Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
20-03-2014 14:30Hejtibeats (210 punktów)Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
Ocena -6 na 12
Witam

Jako osoba wierząca od niedawna podejmę wymianę zdań. Każdy kto ma ochotę, niech przedstawi swój pogląd w sprawie tematu. Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Dalej..
#121
25-03-2014 14:07
 Ocena 3 na 3
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Hejtibeats
>>Jeśli Biblia jest prawdą,to w chwili stworzenia człowieka..
>No tak, ale pierwsi ludzie zawiedli Boga,

Bóg obarczył chorobami człowieka PRZED tym, jak ich wyrzucił z raju.

Ot, taki figlik i dobroć Jahwe.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#122
25-03-2014 14:26
 Ocena-2 na 2
Hejtibeats (210 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi paganus

>Kto, w takim razie, stworzył te złe istoty i wygnał je z raju ?

Według Biblii. Istoty, to upadłe anioły, szefem był nijaki Lucyfer, pseudonim Szatan. Lucyfer był niesłychanie piękny i inteligentny. Chciał jednak znać plany Boże, a nawet być z nim na równi. Udało mu się z powodu jego przebiegłości przekabacić część istot, i tak powstała załoga zła.

>W jakim celu te złe istoty będą mylić drogi i myśli ukochanym dzieciom boga?

Plan Boży niepojęty. Ja wierzę, że jest to forma testu i w to, że kto zapragnie Boga za ojca, jakiby nie był, pokocha go jeszcze bardziej, gdy go spotka.

>Czego bóg jest panem, w takim razie ?

Bóg jest Panem nieba/raju. Szatan jest tymczasowym Panem ziemi, aż nadejdzie chwila znana Bogu.

>Czy sami sobie zadajemy cierpienia w wyniku wypadków, katastrof klimatycznych i żywiołowych, chorób wirusowych, bakteryjnych, nowotworowych, genetycznych itp. ?

Zdecydowanie wiele więcej krzywdy sami sobie robimy. Wierzę, że każdy ma jakąś misję, kto wierzy w Boga, nie trzyma się kurczowo obecnego życia i nie wierze z nim wiecznych planów, poza tym, aby pokazać, że jest się wiernym Bogu co się by nie stało.

Ciężko jest zrozumieć sens cierpienia, ale to ono sprawia, że rozwijamy się, rozwija się nauka, żeby łatwiej nam było. Musi mieć jakiś sens.

#123
25-03-2014 14:29
 Ocena-1 na 1
Hejtibeats (210 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi pawel_wr
>>>Jeśli Biblia jest prawdą,to w chwili stworzenia człowieka..
>>No tak, ale pierwsi ludzie zawiedli Boga,
>Bóg obarczył chorobami człowieka PRZED tym, jak ich wyrzucił z raju.
>Ot, taki figlik i dobroć Jahwe.

A skąd taka informacja ?

#124
25-03-2014 14:43
 Ocena 5 na 5
paganus (731 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Hejtibeats
Nie przekonałeś mnie tłumaczeniem, że :
- pod nosem wszechmogącego boga, bezkarnie wyrósł anarchista Lucyfer,
- plan boży jest niepojęty (mam wrażenie, że i przez niego samego),
- bóg rządzi wszędzie, tylko nie na Ziemi,
- każdy wierzący ma misję.

Nie będę się już więcej pastwił nad Tobą. Mam więcej miłosierdzia, niż Twój bóg.
I nie musisz z tego powodu, modlić się do mnie.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

#125
25-03-2014 14:48
 Ocena 5 na 5
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi pawel_wr
>Hm,hm,hm , ale zesłać potop niszczący wszystko, poza rodziną Noego , to Wszechmocny
>i Wszechmiłosiernie Dobry Pam Bóg miał czelność.

Coś mi ta Bozia przypomina:


#126
25-03-2014 14:56
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Hejtibeats
>>Jak prześmiewczy? Matka Boska to żart? Nie wierzysz w Matkę Boską którą widziało trzech pastuszków w Fatimie?
>Czemu naśmiewasz się z Pastuszków, no powiedz, co tam wyczytałeś w google, hmm ?

Google? Matka Boska jest starsza niż internet. Ale jak tam, wierzysz w Matkę Boską co się objawiła? Bo zwlekasz.

#127
25-03-2014 14:57
 Ocena-1 na 3
Hejtibeats (210 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi paganus

Hej, nie odbieram tego jak pastwienie, to tylko rozmowa, fajnie, że w niej uczestniczysz.

>- pod nosem wszechmogącego boga, bezkarnie wyrósł anarchista Lucyfer,

Wyrósł, ponieważ miał wolną wolę, podobnie jak może po latach zdradzić Cię przyjaciel, lub żona powie, że już Cię nie kocha.

>- plan boży jest niepojęty (mam wrażenie, że i przez niego samego),

Ja uważam, że ludzie najpierw muszą być w stanie zrozumieć drugiego człowieka, wtedy jest szansa zbliżyć się do Boga.

>- bóg rządzi wszędzie, tylko nie na Ziemi,

Według Biblii Bóg dopuszcza istnienie zła na ziemi, a nie, że nie ma nad nią władzy.

>- każdy wierzący ma misję.

KAŻDY ma misję w oczach Boga, nie tylko wierzący.

#128
25-03-2014 15:08
 Ocena-1 na 1
Hejtibeats (210 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi farmer
>>>Jak prześmiewczy? Matka Boska to żart? Nie wierzysz w Matkę Boską którą widziało trzech pastuszków w Fatimie?
>>Czemu naśmiewasz się z Pastuszków, no powiedz, co tam wyczytałeś w google, hmm ?
>Google? Matka Boska jest starsza niż internet. Ale jak tam, wierzysz w Matkę Boską co się objawiła? Bo zwlekasz.

Ale google też jest wszechwiedzący, no co tam napisali o pastuszkach ?

#129
25-03-2014 15:12
 Ocena-1 na 1
paganus (731 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Hejtibeats
>Hej, nie odbieram tego jak pastwienie, to tylko rozmowa, fajnie, że w niej uczestniczysz.
Za to zdanie otrzymałeś ode mnie +.
Mam nadzieję, że jest ono szczere.


Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

#130
25-03-2014 15:16
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Hejtibeats
>>>>Jak prześmiewczy? Matka Boska to żart? Nie wierzysz w Matkę Boską którą widziało trzech pastuszków w Fatimie?
>>>Czemu naśmiewasz się z Pastuszków, no powiedz, co tam wyczytałeś w google, hmm ?
>>Google? Matka Boska jest starsza niż internet. Ale jak tam, wierzysz w Matkę Boską co się objawiła? Bo zwlekasz.
>Ale google też jest wszechwiedzący, no co tam napisali o pastuszkach ?

Ha ha wiedziałem, piszesz sobie o swoim bogu bo tak fajnie, bo go wszędzie widzisz ale Matka Boska i objawienia już stają się problemem. Nie przejmuj się są jeszcze objawienia maryjne z Medziugorie. Tu już jest problem bo sami wierzący mają dylematy.

To jak z tą Matką Boską? Dlaczego nie wierzysz w Matkę Boską ? Może warto

#131
25-03-2014 15:17
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi gostyx
>Na pytanie "Co cię przekonuje o istnieniu boga?" Heitibeats podał swoje argumenty.

Pytanie brzmiało Cytat:
napisz jednym zdaniem co przekonało Cię że z posród tysięcy bógow, ten jeden w którego wierzysz, istnieje
. www.racjon(*)orum.php/s,612740/i,44#w612782 Hejtibeats, a za nim TY pominęliście znaczenie słów "dlaczego ten jeden z pośród tysięcy", a nie inny np. Zeus, Allah, Kryszna itp.
I to świadczy o jego manipulowaniu wypowiedzią kiryl'a.

>I czemu jego uzasadnienie miałoby być gorsze czy niepoważne?

Bo nie uwzględniające pełnej treści pytania www.racjon(*)orum.php/s,612740/i,44#w612782

>Gdzie tu lekceważenie kogokolwiek i na czym ono polega?

Polega na manipulacji wypowiedzią kiryl,a.


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój Ruch

#132
25-03-2014 16:14
 Ocena 4 na 4
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Hejtibeats
>>Ot, taki figlik i dobroć Jahwe.
>A skąd taka informacja ?

Z lektury Biblii. Nie znasz pięcioksięgu ?
Bóg stworzył WSZYSTKIE istoty żywe ( zwierzęta,rośliny, grzyby,bakteria,wirusy i inne mikroby )
przed zerwaniem owocu
z zakazanego dla ludzi drzewa........
Przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem Stary Testament.

Jak przeczytasz,to powiedz, dlaczego Bóg stworzył gadającego węża,który
podkusił Ewę do grzechu, i co ważniejsze, w jakim celu
w raju rosło drzewo, którego owoce były dla czlowieka zabronione.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#133
25-03-2014 17:10
 Ocena 10 na 12
panTeista (6808 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Hejtibeats
>>Niezniszczalność materii/ energii to nie teoria, a praktyka, doświadczenie.
>To prawda, ani Ty ani ja nie potrafimy tego zrobić. Z naszego punktu widzenia masz rację.
>>Osobniki o wyższym intelekcie rozwijają się z osobników o niższym intelekcie. A więc Bóg nie mógł być wcześniej, niż wirusy, bakterie, grzyby itd.
>Rozumiem, że według Twojej wiary wszystko trwa od nieskończoności i ewoluuje tak o sobie przypadkiem lub może był jakiś wybuch, czy coś ? Co było przed bakteriami, i wirusami ? Nic ? Coś ?

Nie wszystko!!! lecz energia i materia trwa od nieskończoności w wiecznym ruchu, bez pierwszego poruszyciela. Związki chemiczne nieorganiczne i organiczne powstały na drodze przypadkowej syntezy organicznej. Związki chemiczne organiczne są nosicielami informacji, są protoplastami życia. Przewidywana pierwsza komórka jest o wiele prostsza niż współczesne bakterie, nie wymaga DNA, które może być zastępowane przez RNA, aparatu syntezy białek (RNA może pełnić funkcje enzymatyczną) ani zdolności syntezy istotnych substancji organicznych (które są dostępne w otoczeniu).

Biogeneza była poprzedzona przez abiotyczną ewolucję materii, w wyniku której wytwarzają się autoreplikujące informację struktury. Inaczej mówiąc przekazywanie informacji na nowe pokolenia jest definiowalnym warunkiem początku biologicznej ewolucji. Początkowo rolę nośnika informacji pełnił TNA. TNA, jak i RNA oprócz właściwości nośnika informacji może mieć także katalityczną funkcję. Takie samoreplikujące się cząsteczki ewoluowały dalej mutując i wymieniając informację.

Początek biogenezy był w mikroskali znikomo mało prawdopodobny, jednak biorąc pod uwagę ilość mikronisz (cały ocean prazupy) oraz czas, w którym mógł zaistnieć (miliony lat), jest prawdopodobne, że życie powstało na Ziemi.

Pewne postępy uczyniono poprzez badania na drodze biochemicznej. Są pewne dane sugerujące, że pierwotny metabolizm mógł być oparty na pentozach, nie zaś na heksozach jak u organizmów współczesnych. Głównym argumentem jest, że większość najważniejszych związków chemicznych komórek, w szczególności związki energetyczne oraz kwasy nukleinowe, to pochodne pentoz, były więc one bardziej pierwotne od heksoz. Pierwsze organizmy nie zawierały DNA, i używały RNA zarówno w funkcjach wypełnianych współcześnie przez DNA, jak i w funkcjach enzymatycznych. Poprzedzały je organizmy zbudowane na bazie jeszcze prostszych cząsteczek analogicznych do RNA (np. TNA).
Rybosomy, enzymy białkowe oraz mechanizm translacji RNA-białko nie występowały u pierwszych organizmów, lecz są wynikiem ewolucji. Pierwszym z argumentów za tym jest, że RNA może również pełnić funkcje enzymów i spotyka się je także u współczesnych organizmów. Drugim jest, że wiele organizmów posiada alternatywną ścieżkę syntezy peptydów, niezależną od rybosomów, jednak jest ona ograniczona jedynie do kilku bardzo prostych peptydów (rozmiarów rzędu 10 jednostek) i przypomina raczej syntezę innych związków chemicznych niż białek w rybosomach. Trzecim argumentem jest, że znaczenia trójek kodonów nie są ułożone przypadkowo, lecz w taki sposób, że mutacja powoduje zazwyczaj przejście do aminokwasu o podobnych właściwościach. Ewolucja, która doprowadziła do takiego ustawienia, musiała zachodzić w organizmach, w których rybosomowa synteza peptydów nie była kluczowa do istnienia, gdyż w przeciwnym wypadku praktycznie każda mutacja byłaby letalna.

Wszystko wskazuje na to, że życie powstało, w ciągu kilkudziesięciu milionów lat od powstania płynnych oceanów na Ziemi. Możliwe jest też, że życie powstało w przestrzeni kosmicznej (zobacz: panspermia), skąd przybyło na Ziemię w postaci zarodników. Możliwe jest również, że powstało w środowisku odmiennym niż oceany. Obie możliwości jedynie dają życiu więcej czasu na powstanie. Wielu naukowców uważa, że powstanie życia nie tylko nie sprawia żadnych problemów, lecz stanowi jedynie dodatkowe potwierdzenie, że powstanie życia jest to proces, który w sprzyjających warunkach zachodzi z bardzo dużym prawdopodobieństwem.

Nie wiadomo, czy życie istnieje na innych planetach niż Ziemia. W Układzie Słonecznym dopuszcza się możliwość istnienia prymitywnych form życia na Marsie raczej w odległej przeszłości oraz księżycu Jowisza - Europie.

>>Najpierw wymyślono bogów, a potem spisano mity o Nich. Bóg działa jedynie poprzez umysły ludzkie, sam nic nie może, gdyż jest postacią literacką/ wyimaginowaną.
>To prawda, żadna religia w 100% nie jest w stanie oddać natury Boga, ale opisy te są w stanie skłonić do refleksji i dalszych poszukiwań.

A gdzie i jak szukasz? W mitologiach rzekomo natchnionych? U Tomasza z Akwinu?
Ja swoje postawy etyczne wolę opierać na proponowanych przez Simona Blackburna w książce "Sens dobra"

>>Ty znalazłeś? Jeżeli tak to gdzie?
>Poznaję nieustannie poprzez świat i ludzi,

O świecie i ludziach wiadomo że są. Dziwne że pytania skąd wzięło się życie, nie odnosisz do Boga. Skąd wziął się Bóg? Potrafisz przyjąć że był zawsze ale że energia i materia w ruchu były zawsze, to Cię dziwi.

>Ty natomiast pewnie chciałbyś, żeby objawił Ci się osobiście, specjalnie dla Ciebie, bo jak się nie pojawi, to go nie ma.

Wolę sceptycyzm niż niepotrzebne mnożenie bytów. Jaką rolę w moim życiu miałby pełnić Bóg? Do niczego nie jest mi potrzebny.

>>Nikt bliski Ci nie umarł? Ja śmierć poznałem, oraz to że życia pozagrobowego nie ma.
>Mam prawie 30 lat, kilku ważnych ludzi już odeszło po drodze.

Czyż śmierć lub kalectwo ukochanych osób nie jest źródłem cierpienia?
Czy jest sens modlić się do rzekomo istniejącego Boga?

>Poznałeś śmierć i wróciłeś o tym opowiedzieć ?

To nie pierwsze moje życie lecz kolejna reinkarnacja.

>Co robisz na forum, z taką wiedzą ?

Pomagam ludziom pozbyć się iluzji.

Maitrea Budda


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój Ruch

#134
25-03-2014 19:06
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Hejtibeats
>Jest to częsty argument ludzi, którzy odrzucili wiarę w Boga - istnienie zła.

Wygląda na to, że masz w tej kwestii doświadczenie lub przeszkolenie. Czyżbyś zajmował się misjonarstwem, może jesteś Świadkiem Jehowy?

>Co do wojny - prawda, Bóg nie zszedł, nie zaingerował, ale to ludzie ludziom zgotowali ten los, nie Bóg gazował ludzi,

Ja nie piszę o wojnie ale o tym złu na świecie, które jest niezależne od ludzi. Czyli np. trzęsienia ziemi, trąby powietrzne, powodzie itd.
Znowu manipulujesz wypowiedzią przedmówcy.


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój Ruch

#135
25-03-2014 19:54
 Ocena 3 na 3
panTeista (6808 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Hejtibeats
>>Gdyby miał taką moralność jak biblijny to zdecydowanie nie.
>Przybliż mi jaką ma, co wyczytałeś ?

Jest mściwy- za spożycie owocu z drzewa, które sam umieścił w zasięgu Adama, ukarał nie tylko pierwszą parę ale i potomstwo na sześć tysięcy lat.

Potopił niemal wszystkie zwierzęta, oprócz najbliższych krewnych Noego i po parze niższych zwierząt.

Był sprawcą cierpień Hioba, przekazując go próbą Szatana, dla swojej gierki z Szatanem.

Był niezrównoważony w swym gniewie i zapalczywości, dokonał zagłady Sodomy, Gomory, Admy i Seboim.

Był żądny krwi- przyjmował ofiary ze zwierząt.

Zamienił żonę Lota w słup soli tylko dlatego że się obejrzała.

Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój Ruch

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365