Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#1261
11-02-2019 20:55
 Ocena 3 na 3
salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Krótko i zwięźle powiadasz.. w zmienianiu tematu dobry jesteś. Najpierw jednak krótko i zwięźle poodpowiadaj na multum pytań i wątpliwości, jakie wskazano ci w tym wątku i nie tylko w tym.

#1262
11-02-2019 21:02
 Ocena 3 na 3
salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Tylko dobre umowy należy dotrzymac.
>>Złe umowy należy zakwestionować.
>Krystianku, myślisz że odkryłeś Amerykę.
>Problem w tym, że nie ma kogoś o mentalności istoty najwyższej, która rozsądzi która umowa jest dobra, a która zła.

Zwłaszcza że umowa, która dziś jest dobra - jutro już nie musi być taka, bo zmieniły się warunki.

#1263
11-02-2019 21:11
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Odpowiedz mi na 2 proste pytania.
Ja odpowiem
>1. Czy właściciele rządzą a ludzie bez własności są im podporządkowani?
Nie
>2. Jeśli właściciele rządzą, to w czyim interesie są te rządy?
skoro nie, to w niczyim

>Ten jeden raz, prosto i zwięźle, bez nawijania tony makaronu jak Jacek.
prosto i zwięźle.

Teraz ty prosto i zwięźle
Dlaczego 100 euro w twojej kieszeni ciulu, ma być lepiej chronione niż owoce z mojego sadu?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,781289#w781329

"Ten jeden raz, prosto i zwięźle,"

Znów spieprzysz od odpowiedzi kanalio?
Znów zmienisz temat hipokryto?
Znów honor p.ch. i zdolność intelektualna debila nie pozwolą na odpowiedź?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#1264
11-02-2019 21:20
 Ocena-2 na 4
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi salek
>Krótko i zwięźle powiadasz.. w zmienianiu tematu dobry jesteś. Najpierw jednak krótko i zwięźle poodpowiadaj na multum pytań i wątpliwości, jakie wskazano ci w tym wątku i nie tylko w tym.

I uciekłes a mi ucieczki zarzucasz.

#1265
11-02-2019 21:22
 0 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>>Odpowiedz mi na 2 proste pytania.
>Ja odpowiem
>>1. Czy właściciele rządzą a ludzie bez własności są im podporządkowani?
>Nie
>>2. Jeśli właściciele rządzą, to w czyim interesie są te rządy?
>skoro nie, to w niczyim

Klamczuszek!

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Teraz ty prosto i zwięźle
>Dlaczego 100 euro w twojej kieszeni ciulu, ma być lepiej chronione niż owoce z mojego sadu?

Zaproponowałem jednakowe zabezpieczenie kryptograficzne dla środków pieniężnych jak świadectw własności. Gdzie widzisz w tym preferencje?

>"Ten jeden raz, prosto i zwięźle,"
>Znów spieprzysz od odpowiedzi kanalio?
>Znów zmienisz temat hipokryto?
>Znów honor p.ch. i zdolność intelektualna debila nie pozwolą na odpowiedź?

Znów nie dojrzysz mojej odpowiedzi jak tysiąca innych, bo w gruncie rzeczy masz ją w tyle, bo nie współgra z twoją wizją świata.
Ty się martwisz o swoje podworeczko a reszcie to kij w oko.

#1267
11-02-2019 21:38
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>1. Czy właściciele rządzą a ludzie bez własności są im podporządkowani?

No k***a wychodzisz z opaską na oczach na miasto bo mógłbyś przypadkiem coś kupić czego nie chcesz.

Kiedy będziesz zadowolony? Nowy dom? Auto? Jedno pięć czy sto? Jachty? Masz jakiś kres gdzie poczułbyś że ktoś tobą nie rządzi?
A potem co? Cała ziemia wszystkie dupy. Znasz jakieś swoje granice? Wątpię byś rozumiał do czego zmierzasz.


#1268
11-02-2019 21:40
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Krótko i zwięźle powiadasz.. w zmienianiu tematu dobry jesteś. Najpierw jednak krótko i zwięźle poodpowiadaj na multum pytań i wątpliwości, jakie wskazano ci w tym wątku i nie tylko w tym.
>I uciekłes a mi ucieczki zarzucasz.

..przyganił kocioł garnkowi

Nie zamierzam, przyjacielu, brnąć w twoje dygresje. To nie ucieczka, tylko trzymanie się tematu.

#1269
11-02-2019 21:56
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Dlaczego 100 euro w twojej kieszeni ciulu, ma być lepiej chronione niż owoce z mojego sadu?

Widocznie, szarleyu, będzie trzeba na każdą gruszkę osobne świadectwo własności wystawić.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
>>1. Czy właściciele rządzą a ludzie bez własności są im podporządkowani?
>No k***a wychodzisz z opaską na oczach na miasto bo mógłbyś przypadkiem coś kupić czego nie chcesz.
>Kiedy będziesz zadowolony? Nowy dom? Auto? Jedno pięć czy sto? Jachty? Masz jakiś kres gdzie poczułbyś że ktoś tobą nie rządzi?
>A potem co? Cała ziemia wszystkie dupy. Znasz jakieś swoje granice? Wątpię byś rozumiał do czego zmierzasz.

A tam zaraz wszystkie dupy.
Wystarczy mieć gdzie spać, mieć co jeść, nie martwić się, że jutro nadejdzie katastrofa i móc czasem o czymś zdecydować, miec na cokolwiek wpływ.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi salek
>>Dlaczego 100 euro w twojej kieszeni ciulu, ma być lepiej chronione niż owoce z mojego sadu?
>Widocznie, szarleyu, będzie trzeba na każdą gruszkę osobne świadectwo własności wystawić.

Wystarczy na wszystkie razem.

#1272
12-02-2019 06:00
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Teraz ty prosto i zwięźle
>>Dlaczego 100 euro w twojej kieszeni, ma być lepiej chronione niż owoce z mojego sadu?
>Zaproponowałem jednakowe zabezpieczenie kryptograficzne dla środków pieniężnych jak świadectw własności. Gdzie widzisz w tym preferencje?

Tu:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,781289#w781329
Chcesz kwestionować prawo własności.
Pytałem
www.racjonalista.pl/forum.php/s,781289#w781332
Uciekłeś w zmianę tematu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#1273
12-02-2019 06:05
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Wystarczy mieć gdzie spać, mieć co jeść, nie martwić się, że jutro nadejdzie katastrofa i móc czasem o czymś zdecydować, miec na cokolwiek wpływ.

Nie masz co jeść?
Nie masz gdzie spać?
o niczym nie decydujesz?

Skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostało

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#1274
12-02-2019 09:00
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Zaproponowałem jednakowe zabezpieczenie kryptograficzne dla
> środków pieniężnych jak świadectw własności. Gdzie widzisz w tym preferencje?
(..)
> Znów nie dojrzysz mojej odpowiedzi jak tysiąca innych, bo w gruncie
> rzeczy masz ją w tyle, bo nie współgra z twoją wizją świata.

Zabezpieczenie kryptograficzne dla środków pieniężnych jako świadectw własności jest kiepskim zabezpieczeniem, skoro grupka głosujących może zdecydować aby kapitalista postawił na twoim polu fabrykę butaprenu.

Zabezpieczenie kryptograficzne dla środków pieniężnych jako świadectw własności jest kiepskim zabezpieczeniem, skoro grupka głosujących pod szantażem dominatora może zdecydować aby nałożyć na ciebie wysoki podatek, który wyssa ci z prędkością światła 'zabezpieczoną kryptograficznie' kasę z porfela.

Wreszcie, po co komu zabezpieczenie kryptograficzne dla środków pieniężnych jako świadectw własności, skoro dominator może stworzyć włansą armię i zająć twoją własność siłą? Do tego może zmienić zapis w księdzie tylko za pomocą presji na większość. Nie potrzebne mu nawet łamanie szyfrów.

Pytanie: jak chronine jest 100 Euro w twoim sytstemie?
Odpowiedź: jest chronione iluzorycznie szyfrem, który obejdzie każdy cwaniak-dominator (system sprzyja tworzeniu dominacji cwaniactwa).


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1275
12-02-2019 09:09
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>> Widocznie, szarleyu, będzie trzeba na każdą gruszkę
>> osobne świadectwo własności wystawić.
> Wystarczy na wszystkie razem.

Spokojnie, zostaną później i tak podzielone przez kombinatorów.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365