 |
Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-03-2014 14:30 | Hejtibeats (210 punktów) | Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
-6 na 12 | Witam Jako osoba wierząca od niedawna podejmę wymianę zdań. Każdy kto ma ochotę, niech przedstawi swój pogląd w sprawie tematu. Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Dalej..#46 5 na 5 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > A kto to jest Mamon ?Postać z mitologii żydowskiej z aramejska oznaczające bożka pieniądza. Wyobrażano go też sobie jako diabła rozsypującego pieniądze. Wystąpił nawet w "Raju utraconym" Miltona gdzie nauczył ludzi "rozdzierać łono ziemi".
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#47 1 na 1 | paganus (731 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | Aha, 
Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam. |
#48 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > Wcale nie uważam was - kogo? za ignorantów, tylko przypominam> by skorzystać z lustra, bo okazać się może, że plujecie - kto? we> własne oblicze - kto z was jest bez grzechu.. i takie tam. The End.Korzystamy korzystamy, proszę się nie zamartwiać. Wbrew pozorom racjonaliści mają w sobie wiele samokrytycyzmu, z pewnością na równi z teistami, może nawet troszkę więcej  pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#49 6 na 6 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | |
| Kiełczewski (439 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | Sugerował bym Mądrej głowie dość pałką w łeb. |
#51 1 na 1 | Marios8 (114 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > Witam> Jako osoba wierząca od niedawna podejmę wymianę zdań. Każdy kto ma ochotę, niech przedstawi swój> pogląd w sprawie tematu. Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z> jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.  -Sprzeczności w Biblii, -niespełnione słowa Jezusa, -wyobrażenia ewangeliczne np. sług Jezusa kontra rzeczywistość, -historia kościoła, -wygląd i zachowanie samych sług Bożych, -pochodzenie Biblii prawdopodobnie zaczęło się w starożytnym Egipcie, -dla żydów dekalog - kodeksem społecznym obowiązującym wśród nich lecz nie na zewnątrz -sprawiedliwość Jahwe - podobno sprawiedliwy, surowy - nie znajduje na tego na świecie. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > >Najbardziej nie wierzę w Latającego Potwora Spagetti, ponieważ wierzą w niego ateiści.> W FSM się nie wierzy! O FSM się wie!Może Ty nie wierzysz, tylko wiesz, ale Ci co zgłaszali o "rejestrację" wyznania, to raczej wierzą. Przecież piszą o tym wprost ..., że to nie "joke", tylko "religion". Niektórych znam, to ateiści! Podejrzewam że większość to ateiści! Ze strony FSM: "Powszechne jest mniemanie, że nasz Kościół jest wyłącznie satyrą, która powstała w opozycji do kreacjonistycznej wizji stworzenia Świata. Jest to nieprawda  , Kościół Latającego Potwora Spaghetti jest prawdziwy i całkowicie prawomocny. Poparty jest licznymi dowodami naukowymi  , a każda treść wydająca się śmieszna i humorystyczna, jest taka wyłącznie przez przypadek" "Wierzymy  że Piraci, pierwsi Pastafarianie, byli spokojnymi, szlachetnymi odkrywcami, którzy wyłącznie przez konsekwentną chrześcijańską propagande mają teraz opinię bezwzględnych kryminalistów" "Ideą wiary  w Latającego Potwora Spaghetti jest szerzenie tolerancji i zdrowego rozsądku wśród ludzi" "Pastafarianizm jest prawdziwą religią!  " ... To w końcu wierzycie, czy wiecie?  |
#53 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > To w końcu wierzycie, czy wiecie? A chrześcijanie o swoim Jezusie to wiedzą czy tylko w niego wierzą? |
#54 -4 na 4 | Hejtibeats (210 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > > Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z> >jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.  > Dlatego, że nie przekonano mnie, że istnieje. Podobnie jak nie przekonano mnie, że istnieje Wisznu, św. Mikołaj i transcendentalne istoty o kształcie trójkąta równoramiennego.Jest to pewien argument z Twojej strony. Moim zdaniem odpowiedzią jest nierozumiana przez ludzi wolna wola i wolność wyboru."szukajcie a znajdziecie" mówi, że znajdziesz to, czego szukasz jak i nieznajdziesz tego, czego nie szukasz. Szukając Boga, znajdziesz wiele arumentów, żeby w niego wierzyć, natomiast nieszukając lub szukając przeciwnych, znajdziesz przeciwne jego istnieniu. Jeżeli powodem jest brak dowodów, musisz sam/a odpwoiedzieć sobie na pytanie, czy w ogóle chcesz je dostrzec lub czy może odpowiada Ci wizja życia bez wiary. Posidasz wolną wolę i wybór. Mało tego, wierzę, że Bóg dał nam wolną wiarę do tego stopnia, że masz prawo wyboru w co chcesz wierzyć. Jest to piękny dar. Dla ludzi, którzy nie są przekonani co do poszukiwania Boga, sam Bóg ustępuje z drogi i nie narzuca się. Kto nie chce wierzyć, nie znajdzie go, choćby i cały świat przebadał za życia. |
#55 -4 na 4 | Hejtibeats (210 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > Do nie wierzenia w jakiegoś tam, nie wiadomo jakiego Boga, przekonali mnie Racjonaliści z tego portalu i Ockham. Szkoda czasu na jałowe spekulacje...> Natomiast do niewiary w konkretnych bogów (np. Jahwe, Kriszna itp.) przekonali mnie sami ich wyznawcy, nie potrafiąc przedstawić nawet jednego sensownego argumentu na to, ze to ich Bóg istnieje.Przekonali Cię inni.. hmm, czyli to podejście jest oparte na WIERZE w ludzkie słowa, czy nie tak ?  Ludzi, którzy rzekomo przebadali istnienie Boga, ludzi, którzy ledwo co pojmują prawa rządzące światem, a pojęli sens istnienia i stworzenia życia? Wierzysz w to ?  Możesz, bo masz wolną wolę, znajdziesz to, czego szukasz.  Co do drugiego zgadzam się, ale problem nawiązuje się do pierwszej części wypowiedzi. Ludzie wierzą innym ludziom, zamiast samemu poszukiwać i poznawać naturę Boga. Wtedy rodzą się ludzie, którzy mówią, że są wierzący, ale którzy nie znają Boga o którym mówią. Wypełniają tylko bezmyślnie rytuały. Pojawiają się ludzie, którzy poprzez swoją ignorancję na naukę, wpychają pojęcia Boga, jak wyjaśnienie wszystkiego, czego nie rozumieją, a czego zauważ, nie próbują zrozumieć. To jest wygodne życie mówiąc, że Bóg jest, bo jest, lub nie ma go, bo go nie można zmierzyć linijką. Ale mówić, że Bóg jest, bo inni mówią, że jest lub nie, bo mówią, że nie, jest też wygodne. Wolna wola co ?  |
#56 1 na 1 | Hejtibeats (210 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > Witam> Jako osoba wierząca od niedawna podejmę wymianę zdań. Każdy kto ma ochotę, niech przedstawi swój> pogląd w sprawie tematu. Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z> jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.  Na razie mam urwanie głowy, ale odpowiem na wszystkie posty każdego po kolei. Proszę o cierpliwość, z każdym z Was chętnie porozmawiam  |
#57 -5 na 5 | Hejtibeats (210 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > Witam> >Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z> >jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.  > Brak śladów działalności bogów. Brzytwa Ockhama. Niezniszczalność materii/ energii, jej odwieczne bezprzyczynowe istnienie. Wiarygodność ewolucji. Wyłącznie ludzkie pochodzenie Biblii, to że jest ona kompilacją wierzeń wcześniejszych. Brak rozsądnych argumentów za istnieniem bogów.> Pozdrawiam> Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój RuchBrak śladów działalności bogów. - prawda lub nie, otrzymując wolną wolę od Boga, dar największy poza samym życiem, Bóg nie może w sposób jednoznaczny zejść i zrobić coś osobiście, ponieważ zaneguje nasz wybór i nie pozostawi wyboru, ale może działać pośrednio, pozostawiając wciąż wybór Brzytwa Ockhama. - dążenie do prostoty i jasności, popieram Niezniszczalność materii/ energii, jej odwieczne bezprzyczynowe istnienie. - kto wyjaśnił bezprzyczynowe istnienie materii, skąd słowo "bezprzyczynowe" skoro aby je zrozumieć należy rozumieć początki świata i znać na wylot jego konstrukcję lub żyć nieskończenie długo razem ze światem, który człowiek to poją, by głosić takie teorie ? : ) Wiarygodność ewolucji. - ewolucja nie jest zaprzeczeniem Boskiej konstrukcji, pomijając już luki tej teorii i brakujące ogniwa, jest potwierdzeniem jego doskonałości w tym co stworzył, jego wyższości intelektualnej nad swoim stworzeniem Wyłącznie ludzkie pochodzenie Biblii, to że jest ona kompilacją wierzeń wcześniejszych. - jest tam wiele ponadczasowych mądrości pisanych pod natchnieniem wiary, w każdej wierze jest część prawdy, ale ze względu na ludzi, którym zależało na wprowadzeniu zamieszania, a także ludzi, którzy wykorzystywali wiarę do polityki, wojen, prawda ta jest niejasna dziś, ale w czym problem, skoro mamy wolną wolę, Bóg nie przyjdzie i nie narzuci nam swojego istnienia, szukacie a znajdziecie : ) Brak rozsądnych argumentów za istnieniem bogów. - odpowiedzi na to pytanie udzieliłem na początku Panu/Pani Grimar - poza tym co oznacza rozsądny ? żebyśmy przeżyli pierwsze życie bez cierpienia, doświadczania bólu i mieli 100000000000000zł na koncie ? nie doceni życia, kto nie pozna śmierci : ) |
#58 -5 na 5 | Hejtibeats (210 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > >Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z> >jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.  > Niewłaściwie postawione pytanie. Co niby by mnie miało przekonać, że jakiś istnieje? Do nieistnienia pćmukli też nikt i nic mnie przekonywać nie musiało.> The only good is knowledge and the only evil is ignorance.Niewłaściwie postawione pytanie. Nikt i nic Cię nie przekona, jeżeli tego nie chcesz. Posiadasz wolną wolę wyboru, chęci poszukiwania za/przeciw lub nieposzukiwania  |
#59 -1 na 1 | Hejtibeats (210 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > >Witam> >Jako osoba wierząca od niedawna podejmę wymianę zdań. Każdy kto ma ochotę, niech przedstawi swój> >pogląd w sprawie tematu. Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z> >jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.  > Bo nie wierzę też w masę innych niepotrzebnych bytów.A czy chciałbyś, żeby istniał jakiś Bóg ? Cieszyłbyś się gdyby istniał, czy nie?  |
#60 -2 na 2 | Hejtibeats (210 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > >Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ?> Bo żaden o to nie prosi.> Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.Otrzymałeś razem z życiem wolną wolę, dlaczego miałby ingerować bez Twojego zaproszenia w Twoje życie  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|