie był w założeniu pułapką na małpy, gdzie po uchwyceniu, wetknietego w mały otwór przytwierdzonej do drzewa skorupy kokosa, banana, nie możesz uwolnić zacisnietej dłoni przez co i całego siebie. BTC powstał z pragnienia uniezaleznienia od rządów i właścicieli banków. BTC zrodził się z marzeń o wolności więc łatwo nie będzie go zabić. |
#663 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? | > Mylisz się Szarleyu. BTC nie powstał jako maszynka do przerobienia naiwniakow goniacych za łatwym zyskiem. BTC powstał z pragnienia uniezaleznienia od rządów i właścicieli banków. BTC zrodził się z marzeń o wolności więc łatwo nie będzie go zabić.Wybacz złośliwość ale to co Ty polecasz pachnie wlaśnie szukaniem naiwnych dostarczających łatwego zysku cwaniakom  Nie interesuje mnie BTC. Marzenie o wolności... piękne marzenie, ale ČNB zapewnia mi wystarczającą równowagę między wolnością a bezpieczeństwem moich depozytów Co zrobisz kiedy dostawca pizzy powie "nie przyjmuję BTC"? Rozpłaczesz się? A może będziesz pomstował na szarleya jaki to podlec, bo korzysta z przemocy dla wymuszenia przyjęcia swojej waluty? |
#664 2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? |
> ...garstka naiwniaków budzi się z kodami BTC i płacze.I na forum racjonalista.pl zaczyna przekonywac ludzi, ze BTC to zlo, przymus, niewolnictwo i gwalt. Po czym wpada na genialny pomysl zeby zamiast BTC placic muszelkami  |
#665 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? | > >...garstka naiwniaków budzi się z kodami BTC i płacze.> I na forum racjonalista.pl zaczyna przekonywac ludzi, ze BTC to zlo, przymus, niewolnictwo i gwalt. Po czym wpada na genialny pomysl zeby zamiast BTC placic muszelkami  Prędzej zacznie winić całe społeczeństwa, cały wspólczesny świat za to że pozwolił go oszukać, tak samo jak z kredytem. Ekonomista - windykator wziął kredyt i nie podołał, teraz trzeba zlikwidować wszytskie społeczne zasady, bo to one są winne temu, że teraz oszukuje biorąc socjal |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? | Poza istnieniem windykatora, ekonomisty, złodzieja, oszusta, niedojdy mamy jeszcze do czynienia z istnieniem świata, w którym roznice kapitałowe jak 1:10.000.000.000 są normą, stanem równowagi, codziennością która nie ma najmniejszego zamiaru zmienić się. A co taka codzienność może oznaczać dla stosunków społecznych? Jeden windykator, ekonomista, złodziej, oszust i słaby człowiek nie jest w tym świecie żadnym problemem. Kiedyś myślałem, że ten świat jest poważny i oparty na poważnych ludziach teraz wiem, że ten świat jest jedynie poważnie zły i nie najmniejszego zamiaru zmienić się. Jeśli stan różnic kapitalowych utrzymuje się niezmiernie od 5,10,20 czy 50 lat albo różnice wyłącznie poglebiaja się to co to może oznaczać? Jak to rokuje na przyszłość? Jaki będzie stosunek tego który posiada 10.000.000.000zl do tego, który w chwili uniesienia posiada 500zl bo zazwyczaj nie przekracza 50zl? Człowiek śmieć, choroba czy raczej zanieczyszczenie środowiska? |
#667 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? | > Poza istnieniem windykatora, ekonomisty, złodzieja, oszusta, niedojdy mamy jeszcze do czynienia z istnieniem świata, w którym roznice kapitałowe jak 1:10.000.000.000 są normą,Owszem mamy z tym problem Dlatego tak głośno i uparcie marnuję czas na polemiki z krystkonizmem, który te różnice jeszcze pomnoży > A co taka codzienność może oznaczać dla stosunków społecznych?Powoduje marnowanie potencjału ludzkości i spore społeczne napięcia Dlatego tak głośno i uparcie marnuję czas na polemiki z krystkonizmem, który te różnice jeszcze pomnoży > Kiedyś myślałem, że ten świat jest poważny i oparty na poważnych ludziach teraz wiem, że ten świat jest jedynie poważnie zły i nie najmniejszego zamiaru zmienić się.Najpierw trzeba świat poznać, potem można go zmieniać. Na pewno świat nie zmieni się w tym kierunku, który Ty proponujesz, żeby na Ciebie płacili podatek listonosze, salowe, sklepowe tylko dlatego, że wmówisz im, że teraz płacą VAT, że ich domy to pałace a ich rowery to Rovery. Ci ludzie są biedni, ale nie głupi Jeśli czytam, że w Berlinie jest człowiek który pisze o sobie Cytat:nie mam pracy, nie mam gdzie mieszkać, nie mam w co ubrać się, nie mam co zjeść? To zastanawiam się czy widzieliśmy ten sam Berlin, ale wolę wierzyć własnym oczom, niż Twoim konfabulacjom, (zwłaszcza kiedy same sobie przeczą) |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? | Przekonałem się już, że klasa średnia i wyższa, tzw. elita nie zamierza dopuścić do jakichkolwiek zmian. Elita zrobi wszystko co w jej mocy aby zachować współczesny świat bez zmian. Stąd też te liczne oskarżenia w kierunku biedoty, iż sama jest sobie wszystkiego winna. To rzekomo usprawiedliwia współczesne podziały. |
#669 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? | > Przekonałem się już, że klasa średnia i wyższa, tzw. elita nie zamierza dopuścić do jakichkolwiek zmian. Elita zrobi wszystko co w jej mocy aby zachować współczesny świat bez zmian.I to jest odpowiedź Krystiana Hamerlika - Konopki na zarzut, że jego koncepcja doprowadzi do większej koncentracji kapitału To jest odpowiedź Krystkona na zarzut konfabulacji Szef go zmusza do pracy 13 godzin na nogach, ale nie ma pracy , jedzenia ubrania płaci za mieszkanie 1000 euro , ale jest bezdomny Zastanów się nad co piszesz Ty nie tylko hipokryta jesteś, ale też idiota |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? | Większa koncentracja kapitału za sprawą moich postulatów jest tylko twoim wymyslem i niczym ponadto, specjalisto od dobrych przymusow państwowych i obronco własnego kapitału przed opodatkowaniem. |
#671 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? | > Większa koncentracja kapitału za sprawą moich postulatów jest tylko twoim wymyslem i niczym ponadto, specjalisto od dobrych przymusow państwowych i obronco własnego kapitału przed opodatkowaniem.Przestań pieprzyć głupoty na mój temat zamiast odpowiadać na sprowokowane przez siebie pytania poradzisz tylko użalać się nad sobą i konfabulować Najpierw piszesz, że szef każe Ci czyścić drzwi przez 13 godzin potem że nie masz pracy Najpierw piszesz że płacisz za wynajem 1000 euro na miesiąc , potem że nie masz gdzie mieszkać Zastanów się co piszesz Jak już weszło w krew kłamstwo i oszustwo to każdego należy okłamywać i oszukiwać? Należę do klasy średniej, ale ja na Twoich podatkowych pomysłach zyskałbym kolosalne pieniądze, moja firma warta jest 1000 euro! To jedynie Ty widzisz mój pałac, moje kopalnie huty rafinerie i cały mój kapitał. Dlaczego? Bo zamiast czytać co JA piszę, czytasz to co pisze twoje wyobrażenie o mnie Jestem zamożnym człowiekiem bo mam spore dochody, ale na mnie nie pracuje kapitał. Na wstęp dostałeś taki sam kapitał jak ja - wykształcenie - zmarnowałeś, przeputałeś a teraz lamentujesz jaki ten świat jest zły, bo każe pracować  Dla mnie krystkonizm byłby opłacalny! Wypominasz średniej klasie jej bogactwo a co masz do zaproponowania robotnikom? Cytat:5. Kwestionuję istnienie nieopodatkowanej własności. 6. Kwestionuję państwową przymusową egzekucję zobowiązań. 12. Kwestionuję kary za ujawnienie tajemnic. 13. Kwestionuję przymusową, państwową egzekucję własności wartości niematerialnych i prawnych. 15. Kwestionuję nieograniczoną zdolność oszczędzania w gotówce. 16. Kwestionuję wszelkie prawa pracownicze. 17. Kwestionuję bezpłatną służbę zdrowia. 18. Kwestionuję bezpłatną edukację.
To Twoja propozycja dla robotników? Serio myślisz że są idiotami? Masz pretensje, że nie pozwalam obcym wchodzić do mojego domu, pokaż jak na twoim polu pozawalasz każdemu robić co chce. Masz własność ugorem leżącą, pokaż jak pozwalasz z niej korzystać zanim wypomnisz innym że zamykają drzwi yebany hipokryto chcesz zlikwidować państwo, ale nie do tego stopnia, żeby ci Kindergeld przestało płacić chcesz jawności kapitału, ale ty ukrywasz dochody żeby Sozial dostać, oszuście i hipokryto Nie udało się wywindykować dla siebie drinków z palemką na Hawajach? trzeba rączki pracą pobrudzić - ależ ten świat zły, ależ ta klasa średnia zła Nie udało się pomyślunkiem na chleb zarobić to każdy pisarz okazuje się darmojadem Swiat krystiana jest prosty Kali ukraść - dobrze, Kali pracować - źle |
#672 -1 na 1 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? | "nie mam pracy i dochodu ale mam jednakowe prawa" - było opisem sytuacji współczesnej biedoty Szarleyu niezdolny do właściwej interpretacji tego co inni wyrażają. Wyczytujesz co chcesz wyczytać. I skąd ta projekcja o mnie, że nigdy nie będę niczego posiadał a zatem nie zapłacę podatków? Uznales, że pozostanę już biedakiem do śmierci? Bo co gorszy sort od Szarley4, który napracowal się tak, że teraz nie musi nic robić a mimo to uzyskuje wysokie dochody? Niewiele mogę zmienić w naszej rzeczywistości lecz mimo to nie akceptuję tego czego zmienić nie mogę. |
#673 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? | > "nie mam pracy i dochodu ale mam jednakowe prawa" -Nie masz pracy ale masz pracę 13 godzin na dobę po prostu pogubiłeś się już w swoich oszustwach i konfabulacjach > I skąd ta projekcja o mnie, że nigdy nie będę niczego posiadał a zatem nie zapłacę podatków?Już masz ziemię, dochód, pracę To pokaż jak placisz od tego co masz Pokaż jak je placisz od swojej ziemi! Kto się oszustem urodził, skowronkiem nie umrze Jak się nauczyłeś oszukiwać dzisiejszy system to każdy oszukasz > Uznales, że pozostanę już biedakiem do śmierci? Bo co gorszy sort od Szarley4, który napracowal się tak, że teraz nie musi nic robićPyerdolisz na mój temat > a mimo to uzyskuje wysokie dochody?Z PRACY ZAWISTNY MATOLE !!!!!!!!!!!!!!!!!! Z PRACY ! Wiem, że nie rozumiesz słowa PRACA. Nawykły do dochodów z windykacji na biednych proponujesz im jedynie dożywotnią nędzę, byleś moralnim gownem i jestes nim nadal, dorabiasz teoryjki hipokryto żeby się bielić. Cytat:Chcę ukryć wypowiedzi tego czytelnika na Forum Wypowiedzi tego czytelnika będą dla Ciebie niewidoczne. Możesz to ustawienie później cofnąć. Rozmowa z Tobą zawistny oszuście nie ma sensu |
#674 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? | > O matko!Matka Ci już nie pomoże w rozróżnianiu rzeczywistości od imaginacji, niestety te czasy dawno minęły. Czytniki nie sprawdzają stanu portfela, sprawdzają minimum i otrzymują od banku odpowiedź tak/nie. Tajemnica bankowa, może kojarzysz. Bywaj zdrów!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy własność, posiadanie kapitału oznacza władzę nad innymi? | Ależ ty bywasz agresywny. Dlaczegoz mnie to nie dziwi? W końcu kiedy idzie o władzę człowieka nad człowiekiem nie ma żartów. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|