Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#571
10-01-2019 06:48
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Nie odpowiedziałeś:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
Nie odpowiedziałeś:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w777540
Nie odpowiedziałeś
www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w778067

>Umowę możesz zerwać zawsze, kiedy tylko przestaniesz jej chcieć.

Oczywiście, nie odniesiesz się do przykładów
1 Wsiadam w taksówkę i jadę do miasteczka. W połowie drogi właściciel taksówki mówi umowa nie obowiązuje - wysiadaj, albo płać 3 razy więcej w nowej umowie
2 Jadę na wczasy do pensjonatu. Właściciel w środku nocy wyrzuca mnie za drzwi, bo umowa nie obowiązuje. Pieniędzy oczywiście oddawać nie musi
3 Ubezpieczam samochód - po wypadku ubezpieczyciel mówi: "ja już nie chcę umowy a nie jestem niewolnikiem"
4 Zostawiam samochód do naprawy w warsztacie, mechanik wymontowuje dobre części a resztę złomuje i nie oddaje samochodu, bo mowa przestała obowiązywać
5 Bank pożycza pieniądze i kredytobiorca nie oddaje, mój depozyt diabli biorą a ubezpieczyciel rezygnuje s umowy
6 Kupuję jabłoń rzadkiej odmiany, płacę z góry, sprzedawca bierze kasę i nie wysyła
7 Kupuję jabłoń rzadkiej odmiany, sprzedawca wysyła, ja biorę drzewko i nie płacę

Tylko nie pipc farmazonów o sprawdzaniu wiarogodności każdego bo:
1 Nie ma na to czasu, chleb bierze się z PRACY a nie inwigilacji
2 Nikt bez 1000 referencji nie wejdzie na rynek, czyli żadna nowa firma nie powstanie

Podobno jesteś zwolennikiem jawności.
Dlaczego kłamiesz, że studiowałeś ekonomię?

(A teraz zacznie się lament nad dziadowskim światem pełnym przemocy i reklama raju na ziemi, w którym podatek od własności doprowadzi do tego, że wszyscy ludzie staną się nagle ideałami)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi salek
>>Ale jak kontrahent poyczyl mi pieniadze i przez to stal sie biedniejszy to moge?
>U krystka nie wolno pożyczać

A kto Ci zabroni?
Była mowa o jakimś zakazie zagrożonym karą?

Chciales napisać chyba - u Krystiana nie dasz rady przemocą zabrać cudzych pieniędzy, bo są zabezpieczone kryptograficznie, więc nie widzę sensu pożyczać, bo swoje stosunki z innymi ludzi opieram zawsze o przemoc?

#573
10-01-2019 08:33
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Podział, który nie ma sensu, ten nie ma sensu

Tak, a 1 arowe działki rolne wydzielone z 100 ha pola rolnego mają sens
A wracając - napisałeś, że licencja wraz ze wzrostem wartości ulega automatycznemu podziałowi i masz ich np. 100 zamiast jednej.
Na pewno jesteś zdania, że licencje można odsprzedawać, czyli w rzeczywistości mnożyć?
Po co w takim razie licencje? Przecież w twoim systemie będą one obiektem większych malwersacji, niż w obecnym.

> Nie dasz rady utrzymać 100 licencji na dostawę prądu,
> bo 1/100 ktoś Ci wyceni na pierdylion, a reszta także
> będzie wyceniona i podatek Cię zje.

Wciąż nie odpowiedziałeś mi na pytania:
1. Kto ustala podatek?
2. Czy wycena bez transakcji sie liczy?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#574
10-01-2019 08:45
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
> j***ć te godzinki ale gnojenie dziecka?

Kilka lat temu Hamerlik napisał tutaj (do odszukania) że z pierwszą żoną i zarazem pierwszym dzieckiem rozstał się. Raczej rzadko odwiedzia dziecko (albo wcale). Prawdopodobnie z Początku nie płacił na to dziecko alimentów, później go zmuszono (patrz kontekst tamtych rozmów). Nie wiem jak jest teraz. Nie przyzna się (i tyle warta ta cała "jawność").

Od tygodnia jak wróciłem, nie nie przeczytałem ani słowa o tym, jak kładzie spać kolejne swoje dzieci, jak mało na nie może wydac etc. (z drugą zoną wg tego co sam kiedyś pisał, ma ich chyba czwórkę). Pisał wtedy o tym duzo.
Trudno powiedziec, na kogo obecnie płaci a na kogo nie i czy w ogóle mieszka teraz z jakąkolwiek częścią swojej rodziny.

Farmer, wiemy coś o dzieciach i rodzicach: jak ktoś ma ich kilka, to naprawde nie ma czasu tak dużo pisać na forach, jak Hamerlik.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#575
10-01-2019 08:48
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Umowę możesz zerwać zawsze, kiedy tylko przestaniesz jej chcieć.

Szarley:
Cytat:
4 Hamerlik kupił ziemię na kredyt bez przeczytania umowy - należy zakazać egzekucji długów

.. czyli umożliwić jej zerwanie bez zwrotu należności.



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#576
10-01-2019 09:05
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>> Znów pipcys o tworzenia świata z przemocą, czy masz
>> jakiś pomysł jak bez przemocy zamknąć przestępce
>> (np gwałciciela) do więzienia
> Zaproponowałem wygnanie.
> Przymusowe przeniesienie w miejsce odmiennego języka,
> odmiennego koloru skóry, odmiennej kultury

Czyli jak, chcesz gwałtem zmuszać tamtych ludzi bez pytania ich o zgodę, czy chcą po dobroci przyjąć do ich grona niegadającego w ich języku przestępcę?
Ok, zróbmy eksperyment: przyjmujesz na ochotnika pod swój dach takiego Chińczyka-przestępcę na rok. Zgadzasz się?

> W moim świecie gwałty byłby wyjątkowym i niezwykle
> rzadkim odchyleniem od normy, bo ludzie przestaliby
> wreszcie wierzyć, że niektórzy ludzie są Bogami a oni sami są niczym


Tja.. jak Lepper i Łyżwiński
Panie Mgr Ekonomii, poczytaj trochę o psychologicznych uwarunkowaniach prowadzących do gwałtów, zamiast wymyślać gumowe dzwonki (zwłaszcza te pseudo-ekonomiczne)

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#577
10-01-2019 09:10
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi salek
>U krystka nie wolno pożyczać

Wolno obiecywać że się odda.
A jak ktoś naiwny to i pożyczy: np. drugi raz Hamerlikowi


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Nie zapominaj, że podatek płacą tylko właściciele i to
> bezpośrednio do majątku najemników

Kto idioto uchwala im te podatki? Najemnicy, sam tak ustaliłeś.
Czy najemnicy są w czymś zależni od pracodawców? TAK!!!! W KLUCZOWYCH RZECZACH!!!
Jeśli tak, to rusz głową i nie pieprz nam tutaj, że właściciele cokolwiek płacą.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#579
10-01-2019 09:55
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>U krystka nie wolno pożyczać
>Wolno obiecywać że się odda.
>A jak ktoś naiwny to i pożyczy: np. drugi raz Hamerlikowi

Kreacja zobowiązania to kreacja pieniądza.
Syatem udziela Ci debetu do wartości twojego mienia. Więcej pożyczki już nie potrzebujesz.
Dodatkowa kreacja pieniądza byłaby niekorzystna dla całego systemu.

#580
10-01-2019 09:56
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>U krystka nie wolno pożyczać
>A kto Ci zabroni?

Nikt nie zabroni.
Ale pomysl. Może twój przedmówca pisał z troską w glosie i przestrogą, że nie wolno pożyczać (komuś) bo inaczej.. może być, jak z TS Wisła i jej wierzycielami


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#581
10-01-2019 10:02
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> System udziela Ci debetu do wartości twojego mienia.
> Więcej pożyczki już nie potrzebujesz.

A jak nie oddam, to.. mam gorzej?
By the way, domyślam się, że licencje na pożyczki ma tylko system.
Czy może ktoś jeszcze?*

>Dodatkowa kreacja pieniądza byłaby niekorzystna dla całego systemu.

Twoich odpowiedzi na pytania wymienione tutaj wciąż brak
www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w778517

* czy licencja na pożyczki "chodzi" w sytstemie, tzn. jest przez obywateli wyceniana?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#582
10-01-2019 10:10
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
>Ale jak kontrahent poyczyl mi pieniadze i przez to stal sie biedniejszy to moge?

Krystian sugerował wcześniej, że u niego tylko system ma wyłączność na pożyczanie (jak w Matrixie)
Tutaj próbuję się upewnić, że na 100% tak jest
www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w778532

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#583
10-01-2019 10:15
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Kto zażąda za dużo za świadczenia ten przegra. Zabraknie mu kasy
> na podatek albo rozwinie się działalność substytucyjna, która wyprze i zastąpi.

Bzdura, nie zabraknie mu kasy - zwłaszcza na podatek.
Podatek będzie zerowy, albo bliski zeru (aby zachować pozory).
Pisałem o tym tutaj:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w778524

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#584
10-01-2019 11:47
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Nie chcę świadectwa twojej własności widzieć w księdze
> kapitału dopóki sam nie poprosisz o jego utworzenie

A kto miałby prosić, skoro księga pociąga za sobą:
a) natychmiastowe i czysto subiektywne odebranie ci praw przez innych: wysiedlenie za pomocą głosowań (tak osiąga się ponoć bardziej produktywny cel)
b) jawność księgi tzn. jak kto chce (ma humor ci dokopać) to ekspresowo cię dorwie, bo ma cię jak na dłoni
c) zjawisko iż kapitał w twoim systemie zmienia właścicieli głównie przy użyciu szantażu
d) szybką śmierć, gdy stajesz sie nieproduktywny

Kto chciałby pakować w tak nieetyczny system swój dorobek?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley

>głupi nie zarabia na łamaniu nieegzekwowalnej umowy
Może wg tej samej zasady próżno upominasz się o odpowiedzi KHK?

A taki się sobie wydawałeś "honorowy"...

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365