 |
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2019 13:46 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
-1 na 7 | Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?
Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?
Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..#871 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > JawnośćZwolenniku "jawności", napisz gdzie jest fabryka w Niemczech w której pracownicy pracują przykuci do maszyn po 12 godzi za miskę ryżu > Jawność kapitału ma zahamować oszustwa, podatek od własności nadmierna jej koncentracje a jawny wybór podatku egoizm i bezwzglednosc.Ojeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, zróbmy paluszkiem kiś - kiś oszustowi, a zaraz odda za felerne żelazko i Ambergold SKOŃCZ PIEPRZYĆ O TYM PODATKU SKORO JUŻ CI KILKAKROĆ UDOWODNIONO ŻE BĘDZIE GROSZOWY, A TY ZAWSZE UCIEKAŁEŚ OD ARGUMENTÓW 1 Argument jawności głosowania - zagłosuj za wysokim podatkiem właściciela mieszkania które wynajmujesz. 2 Argument wydzielenia płotu jako osobnej własności - Amazon za płotem nie ma wartości, bo nikt do niego nie wejdzie, więc podatek jest tylko od płotu 3 Argument 100% koncentracji kapitału - zerowy podatek przykład gospodarzy 4 Argument założenia odrębnej księgi kapitału - założę swoją i uznam swoją własność bez podatku 5 Argument nieściągalności podatków - jw. A debil udający magistra ekonomii dalej będzie PYERDOLIŁ o podatku od własności obalić argumentoma? to jeszcze raz będzie PYERDOLIŁ o podatku od własności 2+2=4? Znów będzie PYERDOLIŁ o podatku od własności Pokaż jak działają w twoim systemie ubezpieczenia? Odpowiedź, że nie tak jak obecnie jest dowodem pogardy pytającego
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#872 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Ilu ludziom tłumaczono że Ambergold to oszustwo?> W swej chciwości i pragnieniu zarobienia na niezrobieniu niczego dla nikogo naiwnie uwierzyli w przemoc Pana komornika,Chciwy, leniwy, rozrzutny, tępaku! przecież to właśnie TY - KRYSTIAN HAMERLIK - KONOPKA proponujesz system w którym człowiek ma powierzać swoje pieniądze w oparciu o opinie innych Plichta miał dobrą opinię, jak każdy twórca finansowej piramidy na początku bo to jego kapitał Jest wzorcowym modelem krystkonizmu; nachapać się oszukać i skorzystać na bezkarności > Gdyby od początku wiedzieli, że żaden komornik nie przyjdzie im z odsieczą...Ty od początku wiedziałeś w co się pakujesz biorąc kredyt na kupno ziemi, a jakoś....
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#873 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> Ty sądzisz, że ludzie pomimo pełnej wiedzy o kapitale nadal będą podejmować niekorzystne dla siebie decyzje ekonomicznie.Tak. Tak właśnie będzie. I końmi ich od nich nie odwiedziesz. Polecą na wypastowane opony i wyplakowane wnętrze jak ćma do lampy. Miliardy dolców wydawane na reklamę świadczą o tym. Pomyśl ile ludzi chla wódę, pomyśl ile ma zwyczajnie wywalone na to co jest. Są targetem. Koncerny dostają miliardowe kary i jakoś nie klękają. Dlaczego wynajmujesz mieszkanie od Niemca? Mówisz że ma dwa miliony (tak swoją drogą podaj nazwę). Złapali cię na "roboty"? Czy sam tam pojechałeś? To ty tworzyłeś tworzysz i będziesz tworzył ten system. Możesz się wkurwiać ale taka jest prawda. W Niemczech jest lepiej niż w twojej strefie i z tego nie zrezygnujesz. Nie zwalczysz konformizmu bo system dba byś zasilał jego kasę. Dał ci zapomogę stabilny bo niemiecki chleb było nie było 3 gospodarka świata to zbyt wiele byś opodatkował swoje pieniądze w swojej strefie. |
#874 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Tak. Tak właśnie będzie. I końmi ich od nich nie odwiedziesz. Polecą na wypastowane opony i wyplakowane wnętrze jak ćma do lampy.W tej wypowiedzi zawiera się pogarda dla innych ludzi i zastanawiam się czy z nimi zamierzasz zdążać do gwiazd? Ludzie nie są idiotami, stają się nimi w pewnych okolicznościach a podstawową spośród wszystkich jest zniewolenie. > Miliardy dolców wydawane na reklamę świadczą o tym. Pomyśl ile ludzi chla wódę, pomyśl ile ma zwyczajnie wywalone na to co jest. Są targetem.To nieprawda. To tylko pozór wywalenia, zwany inaczej konformizmem. Gdyby cokolwiek zagroziło ich nawykom i stylowi życia widziałbyś jak szybko uaktywnialiby się. > Koncerny dostają miliardowe kary i jakoś nie klękają.Kary pieniężne dla koncernów to tylko forma doraźnego opodatkowania. Urzędnicy próbują karami łatać dziurawy system. > Dlaczego wynajmujesz mieszkanie od Niemca? Mówisz że ma dwa miliony (tak swoją drogą podaj nazwę). Złapali cię na "roboty"? Czy sam tam pojechałeś?> >To ty tworzyłeś tworzysz i będziesz tworzył ten system. > Możesz się wkurwiać ale taka jest prawda.Chyba nakłamałem bo teraz czytam, że Vonovia ma tylko 400.000 mieszkań. A przysiągłbym, że słuchałem wiadomości gdzie była mowa o blisko 2 mln. Co za skucha. Widzisz ile wiem o wynajmującym mi mieszkanie? Nic. Totalnie nie mam pojęcia kto za tym stoi a mieszkam tu już blisko 8 lat. > W Niemczech jest lepiej niż w twojej strefie i z tego nie zrezygnujesz.Na razie mam alternatywę czysto teoretyczną ale zdążam, żeby przekuć ideę w czyn. > Nie zwalczysz konformizmu bo system dba byś zasilał jego kasę. Dał ci zapomogę stabilny bo niemiecki chleb było nie było 3 gospodarka świata to zbyt wiele byś opodatkował swoje pieniądze w swojej strefie.Nie zamierzam rezygnować z żadnego dobrobytu. Mój model może być nakładką na współczesny system. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Pokaż jak działają w twoim systemie ubezpieczenia?> Odpowiedź, że nie tak jak obecnie jest dowodem pogardy pytającegoNic prostszego. Wystarczy, że jako ostatni sprawiedliwy utworzysz fundusz ubezpieczeniowy, zaczniesz zbierać składki na swój rachunek i wypłacać ubezpieczenia. Podpiszesz fundusz ubezpieczeniowy swoim nazwiskiem, nie schowasz się za internetowym nickiem, i żadnego ubezpieczonego nie oszukasz ale wszystkich potraktujesz sprawiedliwie. Dzięki temu mimo zaszyfrowania portfeli ubezpieczenia będą działać. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >I nie kłam w sprawie podatków. Wybrałeś tajnie funkcjonariuszy państwa, którzy ustanowili przymusowy podatek> Nie mam praw wyborczych Żadnych podatków ani nie ustanawiałem ani nie pobierałem> Łżesz na poziomie wieprza> >Obiecałes, to oddaj cały podatek od chleba, którego jesteś źródłem, chyba że nie masz honoru.> W swoim kraju jestem płatnikiem netto. Więcej płacę, niż otrzymuję.> Podtrzymuję - zadeklarowałeś - oddaj Kindegeld, ja warunki UMOWY spełniłem> Oczywiście UMOWA obowiązuje dopóki chcesz i niniejszym sam udowodniłeś co warta jest UMOWA w krystkonizmie> Znów wyszedłeś na idiotę... przykro miA co, kryminalista, że nie masz praw wyborczych? Bo chyba nie odnosisz się do praw wyborczych w Polsce wyrzucając mi niemiecki Kindergeld? Nie wybierasz tajnie funkcjonariuszy państwa, którzy mają załatwić za Ciebie to co chcesz? Nie wierzę. |
#877 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Tak. Tak właśnie będzie. I końmi ich od nich nie odwiedziesz. Polecą na wypastowane opony i wyplakowane wnętrze jak ćma do lampy.> W tej wypowiedzi zawiera się pogarda dla innych ludzi i zastanawiam się czy z nimi zamierzasz zdążać do gwiazd?Tak zmierzam...a raczej zamierzam nie być wydymany i to nie przez wielki koncern a przez typa który szkli mi oczy plakiem. > Chyba nakłamałem bo teraz czytam, że Vonovia ma tylko 400.000 mieszkań.> A przysiągłbym, że słuchałem wiadomości gdzie była mowa o blisko 2 mln. Co za skucha. Widzisz ile wiem o wynajmującym mi mieszkanie? Nic. Totalnie nie mam pojęcia kto za tym stoi a mieszkam tu już blisko 8 lat.Ciebie trzeba sprawdzać jak dziecko. Na dzień 30 września 2018 r. Nieruchomość Portfolio Vonovia 400 735 mieszkań
Sprawdziłem to w raporcie dla inwestorów investoren(*)000A1ML7J1-Q3-2018-EQ-D-00.pdf
strona ósma jakby co I jakieś +100k mieszkań tu i tam Teraz jeszcze te łańcuchy o które pyta szarley i picie wody z rzeki.....> >W Niemczech jest lepiej niż w twojej strefie i z tego nie zrezygnujesz.> Na razie mam alternatywę czysto teoretyczną ale zdążam, żeby przekuć ideę w czyn.> >Nie zwalczysz konformizmu bo system dba byś zasilał jego kasę. Dał ci zapomogę stabilny bo niemiecki chleb było nie było 3 gospodarka świata to zbyt wiele byś opodatkował swoje pieniądze w swojej strefie.> Nie zamierzam rezygnować z żadnego dobrobytu. Mój model może być nakładką na współczesny system.konformizm Tak swoją drogą. W 3 lata masz zwrot kapitału tej Vonovii i jeszcze dywidenda 3% rocznie na wakacje.  |
#878 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Pokaż jak działają w twoim systemie ubezpieczenia?> Nic prostszego. Wystarczy, że jako ostatni sprawiedliwy utworzysz fundusz ubezpieczeniowy, zaczniesz zbierać składki na swój rachunek i wypłacać ubezpieczenia.Bzdura. Nie jestem ubezpieczeniowcem, nie znam się na tym. Lubię miód, ale nie hoduję pszczół Nadal wynikający z pogardy dla rozmówcy brak odpowiedzi na pytania: Jak w twoim systemie działają ubezpieczenia?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#879 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Podtrzymuję - zadeklarowałeś - oddaj Kindegeld, ja warunki UMOWY spełniłem> >Oczywiście UMOWA obowiązuje dopóki chcesz i niniejszym sam udowodniłeś co warta jest UMOWA w krystkonizmie> >Znów wyszedłeś na idiotę... przykro mi> A co, kryminalista, że nie masz praw wyborczych?Nie mam praw wyborczych ani w Polsce ani w Niemczech, a to oznacza, że kłamiesz pisząc że wybierałem twój rząd. A skoro tak, to zgodnie z umową: ja oddałem wszystkie zabrane przemocą podatki = ty oddaj Kindergeld > Nie wybierasz tajnie funkcjonariuszy państwa, którzy mają załatwić za Ciebie to co chcesz?Nie > Nie wierzę.Twój problem
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#880 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > > Rożnica w gaży tak, a co za tym idzie w pewnych zdolnościach> W tym np. taka zdolność, jak bycie krewnym pracodawcyCo do CR7 sprawa się nieco komplikuje, nie słyszałem by był on krewnym Massimiliano Allegri ale ok, przykłady Kuby Błaszczykowskiego i Jerzego Brzęczka oraz szarleya (jest krewnym samego siebie (jest swoim pracodawcą)) świadczą na Twoją i K H-K korzyść. 2:1 dla Ciebie  > Z tego co wiem, adopcja w średniowiecznej Europie wyglądała> zupełnie inaczej Nie porównywałam adopcyj, tylko pokazałam, że> i dzisiejszym niewolnikom odbiera się dzieciPrzykład CR7 i jego dzieci znów zdaje sie temu przeczyć. A przecież dał się sprzedać = niby niewolnik. Coś mi się zdaje, że problem nie do końca tkwi w tenencji społeczenstw do niewolenia swoich członków..
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#881 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Tępakiem - ponieważ podpisałeś umowę skrajnie dla ciebie niekorzystnąMiałem wgląd w 2006r. w umowę kredytową z mBankiem. Dla kogoś, kto miał zdolność kredytową, nie widziałem tam wiele niekorzystnych zapisów. Dwie główne rzeczy (oczywiście pomijam podwyższony procent od przeterminowanych i niespłacanych odsetek) które nie były tam do końca jasne: 1. Wahania franka (ryzyko brał na siebie klient i bank, choć bank wiedział dużo lepiej niż klient jaka będzie w przyszłości tendencja kursu. Dlatego reklamował franka, do czego przyczynił się m.in. późniejszy poseł Ryszard Petru, ktory wkrótce szybko z tego franka uciekł i siedział cicho) 2. Dowolnie ustalany przez bank spreed. Rządy PO/PSL zmieniły jednak ten złodziejski proceder bodajże w 2011r. Z tego co pisze Hamerlik, wziął on kredyt w 2007 r. na równowartość około 100 tys PLN. Ja wziąlem rok wczesniej na podobną sumę. Spłaciłem go w 7 lat. Nie uwazam, że jestem tępakiem ponieważ podpisałem umowę z mBankiem. Kluczem do skukcesu był wklad własny + fach w ręku i stabilna praca. Tego Hamerlik nie miał, jednak mimo to podpisał niby niekorzystną umowę kredytową na którą teraz pomstuje. Gdzie zatem tkwi problem? 100 tys PLN to nie była suma (nawet zwielokrotniona przez kurs franka, który od 2007 r. podskoczył 2x) której nie mógłby spłacić absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Powtórzę: kluczem do sukcesu był jakiś tam wkład własny + fach w ręku i stabilna praca. Kto zabrał Hamerlikowi fach z ręki i stabilną pracę?Kto zmusił go do kupna działki bez - jak się domyślam - wkładu wałsnego? Wreszcie: kto zmuszał go do płodzenia dzieci akurat w czasie, gdy były mu potrzebne pieniądze do spłacania odsestek? Dla mnie coraz jaśniejszym staje się fakt, że ta 'bieda' w której obecnie tkwi, to był jego własny wybór. Może nie zawsze i nie całkiem świadomy, ale własny. Ta umowa kredytowa nie miała żadnych zapisów małym druczkiem, które obecnie sugeruje Hamerlik. Miała niektóre niekorzystne i ryzykowne zapisy, ale 100 tys. PLN dla człowieka mającego stabilną prace i rozsądne plany rozwoju rodziny, było do uciągnięcia (rata kredytu 400-600 PLN/mies) Reasumując: ta "skrajnie niekorzystna" umowa to kolejne kłamstwo Hamerlika, mające usprawiedliwiać jego niezmienny do dnia dzisiejszego roszczeniowy styl bycia. Hulaj dudsza piekła nie ma, a więc alleluja i do przodu!! (z dziećmi u boku, czy też bez dzieci u boku - co tam one)
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> >Szarley Ci powie zaraz,> Jesteś mistrzem w wymyślaniu tego co mówi szarley, szkoda że to nie ma niczego wspólnego z poglądami rzeczywistego szarleyaNie musi mieć niczego wspólnego, bo szarley dyskutowany jest - w odróżnienia od realnego szarleya dyskutującego - hipotetyczny. > Trzeba mieć honor na poziomie psiego penisa, żeby wymyślać czyjeś poglądyWymyśliłeś, że czytający utożsamiają szarleya rzeczywistego z hipotetycznym.
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Skoro Ci tak swoim tematem dogodził, Jemu dziękuj.  Nigdy nie twierdziłem, że męczą mnie rozmowy z nim. Ba, nawet czasem dostarczają mi rozrywki  Dają też asumpt do wyrażania racjonalnych poglądów i pokazują ich siłę. Dziekuję ci zatem Krystianie m.in. za ten pretekst.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#884 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > jeden ma całą ziemię, wszyscy pozostali nicCzyli jak po pewnym krótkim czasie w krystkonizmie. Coś Was łączy 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> CR7 [...] dał się sprzedać = niby niewolnikSkoro "dał się", tzn. że mógł się też nie dać. Do kupowania zawodników dochodzi za ich zgodą. > Coś mi się zdaje, że problem nie do końca tkwi w tenencji społeczenstw do niewolenia swoich członków.Ależ w tym, ustalanie optymalnych relacji gospodarczych można zdefiniować jako poszukiwanie zasad gwarantujących wolność.
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|