 |
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2019 13:46 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
-1 na 7 | Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?
Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?
Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..#1036 3 na 3 | salek (4701 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Skoro odsetki nie mają wpływu na ilość pieniądza w obiegu raczysz tu wyjaśnić dlaczego w ogóle są elementem polityki pieniężnej? Po jaki wafel RPP się nimi zajmuje? Co to za cel?Wpływ na inflację, mości ekonomisto z koziej wólki. |
#1037 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Stopy oprocentowania kredytów ....Mości "ekonomisto" , proponowaczu naukowych eksperymentów Napisałeś kiedyś, że pożyczanie to kreacja pieniądza , po czym z charakterystycznym dla ciebie honorem p.ch. uciekłeś od odpowiedzi na pytanie: Jeśli mam 100 zł i komuś je pożyczę to ile mamy razem pieniędzy? Proste pytanie, które może ci zadać ktoś na posiedzeniu Rady wydziału . Co odpowie Hamerlik? coś o "robolach" którzy pójdą za nim żeby zrezygnować z emerytur na starość? Coś o rolnikach, którzy pracują 2 razy w roku bo najarny zawiścią i nienawiścią debil nigdy rączek ani główki pracą nie zmęczył a rodziciele nauczyli tylko płaczem żebrać, kraść i łapówki dawać?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Jeśli mam 100 zł i komuś je pożyczę to ile mamy razem pieniędzy?300 jednostek. Umożliwienie posiadania -100 jednostek to przesunięcie 0 do pt. -100 dla wszystkich. Czyli Ty będąc wierzycielem mozezz wydać 200 a twój dłużnik pożyczone 100. Razem 300. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Skoro odsetki nie mają wpływu na ilość pieniądza w obiegu raczysz tu wyjaśnić dlaczego w ogóle są elementem polityki pieniężnej? Po jaki wafel RPP się nimi zajmuje? Co to za cel?> Wpływ na inflację, mości ekonomisto z koziej wólki.Aaaa I o związku inflacji i ilości pieniądza nie słyszałeś i nie wiesz, że to co wpływa na inflację wpływa też na ilość pieniądza? Trudno się domyślić? Trudno też wywnioskowac, że jak puscisz kredyty bez żadnych odsetek to ludzie będą pożyczać na potęgę a jak przysolisz 100% odsetek na tydzień to się pohamuja troszeczkę. Najciezej jednak wywnioskowac, że kiedy pożycza się na potęgę do kasy jest dużo a jak się nic nie pożycza to tyle co nic. Aaaaaa Czy wiesz może, że gdyby spłacić wszystkie długi to na rynku nie zostałaby nawet 1 złotówka? I wiesz dlaczego? Pieniądz emituje się poprzez dług. |
#1040 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Skoro odsetki nie mają wpływu na ilość pieniądza w obiegu raczysz tu wyjaśnić dlaczego w ogóle są elementem polityki pieniężnej? Po jaki wafel RPP się nimi zajmuje? Co to za cel?> Wpływ na inflację, mości ekonomisto z koziej wólki.A gdybyś jeszcze nie rozumiał skąd na rynku wziął się pierdylion dolarów to wyjaśniam, istnieją długi na pierdylion dolarów i to stąd. Człowiek może posiadać -100.000 $, będąc wowczas niewolnikiem innych ludzi. Mój model tym między innymi różni się od współczesnego, że w najgorszym przypadku kończysz na 0 i zaczynasz od nowa nie będąc niczym niewolnikiem. I to jest zajebiscie sprawiedliwe i naprzekor waszej przemocy egzekucjnej skierowanej wobec tych, którzy są znacznie poniżej 0. Jednak Wy w waszej chciwości tak postępowej koncepcji raczej nie pojmiecie, bowiem czym bylibyscie bez waszej przemocy? Niczym? |
#1041 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > A gdybyś jeszcze nie rozumiał skąd na rynku wziął się pierdylion dolarów to wyjaśniam, istnieją długi na pierdylion dolarów i to stąd.Masz pomysł na naukowy eksperyment? Suuuuper! Każda Rada wydziału uwielbia zadawać tygodniami te same pytania czekając na odpowiedź Ja jestem bardziej uparty od profesorka kaletki z uniwersyteciku powiatowego, i powtórzę Mam 100 złotych , pożyczam je Jackowi. ile razem mamy pieniędzy? Widzę tłumy idące za Hamerlikiem, który na każde pytanie odpowiada z pogardą "mam cię w dupie" Widzę tłumy idące za ŚMIERDZIELEM, który mówi: jedynie Hamerlik pracuje, inni mają zawsze wakacje i żyją ze spadków.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#1042 1 na 1 | salek (4701 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
O, ja.. aleś ty mundry. A i kumaty, że ajwaj. Ani chybi zrobią cię patronem tej uczelni, co to ją niby skończyłeś. |
#1043 3 na 3 | salek (4701 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Spisek! To na pewno spisek! Kradzieje i przemocnicy wszędzie wokół widzę. I wszyscyśmy chciwcy. Niegodziwi, dodać jeszcze trzeba. Naszej? Nie wiem chłopie, coś ty wziął, ale wyraźnie przesadziłeś. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Masz 100 polskich złotych, nie mylić z czeskimi złotymi i 10.000 dostępnych na minusie w debecie. Ile masz polskich złotych? Ty odpowiesz 100. Ja odpowiem 10.100 Inna wartość ma dla Ciebie złotówka kiedy nie masz debetu i inna kiedy go masz. |
#1045 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Spisek! To na pewno spisek! Kradzieje i przemocnicy wszędzie wokół widzę. I wszyscyśmy chciwcy. Niegodziwi, dodać jeszcze trzeba.> Naszej? Nie wiem chłopie, coś ty wziął, ale wyraźnie przesadziłeś.Nie leć sobie w kulki, w tej chwili 30 osób posiada tyle co 3.500.000.000 ludzi z tendencją do 20 a potem już tylko jednej. Możecie sobie twierdzić, że wszystko jest super w chwili gdy następuje kosmiczny dodruk pieniądza i robol ma jeszcze co do garnka włożyć ale wkrótce dodruk pieniądza skończy sie a świat przez nadmierna koncentracje własności pogrąży się w kryzysie jakiego jeszcze nie znamy. Pogadamy kiedy robole nie będą mieli pracy i co do garnka włożyć. Teraz możecie sobie jeszcze sądzić, że nic podobnego się nie zdarzy bo wszytko jest super ale pożyjemy zobaczymy. |
#1046 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Jeśli mam 100 zł i komuś je pożyczę to ile mamy razem pieniędzy?> 300 jednostek.> Umożliwienie posiadania -100 jednostek to przesunięcie 0 do pt. -100 dla wszystkich.> Czyli Ty będąc wierzycielem mozezz wydać 200 a twój dłużnik pożyczone 100. Razem 300.Deeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeebiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiil
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#1047 2 na 2 | salek (4701 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Nie leć sobie w kulkiNie śmiałbym, mistrzu, w końcu my niegodni ci, łaskawco i ludzkości dobrodzieju, buty czyścić. Zapisami kryptograficznie zabezpieczonej księgi kapitału. > Teraz możecie sobie jeszcze sądzić, że nic podobnego się nie zdarzy bo wszytko jest super ale pożyjemy zobaczymy.O! To i jeszcze wieszczysz? Wow.. człek wielu talentów normalnie. |
#1048 2 na 2 | j23a (1186 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> Oczywiście te wszystkie inwestycje realizuje w pół dnia (cały czas głodując) a bierze kapitał na nie z.. własnego głodu i lęku o przetrwanie.Oczyszczalni ścieków tak nie zrobisz. KHK nie rozumie podstaw (że np. musi być w miarę równomierny dopływ, odpowiednie ścieki i hodowanie bakterii degradujących też). Zasilanie to zależy do czego ma być. Energię do chaty w tajdze możesz mieć z paneli + wiatrak jak jest wiatr (jest projekt turbiny 100-200W z pionowymi łopatkami). Pod warunkiem że piecyjk jest na drewno a na śniadanko idziesz z watachą zapolować. Widziałem film z jednym gościem, szok. Dogadasz się na telemetrię jakiś danych w Bajkale jako praca, jakieś mikroorganizmy, liczenie tego pod mikroskopem (coś czego łatwo nie robią automaty z IOT a jest potrzebne i powtarzalne), zdjęcia , nie wiem co, lokalnie po paśmie ISM na UHF reszta z jednostek mierzących, temperatura, ciśnienie, wiatr, pole magnetyczne i EM, wilgotność, opad, podstawa chmur itp, później zbiorczo przez Irydium albo (jak zbiorczo nie za dużo i idzie jakoś upakować) po KF - to za darmo jest). Masz ubezpieczenie, szczepienia, nie powinno sie wykorkować na wyrostek (to nie jakaś total tajga), forse na procki i życie dla siebie. Plus budowanie zabawek, serwis i publikacje. Komputer też z fotobateri wystartuje i to różne można mieć (ciągle się mobilizuje do nauki FORTH  Nie wiem jak obecnie tam jest politycznie, prawo pobytu, zapotrzebowanie i to są słabe punkty. Technicznie realne. Ja się pisze jak nic. Dożywotnio. Strefa jest niepotrzebna , niedopracowana i rozleci się od kichnięcia a KHK tylko czeka żeby coś mu zapisać i to głabnąć. Np. mój 2 samochód bo nie używany. Ja z dalszej dyskusji wysiadam i tyle. Powodzenia w łące na ugorze. EOT już totalnie w tym wątku |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Oczywiście te wszystkie inwestycje realizuje w pół dnia (cały czas głodując) a bierze kapitał na nie z.. własnego głodu i lęku o przetrwanie.> Oczyszczalni ścieków tak nie zrobisz. KHK nie rozumie podstaw (że np. musi być w miarę równomierny dopływ, odpowiednie ścieki i hodowanie bakterii degradujących też). Zasilanie to zależy do czego ma być.> Energię do chaty w tajdze możesz mieć z paneli + wiatrak jak jest wiatr (jest projekt turbiny 100-200W z pionowymi łopatkami). Pod warunkiem że piecyjk jest na drewno a na śniadanko idziesz z watachą zapolować. Widziałem film z jednym gościem, szok.> Dogadasz się na telemetrię jakiś danych w Bajkale jako praca, jakieś mikroorganizmy, liczenie tego pod mikroskopem (coś czego łatwo nie robią automaty z IOT a jest potrzebne i powtarzalne), zdjęcia , nie wiem co, lokalnie po paśmie ISM na UHF reszta z jednostek mierzących, temperatura, ciśnienie, wiatr, pole magnetyczne i EM, wilgotność, opad, podstawa chmur itp, później zbiorczo przez Irydium albo (jak zbiorczo nie za dużo i idzie jakoś upakować) po KF - to za darmo jest). Masz ubezpieczenie, szczepienia, nie powinno sie wykorkować na wyrostek (to nie jakaś total tajga), forse na procki i życie dla siebie. Plus budowanie zabawek, serwis i publikacje. Komputer też z fotobateri wystartuje i to różne można mieć (ciągle się mobilizuje do nauki FORTH  > Nie wiem jak obecnie tam jest politycznie, prawo pobytu, zapotrzebowanie i to są słabe punkty. Technicznie realne. Ja się pisze jak nic. Dożywotnio.> Strefa jest niepotrzebna , niedopracowana i rozleci się od kichnięcia a KHK tylko czeka żeby coś mu zapisać i to głabnąć. Np. mój 2 samochód bo nie używany. Ja z dalszej dyskusji wysiadam i tyle. Powodzenia w łące na ugorze.> EOT już totalnie w tym wątku> I to jest nawet w porządku, bo stosujesz skróty myślowe, w twoim przekonaniu przypuszczam będące wyrazem inteligencji i wiedzy, które czynią twoje wypowiedzi zupełnie niezrozumiale. Ja tu próbuje coś o kapitalizmie, w którym spędzimy życie a Ty wypowiadasz się w tym stylu - ja dozylbym przy Bajkale z bateria słoneczna ale nie wiem jakie tam prawo i w ogóle. I co to ma znaczyć? Że z dobrobytu i nudy w głowie Ci się pomieszalo? Osobiście wolę nie dyskutować z takimi wypowiedziami, bo co tu odpowiedzieć? Zastanawiam się skąd u innych taki brak powagi. Zauważ Tobie nikt nie zarzuci bełkotu a mi w co 3 poście i dlaczego? Nie dlatego, że takie poświęcone moraly prawisz lecz dlatego, że ja wyrażam to czego inni nie chcą słyszeć. |
#1050 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Szarley zarzuca mi dla przykładu, że przez jawność głosowania> nad podatkiem od własności, właściciel będzie mógł wpływać na> wybór podatku przez swoich pracowników, z tym że właśnie o to chodzi> aby decyzja o podatku była związana z jej odbiorem przez innych,> bo wówczas nie będzie egoistyczna i pasożytnicza.Ok, wielki konkret w odpowiedzi na zarzut szantażowania biednych przez właścicieli dostajemy: "o to chodzi, aby głosujący byli odbierani przez innych. I wtedy nie będzie egoistyczna i pasożytnicza". Ale przecież Krystianku jest, jest odbierana! Nikt tego nie neguje!! Co jednak da ci odbiór przez innych, skoro ci inni też zależni od właściciela są? W kluczowych sprawach. W sekto-krystkonizmie bardzo łatwo rozprzestrzenia się dominacja, a monopole są praktycznie w każdej kluczowej części ludzkiej egzystencji. Pytanie nadal aktualne, nie odpowiedziłes na nie. > Szarley zarzuca mi dla przykładu, że przez zaszyfrowanie portfela> wierzyciel nie będzie mógł przemocą wyegzekwować swoich należności,> z tym że właśnie o to chodzi aby tak kształtować zobowiązania umowne,> żeby żadne z nich nie wymagało użycia przemocy lecz zawarło się w> dobrowolnym i nieodwracalnym przelewie cyfrowego, kryptograficznie> zabezpieczonego pieniądza.> Więc co to za zarzuty?Cóż to za odpowiedzi? Bełkot, a odpowiedzi na pytanie jak usuniesz z domu poprzedniego właściciela któremu wyzerował się portfel, wciąż brak. Coś wcześniej pisałes o przypier*leniu. Pociagnę cię trochę za język: chcesz to robić w pojedynkę, czy jakoś systemowo?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|