Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
20-03-2014 14:30Hejtibeats (210 punktów)Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
Ocena -6 na 12
Witam

Jako osoba wierząca od niedawna podejmę wymianę zdań. Każdy kto ma ochotę, niech przedstawi swój pogląd w sprawie tematu. Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Dalej..
#31
21-03-2014 09:30
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Grzegorz K
>Błądzący umysł jest nieszczęśliwy.

Dokładnie. A precyzyjnie: błądzący w meandrach wiary.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Grzegorz K (280 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Plankton (gr. planktós - błąkający się]) - zespółorganizmów żywych unoszących się w wodzie. Nawet jeśli mają narządy ruchu, to są one zbyt słabe, by organizmy te mogły się aktywnie przeciwstawić prądom wodnym i wiatrom, wystarczą natomiast do biernego utrzymywania się w stanie zawieszenia. Zazwyczaj plankton stanowią drobne organizmy, ale zalicza się do niego również meduzy, które mogą mieć znaczne rozmiary.  pl.wikipedia.org/wiki/Plankton

#33
21-03-2014 09:48
 Ocena 4 na 4
Irracja (4721 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
>Witam
>Jako osoba wierząca od niedawna podejmę wymianę zdań. Każdy kto ma ochotę, niech przedstawi swój
>pogląd w sprawie tematu. Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z
>jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.

... mnie nic nie przekonało, że warto kwestią nieistnienia/istnienia "Boga" się zajmować. Zaś postawy kleru i licznej rzeszy wiernych (zwłaszcza klerykałów), pokazują jak bardzo szkodliwa jest pewność - bo to już nie tylko sama wiara. Zwłaszcza gdy dążą do władzy i narzucania siłą innym swych przekonań...

... a samo pytanie o istnienie "Boga"? Przecież wszystkie religie twierdzą, że za życia odpowiedzi nie poznasz. Odpowiedź i tak tylko śmierć przyniesie,lecz wiedzą tą nie podzielisz się już z nikim...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...

#34
21-03-2014 09:52
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Grzegorz K
Powtarzasz się, zamiast skoncentrować na celu moich pogrubień i cytatów z Ciebie.
Mądrej głowie dość dwie słowie,
Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#35
21-03-2014 09:54
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Irracja
> Odpowiedź i tak tylko śmierć przyniesie,lecz wiedzą tą nie podzielisz się już z nikim...

Bardzo wygodne twierdzenie "oświeconych" teistów. Aż chce się żyć

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Grzegorz K (280 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Jacek Głodzik
meandry «skomplikowany i często trudny do zrozumienia bieg wydarzeń lub czyichś myśli»  pl.wikipedia.org/wiki/Meduza
Zgadzam się z Tobą. Z pewnością meduzy o meandrach wiary niewiele wiedzą.

Grzegorz K (280 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)

Grzegorz K (280 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Jacek Głodzik
O kulturę dialogu warto powalczyć.
Udzielam się na różnych forach dyskusyjnych od 2002 roku z różną intensywnością, dało to okazję do poznania wielu typów dyskutantów i wielu sposobów dyskusji, argumentowania i oddziaływania na czytelników, które z grubsza chciałbym przedstawić, podając jednocześnie parę zasad, jak myślę, racjonalnego podejścia do tematu rozmowy na kwestie sporne lub kontrowersyjne. Liczę przy tym na głosy uzupełniające i krytyczne czytelników, którzy mogą coś ciekawego dodać w tym temacie.

Zasada pierwsza - rozmawiać na temat w którym mamy pewną znajomość rzeczy i jakieś swoje własne przemyślenia.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,611485

#39
21-03-2014 10:13
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Grzegorz K
"Skamlanie, gówno, czelność, oskarżanie", pogardliwe określanie interlokutora "gościem" lub "planktonem", widzenie nieprzyzwoitych słów lub zdań, przekleństw lub obelg (wulgaryzmów) gdzie ich nie ma.
Bez komentarza.
Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#40
21-03-2014 10:14
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Grzegorz K
> Zgadzam się z Tobą. Z pewnością meduzy o meandrach wiary niewiele wiedzą.

Dodajmy jeszcze "meduzy". Aleś Ty pocieszny
No nic, alleluja i do przodu!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Grzegorz K (280 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Skamlenie to CYTAT z kiryla:
dzisiaj 18:23 
kiryl (2783 punktów) Pokaż dane uczestnika
Pokaż wypowiedzi autora (819)
>>Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ?
>Bo żaden o to nie prosi.
Gorzej, skamlą poprzez swoich niewolnikow.

Reszta to diagnoza.

Zasada druga - odróżniać poglądy od osoby. www.racjonalista.pl/forum.php/s,611485

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jan Rylew (3965 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi setarkos
>Czy warto? Na pewno warto!
>"Bóg" rozwiewa wszystkie wątpliwości. Wystarczy posłuchać jego namiestników, by wcale nie musieć myśleć.
>Pełnia wiary to najbardziej komfortowy stan pod Słońcem.
Zgadzam się lecz z zastrzeżeniem, że jedynym Bogiem dla racjonalisty może być Bóg Mamona. Oto Bóg racjonalnej wiary, ale i tutaj zdarzają się niestety niedowiarki .

#43
21-03-2014 13:44
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Grzegorz K
>Skamlenie to CYTAT z kiryla

Edytujesz teksty innych w sposób mylący. Cytaty z kogoś albo oznaczamy wcięciami (znak ">", ">>" i tak dalej), albo po prostu otaczamy cytatem. Do tego należy użyć małej ikonki u dołu, jakby dymek.
Przykład: Kiryl data taka to a taka, link.
Cytat:
Gorzej, skamlą poprzez swoich niewolników.

W tym wątku takiej wypowiedzi Kiryla nie ma. Bądź przejrzysty i wyrozumiały dla innych którzy nie śledzą wszystkich Twoich wpisów i rozmów z innymi, inaczej nijak Cię nie będzie można zrozumieć.

>Reszta to diagnoza.

Diagnoza. Jasne.
Grzegorz K, 21.03.2014, godz. 21:05:
Cytat:
Zanim zaczniesz pluć na kogoś spójrz najpierw w lustro. Gościu, stoisz po kolana w gównie i masz czelność oskarżać?

Mało kulturalna ta Twoja diagnoza, mogłeś bardziej się postarać.

>Zasada druga - odróżniać poglądy od osoby.

Acha. Dziękujemy za ten nader potrzebny nam - ignorantom - dar pouczenia, inaczej nie dalibyśmy rady odróżnić poglądów od osoby
Serdecznie pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#44
21-03-2014 15:09
 Ocena 1 na 1
Grzegorz K (280 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Dziękuję za pozdrowienie. Odpowiem najgrzeczniej jak potrafię. To, że nie zrozumiałeś całego tego wątku mojej "dyskusji" z kirylem to nie moja wina. To, iż nie skorzystałem z funkcji cytat, istotnie mogło być mylące, ale jak to dwukrotnie dowiodłem rzeczony kiryl po pierwsze: najpierw zmienił terść pierwotnego wpisu z: >>Gorzej, skamlą poprzez swoich niewolnikow>>plus ikonka, na: <<Gorzej, skamlą ustami pasterzy. >>, a potem całkiem skasował całą wypowiedź. Przypadkiem miałem podgląd i stąd ten dowód. Przyznaję, iż bardziej zasadny byłby cytat, ale cała "akcja" trwała zaledwie kilka minut. Trzeba mieć wiele samozaparcia by tego nie zauważyć. Ze wzgledu na zaistniałą sytuację, proponuję nie wracać już więcej do tego tematu. Wcale nie uważam was - kogo? za ignorantów, tylko przypominam by skorzystać z lustra, bo okazać się może, że plujecie - kto? we własne oblicze - kto z was jest bez grzechu.. i takie tam. The End.

#45
21-03-2014 15:34
 Ocena 1 na 1
paganus (731 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Jan Rylew
>... jedynym Bogiem dla racjonalisty może być Bóg Mamona.

A kto to jest Mamon ?


Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365