Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#826
19-01-2019 13:18
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>To tak nie działa.
>Kiedy pozbywasz się wlasnoaco twój debet zostaje cofniety do 0.

No? Mam 100 telefonów po 1000. plus jeden debet na 1000? Pozbywam sie telefonów za 50k jednostek. i kupuje auto za 50k jednostek mając plus 50k jednostek za które automatycznie kupuje takie samo auto?

NIKT nie jest w stanie mi zabrać tego no chyba że komornik przemocą. Ale tego u ciebie nie ma.



>Kiedy kupisz kolejne rzeczy znowu od 0 wzrasta do wartości mienia.
>Tempo wzrostu i spadku debetu określałem na 1/10 twoich obrotów pieniężnych.
>Debet nie przekracza wartości jawnej i opodatkowanej własności.

Wszystko legalnie. drobnica na niskim podatku. A przecież sam pisałeś że musze szybko kupować bo trzymanie pieniędzy to zło. W czym problem?

>Podobnie sprawa ma się z limitem oszczędności pieniężnych.

Pieniądz robi pieniądz. Dom w rok?

#827
19-01-2019 14:15
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Dopuszczam konkurencję ksiąg kapitału tak jak współcześnie dopuszcza się konkurencję państw.

Czyli wolno mi założyć własną księgę bez niczyjej zgody? będę miał w niej pełną władzę, 100% kapitału i mam wszystkich w d.pie i nie muszę płacić podatków?

To kolejny sposób na uniknięcie podatku

Czytasz własne brednie?
Rozumiesz własny bełkot?

Chcesz zabronić biedocie wychodzenia z biedy i dziwisz się że nikt za tobą nie idzie?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#828
19-01-2019 14:24
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
SKOŃCZ PYERDOLIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To, że ty wziąłeś kredyt nie czytając umowy i to, że twoja żona kupiła telefon nie czytając umowy nie świadczy o tym że system jest zły, tylko o tym, że ty jesteś debilem i analfabetą.

Miliony ludzi budują domy korzystając z kredytu, kupują samochody korzystając z kredytu, TWORZĄ FIRMY I WYCHODZĄ Z BIEDY korzystając z kredytu, a ty chcesz im tego zabronić, bo ty się lepiej czujesz przy ludziach, którzy są biedniejsi od ciebie. To ci poprawia egostan







Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>To, że ty wziąłeś kredyt nie czytając umowy i to, że twoja żona kupiła telefon nie czytając umowy nie świadczy o tym że system jest zły, tylko o tym, że ty jesteś debilem i analfabetą.
>Miliony ludzi budują domy korzystając z kredytu, kupują samochody korzystając z kredytu, TWORZĄ FIRMY I WYCHODZĄ Z BIEDY korzystając z kredytu, a ty chcesz im tego zabronić, bo ty się lepiej czujesz przy ludziach, którzy są biedniejsi od ciebie. To ci poprawia egostan

Świat się zmienia, własność koncentruje się, rzeczywiście miliony budują domy ale cudze nie własne, takie, w których po wybudowaniu mogą pomieszkac ale zawsze płacąc komorne.

Ja dla przykładu wynajmuje mieszkanie od koncernu, który ma ich 2.000.000.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi j23a
>Widzisz ja nie cytuję stron WWW z propagandą tylko to co testowałem sam.
>Dałem wyżej przykład praktyczny.
>4 gości z czego 3 fikcyjnych + spekulant z forsa i ja + znajomi realni.
>Bo nie masz centrum autoryzacji hierarchicznego i niezależnego arbitra.
>Autoryzujesz się na osobę/konto. Nie ma żądnego kantu do wykazania.
>We wszystkim mnie przegłosujesz i wydymasz w tym systemie.

Do księgi kapitału zgłosić świadectwo, własności, odwołać świadectwo, zgłosić użytkownika, odwołać użytkownika może każdy. Większość kapitału akceptuje to lub nie. Jeśli większość kapitału narobi szajsu mienie zapisane w księdze straci wartość.
Równie dobrze teraz większość kapitału BTC działając wspólnie mogłaby narobić szajsu oszukując resztę ale wówczas BTC byłby wart mniej niż zero. Dlatego nikt z posiadaczy BTC nie pójdzie na systemowe oszustwa.
W interesie większości kapitału jest trzymać się zasad tak samo jak w interesie bankiera jest wypłata zdeponowanej u niego kasy.

>nie ma żadnego dziedziczenia ani praw własności ani intelektualnych ani normalnych ani nic.

Jak to? Ze swoim robisz co chcesz, chcesz dziecku przelać całą posiadaną kasę, to przelej, chcesz dziecku przelać wszelką własność zrób to. Co jest twoje to twoje jest i możesz robić z tym co chcesz.
Prawo własności intelektualnej w moim modelu zastępuje prawo własności czynnościowej na wzór i podobieństwo własności rzeczowej. Warto podkreślić, że własność czynności jest opodatkowana tak samo jak własności rzeczy.

>Ani tego że komuś może się nie chce brać udziału w wyścigu do nikąd (ten będzie przegrany od razu). Nadkomuna doskonała. Czy raczej coś z czarnych SF, "Człowiek przeciążony" Ballarda to jest przy tym pikuś.
>Początki takiego społeczeństwa masz na Facebooku. Cenzura, podniecanie się lajkami i inne takie. Wytrzymałem 2 tygodnie tej bzdury, dane które mnie interesowały były wyłącznie tam bo tak (to też jest znamienne i jak łatwo zgadnąć ostatecznie skończyło się klapą .

Ale co to właściwie znaczy? Trudno określić.

>>Większość kapitalu będzie dbała o wartość kapitału księgi. Tu nie ma miejsca na złe decyzje albo na niepoważne decyzje, bo od tego zależy jakość życia.
>Na jakim obszarze to działa ? Mam decydować o kopalni na Śląsku czy co?

Współtworząc większość kapitału decydujesz o zmianach świadectw własności i zmianach użytkowników księgi. Jeżeli ktoś zgłosi do księgi kapitału własność kopalni na Śląsku będziesz decydował o ustanowieniu dla tej własności świadectwa.

>I w normalnym państwie (nawet RP szajsie) jestem na samym dole z pensją i co ?
>Zmuś mnie do czegoś. Nawet z chaty Ciebie wywalę bo całość jest moja.

Mówisz o swobodzie w twoim własnym domu, wszędzie poza nim będziesz musiał się podporządkować innym właścicielom.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>>Dopuszczam konkurencję ksiąg kapitału tak jak współcześnie dopuszcza się konkurencję państw.
>Czyli wolno mi założyć własną księgę bez niczyjej zgody? będę miał w niej pełną władzę, 100% kapitału i mam wszystkich w d.pie i nie muszę płacić podatków?

A kto Ci zabroni?
Tylko czy w okół tej księgi rozwinie się jakaś społeczna organizacja?

>To kolejny sposób na uniknięcie podatku
>Czytasz własne brednie?
>Rozumiesz własny bełkot?
>Chcesz zabronić biedocie wychodzenia z biedy i dziwisz się że nikt za tobą nie idzie?

Nikt za mną nie musi nigdzie iść, bo i ja nigdzie się nie wybieram.
Każdy jednak może rozważyć co jest dla niego tak naprawdę dobre.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
>kupuje auto za 50k jednostek mając plus 50k jednostek za które automatycznie kupuje takie samo auto?

Pytanie po co Ci drugie auto i czy zdołasz uczynić je wystarczająco produktywnym, żeby nie pożarł Cię podatek i żebyś tego auta nie stracił skutkiem braku zdolności zapłacenia podatku.

Nie wystarczy Ci kasy za zapłatę podatku, to tracisz świadectwo własności uzyskując w zamian kasę z najwyższej wyceny a debet się automatycznie cofa w tempie 1/10 obrotów pieniężnych.

Wychodzi na to, że w moim modelu nie musisz martwić się o źródło pożyczek pomimo kryptograficznego zabezpieczenia środków pieniężnych.

>NIKT nie jest w stanie mi zabrać tego no chyba że komornik przemocą. Ale tego u ciebie nie ma.

Nie zrezygnowałem z przymusowej egzekucji w odniesieniu do jawnej i opodatkowanej własności a jedynie w odniesieniu do zobowiązań, które wg mnie wszystkie mogą być wyrażone w pieniądzu.

>>Kiedy kupisz kolejne rzeczy znowu od 0 wzrasta do wartości mienia.
>>Tempo wzrostu i spadku debetu określałem na 1/10 twoich obrotów pieniężnych.
>>Debet nie przekracza wartości jawnej i opodatkowanej własności.
>Wszystko legalnie. drobnica na niskim podatku. A przecież sam pisałeś że musze szybko kupować bo trzymanie pieniędzy to zło. W czym problem?
>>Podobnie sprawa ma się z limitem oszczędności pieniężnych.
>Pieniądz robi pieniądz. Dom w rok?

Zarzucano mi miesiącami a może latami, że w moim modelu niemożliwe jest zbudowanie domu.
Ty zdaje sie mówisz o przyśpieszonej budowie.
Tak, dom w rok, czemu nie, z tym że potem już zawsze podatek od tego domu.

#833
20-01-2019 00:11
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>Jak to? Ze swoim robisz co chcesz, chcesz dziecku przelać całą posiadaną kasę, to przelej, chcesz dziecku przelać wszelką własność zrób to. Co jest twoje to twoje jest i możesz robić z tym co chcesz.

Przeciez twoj duposystem zabierze kase dziecku bo w twoim systemie mozna miec tylko tyle kasy ile ma sie wlasnosci. A dziecko raczej nie posiada wiele.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi salek
>>A w Twoim systemie? Jedna k***a wielka niewiadoma.
>W 'systemie' krystka? No to proste - mówi się 'spi******jcie' i temat ogarnięty. Umów przecież według krystka nie trzeba dotrzymywać.

Uważam, że umowy są dobrowolne i trwają dopóki strony ich chcą.
Abyś nie został pozbawiony świadczenia wzajemnego wszelkie zobowiązania winny być wyrażone w natychmiastowym przelewie pieniądza.
Pieniądz jest nośnikiem zobowiązań, niczego nie powinieneś zrobić za obietnice a wszystko jedynie za kasę.
Gdybyś uzyskał kasę ze świadczenie umowa w każdej chwili mogłaby być rozwiązana przed każdą ze stron. Świadczenia wzajemne wówczas uzyskasz od innych za pozyskaną kasę.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
>>Jak to? Ze swoim robisz co chcesz, chcesz dziecku przelać całą posiadaną kasę, to przelej, chcesz dziecku przelać wszelką własność zrób to. Co jest twoje to twoje jest i możesz robić z tym co chcesz.
>Przeciez twoj duposystem zabierze kase dziecku bo w twoim systemie mozna miec tylko tyle kasy ile ma sie wlasnosci. A dziecko raczej nie posiada wiele.

Dziecko ma limit oszczędności i przelejesz mu kasy tyle tylko na ile ten limit pozawala. Chcesz go rozszerzyć to przelej mu własność, uczyń odpowiedzialnym i zobowiąż do zapłaty podatku.

Nie zapominajmy, że kapitał to hierarchia i niewłaściwe jednostki nie powinny stawać się nadrzędne.

#836
20-01-2019 00:39
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>Abyś nie został pozbawiony świadczenia wzajemnego wszelkie zobowiązania winny być wyrażone w natychmiastowym przelewie pieniądza.
>Pieniądz jest nośnikiem zobowiązań, niczego nie powinieneś zrobić za obietnice a wszystko jedynie za kasę.

Sprzedalem zelazko za kase wiedzac, ze jest felerne. Jak mam kase a klient ma zjebane zelazko. Ja kase moge zatrzymac bo nie musze niczego naprawic lub kasy oddac. Fajny duposystem dla cwaniakow. I oszukanym klientom powiedziec, ze nie kupili felernego zelazka za obietnice a za kase

>Gdybyś uzyskał kasę ze świadczenie umowa w każdej chwili mogłaby być rozwiązana przed każdą ze stron. Świadczenia wzajemne wówczas uzyskasz od innych za pozyskaną kasę.

No. Kupuje swiadczenie murarza, place za etap po czym murarz z kasa spierdala. A nie... stop. Zapomnialem. Stoje nad murarzem i poace za kazda postawiona cegle. A w miedzyczasie sledze w internecie wszystkich ludzi i glosuje za ich podatkiem

#837
20-01-2019 00:43
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
.
>Dziecko ma limit oszczędności i przelejesz mu kasy tyle tylko na ile ten limit pozawala.

Czyli to co napisales przed chwila "Ze swoim robisz co chcesz, chcesz dziecku przelać całą posiadaną kasę, to przelej,..."

jest nieprawda. Nie przelejesz mu wszystkiego jesli to wszystko jest wieksze niz wlasnosc=limit dziecka

Sprawdziles polaczenie??.



#838
20-01-2019 07:18
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Świat się zmienia, własność koncentruje się,
Masz rację!!!!! I to jest złe. I nie rozumiem dlaczego promujesz system, który spowoduje wzrost koncentracji własności

Zbyt wielki jest margines biedy? Masz rację! I nie rozumiem, dlaczego chcesz zamykać ludziom biednym możliwości wyjścia z biedy

>rzeczywiście miliony budują domy ale cudze nie własne,
Powtórzę: NIE PYEDRDOL , wziąłem kredyt, zbudowałem dom i jest mój. A tym masz pretensje, że mam dom

>Ja dla przykładu wynajmuje mieszkanie od koncernu, który ma ich 2.000.000.
Bo jesteś leniwym, rozrzutnym, tępakiem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#839
20-01-2019 07:21
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>Dopuszczam konkurencję ksiąg kapitału tak jak współcześnie dopuszcza się konkurencję państw.
>>Czyli wolno mi założyć własną księgę bez niczyjej zgody? będę miał w niej pełną władzę, 100% kapitału i mam wszystkich w d.pie i nie muszę płacić podatków?
>A kto Ci zabroni?
>Tylko czy w okół tej księgi rozwinie się jakaś społeczna organizacja?

Oczywiście! Kilkuset albo i więcej takich, którzy nie będą chcieli płacić żadnych podatków

>>Chcesz zabronić biedocie wychodzenia z biedy i dziwisz się że nikt za tobą nie idzie?
>Nikt za mną nie musi nigdzie iść, bo i ja nigdzie się nie wybieram.
>Każdy jednak może rozważyć co jest dla niego tak naprawdę dobre.

Na pewno nie jest dobre dla biedoty tkwić w biedzie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Uważam, że umowy są dobrowolne i trwają dopóki strony ich chcą.
>Abyś nie został pozbawiony świadczenia wzajemnego wszelkie zobowiązania winny być wyrażone w natychmiastowym przelewie pieniądza.

Zapytam po raz kolejny jak w tym krystkonizmie działają ubezpieczenia!

>Pieniądz jest nośnikiem zobowiązań, niczego nie powinieneś zrobić za obietnice a wszystko jedynie za kasę.

Zapytam po raz kolejny jak w tym krystkonizmie działają ubezpieczenia!

>Gdybyś uzyskał kasę ze świadczenie umowa w każdej chwili mogłaby być rozwiązana przed każdą ze stron.
Zapytam po raz kolejny jak w tym krystkonizmie działają ubezpieczenia!

Pytanie 2;
Zwolenniku jawności: napisz za ile gęsi twoi rodzice kupili ci maturę, bo z twoim intelektualnym poziomem nie zdałeś jej , a ty jeszcze wykonfabulowałeś sobie tytuł magistra ekonomii!!!!!!!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365