 |
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2019 13:46 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
-1 na 7 | Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?
Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?
Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..#901 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Przynajmniej ktoś się o nich upomina.Komornik w prawie, którego źródła szukać w twojej chciwości. Gdzie interesy cwaniaków potrzebujących tajemnic jak zwykły człowiek wody w waszej argumentacji? Zapomnieliscie o nich? > Nie odpowiedziałeś jak w twoim systemie działają ubezpieczenia, skoro nie ma konieczności dotrzymywania umówTak jak dziś. W moim modelu przymusowej egzekucji zobowiązań nie ma ale wola dotrzymania umów jest. Nie poradzę nic na to, że wszystkich prócz siebie uważasz za oszustów. Pewnie projektujesz ich na wzór i podobieństwo kogoś, kogo dobrze znasz. Nie zarabia się na łamaniu umów. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | |
#903 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Przynajmniej ktoś się o nich upomina.> Komornik w prawie, którego źródła szukać w twojej chciwości.Skoro już wymyśliłeś moją chciwość to ją udowodnij A jeśli udowodnisz, to udowodnij, że ty chciw nie jesteś, bo jeśli jesteś, to udowodnisz też (po raz kolejny) swoją hipokryzję Przypomnę, masz mi za złe, że nie wpuszczam obcych do mojego sadu, ale ty sam nie wpuszczasz obcych do swojej lodówki. Dlaczego twoje piwo ma inną ocenę niż moje gruszki? Odpowiedź: bo Hamerlik jest zawistnym hipokrytą. (Nie dzielę się gruszkami ze swojego sadu? Wprost przeciwnie, jest ich moc, wielu się częstuje) A może chodzi ci o emeryturę? Cóż nie dostanę tyle co ty chciwcze. a szkoda A może, skoro zarzucasz mi chciwość to ją UDOWODNISZ? > Gdzie interesy cwaniaków potrzebujących tajemnic jak zwykły człowiek wody w waszej argumentacji? Zapomnieliscie o nich?Waszej? Znów się najarałeś i podwójnie widzisz? to ty reprezentujesz interesy cwaniaków. Nikt, wg ciebie, miłośniku złodziei, nie ma prawa odebrać oszustowi pieniędzy z oszustwa, nikt miłośniku gwałcicieli i pedofilów nie ma prawa dostać odszkodowania za zbrodnie. > >Nie odpowiedziałeś jak w twoim systemie działają ubezpieczenia, skoro nie ma konieczności dotrzymywania umów> Tak jak dziś.> W moim modelu przymusowej egzekucji zobowiązań nie ma ale wola dotrzymania umów jest.Rozumiesz własny bełkot? a co jak ta wola się skończy bo np będę miał szkodę i poproszę o wypłatę odszkodowania? Mam prawo w twoim systemie pozwać nieuczciwego ubezpieczyciela pod sąd? Nie. a dziś mogę. Więc nie łżyj że tak jak dziś Ponowię pytanie Jak w twoim systemie działają ubezpieczenia, skoro nie trzeba dotrzymywać umów? Dotąd nie udzieliłeś poważnej odpowiedzi. Po prostu nie przemyślałeś zanim napisałeś, (jak zazwyczaj) > Nie zarabia się na łamaniu umów.Znów przyćpałeś? Słyszałeś o finansowych piramidach? W twoim świecie ich twórcom można zrobić kiś-kiś i ujawnić ich majątek. Przejmą się? A ty się przejmujesz kiedy ci wypominają, że okradłeś własne dzieci? Pozbawiłeś ich chleba? Przejmujesz się, kiedy udowadniają ci hipokryzję zwolenniku tajemnic, kiedy udowadniają ci zwolennictwo pedofilii, kiedy udowadniają ci dawanie łapówek? Kompletnie się nie przejmujesz, za wszystko winisz innych Wejdź do sklepu w Polsce i sam powiedz sklepowej, że stać cię zapłacić za marchewkę 20 zł/kg. Dlaczego tego nie robisz zwolenniku tajemnic? Ja oddałem pieniądze zabrane w podatku VAT przemocą, czekam aż ty dotrzymasz swojej części umowy i oddasz Kindergeld pobrany przemocą od biedoty kupującej najtańszą żywność w Aldi Nie zarabia się na łamaniu umów? Właśnie złamałeś i dobrze na tym wyszedłeś. Q.E.D. Przeczysz sam sobie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#904 -2 na 2 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Tworząc mechanizm przymusu odszkodowawczego wobec gwałciciela budujesz przy okazji potężna machinę koncentracji kapitału, która doprowadzi świat do wojny. Naiwny jesteś sądząc, że robole będą tak tylko robić i robić i robić i robić i robić i robić i robić i robić i robić i robić i robić co im kazesz. Przyjdzie dzień, w którym najdzie ich świadomość własnego niedorozwóju i braku wpływu na cokolwiek a wtedy zechcą odzyskać wpływ, tj. odebrać władzę tym, którzy ją mają. Wiesz dlaczego w przeszłości robole zakwestionowali cudzą własność? Bo zrozumieli to czego Ty nie chcesz zrozumieć, bo Ci się nie opłaca, że własność to synonim władzy. Głupio robicie bo ryzykujecie wszystkim. Wiem, że wydaje się Wam teraz, że porządek społeczny jest nie do podważenia ale już nie jednym się tak zdawało. Nie chcesz rozwiązań dających większe poczucie sprawiedliwości to będziesz musiał komfrontowac sie z poczuciem niesprawiedliwosci. Teraz jesteśmy w fazie wzrostów wywołanej kosmicznym dodrukiem pieniądza, miliardami euro stworzonymi z powietrza ale ten dodruk kiedyś skończy się i wtedy zobaczymy. Wasz system zawsze działa tak samo. Po wzroście przychodzi kryzys. Średnio co 10 lat. |
#905 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Odpowiedziałeś kompletnie nie na temat, bo znów ci nerwy puściły i nie wiesz z kim ani o czym rozmawiasz. Zresztą jak mógłbyś odpowiedzieć na temat skoro pogarda ci nie pozwala? Znów trzeba kilka razy zapytać zanim wielki pan Hamerlik łaskawie odpowie? Jak w twoim systemie działają ubezpieczenia, skoro nie trzeba dotrzymywać umów? Przypomnę: Skoro już wymyśliłeś moją chciwość to ją udowodnij > W moim modelu przymusowej egzekucji zobowiązań nie ma ale wola dotrzymania umów jest.Rozumiesz własny bełkot? a co jak ta wola się skończy bo np będę miał szkodę i poproszę o wypłatę odszkodowania? Mam prawo w twoim systemie pozwać nieuczciwego ubezpieczyciela pod sąd? Nie. a dziś mogę. Więc nie łżyj że tak jak dziś Wejdź do sklepu w Polsce i sam powiedz sklepowej, że stać cię zapłacić za marchewkę 20 zł/kg. Dlaczego tego nie robisz zwolenniku tajemnic? Ja oddałem pieniądze zabrane w podatku VAT przemocą, czekam aż ty dotrzymasz swojej części umowy i oddasz Kindergeld pobrany przemocą od biedoty kupującej najtańszą żywność w Aldi Nie zarabia się na łamaniu umów? Właśnie złamałeś i dobrze na tym wyszedłeś. Q.E.D. Przeczysz sam sobie > Tworząc mechanizm przymusu odszkodowawczego wobec gwałciciela budujesz przy okazji potężna machinę koncentracji kapitału, która doprowadzi świat do wojny.Ughhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh uhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhm Przykro mi, miłośniku gwałcicieli, ale twoja teza wymaga dowodu, a ponieważ walnąłeś kolejnego babola, więc dyskretnie przeproś. Odszkodowania od gwałcicieli i pedofilów prowadzą do wojny? Aż tak musisz bronić pedofilów? Może masz coś do ukrycia? Przecież jesteś zwolennikiem tajemnic... > Wiesz dlaczego w przeszłości robole zakwestionowali cudzą własność?Wiem. Tym się różnimy. Dlatego jestem zwolennikiem dawania szans na wyjście z biedy. I dlatego nigdy nie używam pogardliwego słowa "robol", tu też się różnimy, ja wiem czym jest praca > Głupio robicie bo ryzykujecie wszystkim.My, czyli kto? Znów przyćpałeś i nie wiesz z kim rozmawiasz? Chłopie ! Skończ jarać to gówno, dzieci ci odbiorą (i co gorsza Kindergeld)
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#906 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Przykro mi, miłośniku gwałcicieli, ale twoja teza wymaga dowodu, a ponieważ walnąłeś kolejnego babola, więc dyskretnie przeproś. Odszkodowania od gwałcicieli i pedofilów prowadzą do wojny? Nie, lecz prawo do grzebania w cudzym portfelu banksterow w zmowie z funkcjonariuszami państwa już tak. |
#907 3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Przykro mi, miłośniku gwałcicieli, ale twoja teza wymaga dowodu, a ponieważ walnąłeś kolejnego babola, więc dyskretnie przeproś. Odszkodowania od gwałcicieli i pedofilów prowadzą do wojny? Nie, lecz prawo do grzebania w cudzym portfelu banksterow w zmowie z funkcjonariuszami państwa już tak.A co z gezebaniem w cudzym, zaszyfrowanym portfelu przez duposystem? Zle jest grzebanie i zabieranie samo w sobie czy tylko zle jest KTO grzebie?  |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >>Przykro mi, miłośniku gwałcicieli, ale twoja teza wymaga dowodu, a ponieważ walnąłeś kolejnego babola, więc dyskretnie przeproś. Odszkodowania od gwałcicieli i pedofilów prowadzą do wojny? Nie, lecz prawo do grzebania w cudzym portfelu banksterow w zmowie z funkcjonariuszami państwa już tak.> A co z gezebaniem w cudzym, zaszyfrowanym portfelu przez duposystem? Zle jest grzebanie i zabieranie samo w sobie czy tylko zle jest KTO grzebie?  W moim modelu w portfelu grzebią jawne wyceny mienia jako podstawa wartości wlasnoaci i jawnie określany w demokracji bezpośredniej podatek. System więcej daje niż zabiera, bo podatek od własności to jedno a debet i limit oszczędności o wartości mienia to drugie. Warto przypomnieć debet bezodsetkowy i nawet bezzwrotny jeśli ktoś tylko własność utrzyma i podatek opłaci. Nie ma w tym, żadnego kłamstwa, żadnego oszustwa, zadnego zrobienia Janusza Kowalskiego w konia przez Wielką Spółkę Kapitałową z ograniczoną odpowiedzialnością przy użyciu przymusu egzekucyjnego i komornika państwowego, który w praktyce dla Wielkich Spółek Kapitałowych z ograniczoną odpowiedzialnością został powołany do życia. |
#909 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >>>Przykro mi, miłośniku gwałcicieli, ale twoja teza wymaga dowodu, a ponieważ walnąłeś kolejnego babola, więc dyskretnie przeproś. Odszkodowania od gwałcicieli i pedofilów prowadzą do wojny? Nie, lecz prawo do grzebania w cudzym portfelu banksterow w zmowie z funkcjonariuszami państwa już tak.> >A co z gezebaniem w cudzym, zaszyfrowanym portfelu przez duposystem? Zle jest grzebanie i zabieranie samo w sobie czy tylko zle jest KTO grzebie?  > W moim modelu w portfelu grzebią jawne wyceny mienia jako podstawa wartości wlasnoaci i jawnie określany w demokracji bezpośredniej podatek.Czyli nie grzebanie jest twoim problemem ale kto grzebie  > System więcej daje niż zabiera, bo podatek od własności to jedno a debet i limit oszczędności o wartości mienia to drugie. Warto przypomnieć debet bezodsetkowy i nawet bezzwrotny jeśli ktoś tylko własność utrzyma i podatek opłaci.Perpetuum mobile. System wiecej daje niz odbiera. Wszystkim odbiera ale w sumie wszystkim wiecej daje. Cud. Z pustego nawet Salomon nie nalal ale Hamerlik wiecej da niz odbierze. > Nie ma w tym, żadnego kłamstwa, żadnego oszustwa, zadnego zrobienia Janusza Kowalskiego w konia przez Wielką Spółkę Kapitałową z ograniczoną odpowiedzialnością przy użyciu przymusu egzekucyjnego i komornika państwowego, który w praktyce dla Wielkich Spółek Kapitałowych z ograniczoną odpowiedzialnością został powołany do życia.No chyba, ze w konia zrobi sprzedawca zelazek, ktory bie uzna gwarancji lub ubezpieczenie, ktore wypowie umowe tuz po wypadku nie wyplacajad odszkodowania. No i sam Hamerlik, ktory bedzie ustanawial kiedy emeryt ma prawo do wlasnego domu a kiedy nie (szarley rzuc tym cytatem od Hamerlika bo mi sie szukac nie chce).  |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Perpetuum mobile. System wiecej daje niz odbiera. Wszystkim odbiera ale w sumie wszystkim wiecej daje. Cud. Z pustego nawet Salomon nie nalal ale Hamerlik wiecej da niz odbierze.Wyobraź sobie świat, w którym człowiek pracuje dla wlasnych osiągnięć, w którym stara się i może innym zaufać, w którym jest swobodny i rozwija się. To jest mój świat i nie wasz. Wiesz dlaczego? Bo w waszym świecie panuje klamstwo, agreaja i wyzysk. Potrzebujecie tajemnic i podatku od chleba, żeby ten szajs utrzymać w kupie. Ale kupa szajsu wcześniej czy później rozleci się. |
#911 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > W moim modelu w portfelu grzebią jawne wyceny mienia jako podstawa wartości wlasnoaci i jawnie określany w demokracji bezpośredniej podatek.... którego nikt nie zapłaci, a od argumentów na temat uciekasz jak diabeł od święconej wody > System więcej daje niż zabiera,Perptuum mobile, a od argumentów na temat uciekasz jak diabeł od święconej wody > Nie ma w tym, żadnego kłamstwa, żadnego oszustwa,Jak w twoim systemie działają ubezpieczenia, skoro nie trzeba dotrzymywać umów? > W moim modelu przymusowej egzekucji zobowiązań nie ma ale wola dotrzymania umów jest.Rozumiesz własny bełkot? a co jak ta wola się skończy bo np będę miał szkodę i poproszę o wypłatę odszkodowania? Mam prawo w twoim systemie pozwać nieuczciwego ubezpieczyciela pod sąd? Nie. a dziś mogę. Więc nie łżyj że tak jak dziś Wejdź do sklepu w Polsce i sam powiedz sklepowej, że stać cię zapłacić za marchewkę 20 zł/kg. Dlaczego tego nie robisz zwolenniku tajemnic? Ja oddałem pieniądze zabrane w podatku VAT przemocą, czekam aż ty dotrzymasz swojej części umowy i oddasz Kindergeld pobrany przemocą od biedoty kupującej najtańszą żywność w Aldi Nie zarabia się na łamaniu umów? Właśnie złamałeś i dobrze na tym wyszedłeś. Q.E.D.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Przykro mi, miłośniku gwałcicieli, ale twoja teza wymaga dowodu, a ponieważ walnąłeś kolejnego babola, więc dyskretnie przeproś. Odszkodowania od gwałcicieli i pedofilów prowadzą do wojny? > Nie, lecz prawo do grzebania w cudzym portfelu banksterow w zmowie z funkcjonariuszami państwa już tak.Napisałeś: Cytat:Tworząc mechanizm przymusu odszkodowawczego wobec gwałciciela budujesz przy okazji potężna machinę koncentracji kapitału, która doprowadzi świat do wojny. Teraz piszesz, że nie. Czytasz czasem własny bełkot, czy też najarany nienawiścią i zawiścią sam już nie rozumiesz własnych słów?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#913 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | Zauważyłeś, że głosząc swoje kazanie znów nie odniosłeś się do wpisu rozmówcy? > Wyobraź sobie świat, w którym człowiek pracuje dla wlasnych osiągnięć, w którym stara się i może innym zaufać, w którym jest swobodny i rozwija się.... a kiedy sprzeda sad i chce pojechać na wycieczkę do Mongolii to okazuje się że mu nie wolno, bo system zabiera mu pieniądze z konta. To jest ten rozwój i poczucie swobody? Nie to jest krystkonizm = totalne zniewolenie. > Bo w waszym świecie panuje klamstwo, agreaja i wyzysk.Doprawdy? Tyle razy pisałeś co panuje w twoim świecie, że nie trzeba powtarzać. Wszelkie zwyrodnienia: gwałt, zabójstwo, pedofilia, kradzież, oszustwo, wszystko jest bezkarne  Raj.... > Potrzebujecie tajemnic i podatku od chleba,Zwrócisz Kindergeld opłacany przemocą przez biedotę kupującą w aldiku najtańszą żywność jak obiecałeś? Ja swojej części umowy dotrzymałem.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > ... a kiedy sprzeda sad i chce pojechać na wycieczkę do Mongolii to okazuje się że mu nie wolno, bo system zabiera mu pieniądze z konta. To jest ten rozwój i poczucie swobody? Nie to jest krystkonizm = totalne zniewolenie.1. Po odsprzedaniu własności twój limit oszczędności zmniejsza się w tempie 1/10 twoich wcześniejszych przepływów pieniężnych. Jeśli nie kupiłeś własności w całości z debetu masz czas żeby kasę przepuścić. 2. Mozesz za godzinki kupić zewnętrzną walutę i wowczas limitu oszczędności Ci się nie zmniejszy a jedynie będziesz miał podatek od tej własności do zapłacenia. 3. Społeczeństwo pracuje dla tych, którzy dla niego pracują. Mozesz pojechać do Mongolii na miesiąc ale nikt nie będzie na Ciebie pracował jeśli społeczeństwo podrzucisz. Życie rentiera w moim modelu nie jest możliwe, pasożytnictwo nie jest akceptowane. |
#915 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >System więcej daje niż zabiera,> Perptuum mobile, a od argumentów na temat uciekasz jak diabeł od święconej wodyNie zapominaj, że pieniądz to tylko zapis liczbowy i że można go tyle wytworzyć ile dyski twarde danych pomieszcza. Mój system startuje od 8 godzinek na plusie za każdego nowego użytkownika a następnie rozpoczyna się kreacja debetu już na minusie. Dokładnie jak we współczesnym modelu z ta różnica, że emisja pieniądza nie odbywa się poprzez prywatne banki i nie jest obciążona lichwa. > >Nie ma w tym, żadnego kłamstwa, żadnego oszustwa,> Jak w twoim systemie działają ubezpieczenia, skoro nie trzeba dotrzymywać umów?> >W moim modelu przymusowej egzekucji zobowiązań nie ma ale wola dotrzymania umów jest.> Rozumiesz własny bełkot?> a co jak ta wola się skończy bo np będę miał szkodę i poproszę o wypłatę odszkodowania?> Mam prawo w twoim systemie pozwać nieuczciwego ubezpieczyciela pod sąd? Nie. a dziś mogę. Więc nie łżyj że tak jak dziśNie oferuję bezpieczeństwa ponad zaufanie do innych ludzi, nie jestem Bogiem. Nie różnie się w tej kwestii specjalnie od Was. Wspolczesnie podejmowane są wciaz próby ustanowienia pieniądza wyłącznie elektronicznego, tj. takiego który ma postać depozytu w prywatnym banku, takiego który jest jedynie należnościa od prywatnego banku. Nie dziwota przy tym, że dofinansowujecoe prywatne banki z podatku od chleba. Zatem mnie wolno zmusić do zaufania banksterce ale Ty nie masz zamiaru ufać żadnemu innemu człowiekowi? --------- Warto przy tym podkreślić, że próbujecie zmusić wszystkich do formy e-pieniądza w postaci depozytu w prywatnym banku, będącego zapisem na twardym dysku, w sytuacji kiedy banki nie dostarczają już nawet papierowych wyciągów bankowych. Wasz bank zmienia stan konta Janusza Kowalskiego i Janusz Kowalski wobec prywatnego banku jest całkowicie bezsilny. Nie może nic. Pójdzie w tej sprawie do komornika, który jest w praktyce pracownikiem banku, to go psami poszczuje. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|