 |
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2019 13:46 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
-1 na 7 | Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?
Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?
Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..#706 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > A znasz kogoś o imieniu i nazwisku CD Project?> Co to za człowiek jeśli to nie tajemnica?To firma. CD PROJEKT S.A. ul. Jagiellońska 74, building E 03-301 Warszawa phone: +48 22 519 69 00 Firma w moim modelu placi podatki. W twoim nie? > Wiesz gdzie mieszka i co posiada, żebyś mógł właściwie wycenić wasze wzajemne świadczenia?Firma ta wycenila swoj produkt Wiedzmin na 50 Euro. Nie pasowalo mi wie nie kupilem licenji. Po paru tygodniach wycena zostala zmieniona i wyniosla 30 Euro. Kupilem licencje bo mi pasowalo. W twoim modelu bedzie to wygladalo inaczej? > Mam nadzieję, że nikt nie egzekwuje licencji Pana CD Project jeśli licencja ta nie jest opodatkowana, bo to byłaby bandytka.Licencjs nie jest opodatkowana. Byloby to idiotyzmem. Opodarkowanie samej licencji jest tylko u twoim systemie genialne. Aktualnie bedac autorem gry, jeslo nie uda mi sie jej sprzwdüedac to nie zaplace podatku. W twoim systenie beda musial placic podarwk od samej tylko licencji pomimo, ze nie sprzedam ani jedego egzemplarza. Dziwne, ze nie wala do ciebie drzwiami i oknami rezerwowac miejsca w twojej strefie opodtakowanych licencji. Debile  |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | W moim modelu nie ma osób prawnych, ani ograniczonej odpowiedzialności. To ważne mechanizmy koncentracji kapitału w waszym systemie stosunków społecznych. Nie wiesz kim jest Pan CD Project. Nie wiesz z kim zawierasz umowę. Do tego gotów jesteś użyć przemocy przy egzekucji praw licencyjnych bez zapłacenia przez Pana CD Project choćby 1 złotówki podatku. Zgadza się. W moim modelu każda licencja podlega rynkowej wycenie i każdy jej właściciel ma do zapłacenia podatek od jej rynkowej wartości niezależnie od tego czy z jej tytułu uzyskał choćby jednostkę przychodu. Jeśli właścicielowi podatek się nie podoba, może zawsze najwyższa wycenę przyjąć i wymienić licencję na gotówkę i niech ktoś inny płaci podatek od nabytej licencji. Takie są zasady. Nie walicie, żeby zapisać się do mojego modelu, drzwiami i oknami bo nie rozumiecie jego konsekwencji. Sądzisz, że stracisz ale ja gotów jestem dowodzić eksperymentalnie, że zyskasz, tylko potrzeba spróbować. Nikt nie ma prawa egzekwować licencji nieznanej z nazwiska osoby, która nie zapłaciła od licencji nawet jednej złotówki. Kto tego dokonuje ten jest przestępcą. |
#708 3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> Nie wiesz z kim zawierasz umowę.Z CD Project. Tak samo jak kupilem sürzet od firmy Denon, ktory okazal sie felerny o zostal przez firme Denon wymieniony. U ciebie nie mam gwarancji, ze firma Denon wymienily by mi srzet. > Do tego gotów jesteś użyć przemocy przy egzekucji praw licencyjnych bez zapłacenia przez Pana CD Project choćby 1 złotówki podatku.Nie mam takiej mocy aby egzekwowac podatek od firmy czy innego czlowieka. > Jeśli właścicielowi podatek się nie podoba, może zawsze najwyższa wycenę przyjąć i wymienić licencję na gotówkę i niech ktoś inny płaci podatek od nabytej licencji.Po czym system zabierze mi te gotowke bo moge miec na koncie tylko tyle ile miesiecznie zarabiam. A ze sprzedalem licencje to nie zarabiam. A ze nie zarabiam to i oszczednisci mi zabiora. Musze albo przezrec, przepic albo przebzykac. Nie odpowiada mi taki idiptyzm. > Takie są zasady.Z dupy wziete i ch..ja warte  > Nie walicie, żeby zapisać się do mojego modelu, drzwiami i oknami bo nie rozumiecie jego konsekwencji. Sądzisz, że stracisz ale ja gotów jestem dowodzić eksperymentalnie, że zyskasz, tylko potrzeba spróbować.Tak potrzeba. I niech zgadne, probe maja organizowac i przeprowadzac inni a nie ty, odkrywca genialnego systemu. > Nikt nie ma prawa egzekwować licencji nieznanej z nazwiska osoby, która nie zapłaciła od licencji nawet jednej złotówki. Kto tego dokonuje ten jest przestępcą.Tak, w twoim systemie byc moze. Dlatego twoj system ma jak na razie po paru larach goracego propagowania i reklamy 0 zwolennikow (bo nawet ty nie chcesz przeprowadzic experymentu)   |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Po czym system zabierze mi te gotowke bo moge miec na koncie tylko tyle ile miesiecznie zarabiam. A ze sprzedalem licencje to nie zarabiam. A ze nie zarabiam to i oszczednisci mi zabiora. Musze albo przezrec, przepic albo przebzykac. Nie odpowiada mi taki idiptyzm.Limit oszczędności pieniężnych, podobnie jak debet środków pieniężnych zmniejsza się w tempie 1/10 twoich ostatnich twoich obrotów pieniężnych. Masz czas by dokonać zakupu innej własności, która powiększy twój limit i debet albo czas, żeby kasę przepuścić. Twój wybór. Jeśli nie masz żadnej własności, nie płacisz żadnego podatku, uzyskujesz dochody podatkowe, ostatecznie twój debet ma wynieść 0 a limit oszczędności jednostek pieniężnych - 400 jednostek. |
#710 3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Po czym system zabierze mi te gotowke bo moge miec na koncie tylko tyle ile miesiecznie zarabiam. A ze sprzedalem licencje to nie zarabiam. A ze nie zarabiam to i oszczednisci mi zabiora. Musze albo przezrec, przepic albo przebzykac. Nie odpowiada mi taki idiptyzm.> Limit oszczędności pieniężnych, podobnie jak debet środków pieniężnych zmniejsza się w tempie 1/10 twoich ostatnich twoich obrotów pieniężnych.Kolejna ewolucja ad hoc twojego systemu. A ty sie dziwisz, ze ludzie nie biora cie na powaznie. > Masz czas by dokonać zakupu innej własności, która powiększy twój limit i debet albo czas, żeby kasę przepuścić.Tetaz mam dowolnie duzo czasu na rozpuszczenie lub kupno. Nie stoi nade mna system, ktory grozi mi odebraniem MOICH pieniedzy jesli ich nie wydam w czasie, ktory ustala KTOS INNY. A ty sie dziwisz, ze ludzie smieja sie z twojego systemu. > Twój wybór.Nie do konca moj. Wybor podyktowany katem, ktory stoi nade mna i mi grozi odebraniem MOICH pieniedzy. A ty sie dziwisz dlaczego nikt nie zapisuje sie do twojego systemu. > Jeśli nie masz żadnej własności, nie płacisz żadnego podatku, uzyskujesz dochody podatkowe, ostatecznie twój debet ma wynieść 0 a limit oszczędności jednostek pieniężnych - 400 jednostek.Podobny system, ktory odgornie dyktowal wysokosc zarobkow, oszczednosci i sposob prowadzenia konta juz byl. Nazywal sie komunizm. A ty sie dziwisz, ze ludzie nie chca twojego systemu (pomijam tepe kretynki). |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Limit oszczędności pieniężnych, podobnie jak debet środków pieniężnych zmniejsza się w tempie 1/10 twoich ostatnich twoich obrotów pieniężnych.> Kolejna ewolucja ad hoc twojego systemu. A ty sie dziwisz, ze ludzie nie biora cie na powaznie.To jest takie stare jak ja. Zapytaj Szarleya już 5 lat temu dyskutowaliśmy o tym. Nikt ci jednostek pieniężnych nie odbiera, system je unicestwia samoczynnie wg z góry zdefiniowanego algorytmu. Jeśli wchodzisz w system to z dobrodziejstwem inwentarza. > Podobny system, ktory odgornie dyktowal wysokosc zarobkow, oszczednosci i sposob prowadzenia konta juz byl. Nazywal sie komunizm.Znowu jestem komunistą choć propaguje własność wyłącznie prywatną o kryptograficznie zabezpieczonym świadectwie? Przed Szarleyem muszę tłumaczyć się z propagowania drapieznego kapitalizmu, przed Tobą z propagowania komunizmu. Jakich argumentów użyć? Zwariować można. > A ty sie dziwisz, ze ludzie nie chca twojego systemu (pomijam tepe kretynki).Nie chcą bo w ich umysłach wciąż panuje prymitywna kultura, która zmusza do wrogiego i bezwzględnego nastawienia do innych. Ludziom brakuje wyższych wartości i dopiero potrzeba je rozwinąć. I uważaj, bo jeśli będziesz że mną dłużej obcowal, któregoś dnia zechcesz tego co ja, wbrew innym podobnym do Ciebie z teraz. |
#712 1 na 1 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> Nikt ci jednostek pieniężnych nie odbiera, system je unicestwia samoczynnie wg z góry zdefiniowanego algorytmu. Jeśli wchodzisz w system to z dobrodziejstwem inwentarza.No to nie nikt ale system. Czyli pieniadze, ktore zarobilwm system mi odbiera. Dzis mozna wiele aktualnemu systemowi zarzucic ale nie odbiera ci zarobionych i odlozonych pieniedzy. Na twoj system nie zgodzi sie zaden czlowiek, ktory zarabia wlasna pieniadze. Nawet harcerze tacy jak ty (zyjacy z socjalu) nie zapisza sie. > >Podobny system, ktory odgornie dyktowal wysokosc zarobkow, oszczednosci i sposob prowadzenia konta juz byl. Nazywal sie komunizm.> Znowu jestem komunistą choć propaguje własność wyłącznie prywatną o kryptograficznie zabezpieczonym świadectwie?W polskim komunizmie tez byla prywatna wlasnosc.moi rodzice mieli zaklad krawiecki i jako pierwsi zaczeli w Polsce szyc tzw. naeciarki dla kobiet. Mozna bylo miliony zarobic. Ale zarowno cena zakupu materialu, marza sprzedazy jak i maksymalny miesiwczny zarobek byl odgornie dyktowany i kontrolowany. To nic innego jak unicestwianie kasy w twoij systemie. I tu i tu nie decyduje do konca o swoich ciezko zarobionych pieniadzach. I dlatego nigdy nie zdobedziesz nawet jednego zwolennika twojego poronionego pomylsu  > Nie chcą bo w ich umysłach wciąż panuje prymitywna kultura, która zmusza do wrogiego i bezwzględnego nastawienia do innych.Nie chca bo niektorzy pamietaja polski komunizm. A prawie wszyscy potrafia liczyc i wiedza co to praca. > Ludziom brakuje wyższych wartości i dopiero potrzeba je rozwinąć.Tak. Wyzsza wartosc to odgorna kontrola nad moja ciezko zarobiona kasa oraz odgorne manipulacje moim kontem i podatek od samej licencji. > I uważaj, bo jeśli będziesz że mną dłużej obcowal, któregoś dnia zechcesz tego co ja, wbrew innym podobnym do Ciebie z teraz.Nie sadze  |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Co to za człowiek jeśli to nie tajemnica?Co to za fabryka w której pracowałeś "do odwodnienia" jeśli to nie tajemnica? Zapomniałem Hamerlik - zwolennik jawności może mieć tajemnice > Wiesz gdzie mieszka i co posiada, żebyś mógł właściwie wycenić wasze wzajemne świadczenia?Wiele razy udowodniłem, że ta wiedza nie spowoduje zmiany ceny > Mam nadzieję, że nikt nie egzekwuje licencji Pana CD Project jeśli licencja ta nie jest opodatkowana, bo to byłaby bandytka.Skończ pieprzyć o tym, że nie płaci się podatku od intelektualne własności Płaci się, i to całkiem spory
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#714 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Jeśli nie masz żadnej własności, nie płacisz żadnego podatku, uzyskujesz dochody podatkowe, ostatecznie twój debet ma wynieść 0 a limit oszczędności jednostek pieniężnych - 400 jednostek.Podsumowując 1 Nie można z mojego konta zabrać zaległych alimentów - bo to przemoc i kara i naruszanie prywatnego portfela 2 Ale można z mojego zabrać pieniądze za sprzedaż sadu, których nie wydałem na kupno nowego To nie jest przemoc, ani naruszanie prywatnego portfela? Czytasz czasem własne pyerdolety?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Jeśli nie masz żadnej własności, nie płacisz żadnego podatku, uzyskujesz dochody podatkowe, ostatecznie twój debet ma wynieść 0 a limit oszczędności jednostek pieniężnych - 400 jednostek.> Podsumowując> 1 Nie można z mojego konta zabrać zaległych alimentów - bo to przemoc i kara i naruszanie prywatnego portfela> 2 Ale można z mojego zabrać pieniądze za sprzedaż sadu, których nie wydałem na kupno nowego To nie jest przemoc, ani naruszanie prywatnego portfela?> Czytasz czasem własne pyerdolety?> Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyPieniądz służy WYŁĄCZNIE wymianie własności. Ilość pieniądza w obiegu nie może przekraczać wartości własności. Kreacja i emisja pieniądza do nowego właściciela = absorbcja i unicestwienie pieniądza od osób, które przestały być właścicielami. To żadna przemoc tylko UMOWA, której warunki i działanie znasz już, tj. przed dobrowolnym przystąpieniem do systemu stosunków społecznych opartych na jawnej księdze kapitału. Nie mylić z waszymi "umowami", w które kłamstwo i zlodziejstwo sa wpisane wobec czego przemoc jest wam koniecznie potrzebna. Prosiłem już abyś przestał kłamać, że obchodzi Cię los cudzych dzieci. Chcesz się tylko pozbyć problemu, widoku cierpiących ludzi, którym brakuje, żeby dac upust swojej chciwości. Potrzebami małych dzieci nie dasz rady usprawiedliwić systemu kłamstw i przemocy. Chcesz pomóc to daj swoje. Nie chcesz pomagac, nie dawaj ale nie kłam, że pomagasz stosując groźby i przemoc. Nie po to pieniądze są prywatne, żeby Szarley decydował jak je wydać. To, że zmowa urzędników z banksterami teraz to umożliwia nie znaczy, że świat nadal musi pozostać tak prymitywny. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > W polskim komunizmie tez byla prywatna wlasnosc.moi rodzice mieli zaklad krawiecki i jako pierwsi zaczeli w Polsce szyc tzw. naeciarki dla kobiet. Mozna bylo miliony zarobic. Ale zarowno cena zakupu materialu, marza sprzedazy jak i maksymalny miesiwczny zarobek byl odgornie dyktowany i kontrolowany. To nic innego jak unicestwianie kasy w twoij systemie. I tu i tu nie decyduje do konca o swoich ciezko zarobionych pieniadzach. I dlatego nigdy nie zdobedziesz nawet jednego zwolennika twojego poronionego pomylsu  Na zwolenników mojego modelu jeszcze trzeba poczekać aż wasz tzw. kapitalizm zacznie wykolejac się pod wpływem nadmiernej koncentracji własności. Przerażają Cię propagowane przeze mnie mechanizmy ograniczajace zdolność koncentracji kapitału ale niepotrzebnie, bo tak naprawdę powinna przerażać Cię wizja rozwoju waszego kapitalizmu. Nadmierna koncentracja własności prowadzi do rozpadu społeczeństwa i w rezultacie do wojny. Jak zauważysz, że wojna z nierealnej staje się powoli realna to przypomnij sobie O moim modelu. Utracić wszystko w moim modelu to nie jest żadna tragedia, po prostu wstajesz rano, idziesz do roboty i zarabiasz na swoje przeżycie. Nie mylić z waszym modelem, w którym gdy nadejdzie kryzys, nie znajdziesz pracy za nic, nawet gdy będziesz tego bardzo chciał. To jest dość zasadnicza różnica między naszymi modelami. |
#717 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Pieniądz służy WYŁĄCZNIE wymianie własności. Ilość pieniądza w obiegu nie może przekraczać wartości własności.Więc bez ściemy, wreszcie napisałeś otwarcie: Szarley może sprzedać sad, ale nie może mieć za to pieniędzy > unicestwienie pieniądza od osób, które przestały być właścicielami.I dziwisz się tłumom jakie walą do twojej strefy? > Prosiłem już abyś przestał kłamać, że obchodzi Cię los cudzych dzieci.Los twoich dzieci powinien przede wszystkim obchodzić ciebie Nie czuję się w obowiązku finansować ich jedzenia jeśli masz takie dochody jakie masz > Chcesz pomóc to daj swoje.... bo Hamerlik kasę wydał na zioła i hazard? Nie, dobroczyńco, na swoje dzieci najpierw płac sam. Jak ci braknie to mogę dołożyć, ale kilkanaście tysięcy złotych dochodu musi ci wystarczyć. > Nie po to pieniądze są prywatne,> unicestwienie pieniądza od osób, które przestały być właścicielami.Dla mnie żadna różnica, czy mi ktoś pieniądze zabrał czy uległy unicestwieniu. Przeczytaj te dwa zdania. I rozpłacz się jaki zły szarley świat dla ciebie ustanowił Argumenta oczywiście nie doczekały się odpowiedzi Intelektualnie cię przerosły
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Wiesz gdzie mieszka i co posiada, żebyś mógł właściwie wycenić wasze wzajemne świadczenia?> Wiele razy udowodniłem, że ta wiedza nie spowoduje zmiany cenyGdyby wiedza o posiadanym mieniu nie zmieniała stosunku innych ludzi do Ciebie, to nie tailbys swoich posiadłości, bo po co? Niczego nie udowodniłes. Dałeś tylko przykład całkowitej bezsilności biedoty w waszym ukochanym modelu socjalizmu korporacyjnego, gdzie bogaci za świadczenia płacą mniej niż bieżący. > >Mam nadzieję, że nikt nie egzekwuje licencji Pana CD Project jeśli licencja ta nie jest opodatkowana, bo to byłaby bandytka.> Skończ pieprzyć o tym, że nie płaci się podatku od intelektualne własnościNazwijmy własność intelektualna po ludzku, żeby każdy zrozumiał o co w niej chodzi - własnością czynności. Zatem bądź tak miły o nam tu opisz jaki podatek Pan CD Project płaci od licencji na Wiedźmina? Ale o podatku od sprzedaży licencji mi nie wspominaj, bo mnie nie obchodzi, ja też mógłbym zająć cała ziemię, nikomu jej nie wynająć i podatków żadnych nie płacić ale inni z zajęcia przeze mnie tej ziemi żadnej korzyści nie mieliby. > Płaci się, i to całkiem sporyIle gość CD Project płaci od posiadania licencji Wiedźmina i na jakiej podstawie? Ile Ty płacisz od posiadania patentu, niezależnie od jego sprzedaży? Ile autor piosenki płaci od posiadanych do niej praw jeśli nikomu na świecie nie pozwoli piosenki ni razu wykonać? 0? NULL? Zupełnie nic? I sądzisz, że społeczeństwu opłaca się egzekwować posiadanie przez Korwina-Mikkiego 8 działek budowlanych, których nie potrzebuje i na których niczego nie zbuduje kiedy ten nie zapłaci ani grosza podatku od ich posiadania? No dobra przepraszam zapłaci psi grosz, symboliczny, na waciki dla urzędników, bo na dopłaty dla banksterki kasa musi pójść od biedoty zebrana przy zakupie chleba. |
#719 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Pieniądz służy WYŁĄCZNIE wymianie własności. Ilość pieniądza w obiegu nie może przekraczać wartości własności.> Więc bez ściemy, wreszcie napisałeś otwarcie:> Szarley może sprzedać sad, ale nie może mieć za to pieniędzyOtwarcie. Kasę za sad możesz przejesc albo wydać na zakup nowego sadu ale utrzymać wartości w zebranej kasie Ci nie wolno. Wartość możesz przechować jedynie w opodatkowanej własności. I nie myśl, że ten mechanizm ma Cię niszczyć albo osłabic wprost przeciwnie. Czego Ty nie możesz pojac w swej chciwości, swoimi oszczędnościami pieniężnymi kreujesz bezrobocie. Doprowadzasz do zahamowania produkcji i konsumpcji w tym także własnej, pomimo gotowości wszystkich do pracy. > >unicestwienie pieniądza od osób, które przestały być właścicielami.> I dziwisz się tłumom jakie walą do twojej strefy?Stoi za tym prymitywne postrzeganie bogactwa. Żadnemu człowiekowi nie potrzeba zapasów jedzenia na 2 zimy lecz każdemu człowiekowi potrzeba dużej dostępności do jedzenia. W moim modelu poczucie bezpieczeństwa ma wyniknąć z dużej dostępności do pracy a nie z duzego posiadania. > >Prosiłem już abyś przestał kłamać, że obchodzi Cię los cudzych dzieci.> Los twoich dzieci powinien przede wszystkim obchodzić ciebie> Nie czuję się w obowiązku finansować ich jedzenia jeśli masz takie dochody jakie maszNo i dobrze masz prawo zajmować się własnymi sprawami i nie chcij grzebać w cudzych portfelach, bo pod pozorem czynienia dla innych dobra przemocą, czynisz wszystkim zło. > >Chcesz pomóc to daj swoje.> ... bo Hamerlik kasę wydał na zioła i hazard?> Nie, dobroczyńco, na swoje dzieci najpierw płac sam. Jak ci braknie to mogę dołożyć, ale kilkanaście tysięcy złotych dochodu musi ci wystarczyć.Tak, bo każdy decyduje za siebie i za krew z własnej krwi. Człowiek musi także cierpieć, żeby się rozwijać więc bądź łaskaw się nie spierdalac w cudze życie. Człowiek zniewolony przez dobroczyńcow Szarleyow i ekipę staje się niedorozwiniety i głupi, przestaje kojarzyć, że jego działanie rodzi konsekwencje. Zostaw innych w spokoju i się odczep. Zajmij się swoimi sprawami. Pomysł o własnych dzieciach a innym pozwól decydować za siebie. > >Nie po to pieniądze są prywatne,> >unicestwienie pieniądza od osób, które przestały być właścicielami.> Dla mnie żadna różnica, czy mi ktoś pieniądze zabrał czy uległy unicestwieniu.> Przeczytaj te dwa zdania. I rozpłacz się jaki zły szarley świat dla ciebie ustanowił> Argumenta oczywiście nie doczekały się odpowiedzi> Intelektualnie cię przerosłyNa unicestwienie jednostek pieniężnych możesz się umówić dla wspólnego dobra, na zabranie pieniędzy przemocą umówić się nie można. Cenimy albo dobrowolne umowy albo agresywna przemoc. Drugi człowiek będzie rozwijał się tylko wtedy kiedy zostawisz mu wolność. Kiedy go zniewolisz zredukuje się do niedorozwinietego zwierzęcia, z którego istnienia nie będziesz miał żadnej korzyści. Zanim chwycisz za narzędzie przemocy zastanów się 2x co chcesz uczynić. Chcesz uczynić innych ludzi prymitywną masą? Niezdolna do kreacji niczego wartościowego? |
#720 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> Pieniądz służy WYŁĄCZNIE wymianie własności. Ilość pieniądza w obiegu nie może przekraczać wartości własności.Genialne. Szczerze nie rozumiem dlaczego przez 10 lat ani jeden debil nie zrozumial genialnosci tej ideii. Mam wlasnosc warta 500.000. Sprzedaje te wartosci . Dostaje 500.000 gotowki. Mam wlasnosc o wartosci 000.000 i gotowke 500.000 na koncie (super zabezpieczony portfel, do ktorego nikt, nikt, nikt, nikt, nikt, nikt, nikt, nigdy, nigdy, nigdy, nigdy, nigdy sie nie dobierze). System zabiera mi z mojego super zabezpieczonego portfela (do ktorego nikt, nikt, nikt, nikt, nikt, nikt, nikt, nigdy, nigdy, nigdy, nigdy, nigdy nie ma prawa sie dobrac) 500.000 bo wartosc mojego majatku wynosi 000.000 i nie moge miec 500.000 w super zabezpieczonym pprtfelu do ktorego nikt, nikt, nikt, nikt, nikt, nikt, nikt, nigdy, nigdy, nigdy, nigdy, nigdy sie nie dobierze. GE NIA LNE. A jakie motywujace. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|