Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi salek
>No jestem pod wrażeniem głębi wiedzy, mości 'ekonomisto'..

Na bazie pieniądza wśród homo sapiens dochodzi do wyksztalcenia się hierarchii ludzi i hierarchii celów społecznych.

Im właściwsze te hierarchie tym wartość pieniądza wyższa.

Nie nabiore się na Wasze - coś wiem ale nie powiem.
Albo wyskakujesz z argumentacji albo zamilcz, bo wszystko co wiesz to to, że chcesz bronić współczesnych zasad ale nie masz żadnego usprawiedliwienia.

salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Albo wyskakujesz z argumentacji albo zamilcz, bo wszystko co wiesz to to, że chcesz bronić współczesnych zasad ale nie masz żadnego usprawiedliwienia.

Już próbowałem. Argumenta, baranie, albo ignorujesz, albo uderzasz w lamenta. Więc po co? Poszukaj ich sobie sam w pierwszym-lepszym podręczniku do ekonomii.

#768
15-01-2019 22:12
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Jak debilu działają ubezpieczenia?
>Płacisz składkę - umowa obowiązuje, chorujesz - ubezpieczyciel się wycofuje
>Zdychasz i twoje ścierwo gnije, bo nie ma nawet na utylizację, przecież nie ma podatków, za które można skremować zwłoki, nie ma organizacji gmin bo nie ma podatków!!!
>Zwolenniku przemocy, zwolenniku tajemnic, zwolenniku 100% koncentracji kapitału
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Dlaczego zmusza mnie żebym rozwiązał wszystkie problemy?

Nie wiem w tej chwili wielu rzeczy, które jeszcze nie miały szansy się rozwinąć.

Naprawdę oczekiwalbys że przewidze wszystkie zachowania 7 mld ludzi.

Proponuję eksperyment uczelniany i można hznac, że dla nauki i zabawy. W eksperymencie będzie się rozwiązywać problem wytworzenia i dystrybucji kanapek a potem zobaczy się co można zrobić w kwestii ubezpieczeń.

W ethereum już rozwinęły się smartkontrakty, które być może są twoją odpowiedzią w sprawie ubezpieczeń.

Czy ja chcę kplektywizowac miasta i wsie, że się tak ciskasz?
Proponuję eksperyment ekonomiczny, publicznie jawny, że taki Szarley będzie mógł się przyjrzeć każdej transakcji w systemie siedząc w swoim domku na ciepłej emeryturze zajadajac gruszke ze swojego sadu, do którego można wejść i poczestowac się tylko za zgodą właściciela.

#769
16-01-2019 06:33
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Jak debilu działają ubezpieczenia?
>Dlaczego zmusza mnie żebym rozwiązał wszystkie problemy?

Ty proponujesz system, ty dopracowujesz szczegóły.
Chcesz sprzedać samochód, ale na pytanie czy ma hamulec, odpowiadasz, że go jeszcze nie wymyśliłeś? Daruj sobie.

>Nie wiem w tej chwili wielu rzeczy, które jeszcze nie miały szansy się rozwinąć.
Nie wiesz, ale już jesteś przekonany, że ten system jest doskonały, już nie wolno go krytykować, nie wolno o nic pytać!!!

>Naprawdę oczekiwalbys że przewidze wszystkie zachowania 7 mld ludzi.
Nikt nie przewidzi. Dlatego ustrojowe rozwiązania przyjmuje się zakładając że istnieje słabe ogniwo. Np istnieją przestępcy i jeśli zapewnimy im bezkarność, to będzie ich przybywać. Przemoc nie jest dobra, jest czasem konieczna

>Proponuję eksperyment uczelniany
Już ci pisałem:
1 Gówno proponujesz. Uciekasz od krytyki i argumentów, czyli twoja propozycja jest niepoważna
2 Nie akceptujesz nawet teoretycznej dyskusji nad tym eksperymentem
3 Proponujesz go chochołom

Co chcesz zaproponować Radzie wydziału? Swoje żale i konfabulacje?

CDN


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#770
16-01-2019 06:33
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
CD:

>Proponuję eksperyment ekonomiczny, publicznie jawny, że taki Szarley będzie mógł się przyjrzeć każdej transakcji w systemie siedząc w swoim domku na ciepłej emeryturze zajadajac gruszke ze swojego sadu, do którego można wejść i poczestowac się tylko za zgodą właściciela.

Po raz kolejny pytam jak to powinno wg ciebie wyglądać?

Czy każdy powinien mieć prawo bez mojej zgody wejść do mojego sadu i brać owoce?
Czy każdy powinien mieć prawo bez twojej zgody wejść do twojego mieszkania i wypić ci piwo?

Dlaczego twoją własność traktujesz w innych kategoriach niż moją!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
Dałem się głupio sprowokowac w niewłaściwym kontekście.
Popełniłem błąd.

Dziwię się, że twoich wypowiedzi, w których próbujesz porównywać mnie do zabójcy nikt nie dostrzega.

Mimo to przepraszam, pojechałem tępym hejtem i żałuję.

szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Dałem się głupio sprowokowac w niewłaściwym kontekście.
>Popełniłem błąd.

Ujawniłeś swoje rzeczywiste emocje i poglądy
Twoje mienie (piwo w lodówce) ma podlegać innym prawom niż moje (gruszki w sadzie)
To jest hipokryzja.

>Mimo to przepraszam, pojechałem tępym hejtem i żałuję.
Przyjmuję.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Ujawniłeś swoje rzeczywiste emocje i poglądy

Chwilowe pod twoim wpływem, w których pozwoliłem sobie na okrutny żart.
Tak długo mnie prowokowales aż Ci się wreszcie udało.

#774
18-01-2019 17:48
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Ujawniłeś swoje rzeczywiste emocje i poglądy
>Chwilowe pod twoim wpływem, w których pozwoliłem sobie na okrutny żart.

Emocje chwilowe, poglądy rzeczywiste i stałe

Dowód: nadal nie poradzisz wskazać dlaczego gruszki w moim sadzie mają podlegać innym prawom niż piwo w twojej lodówce

>Proponuję eksperyment ekonomiczny, publicznie jawny, że taki Szarley będzie mógł się przyjrzeć każdej transakcji w systemie siedząc w swoim domku na ciepłej emeryturze zajadajac gruszke ze swojego sadu, do którego można wejść i poczestowac się tylko za zgodą właściciela.

Twoje przeprosiny w tej materii są po prostu nieszczere jeśli nie poradzisz odpowiedzieć na pytanie przez ciebie sprowokowane

Cytat:
jak to powinno wg ciebie wyglądać?
Czy każdy powinien mieć prawo bez mojej zgody wejść do mojego sadu i brać owoce?
Czy każdy powinien mieć prawo bez twojej zgody wejść do twojego mieszkania i wypić ci piwo?


Nie zamiaruję poczuwać się do jakiejkolwiek winy z powodu tego że mam swój sad i twoje próby obwiniania mnie za to świadczą o twoim psychicznym odchyle
Nie zamiaruję pokutować za podstawienie płotu wokół sadu przeciwko zwierzynie, ale też takim ja ty - z problemami z uznaniem czyjej własności wara od furtki *
Nie zamiaruję poczuwać się do winy z powodu tego że mam dom - wbrew twoim słowom , nie budowałem go na ludzkiej krzywdzie
Nie zamiaruję poczuwać się do winy z powodu tego że będę miał dostatnią emeryturę. Może nie aż taką jak twoja w Berlinie, ale ja nie muszę porównywać się z Bezosem. No i nie bez znaczenia, nie ty decydujesz jak ma wyglądać moje prawo do oszczędności, wiec nikt mi emerytury nie zabierze.

* i nie rżnij głupa, że idąc do pracy nie zamykasz drzwi mieszkania.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
A ja nie zamiaruje uznać twoich, bo przez Ciebie i Tobie podobmych ustanowionych, praw i każdego chętnie przekonań, żeby też tego nie robil.

Ty nie uznajesz moich zasad ja twoich.
Mamy remis.

#776
18-01-2019 19:21
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>A ja nie zamiaruje uznać twoich, bo przez Ciebie i Tobie podobmych ustanowionych, praw

Zwolenniku pedofilii, oszustw, zabójstw, złodziejstwa


Kindergeld też oddasz?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
A Ty odebrane przemocą podatki?

#778
18-01-2019 19:42
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>A Ty odebrane przemocą podatki?

Tak.
Ja oddam wszystko co kiedykolwiek i komukolwiek przemocą zabrałem a ty oddasz Kindergeld

Zgadzasz się zwolenniku pedofilii, oszustw, zabójstw, złodziejstwa

Znów dowiodłeś tylko tego że nie rozumiesz własnych słów. Ja żadnych podatków nie pobieram, więcej płacę niż zyskuję. Ja nie dysponuję przemocą

Znów wyszedłeś na idiotę

Skończ jarać to gówno

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#779
18-01-2019 20:16
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>Nie po to powstał niepodrabiabialny pieniądz a teraz jeszcze zabezpieczony kryptograficznie, żeby ludzie potrzebowali sobie ufać.

Kryptografia tego typu - jak rozumiem z jakimś kluczem asymetrycznym (poza tym że służyć może do szyfrowania i potwierdzania tożsamości) służy jak rozumiem do stwierdzania prawdziwości danych. Taki system wymaga zaufanej strony trzeciej. Co jest tą stroną i jaki to jest model (rozproszony jak w gnupg czy scentralizowany jak np. w ssl czy podpisach kwalifikowanych)?

#780
18-01-2019 20:27
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>Zatem bądź tak miły o nam tu opisz jaki podatek Pan CD Project płaci od licencji na Wiedźmina?
>Ale o podatku od sprzedaży licencji mi nie wspominaj, bo mnie nie obchodzi, ja też mógłbym zająć cała ziemię, nikomu jej nie wynająć i podatków żadnych nie płacić ale inni z zajęcia przeze mnie tej ziemi żadnej korzyści nie mieliby.

Coś tu mieszasz (jak zwykkle).

1. Licencja komercyjna (tak w uproszczeniu) jest po to żeby nikt inny nie kopiował i nie sprzedawał np. taniej tego produktu.

2. Kupujesz prawo do używania produktu na określonych warunkach. I za zakup (ilośc sztuk) płaci firma podatek.

Jak to wg Ciebie ma być?


>>Płaci się, i to całkiem spory
>Ile gość CD Project płaci od posiadania licencji Wiedźmina i na jakiej podstawie?

>Ile Ty płacisz od posiadania patentu, niezależnie od jego sprzedaży?

Patent to nie licencja na program.

>Ile autor piosenki płaci od posiadanych do niej praw jeśli nikomu na świecie nie pozwoli piosenki ni razu wykonać?
>0?
>NULL?
>Zupełnie nic?

tak.

> W ogóle sądzisz, że społeczeństwu opłaca się egzekwować posiadanie przez Korwina-Mikkiego 8 działek budowlanych, których nie potrzebuje i na których niczego nie zbuduje kiedy ten nie zapłaci ani grosza podatku od ich posiadania?

Licencja (i to na głupkowatą grę w dodatku) to nie jest coś co się wyczerpuje i czego brak szkodzi (poza przypadkami patologicznych uzależnień) - możesz mieć nieskończoną ilość gier na Ziemi. Przykład słaby jak i cała księga kapitału

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365