 |
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2019 13:46 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
-1 na 7 | Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?
Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?
Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..#241 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Jak się komuś coś ukradnie to nie staje się właścicielem tylko bandytą.> > Ja wiem że u ciebie to ekstra sprawa bo teraz Ukraina nie może już nic egzekwować bo to k***a była by przemoc z ich strony.> >No więc Ci tłumaczę, że te wszystkie umowy drobnym, niezrozumiałym druczkiem na zrobienie Januszy w Konia, dzięki panstwowej przemocy egzekucjnej to zwykle zlidziejstwo i BANDYTKA.I ci wszyscy bandyci znikną. Tak. I żyli długo i szczęśliwie. Wybieraj mafia banksterzy czy zwykły cwaniak który opchnie ci złom a ty nie masz jak wyegzekwować swojego. FANTASMAGORIA. > I nawet proponuje - zabezpieczmy zwykłych ludzi przed bandytami kryptograficznym >zabezpieczeniem świadectw własności i środków pieniężnych, żeby żaden bandyta przemocą >niczego nie zabrał.Tak żaden bandyta. A kredyty udzieli Duch Św. na 0%. > Na co Ty, że urzędniki i banksterzy mogą kraść, bo twojej klasie społecznej to się opłaca.Na co ja że fantazjujesz. Sam boisz się swojej strefy bo nie chcesz być okradziony w swojej własnej strefie. Odwlekasz start bo wiesz że tak dobrze jak w Berlinie to już możesz nie mieć. ZDAJESZ sobie również sprawę że za bezpieczeństwo trzeba płacić. Natomiast w twoje strefie cwaniaków już tak dobrze nie ma bo brak tam egzekucji. Polska pomimo gnoju jaki stworzyli cwaniacy zmienia się i tylko skończony debil może pisać że tu kradną na potęgę i to mi się opłaca. > No i ręce opadają.> Tobie zabrać przemocą- bandytyzm.> W twoim interesie zabrać przemocą - wola boska. OKradłem cię? |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> Walka klas społecznych, również na poziomie przekonań.Byt określa świadomość czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. I wprawdzie od dyktatury własnego tyłka siłą woli można się uwolnić, ale większość woli kontemplować świat siedząc. > Władza rodzi złe skojarzenia, sami wciąż narzekają na zła władzę, a przecież sami są dobrzy, a właściwie najlepsi.Szarley ma w stopce pogardę dla podporządkowujących się władzy, co go chyba skutecznie mobilizuje do jej zachowania.
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
#243 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > oparta na twoim stwierdzeniu o twoim braku zainteresowania położeniem magazyniera Amazonu.Znajdź kanalio cytat, w który stwierdzam brak zainteresowania położeniem magazyniera Amazonu. ZNAJDŹ KANALIO CYTAT LUB SKOŃCZ ŁGAĆ NA MÓJ TEMAT
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#244 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > > WŁADZA (1) w odniesieniu do własności sadu?> >Mam władzę, czyli stanowię prawo, decyduję o ludzkich wyborach, zachowaniach,> Zgadza się.> Prawo własności jest źródłem innych praw, podstawą wpływu na ludzkie wybory i zachowania.Jakich ? Tylko nie pyerdol, że mam prawo zmusić cię do pracy bo mam sad. a to już napisałeś jako jedną z twoich bajęd > Może zamiast o własności sadu porozmawiajmy o własności terytorialnej państw?Twierdzisz, że mam władzę, bo mam sad. Dowodu brak, więc nie zmieniaj tematu. Jak udowodnisz moją władzę lub wycofasz się z bełkotu możemy porozmawiać o własności terytorialnej państw > Wiesz dlaczego wciąż rozmawiamy o twoim sadzie a nie np. własności akcji dużej spółki akcyjnej.Twierdzisz, że mam władzę, bo mam sad. Dowodu brak, więc nie zmieniaj tematu. Jak udowodnisz moją władzę lub wycofasz się z bełkotu możemy porozmawiać o własności akcji dużej spółki akcyjnej. Nie zmieniaj tematu, bo to jest ucieczka świadcząca zajedno o braku argumentów inteligencji i honoru. > I tylko po to, żeby nie musieć do swojego sadu nikogo wpuścić albo uprawiać w nim czegokolwiek dla innych niż tylko dla siebie samego.I to jest twój problem, tylko nie poradzisz odpowiedzieć na pytanie JAK TO POWINNO WYGLĄDAĆ. Czy powinienem każdego wpuszczać, czy powinienem każdemu pozwolić w moim sadzie sadzić co chce? Czy ty pozwalasz w swoim mieszkaniu każdemu korzystać z łazienki? Oczywiście nie, ale na taką odpowiedź cię hipkryhamerliku nie stać. użalasz się nad ludźmi którzy w moim sadzie nie mogą łamać drzew, ale swoje mieszkanie zamykasz żeby biedota nie mogła się umyć. Podobnie jak przerasta twój intelekt pytanie przez ciebie sprowokowane: > Każdy skuteczny wpływ na innych kształtujący ich działanie jest władzą.Słucham płyty. Małcużyński gra Chopina. Przyznaję wzrusza mnie, ma na mnie wpływ, powoduje działanie - słucham po raz drugi Kto ma nade mną władzę? Małcużyński czy Chopin, skoro obydwaj nie żyją ? A deklarowałeś odpowiedź na każde pytanie każdy zarzut, każdy argument Ot, tyle warta twoja deklaracja co twoja inteligencja
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#245 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Ciekawe, że w negowaniu zależności własności i władzy szarley ciągle ma zwolenników;Na to jest sposób: udowodnić zależność władzy i własności A dowodu ciągle brak
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#246 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Skoro to scholastyka bez znaczenia, to ogłoś w internecie - podając realny adres tego swojego sadu - że KAŻDY, KTO CHCE MOŻE O DOWOLNEJ PORZE DNIA I NOCY do tego Twojego sadu WEJŚĆ.Jest przeszkoda. obok jest mój dom a na tym forum jest frustrat gotów go podpalić, bo nie płacę podatków wg jego klucza > >Mam władzę, czyli stanowię prawo, decyduję o ludzkich wyborach, zachowaniach, podatkach...> >Mam władzę czyli pozwalam/nie pozwalam/warunkowo pozwalam wejść do sadu> >Nie widzisz różnicy?> Widzę, to różnica ilościowa, nie jakościowa,Znów uciekasz do gry słówek. Mam władzę stanowiąc prawo i podatki, i mam moc egzekucyjną Mam "władzę" w moim sadzie i... co zrobię kiedy wejdziesz? > A Ty jakbyś miał tego sadu na miarę majątku 10 Kulczyków, "stanowiłbyś prawo i decydował o ludzkich wyborach, zachowaniach i podatkach", a tak, to możesz tylko pomarzyć. Naśladujesz Hamelika w stawianiu chochoła? Musisz się jeszcze dużo uczyć > >>>>1 www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w777735> Wiem czyj to wpis, co za animusz!Owszem, tylko racje wszystkie obalone. > Nie wiem, nie śledzę, rozmawiam z Tobą tu i teraz, gdzie Twoje dowodzenia nie okazały się skuteczne."Hrabina Potocka założyła wypożyczalnię młodych panienek" > >>> Mając złotego i kupując bułkę nie mam władzy nad piekarzem, tylko kupuję bułkę> >>Skoro tak sądzisz, to spróbuj kupić od piekarza bułkę nie mając złotego.> >Nie kupię, ale to nie oznacza, że mając złotego mam nad nim władzę> Dokładnie to oznacza, przecież dopiero jako posiadacz złotówki zyskujesz szansę wpłynięcia na piekarza.Szansa wpłynięcia, to nie jest władza.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#247 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Szarley ma w stopce pogardę dla podporządkowujących się władzy,Mistrzyni słówek nie poradzi zrozumieć prostego zdania w jej ojczystym języku.... Chcesz sobie wymyślać rozmówców - to rozmawiaj z wymyślonymi, nie przypisuj tylko poglądów i słów swoich chochołów rzeczywistym osobom To poniżej godności uczciwego człowieka, a za taką Cię uważałem
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#248 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Dzięki swoim złotówkom Szarley czyni z człowieka swojego piekarza, czlowieka, który mógłby pójść gdziekolwiek i robić cokolwiek dla siebie ale zamiast tego zatrzymuje się przy Szarleyu i zaczyna mu wypiekac chleb. Ośmieszasz się. Sam sobie chleb pieczesz? Z własnoręcznie zemlanej mąki ze swojej pszenicy Nawet to pytanie przerośnie twój "intelekt" Wyszedłeś na idiotę do kwadratu
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#249 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Ośmieszasz się. Sam sobie chleb pieczesz? Z własnoręcznie zemlanej mąki ze swojej pszenicy Nawet to pytanie przerośnie twój "intelekt"> Wyszedłeś na idiotę do kwadratuCzy mając kasę, dużo kasy, potrafiłbys pokierować zachowaniem drugiego człowieka? A jeśli nie to po co Ci ten nadrukowany szajs? |
#250 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Ośmieszasz się. Sam sobie chleb pieczesz? Z własnoręcznie zemlanej mąki ze swojej pszenicy Nawet to pytanie przerośnie twój "intelekt" Wyszedłeś na idiotę do kwadratu Twoje pytanie nie jest odpowiedzią. > Czy mając kasę, dużo kasy, potrafiłbys pokierować zachowaniem drugiego człowieka?> A jeśli nie to po co Ci ten nadrukowany szajs?Sam sobie chleb pieczesz? Odpowiesz, a ja odpowiem na to twoje pytanie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#251 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Ciekawe, że w negowaniu zależności własności i władzy szarley ciągle ma zwolenników;> Na to jest sposób: udowodnić zależność władzy i własności> A dowodu ciągle brakSię dziwisz i wkurzasz? Jak czekam na jego odpowiedź, co idzie już w lata, co jest wymiarem wartości pieniądza (EKONOMISTY!). Podczytuje, podpatruję i co..... To co masz w ręku jak się wysrałeś w lesie przydrożnym (on odpowiedział, że wartość pieniądza wynika z prawa własności. Ja powiedziałem, że nie.). Takiego prowokatora z idiotycznym umysłem, któremu ulegają w dyskusji różni tacy inni na tym forum, nie widziałem, i nie wierzę, że tacy ludzie chodzą sobie po ziemi jakby nigdy nic. No q..wa nie wierzę! Ja po prostu nie wierzę, że ten młot skończył uczelnię, zwaną Uniwersytetem Wrocławskim, gdzie wykładowcą był znakomity teoretyk i fachowiec Uniwersytetu Lwowskiego, Hugo Steinhaus, wykładowcą statystyki, wydający książeczkę o teorii gier, bo to podkreśla wartość tej Uczelni, a taki Hamerlik niestety jej nie podkreśla ale dojuje. Poświęcę się i będę szukał. Ale jak kłamał, jak sobie robił jaja z nas, z Uczelni, którą ponoć skończył jak robił to celowo, za tym idąc nas uważał za głupków (zwłaszcza mnie), to marny jego koniec. Bo to będzie i musi być. To jest forum racjonalistów, a nie piewców dureńskich bajek. Gdzie u niego ekonomia? Gdzie u niego fizyka? Gdzie u niego socjologia? On mnie wkurzył i to na maxa (nie Golonki). Okaz dureństa pielęgnuje Agnosiewicz. Gratuluję trzymania poziomu forum Racjonalisty.pl. To pewnie jeden z sukcesów pańskich. Też go gratuluję. Jeśli zdobędę dowody, to rzucę w twarz Moderatorowi naczelnemu.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#252 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Sam sobie chleb pieczesz?Nie i zdaje sobie sprawę, że własną potrzebą chleba i kasą innym życie układam. Dokładnie tak samo jak cwaniak, który przerobil 100 Januszy w konia i wyzysk w zakup 10 działek pod budowę domów jednorodzinnych inwestuje, których nie potrzebuje ake chce mieć gwarancję, że inni będą robić to czego on chce. |
#253 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Gdzie u niego ekonomia?> Gdzie u niego fizyka?> Gdzie u niego socjologia?> On mnie wkurzył i to na maxa (nie Golonki).> Okaz dureństa pielęgnuje Agnosiewicz. Gratuluję trzymania poziomu forum Racjonalisty.pl. To pewnie jeden z sukcesów pańskich. Też go gratuluję.Kto nie podziela poglądów Wenancjusza ten jest zły, w każdym pojęciu zła, bo Wenancjusz jest dobry w każdym pojęciu dobra? Nie mogę dluzej pozwolić Ci czekać na odpowiedź, kilka lat wystarczy, zatem w zgodzie z moją definicją kapitału jako władzy - WYMIAREM WARTOŚCI PIENIĄDZA jest skłonność homo sapiens do podporządkowania się w zamian za pieniądz. Im większa skłonność do podpprzadkowania tym wyższa wartość pieniądza. Usatysfakcjonowany? Uniwersytet Ekonomiczny to nie Uniwersytet Wrocławski. Zaoszczedzam Ci wysiłku, bo niektóre fakty z trudem kojarzysz, bo złość zaciemnia Ci umysł. |
#254 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Sam sobie chleb pieczesz?> Nie A więc piszesz o sobie :
Dzięki swoim Euro Hamerlik czyni z człowieka swojego piekarza, czlowieka, który mógłby pójść gdziekolwiek i robić cokolwiek dla siebie ale zamiast tego zatrzymuje się przy Hamerliku i zaczyna mu wypiekac chleb. Ten człowiek pracuje, nie jest niewolnikiem. Aż tak dominujesz za swoje Euro? Aż tak twoje summienie cierpi? > i zdaje sobie sprawę, że własną potrzebą chleba i kasą innym życie układam.Albo nie układasz, albo układa każdy człowiek Każdy człowiek potrzebuje pracy innych i płaci pracą własną Ta ty jak ja. Nie ma różnicy i nie ma w tym niczego nagannego. Pieniądz służy jedynie do uproszczenia handlowej wymiany. Chcę kupić paliwo? a właściciel paliwa chce kupić piwo. ale ja nie mam piwa.. Dlatego funkcjonuje pieniądz > Dokładnie tak samo jak cwaniak, który przerobil 100 Januszy w konia i wyzysk w zakup 10 działek pod budowę domów jednorodzinnych inwestuje,No jeśli ty robisz dokładnie ja ten cwaniak, to współczuję ludziom w twoim otoczeniu. Ja płacę pieniądzem zarobionym uczciwie wykonaną pracą. Przypuszczam że ty też!
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Czy mając kasę, dużo kasy, potrafiłbys pokierować zachowaniem drugiego człowieka?Nie. Nie mam takich aspiracji > A jeśli nie to po co Ci ten nadrukowany szajs?... po to, żeby kupić to czego potrzebuję. Proste?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|