Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
20-03-2014 14:30Hejtibeats (210 punktów)Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
Ocena -6 na 12
Witam

Jako osoba wierząca od niedawna podejmę wymianę zdań. Każdy kto ma ochotę, niech przedstawi swój pogląd w sprawie tematu. Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Dalej..
#1
20-03-2014 14:44
 Ocena 17 na 17
Grimar (1210 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
> Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z
>jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.

Dlatego, że nie przekonano mnie, że istnieje. Podobnie jak nie przekonano mnie, że istnieje Wisznu, św. Mikołaj i transcendentalne istoty o kształcie trójkąta równoramiennego.

#2
20-03-2014 15:27
 Ocena 11 na 11
PhallusAngelus (331 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
Do nie wierzenia w jakiegoś tam, nie wiadomo jakiego Boga, przekonali mnie Racjonaliści z tego portalu i Ockham. Szkoda czasu na jałowe spekulacje...
Natomiast do niewiary w konkretnych bogów (np. Jahwe, Kriszna itp.) przekonali mnie sami ich wyznawcy, nie potrafiąc przedstawić nawet jednego sensownego argumentu na to, ze to ich Bóg istnieje.

#3
20-03-2014 16:07
 Ocena 20 na 20
panTeista (6808 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
Witam

>Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z
>jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.

Brak śladów działalności bogów. Brzytwa Ockhama. Niezniszczalność materii/ energii, jej odwieczne bezprzyczynowe istnienie. Wiarygodność ewolucji. Wyłącznie ludzkie pochodzenie Biblii, to że jest ona kompilacją wierzeń wcześniejszych. Brak rozsądnych argumentów za istnieniem bogów.

Pozdrawiam


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój Ruch

#4
20-03-2014 16:36
 Ocena 12 na 12
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
>Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z
>jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.
Niewłaściwie postawione pytanie. Co niby by mnie miało przekonać, że jakiś istnieje? Do nieistnienia pćmukli też nikt i nic mnie przekonywać nie musiało.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

#5
20-03-2014 17:13
 Ocena 5 na 5
Sygnał (4252 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
>Witam
>Jako osoba wierząca od niedawna podejmę wymianę zdań. Każdy kto ma ochotę, niech przedstawi swój
>pogląd w sprawie tematu. Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z
>jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.

Bo nie wierzę też w masę innych niepotrzebnych bytów.

#6
20-03-2014 17:39
 Ocena 13 na 13
diogenes (42753 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
>Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ?

Bo żaden o to nie prosi.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#7
20-03-2014 18:51
 Ocena 1 na 1
Grzegorz K (280 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Koprolalia - patologiczna, nie dająca się opanować potrzeba wypowiadania nieprzyzwoitych słów lub zdań, przekleństw lub obelg (wulgaryzmów) kierowanych do obcych.
Występuje w zespole Tourette'a (poniżej 15% wszystkich chorych), ale również w schizofrenii, psychozach alkoholowych, czasem w zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym. pl.wikipedia.org/wiki/Koprolalia

#8
20-03-2014 18:57
 Ocena 3 na 3
Sygnał (4252 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Grzegorz K
>Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
>Koprolalia - patologiczna, nie dająca się opanować potrzeba wypowiadania nieprzyzwoitych słów lub zdań, przekleństw lub obelg (wulgaryzmów) kierowanych do obcych.
>Występuje w zespole Tourette'a (poniżej 15% wszystkich chorych), ale również w schizofrenii, psychozach alkoholowych, czasem w zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym. pl.wikipedia.org/wiki/Koprolalia
>

Spytam się grzecznie, widzisz to zachowanie w powyższych postach? Bo jak dla mnie, wszyscy dość umiarkowanie swoje uzasadnienie niewiary przedstawili.

#9
20-03-2014 19:03
 Ocena 1 na 1
Grzegorz K (280 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Sygnał
Gorzej, skamlą poprzez swoich niewolnikow.

Grzegorz K (280 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Grzegorz K
Gorzej, skamlą ustami pasterzy.
Zacieranie śladów, jest poszlaką, dowodem.

#11
20-03-2014 19:06
 Ocena 1 na 1
TyDraniu (6569 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Sygnał
>Spytam się grzecznie, widzisz to zachowanie w powyższych postach? Bo jak dla mnie, wszyscy dość umiarkowanie swoje uzasadnienie niewiary przedstawili.

A słowo B*g ?



Grzegorz K (280 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Grzegorz K
O, Kirył gdzieś Ty?

Grzegorz K (280 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi TyDraniu
Też masz jakieś problemy?

#14
20-03-2014 19:16
 Ocena 4 na 4
TyDraniu (6569 punktów)Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
W odpowiedzi Grzegorz K
>Też masz jakieś problemy?

Nie mam żadnych. Jestem osobą dobrze wychowaną i żaden wulgaryzm mi przez usta nie przejdzie.



#15
20-03-2014 19:17
 Ocena 9 na 9
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
>Witam
>Jako osoba wierząca od niedawna...

Jako osoba niewierząca w żadnych bogów podejmuję wymianę zdan, napisz jednym zdaniem co przekonało Cię że z posród tysięcy bógow, ten jeden w którego wierzysz, istnieje. Podpowiem, urodziłes się w rodzinie wierzących w Twojego boga i tak zostało, doznałes mocy, objawienia?

>z jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.

Mój umysł.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365