 |
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2019 13:46 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
-1 na 7 | Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?
Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?
Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..#31 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >>Raj? To jakieś zdefiniowane pojęcie? Nie sankcjonuje znaczenia słów poprzez rozmowę.> > definicja raju -to to co nas ukonstytuowało, a więc> >1) bycie ssakiem (nie jesteśmy)> >2) stadnym (nie jesteśmy)> >3) terytorialnym (nie jesteśmy)> >w nowymraju do tego dodajemy współczesną technikę i naukę która sprzyja wartościom z raju > To jest definicja RAJU? Zna ją ktoś poza Tobą?dzięki tobie założę wątek -definicja raju, może ktoś pomoże, i napiszemy inną. Napisałeś "Nie sankcjonuje znaczenia słów poprzez rozmowę", zrozumiałem że ma być konkretnie, tak chyba jest, co ci nie pasuje?
szukanie raju, moim celem |
#32 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> >To jest definicja RAJU? Zna ją ktoś poza Tobą?> dzięki tobie założę wątek -definicja raju, może ktoś pomoże, i napiszemy inną.Nie spiesz się. Nie jestem kolekcjonerem definicji raju zwłaszcza że może być jeszcze inna. A zapewne jest i co Ty na to? > Napisałeś "Nie sankcjonuje znaczenia słów poprzez rozmowę", zrozumiałem że ma być >konkretnie, tak chyba jest, co ci nie pasuje?Jesteś pierwszą osobą którą pytam o RAJ. Nie mam aż tyle siły by pytać o to resztę ziemian. To element Twojej wiary a nie coś związanego z nauką. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Jesteś pierwszą osobą którą pytam o RAJ. Nie mam aż tyle siły by pytać o to resztę ziemian. To element Twojej wiary a nie coś związanego z nauką.Wszystko jest kwestia wlasnwj wiary opartej na wlasnych pojęciach. Ty wierzysz, że tajemnica własności, tajemnica demokratycznego wyboru, podatek od konsumpcji z wykluczeniem konsumpcji związanej z działalnością gospodarczą są dla wszystkich, w tym dla mnie, dobre. Ja wiem, że dla mnie i dla wielu są złe. Choć to "wiem", jest również kwestia wiary. Pytanie, który z nas skuteczniej toporem rabnie na drodze krzewienia swojej wiary, choć w nowoczesnym wydaniu powinienem powiedzieć argumentem.  |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Cytat:Z tym, że ja odpowiadam na wszystkie pytania, zarzuty, argumenty Czekam
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#35 2 na 2 | salek (4701 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Fajny pomysł, niechby Krystian swoimi rozwiązaniami zainteresował programistów od gier z zacięciem do ekonomii politycznejNajpierw krystek musiałby wyjść z siebie, żeby w ogóle skodyfikować reguły, bo parę haseł i biadolenie na zły świat nie wystarczą. |
#36 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >>To jest definicja RAJU? Zna ją ktoś poza Tobą?> >dzięki tobie założę wątek -definicja raju, może ktoś pomoże, i napiszemy inną.> Nie spiesz się. Nie jestem kolekcjonerem definicji raju zwłaszcza że może być jeszcze inna. A zapewne jest i co Ty na to?niema można stworzyć religijną, że raj to to, co w bubli, która jest natchniona przez Boga. nasza definicja raju będzie swiecka, naukowa. > RAJ. To element Twojej wiary a nie coś związanego z nauką.odwrotnie. Wierze w raj "naukowo" tak jak napisałem, rozpatruje go w powrocie do korzeni, fundamentów człowieczeństwa czyli bycia ssakiem, stadnym i terytorialnym. Dziękuje za pytanie o definicje raju, daje do myślenia. 
szukanie raju, moim celem |
#37 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Fajny pomysł, niechby Krystian swoimi rozwiązaniami zainteresował programistów od gier z zacięciem do ekonomii politycznej> Najpierw krystek musiałby wyjść z siebie, żeby w ogóle skodyfikować reguły, bo parę haseł i biadolenie na zły świat nie wystarczą.> Na szybko Wyrenderowałem jedno pole, żeby było jakieś wyobrażenie i część instrukcji załączam w pliku ale zaznaczam, że nie przeczytałem tego nawet tylko napisałem jutro dalsza część jeśli dam radę [Załącznik] |
#38 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >I każdy wie, że "kapitał" to synonim "władzy". Wszyscy prócz Szarleya.> >Szarley o tym nic nie wie> Pewnie mści się tu jego niechęć do "słówek", których znaczenie przecież ma znaczenie; np. termin "władać" to podstawowa cecha stanu określanego jako "posiadanie": wtedy posiada się rzecz, gdy się nią włada.Skoro słówka są tak ważne, to zwrócę uwagę na jedno (pogrubione_ w przywołanej przez Ciebie definicji "Posiadanie (łac. possessio, od sedere - siedzieć) - instytucja prawa rzeczowego oznaczająca fakt władania rzeczą przez posiadacza." Głownym przesłaniem Hamerlika, jest stwierdzenie, że kapitał to władza nad ludźmi nie nad rzeczami> >mimo to postanowił o zachowanie swojego kapitału walczyć> No chyba nie "mimo to", lecz raczej "właśnie dlatego".Z tego wynika że: 1 wg Hamerlika, szarley walczy o swój kapitał po to, żeby mieć władzę (tak jak zwykły rolnik wykorzystuje swoją władzę na swoim polu, żeby nie pozwolić po tym polu jeździć samochodem i niszczyć zasiew) 2 szarley ma kapitał 3 Ty przyjmujesz 2 jako założenie do wpisania swojego wpisu Pokażcie mi tę moją władzę. Jeśli jest tak jak twierdzi Hamerlik, że moja władza polega na tym, że mam prawo nie pozwolić zbudować komuś domu w swoim sadzie, to czy w końcu doczekam się odpowiedzi na pytanie JAK TO POWINNO WYGLĄDAĆ? Bo jeśli każdy ma prawo wjeżdżać fadromą do mojego sadu to: 1 Zapomnijcie o jabłkach na stołach 2 Za pomnijcie o jakiejkolwiek własności (nastanie raj Okrągłego lub komunism Pol Pota)
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#39 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > 1 wg Hamerlika, szarley walczy o swój kapitał po to, żeby mieć władzęOczywiście, że TAK! Walczysz o zachowanie własności dla zachowania władzy. I wiesz co? Nie ja tylko o tym wiem ale jeszcze każdy na tym forum. Choć piszesz o tym jak o niedorzeczności Ty także świetnie to rozumiesz i tylko jesteś wewnętrznie zaklamany. Oklamujesz nawet siebie, bo zostałeś nauczony w prymitywnej kulturze, że kłamstwo popłaca. |
#40 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Twoja deklaracja Cytat:Z tym, że ja odpowiadam na wszystkie pytania, zarzuty, argumenty
Czekam > >1 wg Hamerlika, szarley walczy o swój kapitał po to, żeby mieć władzę> Oczywiście, że TAK!Udowodnij. P*****lić to sobie każdy może Czy kupując bułkę od piekarza mam nad nim władzę? Napisałem Ci o zbieraniu jagód, ale mimo deklaracji Cytat:Z tym, że ja odpowiadam na wszystkie pytania, zarzuty, argumenty
Uciekłeś > Walczysz o zachowanie własności dla zachowania władzy.a na cholerę mi ta władza? Żeby kupić bułkę? > I wiesz co? Nie ja tylko o tym wiem ale jeszcze każdy na tym forum.Doprawdy? > Choć piszesz o tym jak o niedorzeczności Ty także świetnie to rozumiesz i tylko jesteś wewnętrznie zaklamany. Oklamujesz nawet siebie, bo zostałeś nauczony w prymitywnej kulturze, że kłamstwo popłaca.Udowodnij, że zależy mi na władzy Pokażcie mi tę moją władzę. Jeśli jest tak jak twierdzi Hamerlik, że moja władza polega na tym, że mam prawo nie pozwolić zbudować komuś domu w swoim sadzie, to czy w końcu doczekam się odpowiedzi na pytanie JAK TO POWINNO WYGLĄDAĆ? Czy jeśli rolnik nie pozwala ci jeździć samochodem po zasiewie to już jest jego władza? Czy to jest to dobre czy złe? Przypomnę : twoja deklaracja Cytat:Z tym, że ja odpowiadam na wszystkie pytania, zarzuty, argumenty
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#41 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >1 wg Hamerlika, szarley walczy o swój kapitał po to, żeby mieć władzęHamerlik: Cytat:"Oczywiście, że TAK! Walczysz o zachowanie własności dla zachowania władzy.I wiesz co? Nie ja tylko o tym wiem ale jeszcze każdy na tym forum." * . Sprawdzam: Walka według Słownika Języka Polskiego: 1. zorganizowane działania militarne wrogich wojsk; bitwa, starcie, wojna 2. zmagania przeciwników, sportowców 3. działania w celu zlikwidowania czegoś negatywnego lub uzyskania czegoś pozytywnego 4. konfrontacja sprzecznych stanowisk, interesów No to czwarte pasuje najbardziej. Trzecie nie bardzo pasuje. jak juz to płot wokół sadu szarleya, oraz ustawodawcy dajacy policji zasadzy działania wywalczyli prawa szarleya za szarleya. Dwójka jest nieco podobna do czwórki, z tym że zmagania w tym punkcie, jak ja go rozumiem, zakładają parterstwo czyli mniej więcej równe możliwości i zdolności (także te intelektualne itd.) Wg mnie szarley dał się po prostu sprowokować (daje nieustannie) i jest wciągany w utarczkę słowną. Realnie jednak nic mu nie grozi ze strony Koonopki (choc on nieraz idzie dalej i np. napisał, że nie chciałby go za sasiada, bo wtedy..) Konopce cudzy starch i traktowanie serio jego wynurzeń daje paliwo. Walka z nim daje mocniejesze poczucie sensu misji, której się podjał w sposób niezamierzony podpisem w 2007 czy którymś tam roku. To dziwne, ale czasami zaprzestanie walki z niektorymi przeciwnikami gwarantuje 100% wygraną. *ciekawi mnie stanowisko w tej kwestii może "nie każdego na tym forum" bo umarlibyśmy przy czytaniu mnogości wpisów, ale stanowisko jeszcze paru osób.. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#42 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Walczysz o zachowanie własności dla zachowania władzyJescze jedno: nie wiem czy to nadal aktualne i Hamerlik wciąz mieszka w Berlinie ze swoją rodziną skladająca się z drugiej żony i kilkorga dzieci (tak pisał o sobie kilka lat temu). Coś jest w tej walce o zachowanie własności dla zachowania władzy. Otóż ciekawi mnie, czy i on walczy na co dzień o środki do życia dla swojej rodziny i dla siebie. Z tego co wiem, władzę rodzicielską odbiera się ludziom, którzy nie potrafią, nie umieją lub nie mogą zapewnić podstawowych warunkow rozwojowych dzieciom (także tych materialnych: wikt, opierunek, rozwój, relaks itd). Wlaczysz ty, walczę ja , walczy on ona ono. W tej filozofii kazdy jest skazany na zyciową walkę o przetrwanie. Ja np. walczę w tej chwili z dokumentacją techniczną. Powiem wiecej: swoją pierwszą walkę stoczyłem kiedyś i wygrałem, stawiając pierwszy krok (nieświadomie) przy wrazlwej asyście mojej matki. Moja siła w nogach zagrażała już wtedy innym o mnieszej sile, groziła dominacją. Już wtedy pierwszy krok przyblizył mnie do obecnej przemożlwej władzy nad mnogością dusz.. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#43 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Nie oceniam posiadania władzy negatywnie jak Szarley i wiem, że może być koniecznym środkiem przetrwania. Co nie znaczy, że musimy się oszukiwać. |
#44 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Co nie znaczy, że musimy się oszukiwaćCo konkretnie u kogo masz na myśli?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#45 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Co nie znaczy, że musimy się oszukiwać> Co konkretnie u kogo masz na myśli?Mam na myśli sprzeciw Szarleya przy waszej milczącej aprobacie dla zdefiniowania własności jako władzy człowieka nad człowiekiem. Ten sprzeciw to próba oszustwa i manipulacji. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|