 |
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2019 13:46 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?
-1 na 7 | Większość noworocznych życzeń, obok życzenia szczęścia i zdrowia zawierają w sobie życzenie pieniędzy. Czy naprawdę, życzymy sobie kawałków papieru z zadrukowanymi cyframi, zapisów liczb na serwerach bankowych albo sztuk szlachetnych metali co się w słońcu mienią, czy za tym życzeniem kryje się życzenie władzy nad innymi ludźmi?
Czyż za życzeniem pieniędzy, nie kryje się w rzeczywistości życzenie, że ktoś inny niż ja pójdzie w góry do lasu, poświęci swój czas i energię życiową, wykorzysta własny organizm, nazbiera jagód i mi je przyniesie a ja je zjem. Nie dla siebie nazbiera jagód, lecz dla mnie, nie on je zje, lecz ja, nie ja stracę na to energię lecz on, nie zrobi tego co sam chce lecz zrobi to czego ja chcę.
Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy nad innymi ludźmi?
Czym byłby pieniądz, gdyby nikt z ludzi w zamian za niego nie zechciał się podporządkować? Niczym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej..#16 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> >Życzenie bliźniemu, by wybrał się po jagody dla nas byłoby istotą życzenia pieniędzy sobie.> I jest.To może doprecyzujmy, kogo oznacza zaimek "sobie" użyty w tytule Twojego wątku. > I każdy wie, że "kapitał" to synonim "władzy". Wszyscy prócz Szarleya.> Szarley o tym nic nie wiePewnie mści się tu jego niechęć do "słówek", których znaczenie przecież ma znaczenie;  np. termin "władać" to podstawowa cecha stanu określanego jako "posiadanie": wtedy posiada się rzecz, gdy się nią włada.> mimo to postanowił o zachowanie swojego kapitału walczyćNo chyba nie "mimo to", lecz raczej "właśnie dlatego".
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
#17 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > Zgadajcie się....Ty szukasz raju on szuka strefy.Zgadujemy się jak widzisz ale powoli, bo wychodząc z waszego świata strasznie trudno komuś zaufać, wciąż pomstuje myślenie, że drugi człowiek jest wilkiem i że zdradzi Cię przy pierwszej okazji. Ponadto wyjść spod dominacji tych, którym zdaje się, że czynią dobro jest bardzo trudno. Jesteś słaby i sam naprzeciw wrogiej i zorganizowanej grupie. |
#18 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> może wymyśleć gre komputerową (planszową?) opartą na twojej ideii.Fajny pomysł, niechby Krystian swoimi rozwiązaniami zainteresował programistów od gier z zacięciem do ekonomii politycznej; ciekawie by było, gdyby powstała w wyniku ich współpracy gra została objęta cenzurą. 
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
#19 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Zgadajcie się....Ty szukasz raju on szuka strefy.> Zgadujemy się jak widzisz ale powoli, bo wychodząc z waszego świata strasznie trudno >komuś zaufać, wciąż pomstuje myślenie, że drugi człowiek jest wilkiem i że zdradzi Cię >przy pierwszej okazji.Bo tak zrobi. Jesteś tego najlepszym przykładem. Autor wątku "Czy własność jest źródłem władzy człowieka nad człowiekiem?" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,775281 ) usunął Twoją wypowiedź "Odp: nie układam się" (776056) Tymczasem ty sam piszesz Tajemnica własności fałszywie propagowana jako zabezpieczenie przed kradzieżą ma amoralną przyczynę - WYZYSK CZŁOWIEKA PRZEZ CZŁOWIEKA. www.polmetal.de/marketing-buchhaltung/Co mi odpisałeś po usunięciu? > Masz moje nazwisko, mój adres domowy nie wystarczy Ci?Tego nie mam bo mam to w dupie...tyle mi wystarczy. > Nie ustapisz dopóki mi życia nie zniszczysz?Możesz mi powiedzieć jak Ci zniszczę życie? Skoro to nie tajemnica? Tyko informacja jawnie dostępna? > Ja też muszę z czegoś żyć człowieku!TY musisz z czegoś żyć. k***a dno i kilometr mułu. Ja nie muszę. Nikt nie musi tylko ty. Reszta ma tworzyć Twoją strefę a ty jak sam przyznałeś nawet w niej nie będziesz uczestniczył. |
#20 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> czy Ty mieszkasz w czymś co jest IGLO? A może masz choć kopułę zamiast płaskiego sufitu?tak, można powiedzieć, że mieszkam w kopule  > > szukanie raju, moim celem> Czy Twój raj to raj Krystkona?nowyraj dotyczy małych społeczności (ok 30 os), jest prosty i dobrowolny. Krystiana dotyczy skali geopolitycznej. Determinacja z jaka próbuje zainteresować ideą, i to wiele lat, wzbudza szacunek. Od siebie dodam, że mimo ogromnemu postępowi nauki i techniki, postęp omija ekonomię oraz nauki społeczne.
szukanie raju, moim celem |
#21 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > > czy Ty mieszkasz w czymś co jest IGLO? A może masz choć kopułę zamiast płaskiego sufitu?> tak, można powiedzieć, że mieszkam w kopule> >> szukanie raju, moim celemTrzeba mieć końskie zdrowie do was. To już jesteś w RAJU widzę. > >Czy Twój raj to raj Krystkona?> nowyraj dotyczy małych społeczności (ok 30 os), jest prosty i dobrowolny. Krystiana >dotyczy skali geopolitycznej. DeterminacjaDeterminacja? Wybacz. Ale coś na wzór symulacji czy gry była proponowana Krystkonowi już kilka lat temu. Sorry ale on stoi w miejscu. Tak z ciekawości ilu Ty ludzi przekonałeś? Bo że siebie nie przekonacie nawzajem to już widzę. |
#22 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > ciekawie by było, gdyby powstała w wyniku ich współpracy gra została objęta cenzurą.  Jest to wysoce prawdopodobne. Mamy przykład z historii kiedy po uchwaleniu nowoczesnej konstytucji 3 maja, żeby uniemożliwić jej wdrożenie (rozwój kraju) dokonano rozbioru. Dlatego można domniemać, że po uchwaleniu reform Krystiana, Rosja i Niemcy dokonaliby 6 rozbioru A może ci z nas, którzy dyskredytują go, chcą żeby go zbanowano, są agentami Rosji, która tym sposobem chce w zarodku uniemożliwić wdrożenie progresywnych idei |
#23 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > coś na wzór symulacji czy gry była proponowana Krystkonowi już kilka lat temu. Sorry ale on stoi w miejscu.Nie oszukuj pomysł gry pojawił się po raz pierwszy i aż nie mogę wyjść że zdziwienia, ze sam na niego nie wpadłem. Złość na Was zaciemnia mi umysł. Dziękuję za doskonały pomysł. I zrobię scenariusz gry. Choćby po to żeby wszystkie założenia zebrać, przypomnieć i jeszcze raz przeanalizowac. Na poprawę świata nie zabraknie mi energii a zresztą ja chcę to zrobić. Łatwe rzeczy potrafi każdy głupi. Dziękuję za doskonały pomysł! |
#24 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >coś na wzór symulacji czy gry była proponowana Krystkonowi już kilka lat temu. Sorry ale on stoi w miejscu.> Nie oszukuj pomysł gry pojawił się po raz pierwszy i aż nie mogę wyjść że zdziwienia, ze sam na niego nie wpadłem.> Złość na Was zaciemnia mi umysł.Tobie od tych nicków to już się pomerdało zupełnie. O i dawniej to jeszcze w fabryce robiłeś. Przepraszam, znowu przez to, ze na smartfonie i w fabryceale btw > Ok, chcesz modelu w skali lokalnej, przygotuję ci go. Zaczekaj.www.racjon(*)m.php/z,0/d,9/s,719419#w720307 a było to tak Oooo? Jakieś zmiany mnie ominęły. To już wyliczyłeś parytet?
No to zrób kosztorys w oparciu o ten barszcz proszę ja ciebie. Dwa lata minęły już będzie. Jak ta kwestia była wałkowana. Z tego co pamiętam to napisałeś:
biednym nie pomogęCzyli już w 2014 roku byłeś....proszony o przedstawienie analizy SWOT bo k***a o grze to ty zapomnij. A ja nie mam zamiaru 7 lat wstecz wertować wątków. Choć jestem pewien że temat był poruszony. Krystkon 7lat k***a 7 lat. aha tu moja odpowiedź jeszcze na to www.racjonalista.pl/forum.php/s,720312 Kolejne p*****lenie o szopenie. Co przewidujesz jak nie potrafisz wyliczyć najprostszej zależności na grupie 10 podmiotów w twojej strefie.
To nie jest rzecz niemożliwa. Ale ja qrfa nie będę tego odwalał za ciebie.
|
#25 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >coś na wzór symulacji czy gry była proponowana Krystkonowi już kilka lat temu. Sorry ale on stoi w miejscu.> Nie oszukuj pomysł gry pojawił się po raz pierwszy i aż nie mogę wyjść że zdziwienia, ze sam na niego nie wpadłem.> Złość na Was zaciemnia mi umysł.ufff k***a znalazłem. Szach mat ateiści jak to mówią k***a musiałem czytać te bzdury jeszcze raz www.racjonalista.pl/forum.php/s,720312i jebne to na niebiesko żeby ci migotało przed oczami. k***a 10% aktualne. No k***a to zrób tą symulacje w końcu. Już bym dawno to rozpisał. Taką strategie to nawet w formie gry można zarobić (biorę 10% od pomysłu) i jestem przekonany że skoro sprzedaje się symulator kozy to karwaszmać symulator "USA 2.0" też by się sprzedał. I nie mów mi że rozpisanie tego przekracza możliwości.
Ale ty zaraz p*****lniesz coś o kasjerce i dwóch zmianach w pracy.a było to 01-09-2016 21:44 link u góry |
#26 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> Tak z ciekawości ilu Ty ludzi przekonałeś? Bo że siebie nie przekonacie nawzajem to już widzę. jesteś farmer a więc, co by było gdyby u ciebie było np 8 klaczy i 8 ogierów (byków, knurów itp) Jest niebezpiecznie, czasami leje się krew a nawet śmierć, gospodarz nie dopuszcza do tego. W raju był matriarchat, podobnie jak u gospodarza na łące, a więc "poczucie bezpieczeństwa,miłość, spokój" nowyraj wymaga powrotu matriarchatu, to warunek konieczny (na szczęście nie na całym świecie tylko w stadzie)
szukanie raju, moim celem |
#27 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Tak z ciekawości ilu Ty ludzi przekonałeś? Bo że siebie nie przekonacie nawzajem to już widzę.> jesteś farmerDaj spokój. Nick nie zobowiązuje... > a więc, co by było gdyby u ciebie było np 8 klaczy i 8 ogierów (byków, knurów itp)> Jest niebezpiecznie, czasami leje się krew a nawet śmierć, gospodarz nie dopuszcza do >tego. W raju był matriarchat, podobnie jak u gospodarza na łące, a więc "poczucie >bezpieczeństwa,miłość, spokój"> nowyraj wymaga powrotu matriarchatu, to warunek konieczny (na szczęście nie na całym świecie tylko w stadzie)> szukanie raju, moim celemRaj? To jakieś zdefiniowane pojęcie? Nie sankcjonuje znaczenia słów poprzez rozmowę. |
#28 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> >ciekawie by było, gdyby powstała w wyniku ich współpracy gra została objęta cenzurą.  > Jest to wysoce prawdopodobne. Mamy przykład z historii kiedy po uchwaleniu nowoczesnej konstytucji 3 maja, żeby uniemożliwić jej wdrożenie (rozwój kraju) dokonano rozbioru.> Dlatego można domniemać, że po uchwaleniu reform Krystiana, Rosja i Niemcy dokonaliby 6 rozbioruTak, tak, historia na okrągło się powtarza. 
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
#29 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? |
> Raj? To jakieś zdefiniowane pojęcie? Nie sankcjonuje znaczenia słów poprzez rozmowę. to to co nas ukonstytuowało, a więc 1) bycie ssakiem (nie jesteśmy) 2) stadnym (nie jesteśmy) 3) terytorialnym (nie jesteśmy) w nowymraju do tego dodajemy współczesną technikę i naukę która sprzyja wartościom z raju (bycia ssakiem, terytorialnym, stadnym), wszystko co sprzeczne z tymi wartościami odrzucamy. Pięknie nie!
szukanie raju, moim celem |
#30 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy? | > >Raj? To jakieś zdefiniowane pojęcie? Nie sankcjonuje znaczenia słów poprzez rozmowę.> to to co nas ukonstytuowało, a więc> 1) bycie ssakiem (nie jesteśmy)> 2) stadnym (nie jesteśmy)> 3) terytorialnym (nie jesteśmy)> w nowymraju do tego dodajemy współczesną technikę i naukę która sprzyja wartościom z raju (bycia ssakiem, terytorialnym, stadnym), wszystko co sprzeczne z tymi wartościami odrzucamy. Pięknie nie!> szukanie raju, moim celemTo jest definicja RAJU? Zna ją ktoś poza Tobą? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|