Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#1051
28-01-2019 08:48
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>bez gwarancji uznania ich pracy,
>>bez gwarancji emerytury
> kryje się zaszyfrowanie waluty i prywatnych portfeli takie, że nikt
> prócz właściciela portfela, w tym również bankster i funkcjonariusz
> państwa, cudzej kasy wydać nie zdoła.

A emeryturę skąd wziął? Wypłacono mu od razu całą pulę i zakopał? Kto mu wypłacił? Towarzystwo emerytalne, którego zapisy umów z klientami nie obowiązują i wycofać się z nich może, kiedy chce?

> pod tym kryje się nieuznanie niejawnej i nieopodatkowanej własności,
> którą wg Jacka, jemu podobnych i kościoła katolickiego należy
> bezwględnie uznać oddając cesarzowi co carskie i Bogu co boskie.

Bełkot. W twoim sytstemie właściwie nie ma własności - nawet nie ma stabilnego w rękach kapitłu (stabilnego, aby można go pożytecznie re-inwestować). Wszystko jest płynne, zwłaszcza emerytury czy też mieszkanie w domu ze światłem i kiblem (jutro szłas) co już tu wiele razy udowodniono (Hamerlik wobec realnych argumentów milczy jak grób, powtarzając tylko swoje oklepane mantry).

>Dla Jacka moje postulaty są zawołaniem do sekty

Dokładnie.

> nie to co kreacja pieniądza w oparciu o widzimisię rady polityki
> pieniężnej, której działania zmierzają do ustabilizowania cen a
> zatem do takiego zdefiniowania wyceny pracy robola, żeby nie była
> nic warta wobec pracy jakiegoś tam wypełniacza kwitów na VAT.

j23 jest pracownikiem budzetówki. Może on właśnie te kwity wypełnia? Nie zapytasz, ile zarabia? Nie zapytasz

> nie sądzicie, ze te tony paragonów wyjeżdżających
> z drukarek podczas zakupów Janusza Kowalskiego w sklepach
> Wielkich Jednoosobowych Spółek Kapitałowych z ograniczoną
> odpowiedzialnością, których majątki liczyć w miliardach to poroniona idea?

Spokojnie, to się niedługo zmieni bez twojego udziału.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Tu gdzie jestem zostaję i tu gdzie jestem buduję świat wg moich zasad.
> To jest mój świat. Muszę go tylko odzyskać.

Dobrze powiedziane: tu gdzie jesteś, budujesz swój fikcyjny świat oparty na kardynalnych wynaturzeniach.
Aby pozyskać ułamek realnego świata, musiałbyś mieć charyzmę wodza sekty. Powodzenia, alleluja i do przodu!


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Dee(..)bii(..)l

Oj tam, od razu debil. Może po prostu przedawkował deczko


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Ok, wielki konkret w odpowiedzi na zarzut szantażowania biednych przez właścicieli dostajemy: "o to chodzi, aby głosujący byli odbierani przez innych. I wtedy
>nie będzie egoistyczna i pasożytnicza".
>Ale przecież Krystianku jest, jest odbierana! Nikt tego nie neguje!!
>Co jednak da ci odbiór przez innych, skoro ci inni też zależni od właściciela są? W kluczowych sprawach.
>W sekto-krystkonizmie bardzo łatwo rozprzestrzenia się dominacja, a monopole są praktycznie w każdej kluczowej części ludzkiej egzystencji.
>Pytanie nadal aktualne, nie odpowiedziłes na nie.

Odpowiedź mi raz szczerze.
Naprawdę wierzysz w to, że kultywowanie tajemnic, przynosi ludziom sprawiedliwość i porozumienie?

Bo ja jestem pewien, że nie, że to zamiast tylko wszystkie realne problemy pod dywan.

Czy Ty wierzysz, iż tajemnice są dobre?

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>A emeryturę skąd wziął? Wypłacono mu od razu całą pulę i zakopał? Kto mu wypłacił? Towarzystwo emerytalne, którego zapisy umów z klientami nie obowiązują i wycofać się z nich może, kiedy chce?

Wiesz na czy szwajcarski system bankowy zrobił furorę i zarobił krocie?

Na własnej reputacji. Na tym, że nikt nie mógł zmusić ich do wypłaty kasy ale ją wypłacili.

Widzę, że taki rodzaj ludzkich stosunków przechodzi twoje pojęcie.

#1056
28-01-2019 09:33
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>A emeryturę skąd wziął?
To jest główna przyczyna dla której Hamerlik ucieka od dyskusji. W jawnej dyskusji trzeba odpowiadać na pytania, kluczenie, mataczenie pozwala udawać kogoś lepszego.
Zwolennik jawności głosowań nie poradzi jawnie napisać tego co i tak wynika z wypowiedz
1 Pracownik nie ma prawa do emerytury
2 Rolnik nie ma prawa odłożyć pieniędzy na ziarno siewne
3 Po wieeeelu tygodniach pytań wydusił z siebie, że nabywca nie ma prawa do reklamacji żelazka
Zamiast jawnego określenia tych punktów dostajemy papkę o jednopersonalnych spółkach i koncentracji kapitału i nudny lament, że nie chcemy sfinansować jego "eksperymentu"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#1057
28-01-2019 09:38
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Odpowiedź mi raz szczerze.

Twoja hipokryzja sięga Himalajów

Jak możesz wymagać szczerości od innych przy twoim umiłowaniu własnych tajemnic

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>>Odpowiedź mi raz szczerze.
>Twoja hipokryzja sięga Himalajów
>Jak możesz wymagać szczerości od innych przy twoim umiłowaniu własnych tajemnic

Daj spokój człowieku, rozmawiam z Tobą godzinami od ponad 5 lat i nie wiem nawet jak masz na imię.
I Ty mi umiłowanie tajemnic zarzucasz?
Z twoim sumieniem coś jest nie tego i tak na poważnie

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Zwolennik jawności głosowań nie poradzi jawnie napisać tego co i tak wynika z wypowiedz
>1 Pracownik nie ma prawa do emerytury
>2 Rolnik nie ma prawa odłożyć pieniędzy na ziarno siewne
>3 Po wieeeelu tygodniach pytań wydusił z siebie, że nabywca nie ma prawa do reklamacji żelazka

Inaczej podjmujemy znaczenie "prawa".
Dla mnie "prawo" człowieka to możliwość spełnienia jego woli dla Ciebie "prawo" człowieka to możliwość użycia przemocy do wymuszenia spełnienia świadczenia.

Ty jednak należysz do starej gwardii. Tacy jak Ty dostają furii kiedy zakwestionować ich autorytet.

#1060
28-01-2019 10:38
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Tu gdzie jestem zostaję i tu gdzie jestem buduję świat wg moich zasad.
>> To jest mój świat. Muszę go tylko odzyskać.
>Dobrze powiedziane: tu gdzie jesteś, budujesz swój fikcyjny świat oparty na kardynalnych wynaturzeniach.
>Aby pozyskać ułamek realnego świata, musiałbyś mieć charyzmę wodza sekty. Powodzenia, alleluja i do przodu!
>

Jacku Ty nie możesz mnie niczego nauczyć. Najwyżej tego jak stworzyć kolejny szrot.

Przecież Ty nie uznajesz w pochwałach dla waszego świata ludzkich Bogów i niewolników. Szarley to się jeszcze choć czasem zawaha ale Ty nie masz żadnych wątpliwości.

Już rozumiem dlaczego przy każdym przewrocie elita szła pod mur.

#1061
28-01-2019 11:02
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Odpowiedź mi raz szczerze.
> Naprawdę wierzysz w to, że kultywowanie tajemnic, przynosi
> ludziom sprawiedliwość i porozumienie?

Odpowiadanie pytaniem na cudze pytanie jest niegrzeczne.
Moje było pierwsze: w sekto-krystkonizmie wg twojego opisu bardzo łatwo rozprzestrzenia się dominacja, a monopole są praktycznie w każdej kluczowej części ludzkiej egzystencji.
Masz w zanadrzu jakiś mechanizm który je ogranicza? Ze swojej strony pokazałem, jak jawne głosowania obejść: kapitałowym szantażem. Co ty na to i ile razy mam jeszcze powtarzać to samo pytanie, zebyś skumał że jest do ciebie i odnosi się do twojego systemu?

> Czy Ty wierzysz, iż tajemnice są dobre?

Chęnie na to pytanie odpowiem, ale najpierw ty.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1062
28-01-2019 11:06
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> rozmawiam z Tobą godzinami od ponad 5 lat i nie wiem nawet jak masz na imię

Wiesz jak ja mam na imię, a mnie też nie odpowiadasz.
Imię i nazwisko szarleya na tym forum nie jest żadną tajemnicą. Ja np. je znam. Pod swoimi artykułami które tu publikuje (nie na forum, a na portalu) szarley podpisuje się z imienia i nazwiska.

Dowiemy się w koncu, jaki jest adrers twojej fabryki?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1063
28-01-2019 11:13
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> szwajcarski system bankowy zrobił furorę i zarobił krocie?
> Na własnej reputacji. Na tym, że nikt nie mógł zmusić ich do
> wypłaty kasy ale ją wypłacili.
> Widzę, że taki rodzaj ludzkich stosunków przechodzi twoje pojęcie.

Serio??
Czyli obecny system ma w twoich oczach jakieś plusy.
Brawo, robisz postępy - małe, ale jednak.
Dziś reputacja w porządnych firmach się liczy. Nieporządne można ciągać po sądach i windykować należności.
U ciebie porządnych nie ma (wymierają jak mamuty), a nieporządne brylują.
Sądów nie ma, jest za to walka wręcz z dominatorami
Super ta sekta cofajaca ludzi do czasów prehistorycznych.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1064
28-01-2019 11:14
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Zwolennik jawności głosowań nie poradzi jawnie napisać tego co i tak wynika z wypowiedz
>>1 Pracownik nie ma prawa do emerytury
>>2 Rolnik nie ma prawa odłożyć pieniędzy na ziarno siewne
>>3 Po wieeeelu tygodniach pytań wydusił z siebie, że nabywca nie ma prawa do reklamacji żelazka
>Inaczej podjmujemy znaczenie "prawa".
>Dla mnie "prawo" człowieka to możliwość spełnienia jego woli dla Ciebie "prawo" człowieka to możliwość użycia przemocy do wymuszenia spełnienia świadczenia.

Prawo do gwarancji ma klient. A sprzedawca ma obowiazek uznania gwarancji.

Ja wiem, ze tego nie rozumiesz. Udowadniasz to codziennie tutaj oraz w innych watkach stwierdzeniami, ze masa to kierunek.

Najlepiej byloby cie ignorowac ale czasami reka swedzi.

Ale z mojej strony sprobuje jednak nie karmic trolla.

#1065
28-01-2019 11:19
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Jak możesz wymagać szczerości od innych przy twoim umiłowaniu własnych tajemnic
>Daj spokój człowieku, rozmawiam z Tobą godzinami od ponad 5 lat i nie wiem nawet jak masz na imię.
Hanek, wiele wpisów podpisałem

>I Ty mi umiłowanie tajemnic zarzucasz?
Tak. Podaj adres fabryki, w której pracowałeś 12 godzin dziennie za miskę ryżu, aż do odwodnienia

Wiele razy ktoś zadaje ci pytanie a ty zamiast odpowiedzieć uciekasz lub zmieniasz temat

Przykład z dzisiaj
Pytanie o emeryturę. Odpowiedź
Cytat:
Wiesz na czy szwajcarski system bankowy zrobił furorę i zarobił krocie?


Pytanie było o emeryturę! odpowiedzi brak

>>Zwolennik jawności głosowań nie poradzi jawnie napisać tego co i tak wynika z wypowiedz
>>1 Pracownik nie ma prawa do emerytury
>>2 Rolnik nie ma prawa odłożyć pieniędzy na ziarno siewne
>>3 Po wieeeelu tygodniach pytań wydusił z siebie, że nabywca nie ma prawa do reklamacji żelazka
>Inaczej podjmujemy znaczenie "prawa".
>Dla mnie "prawo" człowieka to możliwość spełnienia jego woli dla Ciebie "prawo"

Znów zmiana tematu
Nie poradzisz przyznać, że w twoim systemie nie będzie emerytur, choćby dlatego, że nie może istnieć instytucja je wypłacająca.
Nie poradzisz przyznać, że rolnik po sprzedaży plonów nie ma prawa przechować pieniędzy żeby kupić ziarno na siew, bo system zabierze mu 10% miesięcznie z uczciwie i ciężko zarobionych pieniędzy. TWÓJ system, w którym pieniądze z oszustwa i zaległe alimenta są nie do ruszenia.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365