Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#1141
05-02-2019 18:57
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>Państwo ma służyć jedynie egzekucji prawa
Tak, tak być powinno, dlatego państwo wymusza na nieuczciwym sprzedawcy reklamację żelazka.

>naganiajac deponentow
tylko ty, który lubiłeś się uczyć, twierdzisz, że kiedy pożyczę Jackowi 100 zł, to razem mamy 200.

>czy doplacajac do depozytów z podatku od chleba
Skończ już z tą nudną mantrą bo się rzygać chce
magister ekonomii powinien wiedzieć co to jest VAT. Płaci się go proporcjonalnie do dochodu i na twój Kindergeld więcej płaci bogaty lekarz niż biedota kupując chleb w Biedronce.
A skoro o chlebie mowa... smakował? Bo nadal nie przeprosiłeś rolników za to, że pisałeś, że mają ciągłe wakacje. Twój chlebuś sam pieczesz ze swojej pszenicy?

>>Prywatne banki też płacą podatki Cudotwórco Hamerlikański.
>Wszyscy wiemy co to za podatki
>Które ponoć są ale jeszcze nikt ich widział.
To samo piszesz i podatku od patentów, też twierdzisz, że go nie płacę
Dlaczego tak twierdzisz? Bo tępy jesteś

>To sa jakies znaczace wartosci w zestawieniu z podatkiem od chleba?
Nudzisz

>Kto ma własność ten ma interes w tym, żeby mieć własną, noezalezna kopię księgi, bo jak będziesz polegał na innych ludziach to wiesz jak na tym wyjdziesz?!
Znów się zaplątałeś z tą księgą a odpowiedzi na pytania brak
ILE JEST TYCH KSIĄG? KAŻDY MA PRAWO ZAŁOŻYĆ SWOJĄ, CO JAK JA NIE UZNAM TWOJEJ? MOGĘ WEJŚĆ DO TWOJEGO DOMU I ZABRAĆ CI ROWER?
(teraz będzie płaaaaaaaacz lub ucieczka)

>Bycie zależnym od innych ludzi, którzy są zależni od Ciebie to żadne niewolnictwo tylko społeczeństwo.
No (----) kilka lat trwało zanim to zrozumiałeś. Ufffffffffffffffffffffffff choć jedno zrozumiałeś, że kupując buty nie dominuję na szewcem. Dotąd pyerdoliłeś o dominacji przy zakupie jagód

>Ty chciałbyś, żeby wszyscy byli zależni od Ciebie a Ty od nikogo. Tak to nie idzie. To, że chwilowo udało się tak ludzkość zorganizować nie znaczy że już zawsze tak będzie. Im szybciej przyzwyczaisz się do tej myśli tym mniej później będzie bolała utrata społecznej pozycji. Przemyśl to. Czasem warto się odpowiednio przygotować, żeby potem nie obudzić się z ręką w nocniku.
Jedno zrozumiałeś, drugie nie . w tym jednak pipcys jak Inuit po samogonie lub Hamerlik po mocarzu
KTÓŻ TO SĄ CI GNIEWNI, KTÓRZY ZECHCĄ ODEBRAĆ MI... NO WŁAŚNIE, CO MI ZECHCĄ ODEBRAĆ? FIRMĘ? oprócz ciebie ciężki kretynie, który winisz wszystkich wokół za całe zło tego świata, inni jakoś widzą we mnie człowieka uczciwie zarabiającego na chleb i twój Kidergeld.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>>naganiajac deponentow
>tylko ty, który lubiłeś się uczyć, twierdzisz, że kiedy pożyczę Jackowi 100 zł, to razem mamy 200.

Oj chyba nie tylko ja i kto ma odrobinę oleju w głowie, ten wie, że kreacja zobowiązania to kreacja pieniądza.

>>czy doplacajac do depozytów z podatku od chleba
>Skończ już z tą nudną mantrą bo się rzygać chce
>magister ekonomii powinien wiedzieć co to jest VAT. Płaci się go proporcjonalnie do dochodu i na twój Kindergeld więcej płaci bogaty lekarz niż biedota kupując chleb w Biedronce.

Szarley nie bądź frajer, każdy cwaniak kupuje na firmę i VAT odlicza, podatki płacą tylko Janusze przerobione w konia

szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>W moim modelu nie wykształci się jedna jebitna rura skupiająca wszelkie źródła energii

www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
Uciekłeś od argumentów w świat mocarza

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#1144
05-02-2019 19:23
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
.
>Szarley nie bądź frajer, każdy cwaniak kupuje na firmę i VAT odlicza, podatki płacą tylko Janusze przerobione w konia

W biedronce kupi maslo i chleb i odliczy VAT? A kto mu zwroci ten VAT za maslo i chleb?

#1145
05-02-2019 19:25
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>tylko ty, który lubiłeś się uczyć, twierdzisz, że kiedy pożyczę Jackowi 100 zł, to razem mamy 200.
>Oj chyba nie tylko ja i kto ma odrobinę oleju w głowie, ten wie, że kreacja zobowiązania to kreacja pieniądza.

Idę do sklepu z 10 kolegami. Mam 100 złotych i wyjeżdżam samochodem?
No jakoś nie poradzisz tego debilizmu udowodnić

>>magister ekonomii powinien wiedzieć co to jest VAT. Płaci się go proporcjonalnie do dochodu i na twój Kindergeld więcej płaci bogaty lekarz niż biedota kupując chleb w Biedronce.
>Szarley nie bądź frajer, każdy cwaniak kupuje na firmę i VAT odlicza, podatki płacą tylko Janusze przerobione w konia

Doprawdy? Jako członek zarządu windykacyjnej firmy jeździłeś na wakacje nie płacąc VATu?

Deklarowałeś zwrot Kindergeld jeśli ja zwrócę przemocą zabrany przeze mnie VAT od zakupu chleba. Ja oddałem wszytsko co przemocą zabrałem i wpłynęło na moje konto, ty dotrzymałeś słowa?

A chlebuś smakował? Rolnik przecież cały czas na wakacjach...

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#1146
05-02-2019 21:52
 Ocena 3 na 3
salek (4701 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>tylko ty, który lubiłeś się uczyć, twierdzisz, że kiedy pożyczę Jackowi 100 zł, to razem mamy 200.

Jakby pisał, że 200 to nawet można by przyznać mu rację.. tylko że on twierdził, że 300.

#1147
05-02-2019 22:10
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Państwo ma służyć jedynie egzekucji prawa a nie interesom prywatnych banków
> organizując im przymusowe egzekucje należności (..)

"Państwo głównie służy egzekucji prywatnych należności"? Piszesz, jakbyś był funkcjonariuszem obecnego państwa, a nawet ustawodawcą. Skończ ciągnąć te gówniane szlugi.
Poza tym wyraźnie widać, że gdybyś był funkcjonariuszem państwa, położyłbyś większość obecnych zasad etycznych (np. pławiłbyś się w korupcji).
Państwo jest strażnikiem prawa, w tym np. prawa do emerytury, pracowniczego, konsumenckiego itd.
A jak to mu wychodzi, to już inna sprawa.

>> Prywatne banki też płacą podatki Cudotwórco Hamerlikański.
> Wszyscy wiemy co to za podatki

Ktoś oprócz ciebie wie? No pewnie, bankowcy - a może i ty bankowiec

> Które ponoć są ale jeszcze nikt ich widział. To sa jakies
> znaczace wartosci w zestawieniu z podatkiem od chleba?

Może nam podasz źródło tych rewelacji eee... to jednak jak zwykle spiskowe wymysły? Szkoda.

> Jaki jeat ich udział w budżecie? Pokrywa chociaż państwowe dopłaty do banków?

O jakich dopłatach mówisz, podasz jakiś przykład? Nie podasz, po co kalać się udowadnianiem własnych wymysłów.

> Kto ma własność ten ma interes w tym, żeby mieć własną,
> noezalezna kopię księgi, bo jak będziesz polegał na innych ludziach
> to wiesz jak na tym wyjdziesz?!

Ten jak zwykle swoje. Brawo.

>Bycie zależnym od innych ludzi, którzy są zależni od Ciebie
> to żadne niewolnictwo tylko społeczeństwo.

W czym jest zależny jedyny w twojej sekcie dystrybutor gazu od reszty, której ten gaz sprzedaje?
Pomyśl. Teraz zacznie się użalanie nade mną, co to ja złego innym nie zrobiłem, co to ja Hamerlikowi zrobiłem i jaki to ze mnie zły dominator.

>Tacy jak Ty, którzy na garbie innych chcą się wspiąć do gwiazd (..)

j.w.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1148
05-02-2019 22:30
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Szarley nie bądź frajer, każdy cwaniak kupuje na firmę i VAT odlicza,
> podatki płacą tylko Janusze przerobione w konia

To dziwne, ale znam właściciela szkoły językowej, który w zakresie działalności gospodarczej ma również budowę domów i za każdym razem zastanawia się, waży głęboko w sercu czy może daną rzecz odliczyć, czy nie.
Np. jak kupił ziemię, to czy po trzech latach może ją sprzedać, czy lepiej mu jednak poczekać albo wybudować na niej bliźniaka.

Hamerlik za to był biznesmenem (żadnym tam Januszem), wszystko odliczał, nie dziwne zatem, że tak marnie skończył i teraz przyczepia się do nogawki obecnego systemu, jak pies cziłała

Jak sam lubi czasem się zwierzyć: cóż mu zostało.
Alleluja Krystian, alleluja i do przodu!


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#1149
05-02-2019 22:41
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> W moim modelu nie wykształci się jedna jebitna rura skupiająca
> wszelkie źródła energii pod kontrolą jednego albo wąskiej grupki cwaniaków.

Bo? Hamerlik siądzie, wpadnie w trans i wyda z siebie jogińskie "oooommm" o tak niskiej częstotliwości i wielkiej sile rażenia, że tych kilku cwaniaków magiczną mocą wyśle.. do Afryki?

>Takie chore rzeczy to tylko w waszym chorym świecie

Udowodniono ci wielokrotnie, że w sekto-hamerlikowie szaleją dominatorzy, którzy mają między siebie podzieloną wyłączność na kluczowe obszary dóbr i usług.
Napisano ci, jak to robią w ekspresowym tempie wg twoich zasad.
Ty jednak dalej milczysz, zbierając raz na ciemię, raz na dupę ulubione bęcki

> w którym zależność od jednego właściciela rury utrzymującej wszystkich
> przy życiu nazywacie DOBREM!

Ostatnie szare komórki wypalają ci się tym mocarzem. Panie, miej Hamerlika w swojej opiece..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Dziś wystarczy być zdrowym na umyśle, żeby podjąć pracę w wirtualnej rzeczywistości

Do tego nie wystarczy być tylko zdrowym, trzeba też posiadać trochę oleju

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi salek
>>tylko ty, który lubiłeś się uczyć, twierdzisz, że kiedy pożyczę Jackowi 100 zł, to razem mamy 200.
>Jakby pisał, że 200 to nawet można by przyznać mu rację.. tylko że on twierdził, że 300.

Zrobmy proste zadanie matematyczne.

Jacek, Szarley i Wenancjusz przyszli do Żabki zakupić alkohol na wieczorną libacje. Szarley nic nie ma przy sobie, Jacek 5zl, które ukrył przed żoną z wypłaty a Zdzichu na bogato ma dyche. Wódka stoi po 15zl za pół litra ale pół litra na dwóch to nic a na trzech to w ogóle. Pani ekspedientka informuje klientów, że każdemu może wpisac po dysze na zeszyt i w zeszycie ich jeszcze nie ma.

Ile chłopaki tego wieczoru wypija wódki na lebka?

#1152
06-02-2019 01:08
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>tylko ty, który lubiłeś się uczyć, twierdzisz, że kiedy pożyczę Jackowi 100 zł, to razem mamy 200.
>>Jakby pisał, że 200 to nawet można by przyznać mu rację.. tylko że on twierdził, że 300.
>Zrobmy proste zadanie matematyczne.
>Jacek, Szarley i Wenancjusz przyszli do Żabki zakupić alkohol na wieczorną libacje. Szarley nic nie ma przy sobie, Jacek 5zl, które ukrył przed żoną z wypłaty a Zdzichu na bogato ma dyche. Wódka stoi po 15zl za pół litra ale pół litra na dwóch to nic a na trzech to w ogóle. Pani ekspedientka informuje klientów, że każdemu może wpisac po dysze na zeszyt i w zeszycie ich jeszcze nie ma.
>Ile chłopaki tego wieczoru wypija wódki na lebka?

To jest kreacja wodki na stol a nie pieniadza

Bo wodke wypija i za trzy dni beda musieli oddac 3 dychy za cos czego juz dawno nie ma. Za trzy dni kazdy z nich dostanie wyplate/kieszonkowe w wysokpsci 10zl. Kazdy z nich zaniesie w zebach te 10 zl zeby zaplacic za wodke, o ktorej zostaly tylko wspomnienia. Kazdy z nich bedzie po zaplacie mial 0 zl a ekspedientka wlozy do kasy te 3 dychy. 3 dychy za ktore 3 dni temu dala 3 wodki. Przez 2 dni miala 30 zl manka w kasie. Po wlaceniu 3 dych saldo kasy wyrownuje sie.

Ja nie widze w zadnym momencie tej przygody kreacji pieniadza. Ani wirtualnego ani realnego.

Ale moze we Wroclawiu ucza lepiej niz w reszcie swiata

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi zeniu73
Błąd logiczny.
Skoro pieniądz nie został wykreowany to jakim cudem chłopaki zakupili 3 wódki?

Należy też dobrze zrozumieć, że gdy każdy po duchu odda i Pani skreśli zapis w zeszycie wyrywajac kartkę do kosza to będzie unicestwienie pieniądza.

Pieniądz zostanie wykreowany tylko na chwilę, po czym znowu unicestwiony.

Tak wygląda kreacja i unicestwienie wszelkiego pieniądza przez dług.
Gdyby kasa nie została zwrócona lecz następna pożyczone wowczas taka kreacja doprowadziłoby do inflacji złotówki.

Żeby do tego nie doszło Pan komornik grozi wyniesieniem fantow z domu.

Każde przesunięcie granicy wydatków poniżej 0 jest tzw. kreacja pieniądza bezgotowkowego. To określenie jest w gruncie rzeczy błędne ale to już pomijam w tym wywodzie.

Zastanów się ile warte byłby twoje oszczędności gdyby wszyscy sprzedawali na zeszyt bez limitu.

Podpowiem.
Nic.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Do tego nie wystarczy być tylko zdrowym, trzeba też posiadać trochę oleju

Sam olej nie wystarczy, potrzeba jeszcze trochę cech społecznych do pracy, jeśli cały świat ograniczysz do wymiaru tylko własnej paszczy to nie dasz rady podjąć pracy mimo tankowca oleju.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Udowodniono ci wielokrotnie, że w sekto-hamerlikowie szaleją dominatorzy, którzy mają między siebie podzieloną wyłączność na kluczowe obszary dóbr i usług.
>Napisano ci, jak to robią w ekspresowym tempie wg twoich zasad.Ty jednak dalej milczysz, zbierając raz na ciemię, raz na dupę ulubione bęcki

Gdyby tak miało byc popieralbys moje idee rękami i nogami licząc, że złapiesz sie na jeszcze większe cwaniactwo.
Miałbym uwierzyć, że troszczysz się o innych, żeby nie stali się zbyt zależni od takich jak Ty? . Nie rób jaj.

Po prostu boicie się jawnosci i nieskutecznosci przymusu jak diabeł święconej wody, bo po pierwsze zostalibyscie zdemaskowani w swoich intencjach a po drugie bezsilni w swojej bezwzglednosci wobec innych.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365