 |
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2019 13:46 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
-1 na 7 | Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?
Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?
Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..#1171 3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >>A bank centralny jedynie pożycza.> >>> >HAHAHAHA!!> >Ekonomista...> No dobra kupuje jeszcze papiery dłużne, czyli pożycza.> Wiesz co jest naprawdę śmieszne?> Nikt Cię nie prostuje i nie objaśnia Ci, że mam rację.Tak jak alkoholik ma racje jak twierdzi, ze nie jest chory  > Jeśli Wy jesteście polską elitą to japierdole.Wszyscy widziky jak p*****lisz  |
#1172 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Zenciu jak Ty nic nie rozumiesz.> Pieniądz to roszczenie.A gówno to miód
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#1173 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Ty CIULU Proponujesz leczenie raka płuc dymem papierosów Ty CIULU Proponujesz ratowanie topielca zanurzeniem go w wodzie Ty CIULU Proponujesz ratowanie porażonego prądem, podłączeniem go do 400V Ty CIULU Proponujesz ratowanie z hipotermii metodą chłodzenia Ty CIULU Proponujesz ratowanie oparzonego wrzącym olejem Ty CIULU Proponujesz likwidację nadmiernej koncentracji własności, metodą 100% koncentracji własności Ty CIULU Proponujesz dziedziczną biedę głodową śmierć starych i chorych ludzi niewolnictwo Złodzieju broniący interesów złodziei Oszuście broniący interesów oszustów broniący interesów pedofilów, gwałcicieli, zabójców, Jesteś skrajnie nieempatycznym, chorobliwie zawistnym, DEBILEM o mentalności syna k***y i stręczyciela, którzy kupili ci maturę za gęsi lub seks Nigdy w życiu nie spotkałem człowieka, który byłby poniżej moralnego dna. jesteś jedynym Rozpłacz się teraz jaki świat jest zły, albo ucieknij od odpowiedzi w zmianę tematu lub milczenie lenia, który poradzi jedynie żreć za cudze i gardzić pracą Moralna mendo, gardząca pracą innych Pol Pot przy tobie był wzorem cnót 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#1174 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Pol Pot przy tobie był wzorem cnótBo śmiem kwestionować wasze tajemnice gospodarcze, waszą przemoc egzekucyjną, waszą emisję pieniądza poprzez prywatne banki, do których dopłacacie z podatku od chleba, żeby własne depozyty zabezpieczyć? Stworzyliście sobie świat ludzkich bogów i ludzkich niewolników a teraz liczysz, że nikt tego nie zaneguje? Nie bądź niemądry, to nawet dla Ciebie dobrze, że ten twój chory świat podważam, bo ma szansę się zmienić zanim się zawali. |
#1175 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Że też nie możesz zrozumieć, że nadeta władza to nie tylko komuchy.Przecież napisałem "nadęcie to już szersza przypadłość". Radzę czytać uważniej. > Ty jesteś nadety i zaslepiony jak każdy przy korycie> a ja tylko jaskółka zapowiadająca przebudzenie z cwaniactwa.Niewinna jaskółeczka w wersji smart 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#1176 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Nikt Cię nie prostuje i nie objaśnia Ci, że mam rację.Nie tłumaczysz dobrze swoich racji, albo w ogóle olewasz pytania np. jak ograniczyć w twoim systemie dominację bogaczy. Ludzie dopytują cię o to przez lata, potem tracą cierpliwość i albo się już tylko śmieją, albo wyzywają cię od ciuli. Dostarczasz rozrywki.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#1177 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Stworzyliście sobie świat ludzkich bogów i ludzkich> niewolników a teraz liczysz, że nikt tego nie zaneguje?Jedna uwaga: ty nie negujesz świata ludzkich bogów. Wzmacniasz go, choć intencje masz pewnie inne. Historia stara, jak świat: ustawodawca pisze ustawę, a ludzie wynajdują w niej luki i potem jest np. tak: forsal.pl/(*)-krotkiej-historii-iii-rp.htmlW twoim systemie nie ma jednego miejsca, które nie byłoby dziurawe. Ale po co łatać dziury i zastanawiać się co by uleczyć? Odmawianie mantr typu "neguję dominację ludzkich bogów" dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Alleluja Krystianku i do przodu!! 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#1178 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > W twoim systemie nie ma jednego miejsca, które nie byłoby dziurawe.> Ale po co łatać dziury i zastanawiać się co by uleczyć? Odmawianie mantr typu "neguję dominację ludzkich bogów" dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Alleluja Krystianku i do przodu!!  To jest zwyczajny FAŁSZ! Waszym podstawowym argumentem, tj. argumentem Szarleya i przyjętym przez innych od niego jest to, że poza jednym cwaniakiem wszyscy pozostali to stado baranów, które robi co cwaniak chce a chce tylko dla siebie. To tak nie działa. Z milion razy zarzuciles mi zawiść podkreślając tym samym, że ludzie w swej motywacji są zawistni. W moim modelu rozkład kapitału widzą jak na patelni a nawet jego zmiany w czasie a mimo to twierdzisz, że ta sama zawiść, która ponoć jest we mnie, w nich się nie obudzi i nie zaczną podejmować decyzji niekorzystnych dla cwaniaka i korzystnych dla siebie tylko jak te stado baranów zrobią co niedobry pasterz każe. Po to inny człowiek ma wiedzieć, że oplywasz w luksus, żeby rozumieć, gdy proponujesz mu głodowa stawkę za ciężka robotę to robisz go centralnie w konia i ma się temu sprzeciwić. Przecież po to Wam głównie ta cała osobowość prawna, ograniczona odpowiedzialność, pełnomocnictwa, tajemnice gospodarcze i oczywiście przymus egzekucji zobowiązań, żeby zwykłych Januszy Kowalskich przerobić w konia. Żeby za tą zasłoną i zadyma instytucji przestał widzieć cwaniaka, który robi z niego woła, świnie I barana. |
#1179 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Pol Pot przy tobie był wzorem cnót> Bo śmiem kwestionować wasze tajemnice gospodarcze....Nie CIULU, nie dlatego Gospodarcze tajemnice nie mają dla mnie znaczenia - to twój chochoł, którym się zasłaniasz. Może sobie być wszystko jawne, mnie to wisi. To ty, złodzieju masz problem z uznaniem cudzej własności. To ty męska dziwko musisz wiedzieć ile kto ma, żeby rozchylić pośladki Gardzę tobą, bo jesteś zwolennikiem przymusowej eutanazji - skazywania na głodową śmierć ludzi starych, chorych, niepełnosprawnych. Ubierasz się w szakiet chroniącego "roboli" żeby zamienić ich w twoich niewolników a na starość pozbawiając prawa do emerytury zagłodzić, żeby zabrać im domy, bo Hamerlikowi - śmierdzielowi nie chce się pracować. Jesteś gorszą kanalią niż handlarz ludźmi. Widać wychowanie przez stręczyciela  Rozpłacz się teraz, bo do rozmowy zdolny nie jesteś, dawno swój debilizm udowodniłeś
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#1180 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Waszym podstawowym argumentem, tj. argumentem Szarleya i przyjętym przez innych od niego jest to, że poza jednym cwaniakiem wszyscy pozostali to stado baranów, które robi co cwaniak chce a chce tylko dla siebie.JESTEŚ OSTATNIM MORALNYM ŚCIERWEM O HONORZE PSIEGO CHUJA SKORO INNYM WKŁADASZ W USTA SWOJE POGLĄDY, SPRZECZNE Z ICH POGLĄDAMI To ty jesteś zwolennikiem 100% koncentracji własności w jednym ręku udowodniono ci to nie raz Twoja tępota i lenistwo nie pozwalają ci tego zrozumieć.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#1181 -2 na 2 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Gardzę tobą, bo jesteś zwolennikiem przymusowej eutanazji - skazywania na głodową śmierć ludzi starych, chorych, niepełnosprawnych.Emerytura czy opieka nad chorym, to zapiernicz jednego człowieka na drugiego człowieka, w tym musi być zachowana równowaga i istnieć wysoka organizacja. Nie można oczekiwaniami, wymaganiami, przyzwyjaczeniami jednego człowieka zatruć życia drugiego człowieka tak, że ten przestanie się rozwijać i straci motywację do działania. Szarleyu zorganizowaliscie słabe społeczeństwo, w którym mała grupa ciężko pracuje, garstka coraz mniejsza panuje a reszta głosuje, wypełnia kwity i kręci się bez celu. To społeczeństwo to nieefektywny gniot, w którym życiem człowieka rządzi strach i nieufność, gdzie każdy prócz paru cwaniaków czuje się niewolnikiem innych ludzi. |
#1182 4 na 4 | j23a (1186 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > > Gardzę tobą, bo jesteś zwolennikiem przymusowej eutanazji - skazywania na głodową śmierć ludzi starych, chorych, niepełnosprawnych.> Emerytura czy opieka nad chorym, to zapiernicz jednego człowieka na drugiego człowieka, w tym musi być zachowana równowaga i istnieć wysoka organizacja.Podstawową zasadą prawną jest zachowanie praw nabytych. To jest święte i to się narusza. Co Ty za przeproszeniem KHK p..lisz. Mam prawo do emerytury (ja mam z tym poślizg np. bo pracowałem w edukacji i powinienem iść za 2 lata i g ... z tego wyjdzie - to jest zagadnienie do dyskusji !) to mam. Jak świętość własności prywatnej. Możesz dyskutować co z tym zrobić (np. oddać forsę z funduszu i skasować emeryturę - jak wyjadę gdzieś do Ghany /etc teraz to i tak to strace chyba). Ale nie to niżej. TO MA BYĆ POWAŻNY SYSTEM? Alternatywa? > Szarleyu zorganizowaliscie słabe społeczeństwo, w którym mała grupa ciężko pracuje, garstka coraz mniejsza panuje a reszta głosuje, wypełnia kwity i kręci się bez celu.> To społeczeństwo to nieefektywny gniot, w którym życiem człowieka rządzi strach i nieufność, gdzie każdy prócz paru cwaniaków czuje się niewolnikiem innych ludzi.Ale w twoim systemie to już total odlot żłobek raczkowanie jest  . Zgoda, nie znoszę EU. Na razie niewiele z tym zrobiłem, to niepokojące, fakt (z tego można się podśmiewać). Ale ja chce być obywatelem Brazylii /etc i pracować w określonym miejscu. Realnie istniejącym i tego nie obalisz (chyba znajomością języka tylko). Bo ja pracuje w odróżnieniu od Ciebie (mówią tu że Ty to na socjalu, to dopiero dobre). I konkretnie i bez jęknięcia, zasiłku i skomlenia przetrwałem redukcje w edukacji. I nie wypełniam kwitów, od tego to inni są! Klaster w instytucie wężowym to podobny jest niż mój, końcówki i łączność też. Ty piszesz za to o bzdurach latami, jakaś księgi z kryptografią, strefy ekonomiczne, wywalanie morderców do innego państwa "za karę" itp. Żadnej realności, odniesienia do praw międzynarodowych, warunków, nic. I jeszcze jakieś eutanazyjne propozycje. Chcesz się zabić to się zabijasz. Jaja trzeba mieć (mówię o chorych czy normalnych niezależnych, nie o gościach z długami, za to kara powinna być). Co to w ogóle za rozważania są. A nie że jakieś głosowanie w szpitalu bo jestem niewygodny. I jeszcze system informatycznie (napisany pierwotnie na skryptach przez studentów - sprawdź sobie jak dokładnie jest serwisowany jest ESKULAP w czasie ekdploatacyjnym od początku itp.) się pieprznie. Ja na karcie operacji miałem 4 lata temu błędy! Mnie wezmą do kasacji zamiast wyrostek mi wyciąć. Nam wszystko jedno, sztuka jest sztuka. No komedia. Teraz to na serio EOT. |
#1183 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Co Ty za przeproszeniem KHK p..lisz.> Mam prawo do emerytury (ja mam z tym poślizg np. bo pracowałem w edukacji i powinienem iść za 2 lata i g ... z tego wyjdzie - to jest zagadnienie do dyskusji !) to mam. Jak świętość własności prywatnej. Możesz dyskutować co z tym zrobić (np. oddać forsę z funduszu i skasować emeryturę - jak wyjadę gdzieś do Ghany /etc teraz to i tak to strace chyba). Ale nie to niżej.Żadne złe prawo nie jest święte! Historia to po tysiackroc udowodniła. A jeśli będziesz upierał się przy świętości złego prawa to Ci ktoś to z głowy kulą z pistoletu wybije. Dziwię się, że po doświadczeniach 2 wojen światowych nie rozumiecie jeszcze konsekwencji obowiązywania złego prawa. > TO MA BYĆ POWAŻNY SYSTEM? Alternatywa?Bardzo poważny. Może zdawać się niepoważny w obliczu panujących w umysłach innych ludzi odmiennych od moich przekonan ale gdyby moje przekonanie rozpowszechnic zobaczylbys jak poważny. > to na serio EOT.Nie pierwszy, nie jedyny, nie ostatni. Na razie możecie mnie ignorować i nic na to nie poradzę ale walczę o to, żeby poradzić w przyszłości. Nie będą mi źli ludzie stanowili złych praw i przemocą ich ode mnie egzekwować. |
#1184 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Skończ lać wodę Napisz otwarcie: Nie wolno gromadzić oszczędności na czas starości Nie wolno dostawać emerytury Pracodawca ma prawo zwolnić człowieka starego chorego z dnia na dzień Jesteś moralną rzygowiną poniżej kanibala
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Skończ lać wodę> Napisz otwarcie:> Nie wolno gromadzić oszczędności na czas starości> Nie wolno dostawać emerytury> Pracodawca ma prawo zwolnić człowieka starego chorego z dnia na dzień> Jesteś moralną rzygowiną poniżej kanibalaPowiem wprost. Nie wolno dopuścić do nadmiernej koncentracji własności, bo jeśli do tego dojdzie społeczeństwo rozpadnie się a ludzie zaczną się wzajemnie mordować. Nie wolno egzekwować przemocą niejawnej i nieopodatkowanej własności. Nie wolno opodatkowywac przymusowo konsumpcji. Nie można emitować pieniądza poprzez prywatne banki itd. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|