Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
199.079.022 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 158 głosów.
Nowości w sklepie:
Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
Tadeusz Dołęga-Mostowicz - Kiwony
Wanda Krzemińska i Piotr Nowak (red) - Przestrzenie informacji
Katarzyna Sztop-Rutkowska - Próba dialogu. Polacy i Żydzi w międzywojennym Białymstoku
Ludwik Bazylow - Obalenie caratu
Kerstin Steinbach - Były kiedyś lepsze czasy... (1965-1975) Znienawidzone obrazy i ich wyparty przekaz
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"W dziejach cywilizacji naszej planety, jedynym stwórcą i twórcą był człowiek. Nie było żadnych cudów ani działań ponadludzkich i nikt spoza ziemi do interesów naszej rodziny się nie wtrącał"
Przegląd wyników wyszukiwania

Racjonalista:Wydania Specjalne

Z Racjonalistą w 2006 rok (31-12-2005)
Redakcja serwisu Racjonalista życzy wszystkim swoim Czytelnikom szczęścia, radości i optymizmu w Nowym Roku!
Niech Waszego życia nie zatruwają czarne myśli ani zło i szalejący irracjonalizm, jaki nas otacza. Umiejcie patrzeć na życie tak, aby dostrzegać jak najwięcej jasnych jego stron i piękna.
Naturalnie, życzymy, aby Wasze życia dostarczały Wam jak najmocniejszych powodów do satysfakcji i radości. Aby optymizm narzucał się sam nieodparcie a nie tylko był zaplanowaną i trenowaną postawą życiową, wyuczonym dystansem do rzeczy przykrych i postrzeganiem życia przez pryzmat jasnych jego stron, trudnej sztuki dostrzegania piękna.
Poza taką "filozoficzną" motywacją radości i szczęścia, życzymy więc jak najwięcej radości prostych, prozaicznych i w swej realności najbardziej wyrazistych.
Życzymy wreszcie, aby to od ludzi podchodzących z pasją i twórczym wysiłkiem do życia oraz z rozsądkiem i rozumnością do problemów i przekonań - zależał przyszły rozwój i los Polski. Aby racjonaliści i humaniści byli najważniejszymi architektami przyszłej Polski! Stąd też najgoręcej życzymy naszym czytelnikom jak największego zaangażowania w sprawy społeczne i publiczne.
Aby Wasze zainteresowania nie kończyły się na sprawach zawodowych a poczucie odpowiedzialności na najbliższej rodzinie...
Racjonalizm musi być praktykowany publicznie a nie w katakumbach!

Z najlepszymi życzeniami noworocznymi -
załoga Racjonalisty oraz
Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów
Życzenia świąteczne (24-12-2005)
Większość symboli Bożego Narodzenia ma swoje źródło w wierzeniach dawniejszych, pogańskich. Choinka od wieków podczas różnych świąt była obwieszona przeróżnymi świecidełkami. Ostrokrzew służył celtom do obłaskawiania chochlików, a jemioła do praktyk okultystycznych. Również wyznawcy Mitry i osoby obchodzące rzymskie saturnalia obdarowywały się prezentami. w tym sensie święta 25 grudnia mają wymiar ponadchrześcijański, dziś de facto rodzinny - są okresem w którym wzmacnia się integrację rodzinną.

W związku z tym życzymy naszym Czytelnikom Wesołych Świąt, bez względu na to, jakie znaczenie i jaki wymiar ten okres ma dla Was - czy jest tylko chwilą beztroskiego oderwania się od codziennych trosk, czy jest celebracją rodzinnej bliskości czy czymś więcej...

Wolnosci od trosk wszelakich, spokojności nieprzerwanej, radości z życia niewyłącznie dla siebie, równej satysfakcji z obcowania z innymi i ze spoglądania w głąb własnego "ja", wesołosci mądrej, zdolności cieszenia się drobiazgami w zasięgu ręki i marzenia o rzeczach wielkich i niedosiężnych, umiejętności lekceważenia drobnych przykrości, odwagi wytrwałego zabiegania o własne szczęscie, spełnienia życzen dobrych, a niewypowiadanych tylko z braku wyobraźni, wiary, nadziei lub miłosci na świąteczny czas narodzin boga w człowieku i na każdy dzień Dobrego Nowego Roku.

Zob. więcej na temat tych świąt:
Dlaczego 25 grudnia?
Narodziny Słońca czyli boże narodzenie
Słońce Niezwyciężone czyli o mitraizmie

Przegląd archiwum streszczeń

 Kryteria wyszukiwania:
 z działu:  
 z miesiąca:  roku aktualnego 
 z roku:    
 dowolnych  najnowszych  

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365