 |
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2019 13:46 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
-1 na 7 | Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?
Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?
Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > I szlag trafił moje wykrawanie zgniliznyCzyżby zgnilizna to nie tylko posiadacz oraz dylematy z nim związne innych? 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#587 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > nie na niezmienności właściciela on polega; niby dlaczego> zmienność właściciela miałaby mieć dla zniewolonego znaczenie?Nie pisałem o właścicielu, ale pracodawcy. Ano charakterologiczna zmienność pracodawcy znaczenie ma takie: jeden jeździ na pracowniku używając ostróg, drugi zarządza nim delikatnymi i zrozumiałymi ruchami ciała, oraz przemyślanymi słowami. > No chyba, że w tym definiowaniu reprezentujemy interes właściciela...  Taka sytuacja: w 2013 r. wchodzę do budynku przemysłowego Gazprom. W środku kotek pije mleko. "Czyj ten kotek?" pytam z zaciekawieniem. On jest swój własny - odpowiada ze śmiertelną powagą rosyjski brygadzista. Szczęśliwy kotek i nieszczęśliwy brygadzista - rzekłby Krystian 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#588 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Chyba, ze zabil lub zgwalcil. Wtedy bezprzymisowo wygnam do Afryki a w zamian bezprzymusowo przyjme takiego samego z Afryki.Wielu ludzi chciałoby mieć darmową podróż dookoła świata. Ukradnę, grzecznie poproszą, żebym pojechał do Afryki. A ja nie! A ponieważ przemocy nie użyją, ja chcę Mongolię, tam ukradnę, bo języka nie znam, pracy nie mam, chcę Thailandię, potem Brazylię, jak trafię do Argentyny, to udam, że nie znam hiszpańskiego i teraz dopiero Afryka.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> > nie na niezmienności właściciela on polega; niby dlaczego> > zmienność właściciela miałaby mieć dla zniewolonego znaczenie?> Nie pisałem o właścicielu, ale pracodawcy.Oboje pisaliśmy o niewolnictwie, gdzie właściciel = pracodawca. > Ano charakterologiczna zmienność pracodawcy znaczenie ma takie: jeden jeździ na pracowniku używając ostróg, drugi zarządza nim delikatnymi i zrozumiałymi ruchami ciała, oraz przemyślanymi słowami.Cóż po tych różnicach, skoro niewolnika można sprzedać komukolwiek? > No chyba, że w tym definiowaniu reprezentujemy interes właściciela...  > Taka sytuacja: w 2013 r. wchodzę do budynku przemysłowego Gazprom. W środku kotek pije mleko.Nie odwracaj kotka ogonem, mleko i tak się wylało. 
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> >I szlag trafił moje wykrawanie zgnilizny> Czyżby zgnilizna to nie tylko posiadacz oraz dylematy z nim związne innych?>  Tylko, niestety pomimo moich starań i tak się w tej zgniliźnie babrzesz. 
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Chyba, ze zabil lub zgwalcil. Wtedy bezprzymisowo wygnam do Afryki a w zamian bezprzymusowo przyjme takiego samego z Afryki.> Wielu ludzi chciałoby mieć darmową podróż dookoła świata. Ukradnę, grzecznie poproszą, żebym pojechał do Afryki. A ja nie! A ponieważ przemocy nie użyją, ja chcę Mongolię, tam ukradnę, bo języka nie znam, pracy nie mam, chcę Thailandię, potem Brazylię, jak trafię do Argentyny, to udam, że nie znam hiszpańskiego i teraz dopiero Afryka.W tym sensie już możesz podróżować i każdy inny też. Problem pojawi się dopiero po paru godzinach, gdy zaczniesz być głodny i zmarzniety albo chory. Wtedy już dużo czasu Ci nie zostanie żeby się jakoś ogarnąć, bo popodrozyjesz tak jeszcze przez parę godzin i będziesz martwy. Nikt nie mówił, że dostaniesz cokolwiek za darmo, nie za darmo nie dostaniesz nic, nawet szklanki wody. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Szczęśliwy kotek i nieszczęśliwy brygadzista - rzekłby Krystian  Widać kotek załapał się na dojenie krów z mleka cieląt a przecież nie tylko krowy są dojone. Skoro wszyscy są dobrzy a świat godny i sprawiedliwy tym bardziej powinniśmy to ujawnić. Nie ma co taic dobrej nowiny. Widzisz jakiś sens w ukrywaniu słusznych rzeczy? Tylko nie mów znowu proszę, że Ty z Szarleyem i Wenancjuszem dobrzy a reszta to demony, bo jako demon i tak Ci w to nie uwierzę. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >głupi nie zarabia na łamaniu nieegzekwowalnej umowy> Może wg tej samej zasady próżno upominasz się o odpowiedzi KHK?  > A taki się sobie wydawałeś "honorowy"...Zignoruje to, dla nich to zabawa. Kpia ze wszystkiego co w ich pojęciu nie jest w ich interesie. Taka bezwzglednosc im się opłaca. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > > Nie chcę świadectwa twojej własności widzieć w księdze> > kapitału dopóki sam nie poprosisz o jego utworzenie> A kto miałby prosić, skoro księga pociąga za sobą:> a) natychmiastowe i czysto subiektywne odebranie ci praw przez innych: wysiedlenie za pomocą głosowań (tak osiąga się ponoć bardziej produktywny cel)Ktoś Cię pozbawia własności przez to, że wycenia twoje mienie? A może dlatego, że to stanowi podstawę jej opodatkowania a także debetu i rozszerzonego limitu oszczędności? Jeśli mój model okazałyby się produktywniejszy od waszego, do dowiedzenia czego nie chcecie dopuścić, wasze normy stalyby się niczym. > b) jawność księgi tzn. jak kto chce (ma humor ci dokopać) to ekspresowo cię dorwie, bo ma cię jak na dłoniDziałanie w celu zniszczenia drugiego człowieka to tylko w waszym chorym świecie. W moim człowiek zabiegajacy o własny rozwój i dobrobyt nie miałby czasu na takie chore działanie nie wspominając, że musiałby być wariatem żeby do tego dążyć. Osłabić drugiego człowieka w społeczeństwie to jak uszkodzić sobie palec. Nikt zdrowy nie ma takich pragnień. > c) zjawisko iż kapitał w twoim systemie zmienia właścicieli głównie przy użyciu szantażuZaoferowanie nabycia własności jest szantażem? Nie chcesz przyjąć cudzej oferty to nie przyjmuj, nikt Cię nie zmusza. > d) szybką śmierć, gdy stajesz sie nieproduktywnyZ podatkiem placonym Ci przez właścicieli, produktywnym wykorzystaniem zasobów i z wysoką organizacją produkcji? Raczej nie . > Kto chciałby pakować w tak nieetyczny system swój dorobek?Każdy kto się przekona, że w tym systemie zyskuje więcej niż w waszym. Możesz mieć kosmiczny podatek a jeśli na koniec masz wszystkiego dużo i jesteś wolny zaakceptujesz taki podatek. Proponuję eksperyment albo choć zagranie w grę wg mojego opisu i obserwacje rozwijających się scenariuszy. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > > Kto zażąda za dużo za świadczenia ten przegra. Zabraknie mu kasy> > na podatek albo rozwinie się działalność substytucyjna, która wyprze i zastąpi.> Bzdura, nie zabraknie mu kasy - zwłaszcza na podatek.> Podatek będzie zerowy, albo bliski zeru (aby zachować pozory).> Pisałem o tym tutaj:> www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w778524Nie wierzę. Zerowy podatek, obrzydliwe bogactwo a Ty nie chcesz nawet spróbować? Niepojęte. Wybierasz tysiące podatków, tysiące kwitów i ostatecznie biedę? Dlaczego? |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Nie odpowiedziałeś: www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371 Nie odpowiedziałeś: www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w777540 Nie odpowiedziałeś www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w778067
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Kpia ze wszystkiego co w ich pojęciu nie jest w ich interesie.Nie odpowiedziałeś: www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371 Nie odpowiedziałeś: www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w777540 Nie odpowiedziałeś www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w778067
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > > System udziela Ci debetu do wartości twojego mienia.> > Więcej pożyczki już nie potrzebujesz.> A jak nie oddam, to.. mam gorzej?  W moim modelu debetu nie potrzebujesz spłacać, możesz już zawsze operować na minusie, potrzebujesz jedynie zapłacić podatek od własności, w przeciwnym razie własność automatycznie stracisz za kasę w wyceny, której jeśli nie wydasz na nowy zakup opodatkowanej własności przed redukcją debetu to zostanie automatycznie wykorzystana do jego redukcję. |
#599 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Proponuję eksperyment albo choć zagranie w grę wg mojego opisu i obserwacje rozwijających się scenariuszy.> Proponuję eksperyment> Proponuję eksperyment> Proponuję eksperyment> Proponuję eksperyment> Proponuję eksperyment> Proponuję eksperymentTylko nie pytać! nie krytykować! nie wątpić! > Proponuję eksperymentMordy w kubeł i słuchać jełopy ! ekscelencja proponuje eksperyment Nie musi go wyjaśniać, tłumaczyć Hamerlik locuta causa finita Nie odpowiedziałeś: www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371 Nie odpowiedziałeś: www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w777540 Nie odpowiedziałeś www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w778067
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#600 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Q>>Proponuję eksperyment > >Proponuję eksperyment> Tylko nie pytać! nie krytykować! nie wątpić!> >Proponuję eksperyment> Mordy w kubeł i słuchać jełopy ! ekscelencja proponuje eksperyment> Nie musi go wyjaśniać, tłumaczyć> Hamerlik locuta causa finita> Nie odpowiedziałeś:Chcesz odpowiedzi i cokolwiek poważnej rozmowy? Formułuj zwięźle pytania, dotykaj samej istoty, ogranicz treść do minimum. Nie będę 100 raz mlocil tej samej słomy, żebyś mógł odnieść wrażenie, że pokonałes mnie w tej dyskusji. Nie wkelejaj linków. Ja operuje głównie na telefonie, linki nie otwierają się dobrze. Powrótrz swoje pytanie albo nawet zarzut. Możesz dokonać oceny moralnej byleby zwięźle. Nie obawiam się żadnych twoich pytań ani osadów. Nic nie jest mi niewygodne. Nie mam zamiaru odpowiadać Ci na wszystkie osobiste pytania a przynajmniej do czasu kiedy pozostajesz moim wrogiem. To nie znaczy, że mam cokolwiek do ukrycia. To znaczy, że nie chcę się odsłaniac przed złem, bo wiem, że zło chce i może mnie zniszczyć. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|