 |
Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-03-2014 14:30 | Hejtibeats (210 punktów) | Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :)
-6 na 12 | Witam Jako osoba wierząca od niedawna podejmę wymianę zdań. Każdy kto ma ochotę, niech przedstawi swój pogląd w sprawie tematu. Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Dalej..Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | dzisiaj 18:23 kiryl (2783 punktów) Pokaż dane uczestnika Pokaż wypowiedzi autora (819) > >Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ?> Bo żaden o to nie prosi.Gorzej, skamlą poprzez swoich niewolnikow. Odwaga staniała? |
#17 3 na 3 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | Najbardziej nie wierzę w Latającego Potwora Spagetti, ponieważ wierzą w niego ateiści. |
Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | |
#19 7 na 7 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > dzisiaj 18:23> kiryl (2783 punktów) Pokaż dane uczestnikaUważaj żeby Ci żyłka nie pękła, mam klawisz del i nie waham się go użyć. |
#20 2 na 2 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > Błądzący umysł jest nieszczęśliwy.Więc bądz czujny. |
#21 15 na 15 | Marek okmarek Okrągły (2283 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > Witam> Jako osoba wierząca od niedawna podejmę wymianę zdań. Każdy kto ma ochotę, niech przedstawi swój> pogląd w sprawie tematu. Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z> jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje. To proste. 1) Wyznawcy konretnych bogów uniemożliwiają ich istnienie wymyślając ich wewnętrznie sprzecznymi. 2) Zabawa w przypuszczanie, że coś może istnieć jest fajna, ale tak do 5-10 roku życia. Do tego wieku dzieci starają się przekonać słuchających o tym, że za krzakiem jest zamek, a za górką galaktyka. 3) Jestem w stanie wymyśleć fajniejszych bogów. Na dodatek mając doświadczenie ze świata fikcji czyli książek, filmów, komiksów, opowieści znam bardzo prostą zasadę - byty typu omega/AAA/ostateczne są nudne. We wszystkich przekazach najciekawsza jest ewolucja bohaterów/istnień/istot. Wszech- -mocni/-obecni/-potężni/-dobrzy nie interesują odbiorców. - komiksy postaci np. najpotężniejszy z Supermanów, Beyonder, Infinity Gauntlet+ktoś potężny, One Above All, Phoenix Force, Living Tribunal, Richardson, Anti-Monitor są zbyt potężne. Ich walka to manipulacja rzeczywistością na skalę wszechświata/ów - nie galaktyk, układów słonecznych, planet, kontynentów, krajów, regionów czy wiosek jak lokalny głupek Jahve a wszechświata/ów. Dopiero dopisanie do nich jakiejś wady zaczyna ich robić interesującymi. Bez tego nie ma fabuły. - książki: i) antologia typu biblia (która ukradła 90% z innych twórców)- mamy boga, który niby tworzy świat. Niby doskonały bóg, a ciągle mu coś nie wychodzi, czegoś nie wie, nie panuje nad emocjami, nie ma pojęcia o świecie, wyznawców zamiast uczyć/rozwijać to szczuje/upadla/olewa/znęca się itd. Przechodzi ewolujcję od chaotycznego twórcy, najpotężniejszego z panteonu, do mega s....syna, do jakiegoś sado masochisty. Potężne istnienia/istoty z DC lub Marvela wciągnęłyby go nosem i nie zauważyły. ii) seria typu "Koło Czasu" Roberta Jordan - wieśniak może się stać równy Twoim wyobrażeniom bogów. Starczy on z potencjałem mocy + coś a la pilot + hiper wzmacniacz. Na dodatek on wiele rodzajów mocy. iii) seria typu "Czarna Kompania" Glena Cooka. Magowie stają się potęgami, demonami, pseudo-bogami. Odwrotnie niż w rzeczach typu biblia, gdzie opowieści legendy o zwykłych ludziach stają się mega-ściemą. Ktoś z wystarczającym potencjałem, wkładem pracy i długim czasem staje się potęgą. iiii) seria typu "The Four Lords of the Diamond" Jacka L. Chalkera - mając elastyczny umysł, możesz wykorzystać specyficzne własności jednej z czterech planet, która działa jak wzmacniacz. Fajne i sci-fi. - filmy i seriale: i) odcinek Twilight Zone: It's a good life. Czyli bóg o nieskończonej mocy w ciele dziecka - Anthony Fremont. Taki cesarz dziecko do n-tej potęgi. ii) serial Lexx kilka typów a la bogów. iii) Star Trek i np. istoty Q Nie porównuj do bogactwa twórczości świata jakiś prymitywnych tworów autorów sprzed tysięcy lat. Rzeczy zbawniejszych ciekawszych niż "bogowie" są setki. Są utwory, gdzie bogowie są źli, dobrzy, prymitywni, zaawansowani, zainteresowani nami, nie zainteresowani, zabawni, przerażający i miliony innych rzeczy.
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument). |
#22 7 na 7 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | >Jako osoba wierząca od niedawna podejmę wymianę zdań. Przydarzył Ci się wypadek i chcesz o tym porozmawiać? |
#23 -3 na 3 Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | Zanim zaczniesz pluć na kogoś spójrz najpierw w lustro. Gościu, stoisz po kolana w gównie i masz czelność oskarżać? (1. kłamstwo, 2. zacieranie sladów, 3. wypieranie się - kasowanie, 4. wulgarny atak,) Niestety, potwierdzasz tylko moją diagnozę, a ci co dają ci plusy to taki sam plankton. |
#24 11 na 11 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.  To, że nic mnie nie przekonało, że istnienie. Powiem nawet więcej - postęp nauki zostawia dla istnienia siły wyższej coraz mniej miejsca. |
#25 7 na 7 | paganus (731 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > ... jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.  Bo to się kurde, kupy nie trzymie.
Wiem, że nic nie wiem. |
#26 10 na 10 | Marek Matejewski (3695 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.  A co to jest ten cały... Bóg? Znam tyle różnych interpretacji tego słowa, że nawet nie wiem jak się do tych wszystkich fantazji odnieść. Odniosę się jednak do tytułu wątku, który zawiera dosyć przewrotne przypuszczenie. Uważam, że trzeba to skomentować, żeby co u niektórych trochę szarej masy pobudzić. Pozwolę sobie jeszcze raz wspomniany tytuł przepisać i zacytować: Cytat:Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto  Zacznę od pytania: Co znaczy, że "może warto"? W tej chwili uznam sobie, że owszem fajnie by było posiedzieć w fantazyjnym raju, mieć kilkadziesiąt dziewic do dyspozycji itd. itp. Czy wobec tego wystarczy, że sobie zadeklaruję, iż od dzisiaj "wierzę" w Allaha? Przecież to totalne nieporozumienie. Tzw. "wiara" jest pewnym rezultatem, a nie wyborem. To rezultat sumy i głębi nabytych przekonań (np. co do istnienia pewnej pośmiertnej rzeczywistości zwanej rajem), które zostały komuś w taki czy inny sposób wpojone. Wiary się nie wybiera, bo nie jest ona kwestią wyboru lecz sumą wielu czynników, które prowadzą do wykształcenia się tzw. wiary u danej jednostki. Dlatego jeszcze raz podkreślę: Wiara to rezultat - rezultat naiwności, braku wiedzy, ograniczonego potencjału w zakresie samodzielnego myślenia i nade wszystko zorganizowanej indoktrynacji. Dlatego założenie, że "może warto wierzyć w jakiegoś Boga" jest nielogiczne i nie sposób się do niego ustosunkować. Mógłbym rozważać takie założenie, tylko wówczas, gdybym miał możliwość wybrać sobie jakąś wiarę. |
#27 13 na 13 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | Witaj.
Czy wato? Na pewno warto! "Bóg" rozwiewa wszystkie wątpliwości. Wystarczy posłuchać jego namiestników, by wcale nie musieć myśleć. Pełnia wiary to najbardziej komfortowy stan pod Słońcem.
[Tylko nie mów, że najpełniejsza pełnia Księżyca, to tyle co zaćmienie.]
> |
#28 5 na 5 | zinnyck (182 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > Witam> Jako osoba wierząca od niedawna podejmę wymianę zdań. Każdy kto ma ochotę, niech przedstawi swój> pogląd w sprawie tematu. Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z> jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.  Co to jest "Bóg" ? |
#29 6 na 6 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.  Pytanie postawione jest trochę na opak. Nic mnie nie przekonało, że Bóg istnieje. Za każdym razem gdy czytać argumenty na istnienie Boga, okazuje się, że albo jest tam aż i tylko ludzka ręka  albo są mgliste i naciągane. pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#30 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dlaczego nie wierzysz w żadnego Boga ? Może warto :) | > Gościu, stoisz po kolana w gównie i masz czelność oskarżać?Koprolalia - patologiczna, nie dająca się opanować potrzeba wypowiadania nieprzyzwoitych słów lub zdań, przekleństw lub obelg (wulgaryzmów) kierowanych do obcych.</b> 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|