Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#631
11-01-2019 10:03
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> W moim modelu debetu nie potrzebujesz spłacać, możesz
> już zawsze operować na minusie, potrzebujesz jedynie zapłacić podatek od własności,

Kto nalicza ten podatek? Pytam cię ponownie.
Dążę do tego, żeby ci pokazać jak ludzie są w twoim systemie ekstremalnie zależni od kluczowych producentów i usługodawców.

By the way, domyślam się, że licencje na pożyczki ma tylko system.
Czy może ktoś jeszcze?*

>Dodatkowa kreacja pieniądza byłaby niekorzystna dla całego systemu.

* czy licencja na pożyczki "chodzi" w sytstemie, tzn. jest przez obywateli wyceniana?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>>O sposobie podziału decyduje większość kapitału,
>1 Przed chwilą pisałeś, że wszyscy dostają po równo.

Po równo było w odniesieniu do podatków.
A Ty napisałeś potem o podziale świadectwa własności.

Własność dzieli na części większość kapitału.

>2 Kto to jest większość kapitału? Domyślam się, że to działa jak akcyjna spółka

Reprezentacja ponad 50% kapitału zapisanego w księdze.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

> pisałem o niewolnictwie w nieprawdziwym sensie tego słowa
Zdaje się, że już samo "pisanie o niewolnictwie" zniewala.

>> Cóż po tych różnicach, skoro niewolnika można sprzedać komukolwiek?
>Tyle po tych różnicach, że są one raczej atrakcyjne
Dobrze, że nie robię nikomu za łańcuchowego burka, bo może podyktowałby mi podobne kocopoły. Nie może być atrakcyjne, coś, co nie istnieje; dla egzystencji niewolnika to ŻADNA RÓŻNICA wg jakiego klucza będzie się zmieniał właściciel dający mu miskę strawy.

>Chirstiano Ronaldo nie dałby się sprzedać
CR niewolnikiem jest w "nieprawdziwym sensie tego słowa".


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Hm, wybacz - nie wiedziałem, że twoje starania są również dla mnie..
>Mogę to jakoś naprawić?
Dziękuję, ale riposta poszła i przerypałeś; jak mówi tutejszy klasyk "głupi nie zarabia na łamaniu nieegzekwowalnej umowy".

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#635
11-01-2019 10:35
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>O sposobie podziału decyduje większość kapitału,
>>1 Przed chwilą pisałeś, że wszyscy dostają po równo.
>Po równo było w odniesieniu do podatków.
>A Ty napisałeś potem o podziale świadectwa własności.
Jeszcze raz. Jak mają być dzielone podatki. O to pytałem

>Własność dzieli na części większość kapitału.
Czyli?
Większość akcjonariuszy może głosując podzielić mój sad?

>>2 Kto to jest większość kapitału? Domyślam się, że to działa jak akcyjna spółka
>Reprezentacja ponad 50% kapitału zapisanego w księdze.
Czyli??? Jak akcyjna spółka???

Rozumiem, że głosy nieposiadaczy nie mają znaczenia.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> dla egzystencji niewolnika to ŻADNA RÓŻNICA wg jakiego
> klucza będzie się zmieniał właściciel dający mu miskę strawy

Prawdę rzekłaś o niewolnictwie w XIX w. i wczesniej.

>> Chirstiano Ronaldo nie dałby się sprzedać
> CR niewolnikiem jest w "nieprawdziwym sensie tego słowa"

W tym samym sensie, co Krystian.
Ale skandal..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Dziękuję, ale riposta poszła i przerypałeś

Ooops, mea (..)

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
> zaszyfrowany portfel nie pozwala nikomu innemu jak
> tylko jego wlascicielowi na przelewanie pieniedzy\

Podatki w jego systemie ściągane sa automatycznie.
system pomniejsza twój portfel o podatek czy chcesz tego, czy nie.

> Policji nie ma (bo i kto bedzie finansowal organ nacisku i egzekucji)

Hamerlik już zaczyna mówic o konieczności Policji "w ograniczonym zakresie".

> sadow tez nie (to tez organ przemocy i egzekucji)

Z tymi sądami to ciekawa sprawa.
Choć w idealnym swiecie, gdzie wszyscy mają co chcą i nie ma chorób ani sporów a wszyscy są dla wszystkich mili - po co Sądy
Super ten świat, w którym nie ma wrednego sędzi, ani komornika. A wszystko działa, niczym perpetum mobile (ludzie bogacą się np. siedząc 23h/dobę przy smartfonie głosując ;- ))
Ucielknijmy weń - myśli Konopka. I ucieka..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#639
11-01-2019 11:55
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Podatki w jego systemie ściągane sa automatycznie.
>system pomniejsza twój portfel o podatek czy chcesz tego, czy nie.

Czyli przemoc i egzekucja dlugow bedzie.
Dzis, jak sie upre to podatku moge nie zaplacic. I przez jakis czas nie bede przemoca egzekutowany. A jak zarabiam ponizej progu podatkowego (albo wcale), pije wode z rzeki i jem wlasne ziemniaki to nie zaplace zadnego podatku (i to legalnie).
A u Konopki w takiej sytuacji zaplace podatek za korzystanie z licencji picia wody i uprawiania ziemniakow.

Hmmm? Czemu nikt sie gwaltem nie zapisuje na taki fajny pomysl???

>> Policji nie ma (bo i kto bedzie finansowal organ nacisku i egzekucji)
>Hamerlik już zaczyna mówic o konieczności Policji "w ograniczonym zakresie".

Czyli przemoc i egzekucja nadal bedzie.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>>>>O sposobie podziału decyduje większość kapitału,
>>>1 Przed chwilą pisałeś, że wszyscy dostają po równo.
>>Po równo było w odniesieniu do podatków.
>>A Ty napisałeś potem o podziale świadectwa własności.
>Jeszcze raz. Jak mają być dzielone podatki. O to pytałem

Podatki dzielone na resztę zawsze równo w przeliczeniu na głowę. Nie inaczej.

>>Własność dzieli na części większość kapitału.
>Czyli?
>Większość akcjonariuszy może głosując podzielić mój sad?

Sam dzielisz, sam zgłaszasz świadectwo do księgi. Większość kapitału je akceptuje i znajduje się w księdze albo nie i wowczas jakbyś niczego nie zgłosił.

>>>2 Kto to jest większość kapitału? Domyślam się, że to działa jak akcyjna spółka
>>Reprezentacja ponad 50% kapitału zapisanego w księdze.
>Czyli??? Jak akcyjna spółka???
>Rozumiem, że głosy nieposiadaczy nie mają znaczenia.

Jak spółka akcyjna z tym że bez uprzywilejowanych akcji.
Decydują właściciele.
Niewlasciciele nie decydują o własności a jedynie o podatkach.

#641
11-01-2019 12:18
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>Własność dzieli na części większość kapitału.
>>Czyli?
>>Większość akcjonariuszy może głosując podzielić mój sad?
>Sam dzielisz, sam zgłaszasz świadectwo do księgi. Większość kapitału je akceptuje i znajduje się w księdze albo nie i wowczas jakbyś niczego nie zgłosił.

Czyli większość akcjonariuszy akcyjnej spółki decyduje o tym, czy mam prawo sprzedać połowę sadu.
Teraz mam większy zakres wolności.
Nie odpowiada mi twój system i nie lamentuj
Nie odpowiada mi przymus przynależności do akcyjnej spółki, w której o moich akcjach decydują pozostali akcjonariusze

>>>>2 Kto to jest większość kapitału? Domyślam się, że to działa jak akcyjna spółka
>>>Reprezentacja ponad 50% kapitału zapisanego w księdze.
>>Czyli??? Jak akcyjna spółka???
>>Rozumiem, że głosy nieposiadaczy nie mają znaczenia.
>Jak spółka akcyjna z tym że bez uprzywilejowanych akcji.
>Decydują właściciele.
>Niewlasciciele nie decydują o własności a jedynie o podatkach.

1 Czyli nigdy nie wyjdą ze stanu nic-nieposiadania
1.1 Przecież akcjonariusze nie będą mieli żadnego interesu, żeby dopuścić kogokolwiek do własności. Wprost przeciwnie, zrobią wszystko, żeby tylko żadna własność nie wyszła poza ich krąg
1.2 Proponujesz błędne koło Kto ma pole, może mieć debet i kupić pole, kto nie ma pola, nie może kupić - dziedziczna bieda
Nie odpowiada mi twój system i nie lamentuj

2 Napisałem ci już, że podatki będą symboliczne i absolutnie niesprawiedliwe
Właściciel 100 km 2 pola zapłaci podatek od 400 m 2
ale już właściciel 400m 2 nie ma takiej możliwości i zapłaci proporcjonalnie więcej
Skutek - dodatkowa koncentracja własności

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> dla egzystencji niewolnika to ŻADNA RÓŻNICA wg jakiego
>> klucza będzie się zmieniał właściciel dający mu miskę strawy
>Prawdę rzekłaś o niewolnictwie w XIX w. i wczesniej.
I dziś, wystarczy szersze rozumienie zwrotu "miska strawy".

>>> Chirstiano Ronaldo nie dałby się sprzedać
>> CR niewolnikiem jest w "nieprawdziwym sensie tego słowa"
>W tym samym sensie, co Krystian.
Formalnie Cristiano równy jest Krystianowi, bo w biznesie, którego mądrością jest - jak mówi tutejszy klasyk - "zarabianie na łamaniu nieegzekwowalnej umowy" wystarczy partnera umową "za mordę trzymać" (też niedosłownie!).

Różnica między krystianami w gaży, której utrzymanie dla takich jak CR jest korzystną alternatywą, a dla takich jak KHK czasem nawet jedyną możliwością przeżycia.

Przyjrzyj się dalszemu ciągowi tego niewolnictwa: nasz przykładowy KHK popadając w ubóstwo ryzykuje, że mu dzieci odbiorą, skąd zostaną one adoptowane, czyli całkiem jak w XIXw. i wcześniej. Dodam link do Wikipedii pl.wikipedia.org/wiki/Handel_dziećmi gdzie przez same ogólniki pokazano jak to problem niewolnictwa dzieci jest, występuje współcześnie i jest wieloaspektowy, a żadnego wskazania dotyczącego GDZIE KONKRETNIE się całe to zło dzieje - nie ma.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#643
11-01-2019 14:13
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
Szarley, tak na to patrząc z innego kierunku i pomijając liczne sprzeczności: zdolność do głosowania jest u K H-K nadrzędnym kapitałem. Wręcz bronią kalibru 44: zdetronizuje każdego właściciela, kiedy nie właściciele będą chceli.

Rozumując w ten sposób, wprawdzie szydzi się z racjonalnego myślenia (uważam, że za to Hamerlik powinien już dawno pożegnać się z tym forum na stałe) ale zarazem zdobywa się symboliczny rewanż na tych, którzy 'umoczyli go' w 2007 r.
To potrzeba rewanżu jest największa tajemnicą K H-K i jednocześnie go napędza.
Jednak wstyd do przyznania się jest większy. Latwiej żyć w zakłamaniu.

Pal sześć że rewanż w tym wydaniu to fikcja, a oni realnie dalej żyją sobie w najlesze. Ważne, że Hamerlik jakoś funkcjonuje ("oni (w tym ty i ja) będą jeszcze cierpieć bardziej niż on!!")

Niestety jak widzę od tych paru lat, Hamerlik coraz bardziej zatraca kontakt z rzeczywistością i popada w ostracyzm. Smutne.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#644
11-01-2019 15:44
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>I dziś, wystarczy szersze rozumienie zwrotu "miska strawy".

Zgadzam się. Np. miska strawy = dochód 2500 Euro / mies. + wakacje z rodziną zagranicą

> Różnica między krystianami w gaży, której utrzymanie dla takich
> jak CR jest korzystną alternatywą, a dla takich
> jak KHK czasem nawet jedyną możliwością przeżycia.

Rożnica w gaży tak, a co za tym idzie w pewnych zdolnościach.
W 'niewolnictwie' nie

> nasz przykładowy KHK popadając w ubóstwo ryzykuje, że mu
> dzieci odbiorą, skąd zostaną one adoptowane, czyli całkiem jak w XIXw. i wcześniej

A czemu całkiem jak w XIX w i wcześniej?
Z tego co wiem, adopcja w średniowiecznej Europie wyglądała zupełnie inaczej: dziecko jak ten kotek, najpierw było same sobie sterem, czego dzieci całkiem barzdo nie lubią.
Potem przypinało się do obcych, jesli ci obcy kalkulowali, że im się ciężką pracą odwzajemni. A dziś w Europie?

> żadnego wskazania dotyczącego GDZIE KONKRETNIE się całe to zło dzieje - nie ma.

We mnie przeciwnika tutaj nie znajdziesz, nie twierdzę że dzis gdzieniegdzie na świecie nie ma tego, co było w w Europie w średniowieczu.
Pewnie, ze jest.

Sugerujesz, że jak Hamerlikowi wraz z jego żoną odebrali (odbiorą) dzieci to.. je.. gdzieś.. z Niemiec wywiozą? Tudziż Cyganom w Niemczech na małych żebraków dadzą


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Tak czy owak to peryferie tematu.

Dopiero z peryferii tematów hamerlikańskich coś widać. Choc peryferie mogą się niektórym wydawać nierealne, ale pozwalają widzieć jak to z tą hamerlikańską teorią jest

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365