Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#601
10-01-2019 18:07
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Proponujesz eksperyment? Rozmawiaj na jego temat

>>Nie odpowiedziałeś:
>Chcesz odpowiedzi i cokolwiek poważnej rozmowy?
TAK!
Bez użalania się nad sobą, bez wmawiania że jestem współwinny złu całego świata i bez konfabulacji
Konkret

>Formułuj zwięźle pytania, dotykaj samej istoty, ogranicz treść do minimum.
Podałem przykłady, całkiem sporo przykładów sprzeczności twojego systemu
czekam aż się do nich odniesiesz

Zadałem moc pytań i pytałem wiele razy zanim zdecydowałeś się na odpowiedź, lub ignorujesz pytania

>Nie wkelejaj linków.
To na nie odpowiedz

>Powrótrz swoje pytanie albo nawet zarzut. Możesz dokonać oceny moralnej byleby zwięźle.
Chcesz całą treść?

Proszę bardzo

Założenia:
1 Hektar pola kosztuje 50 000 zł (dane aktualne)
2 z 1 hektara można otrzymać 50 q pszenicy o wartości 80 zł za q (dane aktualne)

Gospodarz A ma 1000 ha ziemi, o wartości 50 mln zł zbiera 50 000 q pszenicy i dostaje za nią 4 mln złotych
Gospodarz B ma 100 ha ziemi o wartości 5 mln zł, zbiera 5 000 q pszenicy i dostaje za nią 400 000 złotych
Gospodarz C ma 10 ha ziemi o wartości 500 000 zł, zbiera 500 q pszenicy i dostaje za nią 40 000 złotych
Gospodarz D ma 1 ha ziemi o wartości 5 000 zł, zbiera 50 q pszenicy i dostaje za nią 4 000 złotych
Parobek E nie ma nic

Wariant 1 : W głosowaniu uchwalają, że podatek od posiadania wynosi 10% rocznie
Gospodarz A płaci podatek TYLKO od 5 mln ponieważ nikt nie jest w stanie wycenić jego pola na więcej niż 5 mln złotych, tyle własności ma gospodarz B

Gospodarz D płaciłby 5 000 złotych, ponieważ jego pole gospodarze wycenili na średnio 5 mln

Gospodarz A płaci 500 000 z 4 000 000 czyli 12,5% swojego dochodu
Gospodarz D płaci 5 000 z 4 000 czyli 125% swojego dochodu i MUSI sprzedać ziemię

Po dniu we wsi będzie jeden gospodarz i czterech parobków. koncentracja kapitału 100%

Gospodarz A przestaje płacić podatki , bo jego ziemia nie ma wartości. NIKT nie jest w stanie zaproponować żadnej wyceny więc nie ma majątku.

Podatek do podziału między nieposiadaczy (po dniu wszystkich) wynosi ok 6 000 zł.

Wariant 2
W głosowaniu uchwalają, że podatek od posiadania wynosi 1000% rocznie !
Gospodarz A płaci 50 000 000 rocznie czyli ok 6 000 zł na godzinę (wycena nadal zależy od możliwości finansowych gospodarza B)
Gospodarz D płaci 500 000 (wycena zależy od możliwości gospodarza A) czyli 1250% dochodu i jest bankrutem po 6,5 minucie

Po godzinie we wsi będzie jeden gospodarz i czterech parobków.

Gospodarz A przestaje płacić podatki , bo jego ziemia nie ma wartości. NIKT nie jest w stanie zaproponować żadnej wyceny więc nie ma majątku.

Podatek do podziału między nieposiadaczy (po godzinie wszystkich) wynosi ok 10 000 zł. na wieki wieków

Wariant 3
Uchwalają podatek na pierdylion %
po godzinie właścicielem wszystkiego jest parobek i nikt nie jest w stanie wycenić jego majątku. płaci pierdylion razy zero czyli .. magistrze ekonomii... ?

Koncentracja kapitało 100%

Chcesz ograniczyć koncentrację kapitału metodą jej stuprocentowej koncentracji
Chcesz reanimować topielca metodą zanurzania go w wodzie.

Uprzedzam mości Krystianie, odnieś się od tych obliczeń, każda niemerytoryczna wypowiedź, każde użalanie się nad sobą, każde wynokwianie na współczesny świat każda próba obelgi, będzie kasowana

**** chcesz całą treść? Proszę bardzo:
>Pieniądz może służyć jedynie wymianie praw własności i niczemu więcej, jest kreacją zobowiązania i należności tylko na czas przenoszenia własności.
... a potem nie istnieje?
1 Sprzedałem sad, mam pieniądze, a po chwili te pieniądze nie istnieją?
2 Co z wynagrodzeniami, emeryturami? też nie istnieją? Przecież nie muszą mieć pokrycia we własności? Mogę dostać wypłatę i niczego za nią nie kupić
3 Co z podatkami w twoim systemie, które listonosz płaci lekarzowi, jak lekarz nie wyda na kupno ziemi, to przepadną?

>To co ma Cię powstrzymać od bezmyslnego nabywania nowej własności z debetu to podatek od nabytej własności.
Gdyby tak było, to byłoby to ekonomiczne perpetuum mobile
100 ludzi buduje domy, każdy dom jest na początku wart 100 zł, więc każdy ma 100 zł, wydaje na budowę i mają po 200 zł itd... To jest mości ekonomisto pozbawione sensu
W dodatku skoro każdy ma dom, to demokratycznie jawnie uchwalą że podatek od domów wynosi ZERO, i go nie zapłacą
Nie odniosłeś się do tego przykładu

To jest perpetuum mobile!

Proszę bardzo:
>Przypominam jednak, że w moim modelu zasadnicza kreacja pieniądza opiera się na wartości własności i gdy wartość własności wyniesie zero także kreacja pieniądza na niej oparta wyniesie zero. Pieniądza w obiegu będzie tyle co nic, zaledwie 8 jednostek x ilość użytkowników księgi kapitału.
Błąd w założeniu. Wynika z niego, że pieniądz pochodzi wyłącznie z kreacji wynikającej z własności. Tymczasem w obiegu jest także pieniądz w postaci zapłaty za sprzedany towar jak i pieniądz z wynagrodzenia za pracę

Przykład z budową drogi
Twierdzisz, że kto ma kilometr drogi zbuduje drugi kilometr a kto ma metr tylko metr.
Zupełnie pominąłeś, że kto ma metr zbuduje tylko pół, bo poniesie proporcjonalnie wyższe koszta stałe
Zupełnie pominąłeś fakt, że to prowadzi do KONCENTRACJI kapitału

Podałem ci przykład jak podzielić 100 km 2 pola, żeby nie zapłacić podatki, zignorowałeś.

chcesz dalej?

>Nie obawiam się żadnych twoich pytań ani osadów.
Gdybyś się nie obawiał, to byś odpowiadał

>Nie mam zamiaru odpowiadać Ci na wszystkie osobiste pytania a przynajmniej do czasu
kiedy pozostajesz moim wrogiem.
To nie są osobiste pytania, to dotyczy TWOICH idei

>To nie znaczy, że mam cokolwiek do ukrycia.
Podaj adres fabryki w której pracowałeś po 12 godzin przykuty do miejsca pracy
Skoro nie masz nic do ukrycia....

>To znaczy, że nie chcę się odsłaniac przed złem, bo wiem, że zło chce i może mnie zniszczyć.
To nie zło cię niszczy, ale ty sam. złość, zawiść, narkotyki....


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

>>>głupi nie zarabia na łamaniu nieegzekwowalnej umowy
>>Może wg tej samej zasady próżno upominasz się o odpowiedzi KHK?
>> A taki się sobie wydawałeś "honorowy"...
>Zignoruje to, dla nich to zabawa.
Nawet zignorowaniem nie zmieni faktu, że sam dał powód do wskazania siebie jako "człowieczka o honorze p.ch".

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley

>Nie odpowiedziałeś:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
>Nie odpowiedziałeś:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w777540
>Nie odpowiedziałeś
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w778067
Nie musi odpowiadać komuś, kto kieruje się zasadą "głupi wywiązuje się z niegzekwowalnych zobowiązań".

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Proszę bardzo
>Założenia:
>1 Hektar pola kosztuje 50 000 zł (dane aktualne)
>2 z 1 hektara można otrzymać 50 q pszenicy o wartości 80 zł za q (dane aktualne)
>Gospodarz A ma 1000 ha ziemi, o wartości 50 mln zł zbiera 50 000 q pszenicy i dostaje za nią 4 mln złotych
>Gospodarz B ma 100 ha ziemi o wartości 5 mln zł, zbiera 5 000 q pszenicy i dostaje za nią 400 000 złotych
>Gospodarz C ma 10 ha ziemi o wartości 500 000 zł, zbiera 500 q pszenicy i dostaje za nią 40 000 złotych
>Gospodarz D ma 1 ha ziemi o wartości 5 000 zł, zbiera 50 q pszenicy i dostaje za nią 4 000 złotych
>Parobek E nie ma nic
>Wariant 1 : W głosowaniu uchwalają, że podatek od posiadania wynosi 10% rocznie
>Gospodarz A płaci podatek TYLKO od 5 mln ponieważ nikt nie jest w stanie wycenić jego pola na więcej niż 5 mln złotych, tyle własności ma gospodarz B

Po co w ogóle wspominasz o wartości 50 mln zl pola Gospodarza A skoro nikt tego pola tak nie ceni?

Pole jest tyle warte ile ktoś chce i może za nie zapłacić.

Jeśli ktoś chce i może zapłacić za pole 1000ha tylko 50 zł to to pole jest tyle warte i ani złotówki więcej.

Jeśli wszystkie pola 1111ha w moim modelu byłby wycenione na 100 zł to tyle byłyby warte i tyle pieniądza zostałoby wykreowanego. Dodając do tego po 8 jednostek kreacji powrotnej za 5 osób wychodzi w sumie 140 zł w obiegu.

Gdyby gospodarz A miał zapłacić podatek załóżmy 30 zł za 1000 ha za rok na 140 zł w obiegu te 30zl mogłoby się okazać wartością kolosalna, nie do zapłacenia

Gdyby parobek w tym samym czasie zarabiał 25 zł na rok z czego załóżmy 20 zł z podatków i 5zl za pracę na 140 zł w obiegu, mógłby się okazać osobą o największym dostępie do dóbr konsumpcyjnych spośród wszystkich 5.

#605
10-01-2019 21:15
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>3 Hamerlik uciekł do Berlina w obawie przed egzekucją alimentów - należy wprowadzić zakaz egzekucji alimentów
>>Mam rozumieć że Krystkon martwi się o innych tylko nie o swoje DZIECI?
>Przed Wami ucieklem skoro już musiałem, podświadomie wyczulem co to za kultura.

No. Kultura placenia alimentow na splodzone dzieci. Straszna kultura. Kaza placic na dziecko. s*******ny.

Teraz jestes harcerzem (od Hartz IV), kasujesz sobie panstwowe alimenty na doroslego, zdrowego byczka i lamentujesz, ze obowiazek splacania zaciagnietego kredytu to przemoc i ze trzeba te przemoc zlikwidowac.

Komedia, delirium, trollizm czy zwykly medyczny idiotyzm?

#606
10-01-2019 21:25
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Po co w ogóle wspominasz o wartości 50 mln zl pola Gospodarza A skoro nikt tego pola tak nie ceni?
>Pole jest tyle warte ile ktoś chce i może za nie zapłacić.

No przykro mi, ale chciałeś poważnej rozmowy i od poważnej rozmowy uciekłeś

>Jeśli ktoś chce i może zapłacić za pole 1000ha tylko 50 zł to to pole jest tyle warte i ani złotówki więcej.
Tak więc najbogatszy gospodarz zapłaci 10% z 50 zł czyli 5 zł na pozostałych
I powstaje pytanie jak to podzielisz

Na pozostałe części mojego wpisu nie odpowiedziałeś, mimo że spełniłem TWOJE warunki

>Jeśli wszystkie pola 1111ha w moim modelu byłby wycenione na 100 zł
Sprzeczne z twoją ideą

>Gdyby gospodarz A miał zapłacić podatek załóżmy 30 zł za 1000 ha za rok na 140 zł w obiegu te 30zl mogłoby się okazać wartością kolosalna, nie do zapłacenia
Jak?

>Gdyby parobek w tym samym czasie zarabiał 25 zł na rok z czego załóżmy 20 zł z podatków i 5zl za pracę na 140 zł w obiegu, mógłby się okazać osobą o największym dostępie do dóbr konsumpcyjnych spośród wszystkich 5.
Wtedy dostałby wszytskie pola i nastąpiłaby 100% koncentracja kapitału
Q.E.D.

Odpowiedziałeś na 10% moich argumentów

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
>No. Kultura placenia alimentow na splodzone dzieci. Straszna kultura. Kaza placic na dziecko. s*******ny.
>Teraz jestes harcerzem (od Hartz IV), kasujesz sobie panstwowe alimenty na doroslego, zdrowego byczka i lamentujesz, ze obowiazek splacania zaciagnietego kredytu to przemoc i ze trzeba te przemoc zlikwidowac.
>Komedia, delirium, trollizm czy zwykly medyczny idiotyzm?

Co za troska o innego człowieka!

Chcesz pomóc czy oskarżasz i grozisz?

Naprawdę zmartwiles się o wychowanie moich dzieci czy panikujesz, że ktoś się dowie co posiadasz?

Piękny blask bije od waszego pragnienia przemocy, Panowie opiekunowie. Czym byłby ten świat bez waszych sądów, wyroków i egzekucji? Pewnie upadkiem cywilizacji.

Nie panikuj, powiedziałem już, że twojego nie chcę ani że Ci praw jak Wy mi przemocą stanowić nie będę. Nie histeryzuj.

Obaj wiemy, że los moich dzieci masz tam, gdzie światło nie dochodzi. Interesuje Cię to o tyle, żeby nikt twojego nie ruszał.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>>Jeśli ktoś chce i może zapłacić za pole 1000ha tylko 50 zł to to pole jest tyle warte i ani złotówki więcej.
>Tak więc najbogatszy gospodarz zapłaci 10% z 50 zł czyli 5 zł na pozostałych
>I powstaje pytanie jak to podzielisz

Podział jest zawsze ten sam - demokratyczny po równej części na głowę reszty - czyli każdy dostaje po 1,25 na lebka, ale niektóre lebki też muszą podatki płacić, poza parobkiem, on nic nie płaci on tylko dostaje.

Wiem, wiem przyzwyczajony jesteś ze swojego świata, że podatki płaci tylko biedota a nie bogaci ale to przyzwyczajenie można odwrócić jak uzależnienie od narkotyków.

>Na pozostałe części mojego wpisu nie odpowiedziałeś, mimo że spełniłem TWOJE warunki

Pisze telefonem po kawałku, pomału. Jestem już wyczerpany tą rozmową.
Od takiej wrogości i jadu można się depresji nabawic, odpowiem. Muszę tylko nabrać trochę siły po całym dniu pracy.

Nie wszyscy mają luzy

#609
10-01-2019 21:43
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

> Czym byłby ten świat bez waszych sądów, wyroków i egzekucji? Pewnie upadkiem cywilizacji.

Bylby wspanialy. Zero alimentow, zero zobowiazan, zero odpowiedzialnsci, zero mozliwosci ubiegania sie o swoje

Cud, miod i malina

A teraz? A teraz trzeba spierdalac do innego panstwa zeby uciec od przemocy alimentacyjnej i przymusu splacania kredytu

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
>A teraz? A teraz trzeba spierdalac do innego panstwa zeby uciec od przemocy alimentacyjnej i przymusu splacania kredytu

Przemoc rodzi przemoc.

Może Ty nie pojales jeszcze dobrze istoty przemocy i zrozumiesz ją lepiej dopiero kiedy sam będziesz musiał prze nią spierdalac?

Powiem Ci coś o przemocy, żebyś wiedział.

Jeśli swojej ofierze odetniesz wszystkie drogi ucieczki ta zaatakuje.

Powiem Ci też z czego wynika Hartz 4, kktórym tak gardzisz. Z tego, że bez niego biedota roznioslaby system w strzępy, że kamień na kamieniu nie zostałby. To cena za zachowanie własności ale ten socjal jest tragicznie zorganizowany bo potężnie uderza w produktywność.
Moje rozwiązanie jest 1000x lepsze.

#611
10-01-2019 22:14
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>A teraz? A teraz trzeba spierdalac do innego panstwa zeby uciec od przemocy alimentacyjnej i przymusu splacania kredytu
>Przemoc rodzi przemoc.
>Może Ty nie pojales jeszcze dobrze istoty przemocy i zrozumiesz ją lepiej dopiero kiedy sam będziesz musiał prze nią spierdalac?
>Powiem Ci coś o przemocy, żebyś wiedział.
>Jeśli swojej ofierze odetniesz wszystkie drogi ucieczki ta zaatakuje.
>Powiem Ci też z czego wynika Hartz 4, kktórym tak gardzisz.

Wrecz przeciwnie. Uwazam pomoc socjalna za jedna z najwazniejszych zdobyczy i pomyslow czlowieka. To kwintesencja czlowieczenstea. Niestety czlowiek to rowniez skurwysym, oszust i zlodziej i dlatego pomoc te trzeba dokladnie kontrolowac bo inaczej... sam widzisz kto i jak na tzw. zachodzie kasuje socjal

>Z tego, że bez niego biedota roznioslaby system w strzępy, że kamień na kamieniu nie zostałby. To cena za zachowanie własności ale ten socjal jest tragicznie zorganizowany bo potężnie uderza w produktywność.

Tak, socjal degeneruje ludzi, ktorzy maja w genach lenistwo ikombinatorstwo. Nie znaczy to, ze trzeba te pomoc zabrac ludziom na prawde potrzebujacym.

>Moje rozwiązanie jest 1000x lepsze.

Tak. Udowodniles to swoim placzem 1000x.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
>>Powiem Ci też z czego wynika Hartz 4, kktórym tak gardzisz.
>Wrecz przeciwnie. Uwazam pomoc socjalna za jedna z najwazniejszych zdobyczy i pomyslow czlowieka. To kwintesencja czlowieczenstea.

Po pierwsze post wcześniej próbowałeś użyć hartz4 do poniżenia mnie. To dokładnie pokazuje co tak naprawdę sądzisz o hartz4 i jego beneficjentach. Mi nie musisz wciskać kitu, wciśnij innym.

Po drugie sprowadzić ludzi do takiej formy, że stają się całkowicie zależni przez co i podporządkowani innym nazywasz najważniejszą zdobyczą ludzkości? Ja p*****le.

No ale to pewnie wyraz myśli opiekuna, który jest przekonany, że świat bez jego opieki się wali

>Niestety czlowiek to rowniez skurwysym, oszust i zlodziej

Na pewno chodzi o Ciebie

>i dlatego pomoc te trzeba dokladnie kontrolowac bo inaczej... sam widzisz kto i jak na tzw. zachodzie kasuje socjal

No i tu kwintesencja twoich przekonań o najważniejszej zdobyczy ludzkości

>Tak, socjal degeneruje ludzi, ktorzy maja w genach lenistwo ikombinatorstwo.

Znowu o sobie
A nie czekaj, Ty z rasy Panów

>Nie znaczy to, ze trzeba te pomoc zabrac ludziom na prawde potrzebujacym.

Czyli

>sam widzisz kto i jak na tzw. zachodzie kasuje socjal

#613
10-01-2019 22:59
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>Powiem Ci też z czego wynika Hartz 4, kktórym tak gardzisz.
>>Wrecz przeciwnie. Uwazam pomoc socjalna za jedna z najwazniejszych zdobyczy i pomyslow czlowieka. To kwintesencja czlowieczenstea.
>Po pierwsze post wcześniej próbowałeś użyć hartz4 do poniżenia mnie. To dokładnie pokazuje co tak naprawdę sądzisz o hartz4 i jego beneficjentach. Mi nie musisz wciskać kitu, wciśnij innym.
>Po drugie sprowadzić ludzi do takiej formy, że stają się całkowicie zależni przez co i podporządkowani innym nazywasz najważniejszą zdobyczą ludzkości? Ja p*****le.
>No ale to pewnie wyraz myśli opiekuna, który jest przekonany, że świat bez jego opieki się wali
>>Niestety czlowiek to rowniez skurwysym, oszust i zlodziej
>Na pewno chodzi o Ciebie
>>i dlatego pomoc te trzeba dokladnie kontrolowac bo inaczej... sam widzisz kto i jak na tzw. zachodzie kasuje socjal
>No i tu kwintesencja twoich przekonań o najważniejszej zdobyczy ludzkości
>>Tak, socjal degeneruje ludzi, ktorzy maja w genach lenistwo ikombinatorstwo.
>Znowu o sobie
>A nie czekaj, Ty z rasy Panów
>>Nie znaczy to, ze trzeba te pomoc zabrac ludziom na prawde potrzebujacym.
>Czyli
>>sam widzisz kto i jak na tzw. zachodzie kasuje socjal

Ty musisz byc trollem. Nie ma innej mozliwosci

Nawet najwiekszy polityk-populista nie odpowiada tak na pytania

To jest wrecz hiperbola hiperboli

#614
11-01-2019 00:19
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>A kto Ci zabroni?
Ty. Choćby tutaj, dowodząc, że technicznie nie powinno być to wykonalne. Nie bardzo rozumiem jak chciałbyś tego dotrzymać, skoro jednocześnie miałbym mieć możliwość wykonania dowolnego przelewu komukolwiek.

>Była mowa o jakimś zakazie zagrożonym karą?
Nii.. a skąd. Wystarczy tylko przypomnieć sobie, że pożyczka jest umową mającą niejako z definicji odroczone zobowiązanie, a więc skoro umów nie trzeba dotrzymywać, to sama koncepcja pożyczki w tym raju nie może istnieć. 'Pożyczyć' oznacza po prostu 'dać'. Taka zasłona dymna dla frajerów. Masz więcej takich smaczków w tym swoim raju dla oszustów?

>Chciales napisać chyba - u Krystiana nie dasz rady przemocą zabrać cudzych pieniędzy, bo są zabezpieczone kryptograficznie, więc nie widzę sensu pożyczać, bo swoje stosunki z innymi ludzi opieram zawsze o przemoc?
Ach, już rozumiem.. znaczy jak nie mam na chleb, a wypłata podatku od bogatych dopiero pojutrze, to jutro wyślę dzieci do szkoły glodne zadowolony, że nie mogą mi zabrać przemocą pieniędzy, bo są zabezpieczone kryptograficznie i nie ma sensu pożyczać.

#615
11-01-2019 06:51
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>Jeśli ktoś chce i może zapłacić za pole 1000ha tylko 50 zł to to pole jest tyle warte i ani złotówki więcej.
>>Tak więc najbogatszy gospodarz zapłaci 10% z 50 zł czyli 5 zł na pozostałych
>>I powstaje pytanie jak to podzielisz
>Podział jest zawsze ten sam - demokratyczny po równej części na głowę reszty - czyli każdy dostaje po 1,25 na lebka, ale niektóre lebki też muszą podatki płacić, poza parobkiem, on nic nie płaci on tylko dostaje.

1 Nie odniosłeś się do mojego wpisu tyko do jego części
2 Zachodzi kolejne pytanie: skoro podział podatków ma być po równej części na głowę, to czy listonosz który ma dom też dostanie czy tylko ma płacić? Czy Gates też dostanie?

>Wiem, wiem przyzwyczajony jesteś ze swojego świata, że podatki płaci tylko biedota a nie bogaci
Znów zaczynasz pipcyć od rzeczy zamiast rozmawiać merytorycznie. Nie należę do biedoty i z pewnością płacę więcej podatków niż sąsiad - listonosz

>>Na pozostałe części mojego wpisu nie odpowiedziałeś, mimo że spełniłem TWOJE warunki
>Pisze telefonem po kawałku, pomału. Jestem już wyczerpany tą rozmową.
Oj jak mi cię żal, trzeba było przyjąć argumenta raz, zamiast odgrzewać co chwilę te same już obalone brednie

>Od takiej wrogości i jadu można się depresji nabawic,
Skończ użalanie się nad sobą. Chcesz eksperymentu? Rozmawiaj zamiast się użalać

>Nie wszyscy mają luzy
Na użalanie się nad sobą masz czas

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365