Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#1231
09-02-2019 23:14
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>Co? Przechodzi ludzkie pojęcie? Życie bez przemocy?

W krainie Elfów...hmmm...no może.

Co ja pocznę jak system padnie? Np. Ktoś dojdzie do wniosku że on wyjedzie do NIEMIEC bo hujowo ale stabilnie?

W twoim systemie nie wiadomo co jutro. Kupno domu to kosmos. Jak kupić mieszkanie za 100 godzinek jak mieszkanie warte jest 300k?

Praca bez przyszłości życie też. Pieniądze trzeba wydawać a jutro już można nie pracować.
Co zrobić bez pracy?

Gdzie mieszka 18latek? Jaki interwał potrzebuje na kupno mieszkania.
Jaki algorytm jest na to. Nawet najhujowszy? Na dziś obstawiam że nie wiesz.


Wyobrażasz sobie świat bez dupków
?

Bo mój świat to świat bez dupków. Kiedyś śię zmieni.

Żadnych specjalnych stref, podatków, godzinek i tym podobnych idiotyzmów.
Będzie tak jak tu
www.youtube.com/watch?v=SmrFYM7wFZw

Polecam wszystkim napierdalaczom życiowym



#1232
09-02-2019 23:19
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>>1. Dochody podatkowe
>Udowodniono ci wielekroć, że w twoim duposystemie podatki będą groszowe

FAŁSZ, niczego nie udowodniles a jedynie wpadles w histerie na mysl o tym, ze mialbys zapłacić podatek od swojej posiadlosci w miejsce podatku od konsumpcji chleba placonego przez zwyklych roboli.
Stworzyłeś projekcje o tym, ze nikogo nie bedzie stać na wycene majatku kapitalistów i że każdy kto niczego nie będzie posiadał wybierze zerowy podatek od wlasnosci, bo kapitalista tak chce, bez żadnych podstaw. No może na takiej podstawie, że ludzie są idiitami poza Tobą i twoimi kolesiami. Zaproponiwalem eksperyment, zeby dowiesc, ze propagujesz fałsz.

>przedsiębiorca wydzieli płot jako osobną działkę, przez co cały jego majątek za płotem jako pozbawiony wartości nie będzie opodatkowany
>UCIEKŁEŚ

I kto się na to zgodzi? Większość kapitalu? Większość kapitalu będzie chciała doprowadzić do utraty wartości wszystkich świadectw własności księgi, żeby jakiś koło skorzystał?
Już pomijam co ta za bzdura z tym wydzielaniem płotu do odrębnego swiadectwa wlasnosci.

#1233
09-02-2019 23:30
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>>2. Dochody z zarządu własnym mieniem zgromadzonym przez całe życie, w tym licencjami działanosci wytworczej
>Nie wolno mieć oszczędności powyżej dwumiesięcznego dochodu. Emeryt nie ma dochodu, nie mając własności nie ma niczego i umiera z głodu
>UCIEKŁEŚ

Kto nie może mieć oszczędności pieniężnych? Ty że swoim majątkiem?
Dlaczego emeryt przezywszy wiele lat zycia mialby nic nie miec? Co to za chory swiat, w ktorym po 40 latach pracy nie masz nawet domu? Wasz?
Ludzie, ktorzy nic nie maja nie maja tez zadnych oszczednosci, zyja od pierwszego do pierwszego i od 20-tego juz na powietrze. Co to za klamstwa, ze chcialbym komus odebrac podstawe egzystencji.

Pieniadz sluzyc ma wylacznie wymianie handlowej, gromadzony w formie oszczednosci usmierca gospodarke.
Oszczędności pieniężne mordują konsumpcję, produkcje i wywoluja totalne kryzysy gospodarcze, czego latwo dowiesc przeprowadzajac eksperyment z uzyciem mojego modelu.

#1234
09-02-2019 23:33
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>Już pomijam co ta za bzdura z tym wydzielaniem płotu do odrębnego swiadectwa wlasnosci.

Pomijasz? Bo? Nie bo nie?

Pomyśl. Czytasz coś...masz setki pytań. Jakiś TYP podstawia ci kwity i mówi będzie OK.

Typ pyta a co jeśli....
Po latach mówisz huje załatwili mnie na amen.

Jaką stopę zwrotu ma twój projekt dla zwykłego człowieka?

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Jak wyegzekwujesz wpłaty na ten fundusz?

No i jak powiedziałem w pale się nie mieści.
Nie wyegzekwuje tylko zgłoszę się po wypłatę bez asysty policji. Kumasz?

Pójdę na ten zgniły kompromis konieczności zaufania drugiemu człowiekowi aby dzięki temu ograniczyć koncentrację kapitału tj. władzę człowieka nad człowiekiem.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
>W krainie Elfów...hmmm...no może.

Skoro ludzie to potwory tym bardziej złe jest prawo do przemocy.

>www.youtube.com/watch?v=SmrFYM7wFZw
>Polecam wszystkim napierdalaczom życiowym

Rzeczywistość jest nieco inna. Z plaży przegonia Cię a za nielegalny połów uwięzia w klatce na szczury. Zadbają żebyś nie mógł przetrwać aż wreszcie przyjdziesz do ich fabryki, żeby od świtu do nocy robić za miskę ryżu.

Wszystkie wasze szumne zapowiedzi o przejściu do szczęśliwej biedy okazują się tylko klamliwymi pojekcjami bo w realu wylaczycie o każdą kolejną złotówkę.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
>W twoim systemie nie wiadomo co jutro.

To prawda i to też czynnik jego efektywności.

>Kupno domu to kosmos. Jak kupić mieszkanie za 100 godzinek jak mieszkanie warte jest 300k?

Nie kosmos. Ty mówisz o zakupie mieszkania kiedy nie posiada się zupełnie nic. Ty piszesz o nabyciu własności tworzonej miesiącami przez wielu ludzi ze stowa w kieszeni.
Nie powinno być takiej możliwości. Trzeba mieć 50% wartosci własności, która chce sie nabyc.

>Praca bez przyszłości życie też. Pieniądze trzeba wydawać a jutro już można nie pracować.

Jak nie powtarzasz tej samej czynności przez 20 lat to praca bez przyszlosci?
Widziałem w waszym chorym systemie ludzi po studiach na taśmie. To ma przyszlosc.

>Gdzie mieszka 18latek? Jaki interwał potrzebuje na kupno mieszkania.

Zakup mieszkania przez 18 latka w zamian za jego niewolę i życie, którym rządzi strach?
Nie dziękuję.

>Jaki algorytm jest na to. Nawet najhujowszy? Na dziś obstawiam że nie wiesz.

Znasz algorytm. Proponuję pewne podstawy a nie rozwinięcie i rozwiązanie wszystkich problemów wszystkich ludzi. Kazdy musi swoje problemy rozwiazac sam.

>
>Wyobrażasz sobie świat bez dupków?


Wyobrażam sobie, ze świat z dupkami i prawem do przemocy jest gorszy od świata z dupkami bez przemocy.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi farmer
>>Już pomijam co ta za bzdura z tym wydzielaniem płotu do odrębnego swiadectwa wlasnosci.
>Pomijasz? Bo? Nie bo nie?
>Pomyśl. Czytasz coś...masz setki pytań. Jakiś TYP podstawia ci kwity i mówi będzie OK.
>Typ pyta a co jeśli....
>Po latach mówisz huje załatwili mnie na amen.
>Jaką stopę zwrotu ma twój projekt dla zwykłego człowieka?

Napisałem, ze świadectwo, które przekroczy pewną wartość musi być podzielone.
Szarley wymyślił, że właściciel podzieli je na dom i klamkę.
Napisałem, że większość kapitału tego nie zaakceptuje, bo jeden pajac rozwali wartość świadectw całej księgi.
Mogę zaproponować aby wnioski o podział świadectwa własności po przekroczeniu pewnej wartości mógł składać każdy użytkownik księgi, nie tylko właściciel i ten, który większość kapitału zaakceptuje, ten obowiązuje.

Szarley zechce podzielić swój sad na grunt z drzewami i płot, większość kapitału tego nie zaakceptuje ale sąsiad Szarleya zainteresowany sadem złoży wniosek o podział na pół i wieksozc kapitalu to zaakceptuje, więc Szarley chcąc nie chcąc stanie się właścicielem 2 świadectw sadu po pół i połowę sadu sąsiad może Szarleyowi wycenić o.tym samym zakup zaoferować.

#1239
10-02-2019 00:25
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>W krainie Elfów...hmmm...no może.
>Skoro ludzie to potwory tym bardziej złe jest prawo do przemocy.
>>www.youtube.com/watch?v=SmrFYM7wFZw
>>Polecam wszystkim napierdalaczom życiowym
>Rzeczywistość jest nieco inna. Z plaży przegonia Cię a za nielegalny połów uwięzia w klatce na szczury. Zadbają żebyś nie mógł przetrwać aż wreszcie przyjdziesz do ich fabryki, żeby od świtu do nocy robić za miskę ryżu.
>Wszystkie wasze szumne zapowiedzi o przejściu do szczęśliwej biedy okazują się tylko klamliwymi pojekcjami bo w realu wylaczycie o każdą kolejną złotówkę.
>

Nie jest tak ani też tak. Ani nie ma totalnej hujni(wie wiem...szwalnie w Bangladeszu itd) ale też nie ma też świata bez hujni..

Ludzie nie są potworami z definicji ale to chyba Ty tworzysz świat biorobotów.

Jesteś dupkiem? Jeśli tak to niszczysz MÓJ świat.

Przestań być dupkiem....jesteś?

#1240
10-02-2019 00:31
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>Szarley wymyślił, że właściciel podzieli je na dom i klamkę.

Ale dobrze napisał. To jak stres test...wiesz co to? To jak w kartach powiedzieć sprawdzam...
Lub inaczej a dlaczego nie?

#1241
10-02-2019 00:39
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>>Wyobrażasz sobie świat bez dupków[/color]?
>Wyobrażam sobie, ze świat z dupkami i prawem do przemocy jest gorszy od świata z dupkami bez przemocy.

WYOBRAŻAM....ja też. Ale co z tobą...oh wait a ze mną? Jesteś...znikasz nie jesteś?

#1242
10-02-2019 07:29
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Jak wyegzekwujesz wpłaty na ten fundusz?
>No i jak powiedziałem w pale się nie mieści.
>Nie wyegzekwuje tylko zgłoszę się po wypłatę bez asysty policji. Kumasz?
Jak do Ambergoldu?
(przy okazji, nie słyszałem żeby którykolwiek emeryt w Niemczech po emeryturę szedł w asyście policji - kolejne urojenie)

>>>1. Dochody podatkowe
>>Udowodniono ci wielekroć, że w twoim duposystemie podatki będą groszowe
>FAŁSZ, niczego nie udowodniles a jedynie wpadles w histerie na mysl o tym, ze mialbys zapłacić podatek od swojej posiadlosci w miejsce podatku od konsumpcji chleba placonego przez zwyklych roboli.
Znów emocje zamiast kontrargumentu
Znów chochoł
Znów odjazd w krainę konfabulacji

No jak z tobą poważnie rozmawiać

>Stworzyłeś projekcje o tym, ze nikogo nie bedzie stać na wycene majatku kapitalistów
Będzie stać! Tylko ten kapitalista tak ustawi granice swojej fabryki że płot będzie odrębną działką. Do jego fabryki nie będzie można wejść bez uprzedniego kupna płotu i bramy więc nikt nie wyceni jego fabryki bo nikt jej nie kupi, skoro do niej nie wejdzie. Podałem ci to na przykładzie mojego sadu, od którego nie zapłacę żadnego podatku, bo nie ma do niego dojazdowej drogi. Nie ma wyceny = nie ma wartości = nie ma podatku Zrozumiałeś wreszcie?

>i że każdy kto niczego nie będzie posiadał wybierze zerowy podatek od wlasnosci, bo kapitalista tak chce, bez żadnych podstaw.
Podstawą jest szantaż. Chcesz u mnie pracować? chcesz podwyżkę? chcesz urlop? głosuj za obniżeniem mojego podatku. Ten argument też pominąłeś uciekając w łzawe durnopałki, że w twoim świecie będzie idealnie

Nawet gwałtów nie będzie, wszyscy będą tak szczęśliwi, że permanentni orgazm

Pieniądze z podatków ma dzielić aplikacja, prosto do portfeli nieposiadaczy. Czyli nie istnieje policja, nawet drogowa, bo z czego ma być utrzymywana?
Odp KHK - ucieczka

Posiadacz wrotek to już posiadacz? zapłaci podatek czy go otrzyma?
Odp KHK - ucieczka

>Zaproponiwalem eksperyment, zeby dowiesc, ze propagujesz fałsz.
Gówno zaproponowałeś. Nie podjąłeś żadnej dyskusji, za każdym razem ucieczka w obelgi i konfabulacje Gdzie jest twój poważny głos w dyskusji:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
STCHÓRZYŁEŚ kiedy napotkałeś matematyczne wyliczenia.
Przerosły cię intelektualnie czterolatku?

>>przedsiębiorca wydzieli płot jako osobną działkę, przez co cały jego majątek za płotem jako pozbawiony wartości nie będzie opodatkowany
>>UCIEKŁEŚ
>I kto się na to zgodzi? Większość kapitalu?
Przecież to ten kapitalista i jego kumple będą większością kapitału
Znów ucieczka, pytałem ile jest tych ksiąg kapitału
Pytałem jak zapobieżesz wypadaniu kolejnych właścicieli z tej księgi i kumulacji własności
za każdym razem ucieczka w bełkot że ma być kryptograficznie zabezpieczona rozproszona itd

>Większość kapitalu będzie chciała doprowadzić do utraty wartości wszystkich świadectw własności księgi, żeby jakiś koło skorzystał?
Większość kapitału będzie chciała doprowadzić do tego, żeby nikt więcej do tej księgi się nie dopisał ze swoim kapitałem. Dlatego zabroni zbudować nowego domu, ceny działek spadną, "większość kapitału' je skupi i.... Korvin zamiast 8 działek będzie miał 800 a emerytka bez żelazka

A chlebuś z szyneczką smakował, czy nadal głosisz, że rolnik ma stałe wakacje a ty pracujesz 365 dni po 12 godzin?
Walnij się w głupi dekiel czymś ciężkim. Jeśli głosisz brednie jak te podkreślone jako argumenta w akademickiej dyskusji, to dyskusja przestaje być akademicka. a ty pono chcesz akademicki eksperyment zaproponować! Radzie wydziału czy grupie starszaków?

***
>>>2. Dochody z zarządu własnym mieniem zgromadzonym przez całe życie, w tym licencjami działanosci wytworczej
>>Nie wolno mieć oszczędności powyżej dwumiesięcznego dochodu. Emeryt nie ma dochodu, nie mając własności nie ma niczego i umiera z głodu
>>UCIEKŁEŚ
>Kto nie może mieć oszczędności pieniężnych? Ty że swoim majątkiem?
Nie jestem jedyny na tym świecie. Nie traktuję go jak prywatnego folwarku, tym się różnimi

>Dlaczego emeryt przezywszy wiele lat zycia mialby nic nie miec? Co to za chory swiat, w ktorym po 40 latach pracy nie masz nawet domu? Wasz?
Twój! Nie może niczego mieć, bo przez 40 lat pracy nie miał prawa oszczędzać, nie miał prawa niczego zbudować. W dodatku w każdej chwili może pojawić się cwaniak który zaproponuje mu taką cenę za jego "majątek" że nie zapłaci podatku. Zam wyliczyłeś, że debetu wystarczy na 8 lat płacenia podatku. Co dalej? Uciekłeś
Co jeśli na starość dopadnie choroba. Nie ma ubezpieczeń, nie ma oszczędności
Uciekłeś

>Ludzie, ktorzy nic nie maja nie maja tez zadnych oszczednosci, zyja od pierwszego do pierwszego i od 20-tego juz na powietrze. Co to za klamstwa, ze chcialbym komus odebrac podstawe egzystencji.
Chcesz zlikwidować emerytury czyli odebrać podstawę egzystencji

>Pieniadz sluzyc ma wylacznie wymianie handlowej, gromadzony w formie oszczednosci usmierca gospodarke.
Mantra bez dowodu

>Oszczędności pieniężne mordują konsumpcję, produkcje i wywoluja totalne kryzysy gospodarcze,
Mantra bez dowodu

>czego latwo dowiesc przeprowadzajac eksperyment z uzyciem mojego modelu
Napisałem :
Gówno zaproponowałeś. Nie podjąłeś żadnej dyskusji, za każdym razem ucieczka w obelgi i konfabulacje Gdzie jest twój poważny głos w dyskusji:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371

>Rzeczywistość jest nieco inna. Z plaży przegonia Cię a za nielegalny połów uwięzia w klatce na szczury. Zadbają żebyś nie mógł przetrwać aż wreszcie przyjdziesz do ich fabryki, żeby od świtu do nocy robić za miskę ryżu.

I to ma być argument dla uczelni?
Tylko psychiatrzy cię z zainteresowaniem posłuchają


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#1243
10-02-2019 07:35
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Szarley zechce podzielić swój sad na grunt z drzewami i płot, większość kapitału tego nie zaakceptuje ale sąsiad Szarleya zainteresowany sadem złoży wniosek o podział na pół i wieksozc kapitalu to zaakceptuje, więc Szarley chcąc nie chcąc stanie się właścicielem 2 świadectw sadu po pół i połowę sadu sąsiad może Szarleyowi wycenić o.tym samym zakup zaoferować.

Sad nie jest na sprzedaż. Rozumiesz matole?
Teraz się popłaczesz jaki szarley jest zły, bo uprawia kawałek ziemi
Teraz się popłaczesz jak to szarley krzywdzi połowę ludzkości tym swoim kawałkiem sadu
jak to w tym sadzie "robole" pracują za miskę ryżu po 12 godzin


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#1244
10-02-2019 20:39
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Wenancjusz
>Nie zna się na niczym.Więc? O niczym się z nim nie warto "godać".

A co jest najbardziej zaskakujące? Otóż wciąż znajdują się ludzie, którzy jednak gadają..

#1245
11-02-2019 08:34
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> od wymiany handlowej bardziej fundamentalna jest
> hierarchia jaką kapital wśród ludzi tworzy.

Co znaczy wg ciebie "bardziej fundamentalna"?
Wielu milionerów zbankrutowało, inni w krótkim czasie wzbogacili się.
"Fundamentalna" można interpretować na wiele sposobów.
Jak ci już tu wiele razy wyjaśniano, duży kapitał w dzisiejszym świecie nie tworzy jakiejś specjalnej władzy, związanej np. czytelnictwem, sposobami spędzania wakacji, wyborem psa czy kota jako członka rodziny, hobby, sposobem spędzania świąt itd.

Miliarder żyjący kilka domów dalej od szarleya nie ma wpływu na odmianę grusz które szarley hoduje, na ich odojrzewanie itd.

> Pojmowanie kasy poprzez wymianę handlową jest rozumowaniem
> pochodnymi od hierarchii w stadzie.

Hierarchi jest wiele: mam w pracy kolegę, który jeździ wyczynowo rowerem po górach. Wśród jego kolegów i koleżanek jest pewna słynna polska aktorka. Hierarchia nie jest przez to zaburzona tzn odnoszą się do niej wg stazu, doświadczenia i wyników a jej doświadczenie aktorskie i uroda (jest piękna, mnie się zawsze podoba jak ją widzę w TV) jest pewnego rodzaju wisienką na torcie wśród wieczornych rozmów, absolutnie nie wpływa na hierarchię.

> Kapitalizm jest tylko rozwinięciem instynktow społecznych
> jakie obserwujemy już u innych gatunków społecznych.

Wg mnie zafiksowałeś sie na jednej z hierarchi, wcale nie najwazniejszej.

> Ile pomidorów na inne dobra poradzisz wymienić jeżeli żaden
> pomidor, żaden krzak i żadna ziemia nie należą do Ciebie?

Jesli ktoś czasem bardzo czegoś chce (np. ty chcesz posiadać) to niekiedy ironia losu sprawia, że nigdy nie zostaje nasycony, niekiedy myśli obsesyjnie o tym czego nie ma do konca życia i pozostaje ubogi również w innych sferach.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365