Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 13:46Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Ocena -1 na 7
Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?

Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.

Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?

Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..
#121
04-01-2019 13:02
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Nieważne, czy o sprawach społecznych decyduje człowiek z kasa czy bez kasy. Ważne, żeby robił to z głową i w sposób powszechnie uznany za etyczny.

Rafał?
Konie oddały władzę nad sobą i jak na tym wyszły? Ktoś zrobił z nich swoich niewolników?

Zatem oddaj władzę nad sobą.
Co nie oddasz?

>No cóz, skoro w obecnym systemie o cudzej własności chce decydować samotny sfrustrowany gastarbeiter (prywatnie były windykacyjny potentat - może stąd te ciagotki do cudzych dóbr) to zazwyczaj nazywa się to zlodziejstwem, albo nieuzasadnionym roszczeniem i zakuwa go na pewien czas w kaganiec.
>Zresztą nie jego pierwszego, nie ostatniego.
>вот

Chciałbyś ale zrobiliście się za słabi i już nie poradzisz.
Kiedyś na każde twoje tu zawołanie mnie banowano a teraz piszę co chcę.
Co?
Boli utrata władzy?

A to dopiero początek.

Nie dasz rady mnie uwięzic.
Wiem, mniej więcej jak z Wami postępować cwaniaki, żeby wasz świat napietnowac i nie dac się złapać.

#122
04-01-2019 13:08
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
Chłop zasiał pszenicę

Hamerlik chce wjechać na obsiane pole samochodem

Chłop ma władzę i się temu sprzeciwił

CZYSTE ZŁO !!!!!!

Hamerlik - konopka powinien mieć prawo nie uznać jego władzy i wjechać w pole dowolnym samochodem Przecież ta władza to przemoc!

Świat w twojej wizji to naprawdę koszmar, w którym wolno zniszczyć chłopu zasiewy

Oby ktoś nie uznał władzy browarnika i nasikał ci do piwa.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#123
04-01-2019 13:09
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>Pokażcie mi tę moją władzę.
>>Decydujesz czy mogę wejść na ziemię, którą Ty władasz.
>Nie zapominajmy, że nawet jeśli Szarley w swoim sadzie rządzi, nakazuje, zakazuje, i nakazy swoje z przemocą egzekwuje jak każdy prawowity władca, to są to rządy godne i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne.
>To jest sprawiedliwość w działaniu.
>Wola boska!

A jak według ciebie powinno być?
Każdy powinien mieć prawo w moim sadzie drzewa połamać?

JAK TO MA BYĆ WEDŁUG CIEBIE !

oczywiście nie odpowiesz...


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#124
04-01-2019 13:13
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Najpierw musisz stworzyć koncepcję zanim zaczniesz ja sprawdzać
> Co chciałbyś obliczyć bez żadnej koncepcji

Szarley przedstawił ci obliczenia odnośnie twojej koncepcji rządznia opartej na godzinkach, czy jak to teraz zwiesz.
Wymyśliłes to lata temu. Doprecyzowałeś.
No i? Zaczniesz ją kiedyś w końcu sprawdzac obliczeniwo?

> A ja założyłem, że przestrzenny układ współrzędnych zwija się
> spiralnie do środka materii przestrzeń nie tylko będzie bardziej
> zakrzywiona ale jeszcze rozmiar będzie krótszy (ciach)

Spoko.
Ja z kolei założylem, że przejdę się teraz w przerwie ktorą sam sobie zrobiłem na kawkę, a w niedzielę z rodziną przejdziemy się w zimowy plener.
Wiesz dlaczego mogę to założyć z dużym prawdopodobienstwem spełnienia?
Bo m.in. kiedyś chodziłem na moje wykłady na studiach, interesowało mnie to i uważałem, a moj ojciec jeszcze wcześniej dał mi przykład w życiu, jak być ambitnym i jak uczciwie pracować

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#125
04-01-2019 13:18
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Kiedyś na każde twoje tu zawołanie mnie banowano a
> teraz piszę co chcę.

Fajnie, że znów tu jestes. Korzystam z możliwości wykazywania wyższości racjonalnego rozumowania nad emocjami i rojeniami.
Cytat:
Wenancjusz do Ebvalaima 03.01.2018:
- On (Hamerlik) nie kieruje się wyliczeniami, a tylko nawiedzonymi myślami i przeczuciami.
Krystian Hamerlik-Konopka:
- Zgadza się

www.racjonalista.pl/forum.php/s,777268#w777723

>Nie dasz rady mnie uwięzic

Ja?
By the way, chcesz powiedziec, że banki jakoś ci odpuściły? Ciekawe.

> Wiem, mniej więcej jak z Wami postępować cwaniaki,
> żeby wasz świat napietnowac i nie dac się złapać.

Jak?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>Skoro słówka są tak ważne, to zwrócę uwagę na jedno...
>Ale to wg mnie słówka są ważne; wg Ciebie niestety zachodzić może uprawniające do zerwania dyskusji zjawisko zabawy słówkami. Zatem aby teraz dało się serio potraktować Twoją wypowiedź powinieneś "zabawę słówkami" zdefiniować w sposób tę wypowiedź wyłączający.

Zbyt skomplikowane gramatycznie jak dla cudzoziemca

>>Pokażcie mi tę moją władzę.
>Decydujesz czy mogę wejść na ziemię, którą Ty władasz.
Owszem, ale:
1 już za płotem nie mam żadnej władzy, więc nie sprawuję jej nad osobą
2 w Twoim mieszkaniu Ty masz taką samą władzę nade mną
3 wejdź, tylko szkody nie narób

Owszem, decyduję, kto ma prawo wejść do mojego sadu. (zazwyczaj urwisy i tak wchodzą, bo wiedzą, że nikogo nie wygnam), ale zapytam po raz kolejny

Jak to powinno wyglądać?
Czy każdy powinien mieć prawo wejść do dowolnego sadu, mieszkania, ogrodu... ?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#127
04-01-2019 13:23
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
> Rafał?
> Konie oddały władzę nad sobą i jak na tym wyszły? Ktoś
> zrobił z nich swoich niewolników?
> Zatem oddaj władzę nad sobą.
> Co nie oddasz?

Rafał, oddaj jak Hamerlik w 2007 r. gdy zarabiał 12 tys. PLN /m-c i uważał że tak będzie z jego kwalifikacjami już zawsze, zaciągając kredyt na karocę i pałac.
Zbliżycie się z Hamerlikiem.
Oddaj..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#128
04-01-2019 13:24
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>A jak według ciebie powinno być?
>Każdy powinien mieć prawo w moim sadzie drzewa połamać?
>JAK TO MA BYĆ WEDŁUG CIEBIE !
>oczywiście nie odpowiesz...

Ty już wiesz jak.
Powinieneś swoją własność ujawnić, poddać ją opodatkowaniu podatkiem określanym jawnie w demokracji bezpośredniej jako jedynej i wylacznej formie opodatkowania. Zaakceptowac nienaruszalnosc cudzych świadectw własności i środków pieniężnych itd.

Wymyśliłem nawet jeszcze jeden mechanizm związany z brakiem możliwości wyceny świadectwa, na co zwracałes uwagę.

Opiszę Ci to potem.

To automatyczny podział świadectwa własności na wiele po przekroczeniu pewnej wartości, z możliwością wyceny przez Ciebie tylko jednej części.

Widzisz, znowu na bazie twojej koncepcji, bo przecież już własność czynności wytwórczych jest z twoich postulatów.

#129
04-01-2019 13:34
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
> Każdy powinien mieć prawo w moim sadzie drzewa połamać?

No i masz szarleyu odpowiedź.. tylko jak zwykle nie na twoje pytanie

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#130
04-01-2019 13:37
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Czy każdy powinien mieć prawo wejść do dowolnego sadu, mieszkania, ogrodu... ?

Odpowiedź K H-K: "wymyśliłem mechanizm związany z brakiem możliwości wyceny świadectwa, na co zwracałes uwagę. To automatyczny podział świadectwa własności na wiele po przekroczeniu pewnej wartości, z możliwością wyceny przez Ciebie tylko jednej części"



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#131
04-01-2019 13:39
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
>Oby ktoś nie uznał władzy browarnika i nasikał ci do piwa.


Mocne



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

szarley (54913 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>A jak według ciebie powinno być?
>>Każdy powinien mieć prawo w moim sadzie drzewa połamać?
>>JAK TO MA BYĆ WEDŁUG CIEBIE !
>>oczywiście nie odpowiesz...
>Ty już wiesz jak.
>Powinieneś swoją własność ujawnić,
I wtedy co?
Każdy ma prawo wejść do mojego sadu
Przecież już jest jawna!
Dziś ktokolwiek powinien mieć prawo wchodzenia do mojego sadu?

>poddać ją opodatkowaniu podatkiem określanym jawnie w demokracji bezpośredniej jako jedynej i wylacznej formie opodatkowania.
Jak dotąd nie ma takiego prawa. nawet nie mam komu zapłacić, nie mam jak i nie ma wyceny sadu

I nie ma chętnych do życia w twojej strefie 100% koncentracji własności w ręku jednego cwaniaka

Czy dziś ktokolwiek powinien mieć prawo wchodzenia do mojego sadu?

Czekam na odpowiedź

>To automatyczny podział świadectwa własności na wiele po przekroczeniu pewnej wartości, z możliwością wyceny przez Ciebie tylko jednej części.
>Widzisz, znowu na bazie twojej koncepcji, bo przecież już własność czynności wytwórczych jest z twoich postulatów.
Przykro mi, kompletnie nie rozumiem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#133
04-01-2019 14:16
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
> Czy dziś ktokolwiek powinien mieć prawo wchodzenia do mojego sadu?

Jak świat długi i szeroki wielu, naprawdę wielu niewykształconych fantastów próbowało zaprząc w swoje całkiem lub częściowo fikcyjne światy ludzi, aby podnieść sobie morale.
Nawet niektórym się to udawało w Korei, Chinach, Wietnamie, ZSRR, Kubie czy rażąco paru innych miejscach np. Afryce, czy Ameryce Południowej.
Niekiedy działa to do dziś.

Mu'ammar al-Kaddafi nawet wymyślał opływowe samochody, które ponoć nie ulegają wypadkom
W Chinach eksperymentowano z wróblami, w ZSRR z rzekami a w wiekszości tych krajów własnie ze społeczeństwem.
Odnoszę wraznie, że jak ktoś nie zna historii - gada jak z poprzedniej epoki. Pytanie, która to epoka..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#134
04-01-2019 14:22
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
W odpowiedzi szarley
> Hamerlik chce wjechać na obsiane pole samochodem
> Chłop ma władzę i się temu sprzeciwił
> CZYSTE ZŁO !!!!!!

Pewnie, że zło
Po co chłopa ma dzielić jakieś realne czy wydumane bogactwo od Hamerlika?? Płot?
Hamerlik najedzie chłopa, potem chłop się zemści, osoba trzecia najedzie Hamerlika a później chłopa i juz w koło Hamerlika tworzy się grupka podobnych do niego, zagubionych życiowo nieboraków.
Coś się dzieje a i samotnie już nie jest.
Cel osiągnięty


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#135
04-01-2019 14:32
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
>>>>Pokażcie mi tę moją władzę.
>>>Decydujesz czy mogę wejść na ziemię, którą Ty władasz.
>>Nie zapominajmy, że nawet jeśli Szarley w swoim sadzie rządzi, nakazuje, zakazuje, i nakazy swoje z przemocą egzekwuje jak każdy prawowity władca, to są to rządy godne i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne.
>Właśnie zapomnijmy na razie o wszystkich obocznościach, bo na razie ustalamy WYŁĄCZNIE to, czy posiadanie daje władzę.

władza
1. «prawo rządzenia państwem; też: rządzenie członkami rodziny, instytucji, stowarzyszeń»
2. «instytucje, organy rządzące; też: osoby rządzące»
3. «zdolność poruszania częściami własnego ciała»
4. «oddziaływanie na kogoś»

Posiadanie sadu nie daje z automatu zadnej wladzy.
Grubo pomad 6 miliardow ludzi nawet nie wie, ze jakis tam marny sad posiadam. Niewielka garsta, ktora o tym wie nijak jest przeze mnie wladana (bo i jak? Zdalnie? Na odleglosc?).

Jedyne co mam prawo zrobic to nie chciec wpuszczac obcych ludzi na teren mojego sadu. To wladza? To w takim razie kazdy czlowiek posiada wladze. Nawet robol, nwet niewolnik. Bo oni tez nie chca, zeby ktos im naruszyl, uszkodzil cialo (czyli ich wlasnosc). Nie potrzeba wiec pieniedzy, sadu czy innej za pieniadze nabytej wlasnosci, zeby miec wladze nad innymi.

To tak jakby latac po swiecie i krzyczec, ze panstwo chce wsadzac do wiezienia. I zapomniec tylko dodac, ze za zlamanie prawa a nie ot tak sobie.

Tak wyglada biadolenie o wladzy przez wlasnosc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365